بهترین بازی های گروهی پلی استیشن ۵

بازی های گروهی پلی استیشن 5

هدف بازی ها همیشه این بوده که گروهی و چند نفره دیگر انجام شوند. البته، ده ها تجربه فانتزی تک نفره وجود دارد و برخی از آن ها به شدت محبوب هستند، اما تجربه یک بازی با یک یا چند نفر که یا کنار شما نشسته اند یا در جای دیگری از جهان حضور دارند و به صورت آنلاین با آن ها بازی می کنید، چیز دیگری است. اکثر مواقع، بازی ها بر رقابت تمرکز دارند، اما بسیاری از ما ترجیح می دهیم به جای اینکه مقابل دوستانمان باشیم، در کنار آن ها بازی کنیم. خوشبختانه بازی هایی که تجربه کامل همکاری را در پلی استیشن ۵ ارائه می دهند، بهتر از همیشه هستند.

درست از زمان عرضه کنسول، پلی استیشن ۵ راه هایی برای دوستان، خانواده و هرکس دیگری که از بازی لذت می برد ارائه کرده تا دور هم جمع شده و لذت ببرند. تجارت مشارکتی فوق العاده ای را می توان از هر ژانری پیدا کرد، یعنی مطمئناً حداقل یک بازی وجود دارد که با سلیقه خاص شما مطابقت داشته باشد. برای کمک به شما در جستجو به دنبال بهترین بازی های مشارکتی برای شما و همراهتان، ما در سایت مرکز خرید دات کام مقاله ای از بهترین بازی هایی که می توانید در پلی استیشن ۵ بازی کنید، آماده کرده ایم.

۱- بازی Returnal

بازی های گروهی پلی استیشن 5
بازی Returnal

هرچند در زمان عرضه اصلی، هیچگونه عنصر مشارکتی وجود نداشت، اما پس از مدتی یک بسته محتوای قابل دانلود رایگان با مجموعه ای از محتوای جدید به Returnal اضافه شده و همچنین به خود بازی اصلی اجازه داده شد به صورت مشارکتی انجام شود. برای بسیاری از افراد، این افزوده تنها فشاری به سمت لذت بردن کامل از این روگولایک سرسخت بود. حلقه گیم پلی در واقع بر Seline تمرکز دارد که جهان بیگانه پر از تهاجمی ترین و مرگبارترین هیولاهایی که می توانید تصور کنید را جستجو می کند. Returnal، علیرغم اینکه یک بازی شوتر سوم شخص است، یک بازی تکامل یافته از بازی های سبک گلوله ای است که سازندگان از قبل با آن آشنایی داشتند.

حملات سنگینی به صورت موشک اندازهای رنگارنگ به سمت شما می آیند که با مهارت کافی می توانید با آن ها مقابله کنید. شخصیت شما سریع اما شکننده است و در هر راند با سلاح های جدید با امتیازات تصادفی، آیتم ها و مزاحمانی روبرو می شوید که به روش های مختلف بازیکنان را به خود جذب می کند. داشتن یک هم تیمی که در صورت سقوط شما بتواند شما را به زندگی بازگرداند، به علاوه کمی از فشار را از روی شما بردارد، برای غلبه بر دشواری های بازی که ممکن است در عناوین به صورت تصادفی ایجاد شوند، عالی است. اگر دو بازیکن ماهر دارید، پس پاک کردن زمین با رئیسان رضایتمندی کاملاً متفاوتی را برایتان به ارمغان خواهد آورد که ارزش تجربه کردن را دارد.

۲- بازی Elden Ring

بازی های گروهی پلی استیشن 5
بازی Elden Ring

این بزرگترین بازی موجود است، البته هرچند عالی نیست، اما ما معتاد عملکرد مشارکتی هستیم که در اختیار بازیکنان قرار داده شده است. آخرین بازی سبک Souls از این تیم که این ژانر را ایجاد کرد، حرف زیادی برای گفتن درباره آن بازی تعیین کننده ژانر، پیشگام و تکان دهنده صنعت نداشت که قبلاً توسط افراد دیگر گفته نشده باشد. هر یک از بازی های اصلی Souls، به استثناء Sekiro، به روش های مختلفی امکان بازی چند نفره را فراهم می کردند، اما همیشه بازی های مشارکتی سرگرم کننده تر بودند.

در Elden Ring، می ‌توانید با دوستانتان تیم شوید و هر منطقه سیاه چالی را بگردید یا در جهان باز جستجو کنید، هرچند چند محدودیت وجود دارد. بهترین راه برای بازی مشارکتی این است که در ابتدای یک سیاه چال به هم متصل شده و شروع به کاوش کنید، در آن مسیر بجنگید تا به رئیس رسیده و با او مبارزه کنید. از آنجا، مطمئناً می توانید با همدیگر رئیس را شکست دهید، اما بدانید که هر بار که بمیرید، باید منبعی را بر احضار مجدد همراهان خود خرج کنید. البته ساخت این آیتم بر خلاف Humanity از مجموعه Dark Souls بسیار ساده و آسان است، پس آنقدرها هم بد نیست. گاهی به نظر می رسد Elden Ring با وجود چندین رئیس دو به یک و احضار Spirit Ashes توسط همه آن ها، با هدف بازی مشارکتی طراحی و ساخته شده است.

۳- بازی It Takes Two

بازی های گروهی پلی استیشن 5
بازی It Takes Two

It Takes Two در زمان عرضه، بسیاری از جوایز بازی های سال را به خود اختصاص داد و از دیدگاه گیم پلی، به راحتی می توان علت این موضوع را متوجه شد. این بازی، مانند بازی قبلی از سازنده آن Hazelight، یعنی A Way Out یک بازی مشارکتی است. این بدان معنا است که این بازی فقط یک حالت فکری نیست، بلکه در واقع نیروی محرکه ای پشت نحوه عملکرد کل بازی قرار دارد. تقریباً هیچ قسمتی در بازی It Takes Two وجود ندارد که بتوانید کارهای زیادی را به تنهایی انجام دهید و همکاری همه چیز است.

روایت بازی برخی از افراد را به سمت و سوی اشتباهی می کشاند، اما اگر اینطور باشد، شما و همراهتان خیلی راحت می توانید آن جنبه را نادیده گرفته و از گیم پلی متغیر بازی لذت ببرید. It Takes Two در هسته خود یک بازی پلتفرمر است، اما شما هرگز بدون ایجاد تغییرات جدید در زمان آن را سپری نمی کنید، چه به صورت آهنربایی و مکمل باشد، یک بازیکن چکش را داشته و دیگری میخ ها را بگیرد، یا هر نوع دیگری از بازی که با آن ارتباط می گیرید. این تنوع بسیار ضروری است، زیرا It Takes Two زمان اجرای بسیار طولانی دارد، اما وقتی کارهای جدیدی انجام می دهید، هرگز چنین حسی به شما دست نخواهد داد.

۴- بازی Dying Light 2: Stay Human

بازی های گروهی پلی استیشن 5
بازی Dying Light 2: Stay Human

اگر یک ژانر از بازی وجود داشته باشد که به نظر برسد همیشه انجام آن با دوستان بهتر است، آن بازی های زامبی هستند. این برای هر دو بازی های Left 4 Dead و ده ها بازی پس از آن درست بوده است، مانند Dead Island و Dying Light، که همه چیز را تغییر داده و روی مبارزات تن به تن اول شخص تمرکز می کند و مورد دوم که با گنجاندن عناصر پارکور، همه چیز را یک گام فراتر برد. دنباله آن یعنی Dying Light 2: Stay Human، تمام چیزهایی که بازی اول داشت را بهبود بخشید.

حرکت سریع، روان و فوق العاده رضایت بخش است. وقتی شما و دوستانتان بالای پشت بام می دوید، بین طاقچه ها و از روی کاپوت ماشین ها می پرید، به قدری سرگرمی دارید که حتی دیگر با زامبی ها هم درگیر نشوید. خوشبختانه، مبارزه با مردگان به همان اندازه فریبنده است. شما حرکات زیادی را باز می کنید که مهارت های حرکتی شما را با حملات ترکیب می کنند، مانند جهش از روی سر دشمنان یا ضربه های وحشتناک، تا به شما حس یک ماشین غیر قابل توقف را بدهد، تا زمانی که شب برسد. با وجود شهر بزرگی که برای کاوش وجود دارد، ده ها ماموریت و تهدیدات واقعی، هنگام غروب خورشید، این آخرین بازی زامبی است که دوست دارید بازی کنید.

۵- بازی Sackboy: A Big Adventure

بازی های گروهی پلی استیشن 5
بازی Sackboy: A Big Adventure

پلتفرمرهای طلسمی، جدا از مجموعه های نینتندو، کاملاً ناپدید شده اند. جدا از N بزرگ، معمولاً فقط عناوین مستقل هستند که این سبک از بازی ها را روی سایر پلتفرم ها زنده نگه می دارند و به همین دلیل است که از به دست آوردن Sackboy: A Big Adventure هنگام عرضه آن روی پلی استیشن ۵ خوشحال بودیم. گرفتن موجودی جذاب و شایان ستایش از بازی های Little Big Planet و قرار دادن او در یک ماجراجویی پلتفرمی سنتی ‌تر و مدیریت شده تر، برخلاف سطح ترسناک و بازی خلق ابزار، یک نبوغ و نوآوری بود.

