اخبار بازی های پلی استیشن, بلاگ, پلی استیشن

احتمال معرفی محصول جدید شرکت سونی در رویداد CES به نام Play Station 5

Play Station 5

بر اساس اطلاعاتی که جناب آقای “جیم رایان” رییس بخش سرگرمی های تعاملی کمپانی سونی در وبلاگ پلی استیشن منتشر کرده است، نام این کنسول را “Play Station 5” در نظر گرفته است و تاکید بر آن داشته است که این پلتفرم در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه خواهد شد. ایشان همچنین علاوه بر تایید نام این پلتفرم و مشخص نمودن زمان دقیق انتشار آن، بیان کرده است که هدف از تولید نسخه جدید از این کنسول، درگیری بیشتر بازیکنان در احساسات بازی و همچنین درک عمیق تر آن ها از هیجانات بازی خواهد بود

Play Station 5

Play Station 5

احتمال معرفی محصول جدید شرکت سونی در رویداد CES به نام Play Station 5

معرفی Play Station 5

 

همانطور که شاید اطلاع داشته باشید، رویداد CES 2020 در تاریخ ۱۷ام دی ماه سال ۱۳۹۸ در روز سه شنبه ساعت ۴:۳۰ بامداد به وقت Tehran برگزار خواهد شد که در این رویداد احتمال می رود که کمپانی سونی در کنفرانس خود از محصول جدید خود یعنی پلتفرم Play Station 5 رونمایی کند.

برای آن دسته از افرادی که شاید از رویداد CES اطلاعاتی ندارند، بایستی گفته شود که این رویداد که در واقع مخفف Consumer Electronics Show می باشد، همایشی می باشد که هر ساله در ماه ژوئن توسط کمپانی Sony در شهر بزرگ لس آنجلس برگزار می شود که در آن این شرکت، از محصولات مختلف خود مثل TV و همچنین تلفن های همراه خود رونمایی می کند و در مورد ویژگی های آن ها توضیحاتی را ارائه می دهد. اما با توجه به اطلاعات منتشر شده، پیش بینی می شود که امسال در رویداد CES شاهد اتفاق بزرگ دیگری نیز خواهیم بود که در آن می توان به معرفی کنسول نسل جدید Play Station اشاره کرد که در واقع نسخه ی پنجم از این سری از پلتفرم ها نیز می باشد.

در حال حاضر اخبار بسیار زیادی در رابطه با کنسول های بازی در وبسایت های مختلف منتشر شده است که در آن تیزرهایی از رویداد “سی ای اس ۲۰۲۰” مربوط به شرکت سونی نیز وجود دارد که در آن ها جملات خاصی همانند “آینده نزدیک است” و مشابه آن شنیده می شود که بر اساس آن ها شایعات بسیار زیادی حول معرفی کنسول نسل جدید پلی استیشن منتشر شده است. با توجه به اینکه در کنفرانس های مطبوعاتی مربوط به کمپانی سونی CES گذشته، شرکت سونی کمتر به محصول های Play Station خود پرداخته است و در مورد آن ها اطلاعات چندانی در اختیار کاربران قرار نداده است، پیش بینی می شود که در کنفرانس CES 2020، این کمپانی با رونمایی از نسخه ی پنجم پلی استیشن خود، کاربران خود را غافلگیر کند. همانطور که گفته شد، این کنفرانس در روز هفتم ژوئن ۲۰۲۰ در ساعت ۴:۳۰ دقیقه بامداد به وقت تهران، برگزار خواهد شد که برای اطمینان خاطر از این خبر بایستی تا آن روز صبر کنیم.

با همه ی این تفاسیر، گفته می شود که کمپانی سونی در تعطیلات سال آینده ی خود، حتما از کنسول بازی جدید خود که به عبارتی نسل نهم کنسول های بازی می باشد رونمایی خواهد کرد و این موضوع شرایط را در کنفرانس مطبوعاتی CES 2020 متفاوت خواهد کرد.

 

مروری بر ویژگی های PlayStation 5

همانطور که حتما اطلاع دارید، بهترین پلتفرم نسل هشتمی که در حال حاضر در اختیار کاربران و گیمرها قرار دارد، مربوط به کمپانی Sony یعنی پلی استیشن ۴ می باشد که با گذشت بیش از ۵ سال از زمان معرفی این کنسول، تاکنون توانسته است با قدرت بسیار زیادی که در اختیار دارد، خاطرات بسیار خوشی را برای بازیکنان بر جای بگذارد. در حال حاضر هم پس از سال ها، تمامی بازیکنان منتظر معرفی نسل نهم این کنسول ها یعنی پلی استیشن ۵ از جانب کمپانی سونی هستند که حتما بیش از پیش بازیکنان را شگفت زده خواهد کرد. به عبارت دیگر، پلی استیشن ۴ با وجود تمام قدرتی که دارد بایستی به مرور جای خود را به غول بعد از خود یعنی نسخه ی پنجم بدهد. اما همانطور که اطلاع دارید پیش از معرفی یک محصول، اطلاعات دقیقی از محصول جدید توسط کمپانی در اختیار رسانه و کاربران قرار نمی گیرد ولی با این وجود بر اساس شایعات و همچنین اطلاعات رسمی، تصمیم داریم برخی از ویژگی های این کنسول را در اختیار شما هواداران این کمپانی و کاربران قرار دهیم.

 

تایید نام نسخه ی پنجم Play Station

بر اساس اطلاعاتی که جناب آقای “جیم رایان” رییس بخش سرگرمی های تعاملی کمپانی سونی در وبلاگ پلی استیشن منتشر کرده است، نام این کنسول را “Play Station 5” در نظر گرفته است و تاکید بر آن داشته است که این پلتفرم در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه خواهد شد. ایشان همچنین علاوه بر تایید نام این پلتفرم و مشخص نمودن زمان دقیق انتشار آن، بیان کرده است که هدف از تولید نسخه جدید از این کنسول، درگیری بیشتر بازیکنان در احساسات بازی و همچنین درک عمیق تر آن ها از هیجانات بازی خواهد بود که در واقع با طراحی دسته های جدید برای این کنسول، با استفاده از قدرت لامسه سعی در غرق کردن بیشتر بازیکنان در جریان بازی داریم.

ایشان در ادامه ی بیانیه های خود اظهار داشته است که در طراحی دسته های نسخه ی جدید پلی استیشن ها، از دو نوآوری استفاده کرده است که بیش از پیش تاثیر بیشتری بر بازیکنان در حین اجرای بازی خواهد داشت.

Play Station 5

Play Station 5

اولین نوآوری مربوط به جایگزینی قابلیت “هاپتیک فیدبک” به جای قابلیت “رامبل” در دسته ها می باشد که به کاربر این امکان را می دهد به صورت گسترده تر، احساسات بازی را لمس کند و همچنین قرار گیری در موقعیت های مختلف در بازی های ماشینی و حتی فوتبال برای آن ها از درک بیشتری برخوردار باشد.

دومین نوآوری که در این دسته طراحی شده است مربوط به قابلیت تریگر در دکمه های “اِل۲” و “آر۲” می باشد که به صورت قابل تطبیق در نظر گرفته شده اند. برای اینکه راحت تر این موضوع را درک کنیم، می توان گفت که این تریگرها به گونه ای طراحی شده اند که حس لمس بازیکنان در حین اجرای بازی کاملا قابل درک باشد.

در حال حاضر نسخه ی اولیه از این دسته ها طراحی شده اند و همچنان بازیکنان در انتظار بازخورد این گونه دسته ها هستند.

اما در ادامه توضیحات بیشتری از دیگر ویژگی هایی که در این کنسول وجود دارد در اختیار شما قرار خواهیم داد که در واقع اطلاعاتی هستند که در طی مصاحبه ی کمپانی سونی با وبسایت “وایرد” صورت گرفته، می باشد.

 

  • پلی استیشن نسخه ی پنجم، دارای یک Drive دیسک برای بازی هایی که به صورت فیزیکی می باشند، خواهد بود و همچنین BlueRay های آنها همگی دارای کیفیت ۴K نیز می باشند.
  • ظرفیت در نظر گرفته شده برای دیسک های پلی استین ۵، ۱۰۰ گیگابایت خواهد بود.
  • نکته ی دیگری که در بازی های این کنسول وجود دارد این است که شما بایستی بازی را حتما نصب کنید اما این اجازه را دارید که یک Multi Player نصب کنید و یا راه دیگر دانلود کامل بازی نیز می باشد که پس از پایان دادن به بخش Single Player، توانایی حذف آن را داشته باشید.
  • دسته های طراحی شده برای این کنسول دارای اتصال بهبود یافته از نوع USB – C می باشد و همچنین قابلیت اسپیکر به همراه باتری به مراتب قوی تر از دیگر ویژگی های این دسته ی بی نام می باشد.
  • سخت افزار موجود در این کنسول قابلیت ری تریسینگ در اختیار دارید.
  • رابط کاربری که برای این کنسول در نظر گرفته شده است، از فعالیت های دوستانتان و همچنین فعالیت هایی که تمایل دارید را با جزئیات بیشتر در اختیارتان قرار خواهد داد.
  • خبر خوب دیگری که برای هواداران پلی استیشن ۵ وجود دارد این است که یک استودیوی بزرگ تولید بازی که طراحی بازی هایی همچون “شادو آو دِ کلوسس”، “آنچارتد: دِ ناتان دِریک کالکشن” را در رزومه ی خود دارد، در حال طراحی بازی جدیدی برای این کنسول نیز می باشد.

 

در نهایت بایستی گفت که در حال حاضر با وجود اخبار بسیار زیادی که در آن ها اشاره به احتمال معرفی این کنسول در کنفرانس اختصاصی خود نیز گفته شده است، اما باز هم این احتمال وجود دارد که کمپانی سونی بخواهد با یک Stream آنلاین مشابه دایرکت Nintendo اقدام به معرفی کنسول خود کند که برای مشخص شدن آن بایستی همچنان منتظر بمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =