نحوه اتصال کنترلر پلی‌ استیشن ۵ به آیفون و اندروید

اتصال کنترلر پلی‌ استیشن 5 به آیفون

یکی از نقاط قوت جذاب iOS 14.5 که به تازگی منتشر شده امکان اتصال کنترلر پلی‌ استیشن ۵ به آیفون است. آیفون شما نه تنها می‌تواند به این کنترلر متصل شود بلکه می‌تواند اثر انگشت دکمه را برای بازی‌های iOS و Apple Arcade شناسایی کند. گوشی‌های اندروید نیز این امکان را به شما می‌دهند که با کنترلرهای DualSense و Xbox Wireless همگام شوید، اگرچه پشتیبانی آن‌ها از هر برنامه به برنامه دیگر متفاوت خواهد بود.

وقتی بدانید چگونه باید اتصال کنترلر DualSense پلی‌ استیشن ۵ به گوشی آیفون یا اندروید را انجام دهید، به نظر می‌رسد وارد بهشت شده‌ اید، حالا بیایید بیشتر از این وقتمان را هدر ندهیم و تمامی مراحل را برایتان شرح دهیم.

نحوه اتصال کنترلر DualSense پلی‌ استیشن ۵ به گوشی آیفون

اگر قبلاً این کار را انجام نداده‌ اید، کارتان را با به‌ روزرسانی آیفون به نسخه iOS 14.5 آغاز کنید (تنظیمات> عمومی> به‌ روزرسانی نرم‌ افزار) شروع کنید. اگر سعی کنید DualSense را به نسخه iOS 14.4 یا نسخه‌های قبلی متصل کنید، احتمالاً گوشی شما کنترلر را شناسایی نمی‌کند.

پس از انجام این کار، وارد تنظیمات> بلوتوث شوید. اگر قبلاً این کار را نکرده‌ اید، ابتدا بلوتوث را روشن کنید. لیستی از “دستگاه‌های من” را مشاهده خواهید کرد که قبلاً ثبت شده‌ اند و بخشی برای “دستگاه‌های دیگر” که می‌توانند متصل شوند.

اتصال کنترلر پلی‌ استیشن 5 به آیفون

کنترلر DualSense را انتخاب کنید. دکمه Share و دکمه PS را به طور همزمان فشار داده و نگه دارید. دکمه Press، همان دکمه کوچک کنار D-Pad با سه خط بالای آن است؛ دکمه PS همان لوگوی پلی‌ استیشن بین thumbsticks است. باید این دکمه‌ها را به مدت حداقل ۳ ثانیه نگه دارید تا زمانی که نوار نور آبی‌ رنگ چشمک‌ زن را مشاهده کنید. اگر دستتان را زود از روی دکمه بردارید، وارد حالت جفت شدن نمی‌شوید و به جای آن پلی‌ استیشن ۵ شما روشن می‌شود.

حالا گوشی خود را چک کنید. ” DualSense 5 Wireless Controller” باید بلافاصله زیر لیست “دستگاه‌های دیگر” ظاهر شود. روی این گزینه ضربه بزنید و این دستگاه این گزینه وارد لیست “دستگاه‌های من” شده و به عنوان متصل شده نشان داده می‌شود. حالا کنترلر شما به طور کامل جفت شده و قابل استفاده است.

زمانی که کارتان با آن تمام شد، باید اتصال آن با گوشی را قطع کنید تا باتری شما به راحتی خالی نشود. وارد تنظیمات > بلوتوث شوید و روی نماد اطلاعات “i” کنار کنترلر پلی‌ استیشن ۵ ضربه بزنید. بلافاصله اتصال شما قطع می‌شود، یا برای اینکه کنترلر را به کلی از لیستتان پاک کنید روی “فراموشی این دستگاه” ضربه بزنید.

نحوه اتصال کنترلر DualSense پلی‌ استیشن ۵ به گوشی اندروید

اتصال کنترلر پلی‌ استیشن 5 به آیفون

قبل از اینکه این مراحل را طی کنید، باید چند نکته مهم را به شما اعلام کنیم. مهم‌ترین مورد این است که سونی از آوریل ۲۰۲۱ تاکنون، هنوز کنترلر DualSense را با بازی از راه دور روی گوشی‌های اندروید سازگار نکرده است. پس اگر گوشی شما دارای اندروید ۱۰ یا بالاتر باشد، می‌توانید DualShock 4 را به آن متصل کنید.

با این حال، برخی از برنامه‌های سوم شخص وجود دارند که از DualSense پشتیبانی می‌کنند و امیدواریم سونی قبل از عرضه Sony Xperia 1 III در اوایل تابستان، این قابلیت را به دستگاه‌های خود اضافه کند. پس حالا که در حال آماده شدن برای این ویژگی هستیم بیایید با هم یاد بگیریم باید چه کارهایی انجام دهیم.

برای باز کردن Notification Shade، صفحه گوشی را از بالا به پایین بکشید، اگر بلوتوث گوشی خاموش است، روی نماد بلوتوث ضربه بزنید تا روشن شود. سپس روی همان دکمه بلوتوث ضربه زده و نگه دارید تا صفحه تنظیمات برای جفت شدن با دستگاه‌های جدید باز شود.

(توجه: اگر این میانبر برای شما کار نکرد، می‌توانید وارد برنامه تنظیمات شوید و این ویژگی را فعال کنید. در اندرویدهای قبلی باید وارد دستگاه‌های متصل شده شوید، در One UI سامسونگ، وارد اتصالات> بلوتوث شوید.) در کنترلر DualSense پلی‌ استیشن ۵، روی دکمه PS (لوگوی پلی‌ استیشن) و دکمه Share (دکمه کوچکی کنار D-Pad با سه خط عمودی) را برای حداقل ۳ ثانیه ضربه زده و نگه دارید. تا زمانی LED شروع به چشمک زدن نکرد، دستتان را برندارید.

زمانی که آماده جفت شدن بود، DualSense زیر “دستگاه‌های موجود” به عنوان ” کنترلر بی‌سیم” ظاهر می‌شود. روی این گزینه ضربه بزنید، سپس روی “جفت شدن” در منوی ظاهر شده ضربه بزنید تا کنترلر پلی‌ استیشن ۵ به گوشی اندروید متصل شود. همچنین زمانی که بازیتان تمام شد، می‌توانید از همین منو اتصال دستگاه‌ها را قطع کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 14 =