توسعه بازی‌ های انحصاری PlayStation5

PlayStation5

احتمالا خبر دارید که چیزی تا انتشار کنسول بعدی سونی یعنی، PlayStation5 باقی نمانده است و قطعا این احتمال وجود دارد که عمده سرمایه گذاری سونی بر روی بازی های انحصاری جدیدش بی ارتباط با PlayStation5 نخواهد بود. احتمالا ما با فهرست بزرگی از بازی های انحصاری برای PlayStation5 رو به رو خواهیم شد.

PlayStation5
PlayStation5

کمپانی سونی یکی از مشهورترین شرکت های جهان در زمینه ی تکنولوژی و به خصوص بازی های کامپیوتری است که در سال های اخیر تاثیر بسیاری در زمینه های نام برده داشته است. در همین روزهای اخیر یک جلسه ی پرسش و پاسخ در این شرکت شکل گرفته است که سوالات جالبی به خصوص در زمینه ی بازی های انحصاری کمپانی سونی مطرح شده است که در ادامه توجه شما را به این موارد جلب می کنیم.

قطعا یکی از پرطرفدارترین تولیدات سونی که سود بسیار زیادی را نیز برای این شرکت به ارمغان اورد است بخش بازی های انحصاری این کمپانی می باشد. در میان بازی های انحصاری سونی عناوین بزرگی همچون The last of us و Days Gone به چشم می خورد.

بازی های انحصاری سونی از زمان انتشار پلی استیشن ۴ تاکنون بیشترین توجه را به خود اختصاص داده بودند. شاید به جرعت بتوان گفت که بسیاری از کاربران به صرف همین بازی های انحصاری شرکت سونی به تهیه ی پلی استیشن ۴ اقدام کردند.

جلسه ی پرسش و پاسخی که شرکت سونی در شهر توکیو برگزار کرد، توسط جان کودرا انجام شد. آقای کودرا، رییس بخش سرگرمی های تعاملی شرکت سونی می باشد که در طی این مصاحبه به اشتراک گذاری اطلاعات جذابی در حوزه ی بازی های انحصاری سونی به خصوص بازی های مربوط به پلی استیشن، اقدام کرد.
آقای کودرا اعلام کرد که طبق معمول همیشه سونی چند بازی را هم زمان در دست توسعه دارد و با قاطعیت اعلام کرد که توسعه ی بازی های منحصر به شرکت سونی در سال اخیر بهبود یافته است. وی اعلام کرد که این توسعه قطعا هزینه های شرکت را بیشتر کرده است اما سونی از این نظر مشکلی ندارد و همچنان پروسه ی توسعه ی بازی های انحصاری خویش را به صورت جدی دنبال می کند.

PlayStation5
PlayStation5

در ادامه، آقای کودرا اعلام کرد که این که سونی در حال افزایش سرمایه گذاری بر روی بازی های انحصاری خود می باشد به این معنا نیست که تعداد IP ها افزایش خواهد یافت. وی اضافه کرد که هم اکنون عناوین فوق العاده ی زیادی در انحصار سونی قرار دارند بازی های بزرگی که نمی توان به سادگی از کنار آن ها گذر کرد. اما قطعا IP های موفق دیگری نیز موجود است که باید پروژه ی کار بر روی آن ها ادامه یابد و در ادامه سونی به عنوان منبعی درآمدی به آن ها نگاه خواهد کرد که می توانند سطح سودرسانی کمپانی را تا حد زیادی افزایش دهند.

احتمالا خبر دارید که چیزی تا انتشار کنسول بعدی سونی یعنی، PlayStation5 باقی نمانده است و قطعا این احتمال وجود دارد که عمده سرمایه گذاری سونی بر روی بازی های انحصاری جدیدش بی ارتباط با PlayStation5 نخواهد بود. احتمالا ما با فهرست بزرگی از بازی های انحصاری برای PlayStation5 رو به رو خواهیم شد.

اگر به روند سرمایه گذاری شرکت سونی در بخش تحقیق و توسعه دقت کنیم خواهیم دید که این میزان سرمایه گذاری رو به افزایش بوده است که می تواند هم مربوط به بخش توسعه ی بازی های انحصاری باشد و هم ممکن است به توسعه ی PlayStation5 و موارد مربوط به کنسول نسل نهم سونی ارتباط داشته باشد. البته در این جلسه ی پرسش و پاسخ آقای کودرا از پاسخ دادن به سوالات مربوط به خرید پلی استیشن ۵ خودداری کرد.

مدت زیادی نگذشته است که همین آقای کودرا اعلام کرده بود که کنسول نسل هشتم سونی یعنی پلی استیشن ۴ به مرگ خود نزدیک می شود. با شنیدن چنین خبری دنبال کنندگان اخبار مربوط به بازی های کامپیوتری تقریبا شکی نداشتند که سونی کنسول بعدی خود را به زودی به بازار عرضه خواهد کرد که بعدها معلوم شد سونی مدت زمانی ۳ ساله را برای عرضه کردن PlayStation5 معین کرده است و علاقه مندان به بازی های کامپیوتری و کنسول های خانگی سونی باید حدود ۳ سال برای عرضه ی PlayStation5 منتظر بمانند. جان کودرا در این باره اظهار داشت:

همگی افراد حاضر در تیم توسعه ی سونی نهایت سعی خود را به کار خواهند گرفت تا قدم بعدی به سرعت برداشته شود و تمام زمان سه سال آینده برای این هدف صرف خواهد شد. ما این نوید را به علاقه مندان می دهیم که گامی بزرگ در ارتباط با نسل بعدی کنسول های خانگی برداشته خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + یازده =