Pro یا slim

Pro یا slim؟

اگر قصد خرید کنسول پلی استیشن ۴ دارید و بین مدل pro  و slim مانده اید، توصیه می کنیم در این مقاله با ما همراه شوید. ما قصد داریم تا اطلاعاتی کاربردی در  مورد این دو مدل به شما ارائه دهیم تا در ادامه شما بتوانید راحت تر تصمیم گیری کنید. در سال ۲۰۱۶ میلادی بود که شرکت سونی تصمیم گرفت تا Playstation 4 را به بازار عرضه کند.

پس از آن در فاصله زمانی کوتاهی پلی استیشن اسلیم و پرو را نیز معرفی کرد. از انجایی که در مدل اصلی PS4  ضعف هایی وجود داشت، کنسول پلی استیشن ۴ اسلیم خیلی زود جای ان را گرفت. به طوری که این روزها فقط مدل slim و pro به عنوان محصولات دسته اول در بازار قابل تهیه هستند.

Pro یا slim؟
Pro یا slim؟

چرا مدل اسلیم جای مدل اصلی را گرفت؟

شاید این سوال در ذهنتان نقش ببندد که چرا مدل اسلیم از سوی شرکت سونی به عنوان جایگزین مدل اصلی انتخاب شد؟ در جواب باید بگوییم که ضعف های اساسی دلیل این جایگزینی نبوده است. تنها علت عرضه مدل اسلیم به جای مدل اصلی ارتقا کیفیت و ارائه محصولی بهتر به مشتریان بوده است.

زیرا به طور کلی از لحاظ سخت افزاری و ظاهری تفاوت های فاحشی مابین PS4 و slim وجود ندارد. در واقع توان پردازشی هر دو مدل به یک میزان برآورد شده است. آن چیزی که در مدل اسلیم با PS4 متفاوت است، جزئیاتی در ظاهر است. مثلا PS4 ظاهری کاملا براق دارد. در صورتی که شرکت سونی برای مدل slim ظاهری مات را طراحی کرده است.

اختلاف وزن مابین مدل اصلی و اسلیم از دیگر تفاوت های این دو کنسول بازی به شمار می رود.در واقع می توانیم مدل اسلیم را زیباتر از مدل اصلی قلمداد کنیم. در نهایت مدل اسلیم خیلی زود جای مدل اصلی را گرفت. پس از مدتی شرکت سونی مدل پرو را عرضه کرد و کار را برای علاقمندان به خرید کنسول پلی استیشن ۴ کمی سخت کرد.

گاهی مشتریان در انتخاب مابین مدل اسلیم و پرو مردد می شوند. پس در ادامه به رایج ترین سوالی که در ذهن علاقمندان به خرید کنسول پلی استیشن ۴ نقش می بندد، پاسخ خواهیم داد.

پلی استیشن اسلیم بهتر است یا پرو؟

به طور کلی ویژگی که کاربران را به خرید پلی استیشن ۴ پرو ترغیب می کند، رزولوشن ۴K ان است که قطعا از p1080 بیشتر است. در واقع می توانیم از لحاظ توان گرافیکی پلی استیشن پرو را از اسلیم بالاتر بدانیم. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که شما زمانی می توانید به قدرت فوق العاده بالای گرافیک پرو پی ببرید که برای بازی از تلویریون ۴k استفاده کنید. در غیر این صورت به خوبی متوجه کیفیت آن نخواهید شد.
پردازنده گرافیکی در مدل پرو ۴.۲ ترافلاپ می باشد. در صورتی که این عدد در پردازنده گرافیکی مدل اسلیم ۱.۸۴ ترافلاپ است.

در واقع می توان قدرت پردازنده گرافیکی مدل پرو را ۲.۲ برابر بیشتر از مدل اسلیم دانست که این موضوع از دیگر برتری های pro نسبت به slim به شمار می رود. اگر بخواهیم به موضوع فضای داخلی مدل پرو و اسلیم بپردازیم، باید بگوییم که مدل پرو دارای فضای داخلی ۱ ترابایت است. مدل اسلیم نیز با دو فضای داخلی ۵۰۰ گیگابایت و ۱ ترابایت قابل تهیه می باشد.

در مقایسه ابعاد و وزن مدل پرو با اسلیم، متوجه می شویم که مدل پرو از ابعاد و وزن بالاتری برخوردار است. وزن پلی استیشن ۴ پرو ۳.۲ کیلوگرم و وزن مدل اسلیم ۲ کیلوگرم می باشد. پس در این بخش از مقایسه مدل اسلیم بالاتر از مدل پرو قرار می گیرد. به طور کلی مدل پرو از لحاظ ظاهر و بزرگی به مدل اصلی بسیار شبیه است.

Pro یا slim؟
Pro یا slim؟

چه مدلی برای من بهتر است؟

همان طور که پیشتر هم گفتیم تفاوت های فاحشی میان مدل پرو و اسلیم به چشم نمی خورد. البته اگر تلویزیون ۴k در اختیار داشته باشید، توصیه می کنیم تا مدل پرو را تهیه کنید تا معنای واقعی کیفیت را درک کنید. اما در صورتی که اینگونه نیست، می توانید روی کیفیت بالای مدل اسلیم نیز حساب کنید. به طور کلی مدل اسلیم برای افرادی که به دنبال کنسول پلی استیشن ۴ با قیمت مناسب تری هستند، گزینه بهتری است.

نکته بسیار مهم

یادتان باشد که مدل اصلی یا PS4 که به نام فت نیز شهرت دارد، دیگر از سوی شرکت سونی تولید نمی شود. پس در واقع هیچ محصول دسته اولی در بازار وجود نخواهد داشت. توجه داشته باشید تا برخی از سودجویان مدل فت را به عنوان محصولی دسته اول به شما معرفی نکنند.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + هفت =