بررسی Playstation Move 2 ساخت شرکت سونی

Playstation Move 2

در کنار این هدایت گر و کنترلر ساخت شرکت سونی یعنی همان Playstation Move 2 که به بازار خرید و فروش عرضه خواهد شد، نسل دیگر و نسل جدیدی نیز از دوربین های پلی استیشن، با نام Playstation Real Eye به معرفی شد.

Playstation Move 2
Playstation Move 2

مدت زمان بسیار کمی تا شروع و آغاز برگزاری نشست و کنفرانس خبری شرکت و کمپانی سونی در رویداد E3 باقی مانده است؛ در فاصله این زمان بسیار کوتاه عکس ها و تصویر ها یی از عنوان ونسخه دیگر و دوم هدایت گر و به اصطلاح کنترلر دستگاه Playstation Move 2 که برای مورد استفاده واقع شدن به همراه و در کنار هدست های واقعیت مجازی در راستای پروژه و برنامه ریزی ها ی مورفیوس، طراحی شده و به ساخت رسیده است، به نشر و ارائه رسید.

برخی شایعات و ابهاماتی در این خصوص به گوش می رسد که حکایت از رونمایی شدن و به معرفی رسیدن این هدایتگر ها در جریان مراسم نشست خبری کمپانی سونی در طول رویداد E3 در همین سال جاری میلادی، دارد. به عبارتی دیگر این گونه باید گفت که در این سال پیش رویمان از شرکت سونی برای کنسول های پلی استیشن و بازی ها ی انحصاری آن، دسته های جدیدی را فعلا در حد معرفی به همراه خواهیم داشت که به رشد و ارتقاء کیفیت بازی کردن گیمر ها کمک شایانی خواهد کرد.

عکس ها و تصاویری که از این دستگاه کنترلر Playstation Move 2 که برای پیشانه ها ی پلی استیشن ۴ و به همراه بهره بردن از پروژه مورفیوس، طراحی شده، در بروشور محصولات و ساخته ها ی کمپانی سونی که برای نمایشگاه E3 مهیا شده بود، قرار گرفته اند، گویا حاکی از آن هستند که در جریان این نمایشگاه از این دستگاه مورد نظر ساخت شرکت سونی، رونمایی خواهد شد، که انتظار می رود بسیاری از خواسته ها و انتظارات مخاطبان خود را تا حد زیادی پاسخ دهد و جوابگو باشد.

در کنار این هدایت گر و کنترلر ساخت شرکت سونی یعنی همان Playstation Move 2 که به بازار خرید و فروش عرضه خواهد شد، نسل دیگر و نسل جدیدی نیز از دوربین ها ی این کنسول بازی یعنی پلی استیشن، با نام Playstation Real Eye به معرفی و رونمایی خواهد رسید؛ این بدان معناست که بعد از عرضه کامل این دو ساخته کمپانی سونی، بسیاری از بازی ها ی این کنسول یعنی پلی استیشن ۴، به واسطه هر دو این دستگاه ها به انجام می رسد یعنی برای پرداختن به بازی ها ی خود باید هر دو این دستگاه ها را به همراه داشته باشیم.

باید بگوییم که این عکس ها و تصاویر منتشر شده از دستگاه ها ی هدایت گر را نمی توان به قطع راجع به صحت و درستیشان نظر داد، اما در آن ها دیده شده است که، بازیکنان این امکان برایشان فراهم آمده است که بتوانند به واسطه این هدایت گر ها و کنترلر ها، فردی با به همراه داشتن هدست ها ی واقعیت مجازی و فردی دیگر نیز با صفحه نمایشگر مربوط به بازی خود، همزمان با یکدیگر به بازی و رقابت بپردازند.

شایان به ذکر است که بگوییم این دسته ها ی بازی و کنترلر ها ی نام برده که تصاویری از آن ها به واسطه شرکت سازنده شان، سونی، به عرضه و انتشار رسیده است، بسیار شبیه به دسته ها و هدایت گر ها یی بودند که کمپانی نینتندو سوییچ از آن ها رونمایی کرده و اخیرا نیز به عرضه رسانده است.

این حقیقت وجود دارد که شرکت سونی برای ساخت و طراحی دسته ها ی بازی جدید خود از شرکت نینتندو سوییچ الهام گرفته و همانند کار آن ها دسته ها ی خود را طراحی کرده و به ساخت خواهد رساند. این سوال پیش می آید که بعد از ارائه و عرضه این اثر برای مخاطبان خود تا چه اندازه تازگی به همراه خواهد داشت و آیا طرفداران این شرکت و بازی ها و ساخته ها یش از این سبک دسته ها و هدایتگر ها یی که در قبل و در شرکت دیگری مشابه به آن را دیده اند، راضیت کافی را خواهند داشت و به آن اندازه که خود کمپانی سونی انتظار دارد ساخته جدید شان مورد حمایت و استقبال هوادارانشان قرار خواهد گرفت و یا خیر.

Playstation Move 2
Playstation Move 2

در حال حاضر برای رسیدن به پاسخ این پرسش ها و یا این که حتی این اثر رونمایی خواهد شد و یا نه، تنها می توان که صبر کرد و دید که در نهایت و در جریان این نمایشگاه E3 و آن نشست خبری که شرکت سونی قرار است در آن تدارک ببیند، عناوین و نسخه ها یی از برنامه و پروژه مورفیوس و البته در کنار آن عنوان دیگر و عنوان دوم این دستگاه هدایت گر Playstation Move ۲ به معرفی عموم خواهد رسید و یا خیر. این کنفرانس بر آن قرار است تا در بامداد یکی از روز ها ی اواخر ماه خرداد البته به وقت کشورمان، برگزار گردد.

در آخر باید اضافه کنیم که بازیکنان وطرفداران این کمپانی و بازی ها یشان، بسیار امیدوار هستند که با توجه به تمام این انتقادات و این خبرهای ضد و نقیضی که راجع به این ساخته جدید شرکت سونی به جریان افتاده و به دست می آیند و با وجود همه این ها، باز هم شاهد کاری شگرف و زیبا از شرکت مورد انتظارشان باشند و بر این موضوع واقف هستند، با این که دسته مورده نظرشان تا حد بسیار زیادی مشابه دسته شرکت دیگر سازنده شده است، این امکان برایش وجود دارد که به یک شکست منجر شود.

احتمال به وقوع پیوستن این خواسته از جانب هوادارن این شرکت در حالی که خود مقداری از بروز این شباهت ناراضی و ناراحت هستند را می توان به اندازه ای بعید دانست، البته باز هم نمی توان نظری قطعی راجع به این قضیه داد زیرا همانطور که قبل تر هم گفتیم صحت و سقم این تصاویر به درستی روشن نیست و این امکان وجود دارد که این تصاویر صحیح نباشند و یا این شباهت دسته ها با دسته ها ی ساخته شرکت نینتندو سوییچ تصادفی و کاملا اشتباه باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =