تفاوت نسخه استاندارد و دیجیتال پلی استیشن ۵

تفاوت پلی استیشن 5 استاندارد و دیجیتال

دو مدل پلی‌ استیشن ۵ وجود دارد، پلی‌ استیشن ۵ استاندارد و نسخه دیجیتالی پلی‌ استیشن ۵. با این حال، شاید بخواهید بدانید تفاوت پلی استیشن ۵ استاندارد و دیجیتال چیست؟ ما قصد داریم در این مقاله به بررسی این دو کنسول و تفاوت‌های آن‌ها با هم بپردازیم. به خاطر داشته باشید، زمانی که قصد خرید پلی‌ استیشن ۵ را داشتید، می‌توانید اطلاعات بیشتر مربوط به اینکه کدام مدل را بخرید از سایت ما به دست آورید. همچنین تمامی اطلاعات مانند قیمت کنسول و تاریخ انتشار نیز در سایت ما وجود دارد.

تفاوت پلی استیشن ۵ استاندارد و دیجیتال

دو تفاوت عمده بین نسخه دیجیتالی پلی‌ استیشن ۵ و استاندارد پلی‌ استیشن ۵ وجود دارد و آن درایو دیسک ۴K UHD بلوری و قیمت آن‌ها است. نسخه دیجیتالی پلی‌ استیشن ۵ درایو دیسک ندارد و قیمت آن برابر ۳۵۹.۹۹ پوند/ ۳۹۹.۹۹ دلار/ ۳۹۹.۹۹ یورو است، درحالی‌ که پلی‌ استیشن استاندارد درایو دیسک دارد و قیمت آن برابر ۴۴۹.۹۹ پوند/ ۴۹۹.۹۹ دلار/ ۴۹۹.۹۹ یورو است. لازم به ذکر است که هیچ تفاوتی در عملکرد و یا قدرت کنسول‌های پلی‌ استیشن ۵ و نسخه دیجیتالی پلی‌ استیشن ۵ وجود ندارد.

تفاوت ظاهری

تفاوت های ظاهری زیبایی هم بین این دو دستگاه وجود دارد، نسخه دیجیتالی پلی‌ استیشن ۵ به دلیل نداشتن دیسک درایو، دارای ظاهر کوچک‌تری است. این همچنین به این معنی است که رسانه‌های فیزیکی را نمی‌توان در نسخه دیجیتالی پلی‌ استیشن پخش کرد، از جمله بازی‌های پلی‌ استیشن ۵ و پلی‌ استیشن ۴، DVDها، و فیلم‌های بلوری ۴K UHD.

شایان ذکر است که اگر می‌خواهید از مزایای ارتقاء رایگان پلی‌ استیشن ۴ به پلی‌ استیشن ۵ بهره‌مند شوید، باید از درایو دیسک پلی‌ استیشن ۵ برای انتقال بازی‌های فیزیکی پلی‌ استیشن ۴ به کنسول نسل بعد استفاده کنید.

کدام را باید خرید؟

هم نسخه دیجیتالی پلی‌ استیشن ۵ و هم پلی‌ استیشن ۵ استاندارد هر دو گزینه‌های خوبی هستند، پس همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد. اگر قصد دارید تمام بازی‌های پلی‌ استیشن ۵ خود را از PlayStation Store خریداری کنید، پس با خرید نسخه دیجیتالی پلی‌ استیشن ۵ می‌توانید در هزینه و فضا صرفه‌ جویی کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که هرگز نمی‌توانید بازی‌های فیزیکی را در نسخه دیجیتالی پلی‌ استیشن ۵ خریداری یا اجرا کنید، شامل هرگونه عنوانی که ممکن است برای پلی‌ استیشن ۴ خریده باشید.

در همین حال، پلی‌ استیشن ۵ انعطاف‌ پذیری بیشتری دارد، در این کنسول می‌توانید از ترکیبی از رسانه‌های فیزیکی و دیجیتالی استفاده کنید. اگر بازی‌های پلی‌ استیشن ۴ را دارید، می‌توانید آن‌ها را روی این کنسول اجرا کنید، اگرچه هر دو کنسول دارای قابلیت سازگاری رو به عقب با بازی‌هایی هستند که از PlayStation Store خریداری شده است.

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 8 =