PS5 از خروجی ۱۴۴۰p پشتیبانی نمی‌کند

PS5

به جرأت می‌توان گفت که کنسول PS5 یکی از پیشروترین فناوری‌هایی است که در آینده‌ای نه چندان دور به بازار عرضه خواهد شد. این کنسول، قابلیت‌ها و پیشرفت‌های زیادی نظیر کنترلر DualSense و حافظه SSD به همراه دارد. ظاهراً تنها قادر به انجام یک مورد نیست و همین موجب ناراحتی تعدادی از طرفداران آن خواهد شد.

طبق گزارشات اخیر IGN ایتالیا، کنسول PS5 از خروجی ۱۴۴۰p پشتیبانی نخواهد کرد. آن‌ها ادعا می‌کنند که این خبر مستقیماً از طرف سونی به گوش آن‌ها رسیده است. با اینکه برای عده‌‌ای از افراد این موضوع چندان اهمیتی ندارد، اما آن دسته از کسانی که با مانیتورهای کامپیوتر بازی‌ می‌کنند، ترجیح می‌دهند که به دلایل فنی مختلفی از مانیتورهایی با این خروجی استفاده نمایند.

مانیتورهای ۱۴۴۰p

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که از مانیتورهای ۱۴۴۰p استفاده می‌کنند، به این معنی است که شما یا باید از خروجی ۱۰۸۰p استفاده کنید که مانیتور شما آن را به طور خودکار Upscale (بزرگ کردن تصویر محتوای دارای رزولوشن پایین‌تر به حدی که کل صفحه نمایشگر را پر کند) خواهد کرد. یا اینکه از خروجی ۴K استفاده کنید که آن نیز توسط مانیتور Downscale (برخلاف Upscale، تصاویر با رزولوشن بالاتر را به اندازه صفحه نمایشگر کوچک می‌کنند) خواهد شد. البته جزئیات دقیقی در مورد نحوه کار آن هنوز در دست نیست.

پلی استیشن ۵ در تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) در برخی مناطق عرضه خواهد شد و تا ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) در سرتاسر جهان گسترش می‌یابد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 19 =