سطوح نه تنها سرگرم کننده، روشن و پر از چیزهایی برای جمع آوری هستند، بلکه به طور کامل و به صورت چهار نفره قابل بازی هستند. Sackboy: A Big Adventure یک بازی عالی برای خانواده ها است، کاملاً دوستانه و برای مخاطبین جوان جذاب است، اما چالش ها و آزمایش های اختیاری هم با این بازی همراه است که بازیکنان با تجربه تر می توانند خود را برای آن ها آماده کنند. این بسته کامل برای پلتفرمر مشارکتی، یک اتفاق نادر روی پلی استیشن ۵ است که اگر به دنبال تجربه ای به سبک ماریو هستید، کاملاً ارزش دیدن را دارد.

۶- بازی No Man’s Sky

بازی های گروهی پلی استیشن 5
بازی No Man’s Sky

زمانی این بازی در این لیست قرار نمی گرفت، اما تشخیص بازی No Man’s Sky هنگام عرضه با آنچه به آن تبدیل شد، دشوار است. اگر شما هم یکی از افرادی بودید که هنگام عرضه با تمام وعده های شکست خورده درباره چیزی که بازی واقعاً بود، ناامید شدید، حالا زمان آن است که به بازی برگردید، زیرا No Man’s Sky پتانسیل اولیه اش را بالاتر برده است. اولاً، بالاخره بازی مشارکتی اضافه شد و همچنین بسیاری از مکانیسم ها و روش های جدید ارائه شده که هنگام انجام آن ها حسی فراتر از ورود به بازی بقای دوستانتان را خواهید داشت.

اکتشاف، ساختن پایگاه، مکانیسم ها، ماموریت ها، رازها و چیزهای دیگر این جهان تقریباً بی پایان را پر کرده، به طوری که No Man’s Sky به یک بازی سرویس زنده تبدیل شده است. به نوعی، تیم سازنده هنوز دنبال راهی برای پشتیبانی از بازی با به روزرسانی های زیاد و رایگان، بعلاوه رویدادهای جدیدی که مرتباً در داخل و خارج بازی تغییر می کنند تا به شما و دوستانتان چیز جدیدی برای به دست آوردن دهند، هستند. No Man’s Sky نهایتاً یک بازی کاوش در فضا است و دوستانتان همیشه می خواهند همراهتان باشند، بعلاوه انجام گروهی این بازی از همیشه سرگرم کننده تر شده است.

۷- بازی Destiny 2

بازی های گروهی پلی استیشن 5
بازی Destiny 2

از برخی جهات، Destiny 2 به شدت شبیه به No Man’s Sky است. زمانی که این بازی راه اندازی شد، به عنوان یک گام پایین تر از جایی که نسخه اصلی به پایان رسیده بود، تلقی می شد. اما از آن زمان تیم به سختی تلاش کرد تا سال ها محتوا و بهبودهایی را به بازی اضافه کرده و آن را به یک تجربه قطعی تبدیل کند. برخلاف آخرین بازی این لیست، Destiny 2 همیشه بازی مشارکتی عالی و قابل تشویقی داشت. هر ماموریت اصلی را می توان به صورت گروهی بازی کرد.

رویدادهایی وجود دارند که همه را تشویق به بازی تیمی می کنند، همچنین حمله ها و البته حملات افسانه ای. حملات ناگهانی به تنهایی دلیل کافی برای گرد هم آوردن تیمی از نگهبانان برای هیجان و حل پازل های مرموز، کشف مکانیسم های جدید و غلبه بر رئیسان دیوانه است. بله، بارها و بارها نابود خواهید شد، اما Destiny 2 حس بسیار خوبی دارد و شما در حال یادگیری و بهبود شخصیت خود با چنان سرعتی خواهید بود که اعتیادآور است. اگر هنوز گروهی ندارید، دوستانتان را جمع کنید و Destiny 2 را بازی کنید. نکته مهم اینکه این بازی رایگان است.

