معرفی PlayStation Network

PlayStation Network

PlayStation Network برای انجام بازی های آنلاین قابل استفاده است. البته کمپانی سونی طراح این سیستم از این بخش برای پخش محتوا نیز استفاده می کند

PlayStation Network
PlayStation Network

حتما به یاد دارید که اشخاص ناشناسی به شبکه های پلی استیشن نتورک و ایکس باکس لایو به صورت غیر قانونی وارد شده بودند. چندی پیش آژانس جرایم انگلستان عامل این حملات را پیدا کرد. آن ها یک گروه پنج نفره از نوجوانان بودند. این پنج نفر دستگیر شدند. البته در این میان نام نفر ششمی هم به میان آمد ولی با چند سوال و جواب آزاد شد.

اما یک نوجوان چطور می توانست دست به این کار بزند؟ این گروه از یک تجهیز به نام Lizard Stresser برای این خلاف استفاده کردند. این بهترین سلاح گروه هک لیزارد اسکواد است. پس حتما پای این گروه هم در میان است. چند روز بعد این گروه مسئولیت این حملات سایبری را به عهده گرفت.

این اتفاق سال نو میلادی اتفاق افتاد و باعث شد تا سرورهای این کمپانی های بزرگ مدتی غیر قابل کنترل باشند. لازم به ذکر است که علاوه بر غیر قابل بودن شبکه آسیب ها و ضرراتی سنگین به کمپانی ها وارد می شود.

معرفی PlayStation Network

اما پلی استیشن نتورک PlayStation Network چیست؟ این بخش برای انجام بازی های آنلاین استفاده است. البته کمپانی سونی طراح این سیستم از این بخش برای پخش محتوا نیز استفاده می کند. گفتنی است که این شبکه به اختصار PSN نامیده می شود. این سیستم اوایل برای پلی استیشن های ۳ طراحی شده بود.

به تدریج پای پلی استیشن ۴ و محصولات دیگر به میان آمد و این سیستم با نام  PlayStation Network از این محصولات نیز پشتیبانی نمود. این سیستم محلی برای استریم محتوای تصویری و صوتی کاربرد دارد. رقیب سر سخت این سیستم ایکس باکس لایو است که توسط کمپانی مایکروسافت طراحی شده است. در ادامه نیز توضیحاتی در باره ی ایکس باکس لایو خواهیم داشت.

چنان چه مایل هستید تا به این سیستم سری بزنید و یا در آن ثبت نام کنید می توانید با کمک کنسول های نسل هفتم و هشتم این کار را انجام دهید. همچنین می توانید در مرورگر گوگل آدرس این شبکه را سرچ نمایید. نا گفته نماند برای این که به شبکه ی نتورک پلی استیشن دسترسی پیدا کنید باید یک حساب برای خود داشته باشید.

برای این کار هم به یک ایمیل معتبر داشته باشید. سپس یک شناسه معتبر به شما داده می شود که باید برای ورود به برنامه آن را ثبت نمایید. لازم به ذکر است شما هم می توانید در این سیستم بازی کنید و هم رتبه ی خود را میان سایر بازی کنندگان بررسی نمایید. در این سیستم یک ویترین خرید برای بازی و ویدئوهای پلی استیشن وجود دارد.

در نوع دیگر پلی استیشن یعنی پلی استیشن پلاس می توانید به ازای یک مبلغ معین برای عضو شدن در این سیستم از محتوا و بخش های دیگر نیز بدست بیاورید. شما با بهره مندی از این سرویس می توانید به بازی های چند نفره ی آنلاین روی کنسول نسل هشتمی دسترسی داشته باشید. بعلاوه می توانید از تخفیفات ویژه ای بهره مند شوید.

در بخش PlayStation Network یک بخش به نام PlayStation Vue نیز وجود دارد که می توانید چند اکانت معتبر داشته باشید و همچنین می توانید محتوا را ذخیره کنید. این بخش مشکلاتی دارد یک نمونه از آن ها کیفیت پایین بازی های رایگان است. به علاوه بازی به صورت مداوم قطع و وصل می شوند. همچنین برخی بازی کنندگان نمی توانند از این سیستم استفاده نمایند. از بحث پPlayStation Network که بگذریم به رقیب او یعنی ایکس باکس لایو می رسیم.

Xbox Live چیست؟ این سیستم که به اختصار xbl نامیده می شود برای بهره مندی از بازی های آنلاین کمپانی مایکروسافت طراحی شده است. همچنین می توانید فیلم های با کیفیت، رویدادهای زنده، برخی از برنامه های تلویزیون موسیقی و برنامک های کاربردی را مشاهده و استفاده نمایید. بخش مهم این سیستم Xbox Live Gold است.

شما با عضو شدن در این سیستم می توانید بازی های رایگان ایکس باکس و ایکس باکس ۳۶۰ را مشاهده نمایید. علاوه بر این می توانید از تخفیفات ویژه ای نیز بهره مند شوید. این سیستم مزایای بی شماری دارد برای مثال می توانید: هر چقدر که دوست دارید با دوستان خود در همه ی جهان بازی کنید.

علاوه بر بازی کردن می توانید آن ها را دانلود نمایید، همچنین تمام بازی های ایکس باکس یک ایمو دارد که به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد البته اگر در سیستم Xbox Live Gold نیز عضو باشید. جالب تر از آن می توانید فیلم دانلود و تماشا نمایید. همچنین می توانید مسابقات ورزشی را تماشا کنید و به موسیقی گوش دهید.

با استفاده از موبایل و تبلیت می توانید به این شبکه متصل شوید. همچنین می توانید به هر بازی که دوست دارید در هر جا دسترسی پیدا کنید. جذاب تر از همه ی موارد گفته شده شما می توانید به جست و جوی صوتی نیز برای یافتن فیلم ها و آهنگ ها بپردازید. اتصال ایکس باکس وان  به ایکس باکس لایو به دو صورت باسیم و بی سیم انجام می شود.

بهترین اتصال، اتصال با سیم است. برای این کار کافی است از یک کابل شبکه ای به از ایکس باکس به مودم خود متصل کنید. در روش بی سیم هم هیچ سیم و یا کابلی در کار نیست. در این روش چون سرعت اینترنت کمی پایین است کمی ازار دهنده است. ایکس باکس وان اولین سیستمی است که به خاطر ورود کاربران به سیستم آنلاین خود مبلغی دریافت می کند.

این سیستم برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ برای ایکس باکس وان طراحی شد. برای اینکه در ایکس باکس لایو عضو شوید دستگاه شما نباید jTag  شده باشد. این عامل در دستگاه هایی وجود دارد که می توانند با سرعت بالایی کدهای دیجیتالی را بخواند. اگر Xbox ها از نوع jTag باشند حتما یک آپشن به نام Homebrew دارند.

PlayStation Network
PlayStation Network

این آپشن می تواند کد های sign نشده از جانب مایکروسافت را بخواند. برای ساختن یک اکانت در ایکس باکس لایو در قدم اول باید به اینترنت متصل شوید. سپس در بخش Network Settings این کار را انجام دهید. برای عضو شدن در PlayStation Network نیز باید به بخش New User وارد شویم. استفاده از گزینه ی create user به ساختن یک اکانت اقدام می کنیم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 4 =