چگونگی نصب کردن Patch بازی PES 2020 روی کنسول ها و کامپیوتر

PES 2020

اگر بازی PES 2020 را به صورت آنلاین خریداری کرده­اید باید فایل Patch مدنظر خودتان را در آدرس C:\Steam\Steam Apps\Common\Efootball PES 2020 قرار دهید ولی اگر فایل Patch به صورت استیم نیست و نسخه کرکی تهیه کرده­اید میتوانید فایلهای Patch را در پوشه­ای که Konami نام دارد قرار دهید.

PES 2020
PES 2020

چگونگی نصب کردن Patch بازی PES 2020 روی کنسول ها و کامپیوتر

بازی PES 2020  و مشکلات لایسنس آن

بازی Pro Evolution Soccer که کوتاه شده­ی نام آن PES 2020  است. یکی از آن بازیهای شبیه سازی شده­ی فوتبالی درجه یک و پرطرفدار است و البته باید گفت که گیمرهای ایرانی نیز علاقه خاصی به این بازی دارند. این بازی که هر ساله با شگفتی تازه­ای به سوی مخاطبان خود می­آید چند سالی است که با مشکلی بزرگ دست و پنجه نرم میکند و به مرور از تعداد طرفدارانش کاسته میشود. شرکت سازنده بازی PES 2020، یعنی شرکت کونامی مشکلاتی در حوزه خرید لایسنس بازی برای گیمرها دارد و برای همین موضوع کاربران آن زمانی که میبینند در خرید لایسنس ناکام میمانند و نمیتوانند نام و چهره شخصیتهای تیم محبوب خود و همچنین لباس مورد علاقه و لوگوی تیم مور علاقه خود را ببینند از این بازی روی برمیگردانند و به سمت بازی FIFA میروند، شرکت الکترونیک آرتز سازنده بازی FIFA است و باتوجه به موضوعی که برای بازی PES 2020 پیش آمده است تلاش خود را برای ارائه لایسنسهای بیشتر چند برابر کرده است و به همین ترتیب است که رقابتی میان کونامی و الکترونیک آرتز شکل گرفته است و این دو رقیب یکدیگر شده­اند.

برطرف کردن مشکلات و کمبودهای موجود در بازی PES 2020 با نصب Patch

اینکه شما از چه کنسولی برای بازی استفاده میکنید هیچ اهمیتی ندارد و تنها نصب پچ (Patch) به شما در رفع مشکلات بازی کمک میکند و شما میتوانید Patch بازی را روی هر کنسولی که میخواهید نصب نمایید. تقریبا میتوان گفت که تمام کنسولها مراحل نصب یکسانی دارند و شبیه به هم هستند.

اصطلاح Patch یه چه معنا است و چه کاربردی در بازی دارد؟

وقتی میگوییم بازی یا نرم افزاری را Patch کرده­ایم یعنی اعمال کردن یک سری تغییراتی در برنامه یا بازی که این تغییرات معمولا اضافه کردن چیزهایی به برنامه است تا مشکلات موجود در برنامه یا بازی برطرف شوند و بازی یا برنامه بهبود پیدا کنند. خب با این تعریف مشخص شد که Patch کردن چقدر برای بازی اهمیت دارد و میتواند نقایص بازی را رفع کند. این Patchها را یا شرکت سازنده بازی میسازد و یا اگر این شرکت اقدام نکند طرفداران بازی آن Patch را میسازند و افراد دیگر میتوانند از آن استفاده کنند، شرکت کونامی نیز به گیمرها این امکان را داده است که اگر میتوانند برای بازی Patchهای مورد نیاز خود را بسازند. افراد نیز میتوانند این Patchها را یا از فروشگاههای دیجیتال خریداری نمایند و یا اینکه نسخه کرک شده­ی آنها را از سایتهای دیگری که Patchها را هک کرده و رمزهای آنها را بدست آورده­اند تهیه کنند. نام فایلهای پچی که ساخته میشود Option File است، پس هرجا این نام را شنیدید بدانید که اینها فایلهای Patch هستند. گیمرهای ایرانی نمیتوانند با تیم مورد علاقه خود یعنی ایران بازی کنند زیرا شرکت کونامی لیگ ایران را در فهرست لیگهای موجود در بازی قرار نداده است، پس اگر گیمرهای ایرانی بخواهند لیگ ایران را داشته باشند باید از لیگی که طرفداران ایرانی ساخته­اند استفاده نمایند، برای همین منظور باید Patch مربوط به آن را نصب کنند.

