مقایسه دو کنسول PS4 و Xbox One (قسمت چهارم)

دوربین های PS4 وKinect برای Xbox One قول تولید Kinect داده شد ولی دیگر تولید نمی شود. در حالی که اگر شما می خواهید از هدست VR پلی استیشن استفاده کنید، دوربین پلی استیشن در حال حاضر یک وسیله ضروری شده است. وقتی که PS4 و Xbox One به بازار آمدند، دوربین های وابسته به آن ها به عنوان یکی از مهمترین جنبه های دستگاه اعلام شدند. اگرچه در سال های بعدی دوربین های Kinect شرکت مایکروسافت و هم دوربین های سونی دستگاه PS4 از درجه توجه و محبوبیت پایین آمدند.

دومی (دوربین پلی استیشن PS4) به عنوان یکی از قسمت های اصلی برای اکوسیستم پلی استیشن VR می باشد ولی خارج از این مورد برای موارد دیگر کاملاً بی مصرف است. متأسفانه تکنولوژی جدید Kinect بسیار نویدبخش بود، اگر پروژه موفقی بود می توانست تا ۶ طرح را با هم پیگیری کند و سرعت پردازش ۲ گیگابایت در ثانیه می بود. می توانست رضایت بسیار را جلب کرده و لایک ها و حالات چهره و ۲۵ نفر که وصل شوند را بگیرد.

Xbox One مطمئنا پرقدرت بود و صرفاً به بازی های بیشتری نیاز داشت. در حال حاضر، دلایلی وجود دارد که باید دوربین ۱۰۸۰p را همچنان متصل نگه داشت، مخصوصاً از زمانیکه همه پلت فورم باز شده است.

دوربین پلی استیشن پیشنهاد ویژه و خاصی ندارد، این دوربین چشم پلی استیشن نامیده می شود و دو دوربین ۱,۲۸۰ x 800-pixel در یک دستگاه دوربین (یک قالب) وجود دارد که البته از Kinect نازک تر است. متأسفانه بازی های با دوربین PS4 بسیار کم است که شامل robot mini-game و سری Just Dance به دستگاه دوربین نیاز دارد.

به هرحال شما لازم است که یک دوربین پلی استیشن بخرید اگر می خواهید از PlayStation VR استفاده کنید، به این دلیل که هدست از دوربین استفاده می کند تا بتواند تشخیص دهد که سر شما کجا است. با پلی استیشن VR، دوربین از یک قسمت انتخابی به یک وسیله ضروری تبدیل می شود.

بهترین بازی های PS4 و Xbox One

هردو کنسول تعدادی بازی های مخصوص به خود را دارند. بازی های منحصربفرد سونی بیشتر به بازی های با نفر دوم که نتیجتا ً بازی های با طرف سوم می شود سوق می یابد و میکروسافت بازی های حرفه ای ماشین مسابقه ای منحصربفرد دارد. هردو PS4 و Xbox One مجموعه بازی های قابل توجه و چشمگیری دارند. PS4 بیش از ۱۸۰۰ مورد بازی دارد که ۵۰۰ تای آن منحصربفرد سونی یا در کنسول منحصربفرد می باشد درحالیکه Xbox One درحدود ۱۶۰۰ بازی و بازی های منحصر بفرد آن نصف بازی های منحصربفرد سونی می باشد.

سری بازی های Halo and Gears of War از تمام بازی های Xbox One در رده بازی های با تفنگ (shooter games) و Cuphead features some fantastic, colorful boss battle actionو Halo برتری دارد. مجموعه Master Chief به ما اجازه می دهد که تجربه تمام بازی های کلاسیک قدیمی برای ما زنده شود، اگرچه آن بازی ها با یک سری مشکلات فنی خراب شده بودند و مشکلات آن ها هرگز کاملاً برطرف نشد.

اما از طرف دیگر بازی های ماشین مسابقه ای منحصربفرد Xbox One است و در این گونه مسابقات کاملاً برتری دارد، مثلاً سری های Forza Motorsport 7 و Motorsport 7 که مجموعه های بسیار عالی هستند. یک بازی در Xbox One است به نام Halo Infinite که بسیار هیجان انگیز است و مطمئناً یکی از بهترین بازی ها در Xbox One می باشد. تعداد بازی های منحصر به فرد میکروسافت در مقایسه با سونی بسیار کمتر است. در حالیکه Xbox One تلاش هماهنگی برای بهتر کردن و خلق ۵ بازی برتر می کند.

بازی های سونی چه کیفیت و چه کمیت آن ها بسیار تأثیرگذار می باشد. برای بازی Uncharted 4 یک بازی “همین الان بازی کن” بالاترین امتیاز را در بازی های امتیازی گرفت. اخیراً، بازی های The Last Guardian و the gorgeous Horizon و Zero Dawn همچنین تأثیر گذار هستند.

بالاخره، بازسازی Crash Bandicoot N Sane Trilogy یک سری بسیار تأثیرگذار بازی های پلی استیشن ۴ است اما تعداد بسیار دیگری نیز وجود دارد که حتی از آن هم بهتر هستند.

بازی های هندسه ای در پلی استیشن و Xbox One

  • کنسول سونی پروفایل بالاتری از بازی های هندسه ای دارد.
  • حرکت میکروسافت برای ساخت یک کیت توسعه دهنده هر کنسول بسیار بزرگ است.
  • بیشترین لیست درخواست برای بازی های PS4 تمام نمی شه، به این دلیل که تعداد بازی های مستقل سونی نیز کم نیست.
  • سال ها پیش بازی های کنسول سونی مثل Dadliest Catch from Young Horses و Transistor from Supergiant Games آمدند.
  • ضمن اینکه در بازی های Xbox One بازی های کوچکتر فوق العاده ای دیده شده که شامل بازی های Ori و Blind Forest می باشد.

بازی های هندسی در هر دو کنسول در سال های گذشته گسترده شده است. با تشکر از سیاست های هر دو شرکت سونی و میکروسافت و ارائه ابزارهایی از سوی آن ها که باعث می شوند هر کدام از کنسول ها پیشرفت کنند.

Media

  • هردو Xbox One S و Xbox One X مدیا پلیرهای Ultra HD Blu-ray را دارند و سازگار می باشند.
  • PS4 Pro باید برای ۴K content به Streaming تکیه کند.
  • PS4 استاندارد و Xbox One هردو محدود به اجرای ۱۰۸۰p می باشد.
  • در گذشته با کنسول های سونی PS2 و PS3، کنسول هایی بودند که هم DVD و هم اجراهای Blu-ray با قیمت های قابل رقابتی داشتند. به همین دلیل بسیار شوک آور بود که میکروسافت با ارائه Xbox One S و Xbox One X  اولین کنسول هایی هستند که با Ultra-HD Blu-ray سازگاری دارند.

اشعه های Ultra HD Blu  آخرین و بهترین فرمت دیسک می باشند و بهترین کیفیت صوتی و تصویری را به پیشنهاد می دهد اگر شما دنبال تماشای فیلم سینمایی در خانه هستید. تعداد دیسک های قابل دسترس در زمین کم هستند اما تعد آنها به مروز زمان اضافه می شوند به این دلیل که تعداد رمپ های ارائه شده ۴K رو به افزایش می باشد.

البته، Streaming در حال حاضر روش برتر در سینمای نمایش خانگی می باشد و Xbox One S ، Xbox One X و PS4 Pro همگی می توانند Stream های ۴K را ساپورت کنند. محدودیت های Streaming به این معنی است که کیفیت عکس به خوبی مدیا های فیزیکی نمی باشند. اما راه بسیار ارزان تری برای دستیابی به ۴K می باشد.

مرکز خرید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفت =