Playstation Direct کنسول‌های پلی ‌استیشن ۵ را در کمتر از یک ساعت به فروش رساند

Playstation Direct

از زمان راه ‌اندازی کنسول پلی ‌استیشن ۵، گیمرها در دسترسی به آن با مشکلاتی روبرو بودند. به دلیل جایگاه این سیستم به عنوان کنسول نسل بعد، این کنسول تنها پس از لحظاتی از قفسه فروشگاه‌ها خالی می‌شود. هم فروشندگان و هم خریداران این موضوع را تأیید می‌کنند. مکان‌هایی مانند Target ،Walmart و GameStop تنها چند ساعت توانسته ‌اند کنسول را موجود کنند. البته گاهی چند ساعت هم طول نکشیده است. تمام شدن موجودی کنسول پلی ‌استیشن ۵ در Playstation Direct حتی به چند ساعت هم نکشید.

در کل، PlayStation Direct تنها ۳۴ دقیقه قبل از اتمام موجودی، موجودی کنسول را تأمین کرده بود. خریداران اصلی صف‌ های نسبتاً طولانی‌ تری را هم دیده ‌اند. تقریباً هرکسی که برای خرید کنسول در صف باشد احتمالاً باید یک ساعت یا بیشتر زمان صرف کند، حتی اگر بلافاصله پس از اعلام موجودی کنسول توسط PlayStation Direct در صف قرار بگیرند. این ماجرا به گونه‌ای شده که به نظر می‌رسد PlayStation Direct هرگز کنسولی برای فروش نداشته است.

PlayStation Direct ظاهراً قوانین خاصی درباره نحوه صف بندی مردم دارد. به گفته TechRadar، این سایت مانند سایت‌های دیگر تایمر شمارش معکوسی را برای هرکسی که قصد خرید کنسول را دارد ارائه می‌کند. زمانی که شمارش تایمر پایان یافت، افراد وارد صفی مجازی می‌شوند، که در آن سونی به طور تصادفی فردی که قرار است کنسول را بخرد انتخاب می‌کند. دیگران صفحه‌ای را مشاهده می‌کنند که زمان انتظار تصادفی را نشان می‌دهد که این زمان ممکن است از چند دقیقه تا یک ساعت یا حتی بیشتر باشد.

صرف نظر از این موضوع، کنسول پلی ‌استیشن ۵ در زمان کمی بیشتر از نیم ساعت به فروش رفت، یعنی هنوز هم پس از چند ماه از عرضه کنسول، خرید برای علاقه‌مندان کار دشواری است. اگرچه این مورد برای کنسول‌هایی که تازه منتشر شده ‌اند تا حدودی عادی است. اما به دلیل تأثیر منفی ویروس کرونا روی تولید کنسول پلی ‌استیشن ۵، این کنسول بیشتر مورد توجه قرار گرفته و با مشکلات بیشتری در عرضه مواجه شده است. به دلیل قرنطینه، تعداد واحدهای پلی ‌استیشن ۵ که در زمان عرضه تولید شدند به تعداد تولید معمول نبوده‌ اند.

به نظر می‌رسد تنها گذشت زمان باعث راحت‌تر شدن خرید پلی ‌استیشن ۵ خواهد شد. امیدواریم این اتفاق خیلی زود بیافتد، اما با توجه به شرایط فعلی این امر تا حدی غیرممکن است. مگر اینکه سونی بتواند تعداد بیشتری از کنسول را نسبت به تولید کنونی، ایجاد کند، تقاضای خرید کنسول باید کم شود تا خرید برای مردم راحت‌تر شود. متأسفانه، این امر منجر به وضعیت catch-22 (قوانین یا مقرراتی که فرد تحت آن است و کنترلی روی آن ندارد) می‌شود، زیرا تنها راه برای کاهش تقاضا این است که مردم بیشتری آن را داشته باشند.

 

منبع: GameRant

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + شانزده =