Projekt Red قربانی حمله سایبری شد

حمله سایبری

CD Projekt Red قربانی حمله سایبری شد که در آن هکرها کد منبع Cyberpunk 2077 و The Witcher 3 را دزدیدند. این استودیو لهستانی معتقد است که هیچگونه داده شخصی سرقت نشده است.

سازنده بازی بیانیه‌ای را درباره این حمله و یادداشت هکرها را در توییتر خود به اشتراک گذاشت. هکرها ادعا کردند که به همراه کدهای منبع، اسناد مربوط به منابع انسانی، ارتباطات سرمایه‌گذاران و چیزهای دیگری را هم دزدیده ‌اند. در این یادداشت آمده که اگر طی ۴۸ ساعت CD Projekt Red با هکرها به توافق نرسد، تمامی اطلاعات فروخته یا منتشر خواهد شد.

CD Projekt Red تأیید کرد که این حمله رخ داده، اما بیان کرده که با وجود تهدیدها، با مجرمان مذاکره نمی‌کند. CD Projekt Red بیان کرد “ما با خاطیان مذاکره و توافق نمی‌کنیم، زیرا می‌دانیم که این کار در نهایت باعث انتشار داده‌ها می‌شود، ما اقدامات اصلی برای کاهش پیامدهای این انتشار را انجام داده ‌ایم، به خصوص به افرادی که باعث این نقض حریم شده ‌اند نزدیک شده ‌ایم.”

این حمله در پاسخ به انتشار بحث ‌برانگیز Cyberpunk 2077 رخ داد، که باعث شد بازی به طور کامل از PlayStation Store حذف شود. در این یادداشت تهدیدآمیز آمده که “تصویر عمومی شما حتی بیشتر از همیشه نابود می‌شود و مردم می‌فهمند شرکت شما چقدر بد و افتضاح است.”

این کمپانی بیان کرد که با وجود اینکه برخی دستگاه‌ها توسط هکرها رمزگذاری شدند، اما نسخه‌های پشتیبان هنوز دست نخورده باقی مانده‌ اند. CD Projekt Red شروع به بازیابی داده‌ها و ایمن ‌سازی زیرساخت‌های IT خود کرده است. این استودیو با همکاری پلیس در حال بررسی این جرم است.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − پنج =