۸- بازی Tiny Tina’s Wonderlands

بازی های گروهی پلی استیشن 5
بازی Tiny Tina’s Wonderlands

هر دو بازی Destiny با ایجاد تجربیات کاملاً آنلاین، بازی را از جایی ادامه می دهند که بازی های Borderlands آن ها را رها کرده اند. اگر فقط به جنبه همکاری علاقمند هستید، اما همچنان می خواهید هیجان تکمیل ماموریت ها، باز کردن صندوقچه ها و غرق شدن در غنایم رنگارنگ را تجربه کنید، پس بهترین کار، انجام بازی Tiny Tina’s Wonderlands است. این اسپین آف از بازی های اصلی Borderlands بسیاری از مشکلات بازیکنان که بازی ها را از بین می برند، مخصوصا بازی سوم. هرچند متن و موضوع هنوز سلیقه ای است، اما لیگ ها بهتر از چیزی هستند که فکرش را می کردیم، که این بیشتر به خاطر تنظیمات بازی است.

شما نقش شخصیتی را در بازی به سبک Dungeons and Dragons را توسط Tina انجام می دهید، کسی که کل ماجرا را به عنوان DM روایت می کند. این دستگاه فریم باعث می شود تمامی آن طنزهای مضحک و مسخره حس بهتری ایجاد کنند، زیرا او ناگهان تصمیم می گیرد که اسکلت ها ظاهر شده و از ناکجا آباد حمله کنند، یا کلاً محیط جلوی چشمان شما را تغییر می دهد. این عمیق ترین سیستم نقش آفرینی تمام دوران نیست، اما بازهم همکاری با افراد دیگری که در ساختمان های مختلف می دوند تا ببینند چطور مهارت های شما این کمپین های ساده را جذاب تر می کند، سرگرم کننده است.

۹- بازی The Jackbox Party Pack 8

بازی های گروهی پلی استیشن 5
بازی The Jackbox Party Pack 8

سلطان مطلق بازی های مشارکتی چیزی جز بازی های Jackbox نیست. این مجموعه مفهوم ساخت بازی هایی که هرکسی می تواند به راحتی انجام دهد را ثابت کرده است، اما راه های سرگرم کننده و خلاقانه تری هم وجود دارد برای اینکه حس باهوش بودن و سرگرم کننده بودن به صورت همزمان به بازیکنان القا شود. Jackbox Party Pack 8 جدیدترین بسته این مجموعه است و تعداد زیادی از بهترین بازی های آن شناخته شده هستند، اما می توانید هر بسته ای که دوست دارید را برای شروع انتخاب کنید.

بازی ها از دو تا هشت نفره متغیر هستند و فقط به یک گوشی هوشمند نیاز دارند. قرار نیست هیچ کار پیچیده تری نسبت به لمس صفحه انجام دهید، پس افرادی که زیاد بازی نمی کنند هم قرار نیست حس بدی داشته باشند. راندها بسیار سریع جلو می روند، هیچ فشار یا تاکیدی بر بردن نیست و همه چیز می تواند در یک چند ثانیه شروع و تمام شود. Jackbox Party Pack 8 یک بازی عالی برای حضور در مهمانی ها است، یا اگر دوستان یا خانواده شما فاصله دوری از شما دارند، می توانید آن را از راه دور هم بازی کرد.

۱۰- بازی Outriders

بازی های گروهی پلی استیشن 5
بازی Outriders

اگر به دلایلی تا به حال به این فکر نکرده اید که ترکیب بازی های Gears of War ،Borderlands و کمی از Diablo چطور خواهد بود، خوش شانس هستید. Outriders همان ترکیب خاص از ایده ها است. این، یک بازی شوتر سوم شخص است، اما تاکید هم روی غنیمت و هم کلاس های مجزایی است که هر یک نقش متفاوتی در زمین مبارزه دارند. ابتدا، فقط می گوییم که درباره داستان نگران نباشید. اما بهتر است دلیلی برای دوستانتان بسازید که چرا صدها دشمن را با اسلحه و توانایی های جادویی مختلف از بین می برید. زیرا هر کلاس بسیار متمایز است، توانایی ها و مهارت هایی که می توانید آن ها را تجربه کنید تا ببینید بهترین ترکیبات چه چیزهایی هستند، بازی در یک تیم سرگرم کننده ترین راه برای چرخیدن در اطراف است.

همچنین، از آنجایی که هیچ بازیکن در مقابل بازیکن (PvP) وجود ندارد، بازی اهمیتی به تحت فشار بودن شما و تمیتان نمی دهد. از سوی دیگر، اگر بخواهید ببینید تیمتان واقعاً چقدر خوب است، می توانید سختی بازی را تا بالاترین سطح چالش ها برای به دست آوردن بهترین غنائم ادامه دهید. Outriders یک بازی سرویس آنلاین نیست، پس قرار نیست خود را در حال نابودی در یک بازی مداوم ببینید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + پانزده =