Prey for the Gods علاوه بر کامپیوترهای شخصی برای کنسول ها هم منتشرشد

Prey for the Gods

بازی Prey for the Gods در حال حاضر به شکل Early Access از طریق استیم در اختیار کاربران کامپیوتر قرار می گیرد. معمولاً بازی های کامپیوتری در بعد از ظهرها یعنی به وقت ایران از ساعت ۸ تا ۱۰ در اختیار کاربران قرار می گیرد. پس بعدازاینکه بازی ارائه شد با مراجعه کردن به صفحه ی بازی آن را تهیه کنید.

Prey for the Gods
Prey for the Gods

Prey for the Gods علاوه بر کامپیوترهای شخصی برای کنسول ها هم منتشرشد

وقتی از انحصاری ها صحبت می شود ذهن ما به سمت کنسول های بازی می رود. اما استودیوی No Matter اخیراً از یک بازی مخصوص کامپیوترهای شخصی رونمایی کرده است. اگر از طرفداران کنسول های PS 3 یا PS 2 هستید ممکن است بازی Prey for the Gods را بر روی دستگاه خود تجربه کرده باشید، یک بازی که خیلی موفق بوده و جوایز زیادی را کسب کرده است.

استودیوی مستقل نومتر ۱۰ روز قبل از اینکه کمپین کیک استاری تمام شود بودجه ساخت Prey for the Gods را عنوان کرد همچنین اعلام داشت که بودجه موردنیاز خود را از کیک استار به دست آورده است. این بازی علاوه بر کامپیوترهای شخصی برای کنسول ها هم منتشرشده است.

Prey for the god’s یک بازی بقا و اکشن از مجموعه بازی های استودیوی نومتر هست که بودجه موردنیاز خود را برای این بازی خیلی سریع جمع آوری کرد. این بازی خیلی شبیه Shadow of Colossus هست و محتوای بازی به این شکل است، که دختری با یک هیولای غول پیکر مبارزه می کند. با توجه به محبوبیتی که این بازی بین کاربران خود پیدا کرد سازنده آن عنوان کرد، که آزمایش های لازمی که برای اجرا کردن Prey for the Gods بر روی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان لازم است را به پایان رسانده است.

یکی از اعضای گروه سازندگان بازی در یک پستی مبنی بر آپدیت، بر روی کیک استار در مورد پورت Prey for the Gods برای کنسول ها این چنین نوشت:

ما از نتایجی که کسب کردیم خیلی خوشحال شدیم و شگفت زده هستیم. بدون احتیاج به بهینه سازی و در مدت زمان چند روز توانستیم بازی را بر روی نرخ فریم ۳۰ ثانیه اجرا و پخش کنیم.

تصمیم نهایی این هست که بازی Prey for the Gods بر روی هر دو سیستم آن هم بعد از شروع کردن کاربر روی نسخه ی Pc بدون اینکه به موفقیت در هدف کیک استار احتیاج داشته باشد منتشر می شود.

این استودیو در یک پیام در مورد کیک استلر گفت:

وفادار بودن به وعده وعیدهایی که در کیک استار داده شده کار ساده های نیست، در طی بازی احساسات ما تغییر می کند و این بازخوردهای شما، نظرات شما و پیام هایتان است که ما را به ادامه ی ساخت این بازی تشویق می کند و … در آخر هم از همه تشکر و سپاسگزاری کرد.

 استودیوی نو متر بیان داشت که احتمال دارد این بازی را برای مک و استیم منتشر کند و آن را به زودی در اختیار کاربران استیم قرار می دهد:

نسخه ی Early Access بازی Prey for the Gods یک بازی ماجراجویانه و بقا هست که no Matter برای ساخت آن از بازی Shadow of the colossus کمک گرفته است. در این بازی بازیکنان در نقش دختری که در یک جزیره ی یخ زده است برای آزاد شدن از این جزیره باید تمام موجودات بزرگ و غول آسا را از بین ببرد و تنها شانس دختر برای زنده ماندن این است که خدایان را نابود کنند.

حتی خدایانی که به آن معتقد است. در این بازی بازیکن به یک سرزمین خیلی دور فرستاده شده است برای اینکه یک رازی را در زمستانی که بی انتها است کشف کند و همین طور در Prey the for Gods بازیکنان برای اینکه زنده بمانند باید به دنبال غذا برای خود برود و همچنین لباس جنگی و سلاح هایی که برای مبارزه لازم دارند تا بتوانند در این جزیره ای که سرد و یخی هست بمانند. بازیکنان برای برگرداندن آرامش دوباره به این سرزمین با سؤال هایی روبه رو می شوند که خدایان هم جوابی برای آن ندارند.

درواقع می توان گفت Prey for the Gods اولین بار به عنوان یک پروژه کیک استار و به نام Prey for The Gods معرفی شد و تمام هدفش شأن رسیدن به آن به وجهی لازم بود. اما ساخت بازی با بودجه ی یک ذره بالاتر شروع شد. یک سال بعد نام این بازی به Preay for the Gods عوض شد و دلیل این کار هم شباهت زیادی که اسم این بازی Prey با ساخته ی شرکت بتسدا بود. اکنون بر اساس بروزترین خبر استودیو No Matter بالاخره بازی را منتشر کرد.

Prey for the Gods
Prey for the Gods

تمام حق وحقوق اسم این بازی به دست زنیمکس شرکت مادر بتسدا هست. به همین منظور سازندگان این بازی به خاطر کلمه ی Prey در نام این بازی تصمیم گرفتند که نام محصول خود را تغییر دهند تا به مشکلات قانونی دچار نشوند. استودیو نو متر از سه نفر تشکیل شده است که می گویند خیلی وقت است تصمیم به عوض کردن نام این بازی رادارند و نمی خواستند درگیر مشکلات قانونی با شرکت های بزرگی مثل بتسدا و زنیمکس شوند.

سازندگان بازی بیان کردند که حتی قبل از اینکه اولین تریلر را هم منتشر کنند به اسم Praey for the Gods فکر کرده و لول گوی تجاری مربوط به آن را ثبت کرده بودند. بااین وجود هم بعدازاینکه نام را تغییر داده بودن شرکت زنیمکس یک سری مشکلات را برای این گروه مستقل به وجود آورده است و معتقد است که این نام بازهم خیلی به Prey شبیه هست اما در آخر دو طرف باهم به توافق رسیدند. بیانیه ای که این استودیو داشت به قرار زیر است:

من شب نخوابی های زیادی را کشیده ام و به این مسئله فکر کرده ام که نتیجه اش به کند شدن روند ساخت بازی منجر شد. من مدام نگران نتیجه دادگاه بودم که شاید جریمه ی زیادی در این زمینه متحمل شویم. این مشکل چیزی است که هیچ شرکت بزرگی دوست ندارد به آن دچار شود چه برسد به استودیوی کوچک و سه نفرِ ای همچون ما که این اتفاق و مشکل می تواند به معنی آخر کار باشد. در کل با جود تغییر نام بازی توانسته ایم همچنان به کارمان ادامه بدهیم خیلی خوشحالیم و حتم داریم این اتفاق موجب پیشرفتمان خوانده شد.

شرکت بتسدا در مورد این اتفاق واکنش نشان داد و پیت هاینز، مدیر بازاریاب این شرکت بیانیه ی زیر را منتشر کرد:

انتخاب بیشتری نداشتیم. اگر اقدامی جهت باز پس گرفتن نام Prey نمی کردیم، احتمال داشت کلاً آن را از دست بدهیم. واقعاً هیچ انتخاب دیگری برایمان وجود نداشت.

این بار اول نیست که شرکت زنیمکس برای پس گرفتن نام تجاری اش اقدام می کند. قبل از این هم دوباره با شرکت موجانگ همین مشکل را داشت. که آن موقع بر روی بازی به نام Scroll مشغول بود. زنیمکس آن وقت ادعا کرد که اسم این بازی از نام The Elder Scrolls تقلید شده است و این خود سوءاستفاده می باشد اما درنهایت رأی دادگاه به این صورت شد که موجانگ توانست از نام Scrolls استفاده کند اما تمام حق و حقوق این نشان تجاری (The Elder Scrolls) برای زنیمکس باقی ماند.

بازی Prey for the Gods در حال حاضر به شکل Early Access از طریق استیم در اختیار کاربران کامپیوتر قرار می گیرد. معمولاً بازی های کامپیوتری در بعد از ظهرها یعنی به وقت ایران از ساعت ۸ تا ۱۰ در اختیار کاربران قرار می گیرد. پس بعدازاینکه بازی ارائه شد با مراجعه کردن به صفحه ی بازی آن را تهیه کنید. همچنین این استودیو یک نسخه تریلر از این بازی زودهنگام را عرضه کرده است. در این تریلر قسمت هایی از داستان، تمام مبارزه ها در جزیره ی سرد و Prey for the Gods صورت می گیرد.

این تریلر بازی را اینگونه نمایش می دهد:

Pretty for the Gods در این بازی در نقش یک قهرمان آن هم مؤنث می باشید که برای پیدا کردن دلیل این سرمای سخت و بی انتها به نقاط خیلی دور سفر می کند. شما تنها موجود در این بازی نمی باشید بلکه برای اینکه تعادل را دوباره به بازی برگردانید باید با موجودات غول پیکری مبارزه می کنید. در این تریلر یک نقطه ی خیلی دور به چشم می خورد و به نظر می آید که این قلعه آخرین مقصد بازیکن است. طبیعت زمستانی که در بازی می بینید خیلی زیبا است و در این قسمت از بازی حرکت گله ی گرگها را می بینیم و شخصیت اصلی بازی برای گرم نگه داشتن خود از آتش استفاده می کند. و در آخر هم با تیر و کمان با یک غول مبارزه می کنید که شاخ و دم ندارد. این بازی بر اساس نگرش سازندگان اش مقداری ایده های پوچ دارد به این شکل که شخصیت اصلی بازی برای به وجود آوردن تعادل در دنیا و اینکه بتواند زنده بماند باید تمام خدایان خود را که به آنها معتقد است را بکشد.

به همین خاطر شخصیت اصلی داستان در قسمت های مختلف از بازی مشغول عبادت کردن است. این ایده داستان را به یک بازی بسیار مفهومی تبدیل کرده است و اگر سازنده ها ایده های مختلف خود را در بازی بکار بگیرند به احتمال زیاد شاهد یک بازی کم نظیر Shadow of the Colossus می شویم.

جدیداً تریلر دیگری هم از بازی Prey for the Gods که تقریباً ادامه معنوی بازی دوران ساز Shadow of the Clossus است عرضه شد. استودیو نو متر سازنده این بازی می باشد و می گوید که Prey for the Gods از المان های گیم پلی بازی هایی مثل Deus Ex، DayZ و Bloodborn است.

در صورت تمایل برای تهیه این بازی می توانید به یکی از فروشگاه­های آنلاین و یا فروشگاه­های معتبر بازی مراجعه کرده و بازی را خریداری کنید.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + سه =