چگونه Patch بازی PES 2020 را روی کنسول خود نصب نماییم؟

قبل از هر اقدامی شما باید یک هارد اکسترنال یا فلش داشته باشید که فرمت آن FAT 32 باشد. اگر نمیدانید که فلش یا هارد اکسترنال شما فرمت FAT 32 است یا نه باید ابتدا فرمت آن را درست کنید برای اینکار باید بعد از متصل کردن فلش یا هارد اکسترنال به کامپیوتر خود، وارد پوشه My Computer شوید و بعد از آن روی آیکون فلش یا هارد اکسترنال خود کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده گزینه Properties را انتخاب کنید و ببینید که فلش یا هاردتان چه فرمتی دارد. اگر فرمت FAT 32 نیست باید ابتدا فلش یا هارد خود را فرمت کنید، پس روی فلش یا هارد، کلیک راست کرده و گزینه Format را بزنید. پس از آن، گزینه بعدی یعنی File System را بزنید و FAT 32 را انتخاب نمایید. در مرحله بعدی در همین صفحه گزینه Quick Format را فعال کنید و دکمه Start را بزنید تا عملیات انجام شود و فلش یا هارد شما آماده شود و پس از آن یک پوشه با نام WEPES در فلش یا هارد خود ایجاد کنید و دقت داشته باشید که این پوشه را درون هیچ پوشه دیگری روی فلش یا هارد قرار ندهید، یعنی این پوشه باید مستقیما در دایرکتوری فلش یا هارد ساخته شود. لازم به ذکر است که این کار برای هر سه کنسول پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی باید انجام گیرد.

PES 2020
PES 2020

مراحل نصب Patch روی کنسول پلی استیشن ۴

  • یک فلش یا هارد اکسترنال که فرمت FAT 32 باشد، فراهم کنید.
  • فایلهای Patch مورد نظر خود را که میخواهید به بازی اضافه شوند، از حالت فشرده خارج کرده و در پوشه­ای که قبلا با نام WEPES ایجاد کردید کپی کنید.
  • خب حالا در این مرحله کار شما تمام است و میتوانید فلش یا هارد خودتان را به کنسول مورد نظر متصل کنید.
  • در مرحله بعد، بازی PES 2020 را باز کرده و به قسمت Edit Menu بروید و گزینه Data Management را بزنید و پس از آن Import/ Export را انتخاب نمایید.
  • حالا باید فایلهای پچی که قبلا دانلود کرده بودید و از حالت فشرده خارج کردید و در پوشه WEPES قرار دادید را انتخاب کنید و گزینه Import/ Export را بزنید.
  • فایلهایی را که میخواهید اضافه شوند را انتخاب کرده و گزینه Save را انتخاب نمایید.

یک نکته دیگر اینکه، اگر لوگوی تیمهای مورد علاقه خود را نیز میخواهید داشته باشید میتوانید عکسهای لوگوها را تهیه کنید و با فرمت JPG در قسمت Import به بازی PES 2020 اضافه کنید.

مراحل نصب کردن Patch بازی PES 2020 روی کامپیوترهای شخصی

  • اگر بازی PES 2020 را به صورت آنلاین خریداری کرده­اید باید فایل Patch مدنظر خودتان را در آدرس C:\Steam\Steam Apps\Common\Efootball PES 2020 قرار دهید ولی اگر فایل Patch به صورت استیم نیست و نسخه کرکی تهیه کرده­اید میتوانید فایلهای Patch را در پوشه­ای که Konami نام دارد قرار دهید.
  • بقیه مراحل مانند Patch کردن در کنسول پای استیشن ۴ است.

مراحل نصب کردن Patch بازی PES 2020 روی کنسول ایکس باکس وان

روشی که باید برای نصب Patch بازی PES 2020 روی کنسول ایکس باکس وان انجام دهید با روش نصب Patch بازی PES 2020 روی کنسول پلی استیشن ۴ هیچ تفاوتی ندارد.

در پایان یک نکته را در نظر داشته باشید که بازی یا دستگاه برای اینکه از درست انجام دادن عملیات Patch توسط شما اطمینان حاصل کند بار اول را یک عملیات تمرینی محسوب میکند، و بعد از اینکه یکبار این کارها را آزمایشی انجام دادید میتوانید عملیات اصلی را انجام دهید. برا همین امر ابتدا باید وارد قسمت Import Team شوید و بعد از آن با پیغام اینکه، این عملیات آزمایشی است روبرو میشوید آن را تایید کنید. بعد از این مرحله باید گزینه Import- Tutorial. Tde را انتخاب کرده و بعد گزینه Go To Detailed Settings را بزنید. در مرحله بعدی اولین گزینه را انتخاب کنید و OK را بزنید. بعد از اینکار سیستم به شما میگوید که عملیات موفقیت­آمیز بوده است. حالا میتوانید به قسمت Import Compettition بروید و مراحل اصلی را طی کنید.

خب این هم از آموزش Patch در بازی PES 2020 که خدمت شما ارائه شد، شما دیدید که چقدر راحت میتوانید این کار را انجام دهید و بدون هیچ مشکلی موارد مورد علاقه خود را به بازی اضافه کنید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و از آن استفاده کرده باشید.

 

 

 

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =