غیرفعال کردن محرک‌ سازگار و بازخورد هپتیک پلی استیشن ۵

محرک سازگار پلی استیشن 5

همه ما با قابلیت های محرک سازگار پلی استیشن ۵ و بازخورد هپتیک پلی استیشن ۵ آشنا هستیم. مطمئنا شما هم به شدت تحت تأثیر این قابلیت ها قرار گرفته‌ اید که چگونه فناوری درون کنترلر پلی استیشن ۵ می‌تواند هنگام بازی اثر تحولی داشته باشد. مقاومتی که محرک‌های تطبیقی ارائه می‌کنند ممکن است چالش‌هایی را برای افرادی که مشکلات دسترسی دارند ایجاد کند، یا شاید متوجه شوید این ویژگی‌ها هنگام انجام بازی‌های خاص حواستان را پرت می‌کند، برای همین در اینجا نحوه غیرفعال کردن این قابلیت ها را ارائه کرده ایم.

وارد تنظیمات شوید

محرک سازگار پلی استیشن 5

در صفحه اصلی پلی استیشن ۵، وارد تنظیمات شوید، که در گوشه بالا سمت راست صفحه‌ نمایش و در کنار نماد پروفایل دیده می‌شود. سپس به سمت پایین بیایید تا به ” Accessibility” و سپس به ” Controllers” برسید. در اینجا، تنظیمات زیادی را مشاهده خواهید کرد که به شما اجازه می‌دهند “شدت اثر محرک” را تنظیم و یا بازخورد هپتیک را غیرفعال کنید.

نحوه خاموش کردن محرک سازگار پلی استیشن ۵

محرک سازگار پلی استیشن 5

در منوی “Controllers”، هنگام استفاده از محرک‌های تطبیقی کنترلر DualSense می‌توانید از بین گزینه‌های زیر، یکی را انتخاب کنید:

  • ضعیف
  • متوسط
  • قوی (استاندارد)
  • خاموش

اگر می‌خواهید محرک‌های تطبیقی را به طور کامل خاموش کنید، گزینه “خاموش” را انتخاب کنید.

نحوه خاموش کردن بازخورد هپتیک پلی استیشن ۵

محرک سازگار پلی استیشن 5

هنگام انتخاب تنظیمات بازخورد هپتیک نیز با گزینه‌های مشابهی روبرو می‌شوید.

  • ضعیف
  • متوسط
  • قوی (استاندارد)
  • خاموش

اگر می‌خواهید بازخورد هپتیک را خاموش کنید، گزینه ” Vibration Intensity” را انتخاب کرده و آن را روی “خاموش” تنظیم کنید.

اگر چند کنترلر پلی استیشن ۵ DualSense دارید، باید همین مراحل را روی همه کنترلرها انجام دهید. اگر در آینده دوباره بخواهید تنظیمات محرک‌های تطبیقی یا بازخورد هپتیک را تغییر دهید، کافی است وارد همین منو شده و سطح مورد نظر خود از بازخورد را انتخاب کنید، به این نکته توجه کنید که گزینه “قوی” پیش‌ فرض این کنترلر است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 2 =