خاموش شدن پلی استیشن ۵

خاموش شدن پلی استیشن 5

خاموش شدن پلی استیشن ۵ مشکلی است که عده ای از کاربران با آن مواجه شده اند. پلی‌ استیشن ۵ به دلیل خاموش شدن‌ های تصادفی وسط بازی یا خاموش شدن کامل پس از چند ساعت بی‌ استفاده ماندن، با واکنش‌های منفی زیادی روبرو شده است. ما دلیل این مشکلات را فهمیده و راه‌ حل‌های موقتی برای حل این مشکلات را پیدا کرده‌ ایم.

برای رفع این مشکل، کافی است پلی استیشن ۵ را خاموش کرده و دکمه پاور را چند لحظه نگه دارید تا صدای بوق دوم را شنیده و وارد mode Safe شوید. سپس پایگاه داده بازسازی را انتخاب کنید. حتی اگر یک بار پلی‌ استیشن ۵ وارد Rest Mode شود، به نظر می‌رسد پایگاه داده خراب می‌شود، پس بعد از بازسازی پایگاه داده، Rest Mode را در قسمت صرفه‌ جویی در مصرف انرژی خاموش کنید. به یاد داشته باشید که Rebuilding پایگاه داده ممکن است بسته به داده‌هایی که در پلی‌ استیشن ۵ دارید، چندین ساعت طول بکشد.

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که این مشکلات به دلیل مشکلات برق و فضای ذخیره‌ سازی رخ می‌دهد، پس ممکن است این مشکل با بازسازی حل نشود، اما نگران نباشید، ما پاسخ تمام مشکلاتی که تاکنون از انجمن‌ها و Reddit شنیده‌ ایم را می دانیم.

حالت Rest مقصر اصلی است

گفته می‌شود که حالت Rest مقصر اصلی مشکلات اکثر افراد است. در طول تحقیقی که به صورت دقیق در انجمن‌ها انجام دادیم، متوجه شدیم که اکثر افراد در Reddit با این مشکل روبرو هستند. پس کمی دقیق‌تر بررسی کرده و متوجه شدیم پلی‌ استیشن برخی افراد هنگام انجام بازی‌هایی مانند Spiderman- Miles Morales، Godfall، COD cold war یا هر بازی جدید دیگری دچار مشکل می‌شود. اما، اکثر افراد پس از اینکه پلی‌ استیشن ۵ به Rest Mode می‌رود با این مشکل روبرو می‌شوند.

یکی از دوستانمان هم گفت که پلی‌ استیشن ۵ پس از ورود به Rest Mode دچار مشکل شده است.  پس از آن، گاهی به طور ناگهانی دچار مشکل می‌شود. در ادامه راهکار های حل این مشکل را ارائه کرده ایم.

راه‌ حل خاموش شدن پلی استیشن ۵

اولین کاری که باید انجام دهید غیر فعال کردن Rest Mode است.

Rest Mode به نوعی باعث ایجاد یا حداقل باعث افزایش مشکلاتی می‌شود که به نوعی آزار دهنده است، زیرا پلی‌ استیشن اینگونه است و می‌توانیم از فردی نقل‌ قول کنیم که “عالی است زیرا شما کنسول را رها می‌کنید و سپس از می‌توانید از هرجایی که دست از بازی برداشته بودید، دوباره کارتان را شروع کنید”.

اگر کنسولتان هرگاه وارد Rest Mode می‌شود با مشکلاتی روبرو می‌شود، پس می‌توانید این مشکل را با اطمینان از اینکه کنسول پلی‌ استیشن ۵ وارد Rest Mode نمی‌شود، حل کنید. می دانیم که قرارگیری پلی‌ استیشن ۵ در Rest Mode یکی از ویژگی‌های مفید و عالی است و اکثر شما دوستش دارید و نمی‌خواهید آن را غیر فعال کنید. اما اگر می‌خواهید از پلی‌ استیشن ۵ استفاده کنید، پس باید تا زمانی که سونی این مشکل را حل می‌کند با Rest Mode خداحافظی کنید.

خاموش شدن پلی استیشن 5

خاموش کردن Rest Mode بسیار آسان است، نحوه انجام این کار را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

  1.  اولین کاری که باید انجام دهید این است که در گوشه بالا سمت راست صفحه‌ نمایش وارد بخش Setting شوید.
  2.  پس از آن به پایین بیایید تا به System برسید و سپس وارد شوید.
  3.  وارد تنظیمات روشنایی شوید.
  4.  حالا Set Time Until PS5 Enters Rest Mode را انتخاب کنید تا کنسول وارد Rest Mode نشود.

حالا تنها کاری که باید انجام دهید این است که پس از هر استفاده کنسول را خاموش کنید. به نظر راحت بود؟ اینطور نیست؟؟ اگرچه، این روش برای اکثر افراد مناسب بوده است. اما برای دوستمان کار نکرد. پلی‌ استیشن ۵ او باز هم با مشکلاتی روبرو شد پس ممکن است برای شما هم مفید نبوده باشد، به هر حال حتی اگر اینطور بود باز هم اجازه دهید این حالت غیر فعال بماند.

راه‌ حل ۲

پایگاه داده را دوباره بسازید

تأیید شده که قرار دادن پلی‌ استیشن ۵ در Rest Mode دلیل اصلی مشکلات جدیدترین نسل کنسول پلی‌ استیشن ۵ است. اما مسئله این است که حتی پس از خاموش کردن Rest mode، گاهی تصویر ناگهان در وسط بازی یا حتی در منوی خانه می‌ایستد و بعد مشکلاتی پیش آمده و دوباره روشن نمی‌شود.

این کار را می‌توانید به صورت موقت با بازسازی پایگاه داده حل کنید. این گزینه‌ای است که در حالت Rest به آن ” Rebuild Database” می‌گویند. کاری که “بازسازی پایگاه داده انجام می‌دهد” حذف کامل پایگاه داده و شروع به ساخت پایگاه داده جدیدی از داده‌ها است، که باعث پاک شدن هر اشکال یا خطایی می‌شود که حالت Rest آن را ایجاد کرده است.

ما این کار را یک بار برای پلی‌ استیشن ۴ خودمان انجام دادیم، چون خاموش شدن ناگهانی باعث ایجاد مشکلاتی در پایگاه داده مان شده بود.

شرکت در حال جایگزینی مدل دارای مشکلات غیرقابل کنترلی مانند غیر قابل استفاده بودن پلی‌ استیشن ۵ است و ما بعداً درباره تعویض کنسول از طرف سونی صحبت خواهیم کرد.

مراحل بازسازی پایگاه داده

خاموش شدن پلی استیشن 5

  • پلی‌ استیشن ۵ خود را خاموش کرده و مطمئن شوید کاملاً خاموش است.
  •  دکمه روشن / خاموش را نگه دارید تا صدای بوق دوم را بشنوید.
  •  اکنون پیام “کنترلر را با استفاده از USB وصل کنید و دکمه PS را فشار دهید” را مشاهده خواهید کرد. بنابراین این کار را انجام دهید و این کار شما را وارد Safe mode می‌کند.
  •  Rebuild Database را انتخاب کنید، بازسازی پایگاه داده بسته به داده‌هایی که دارید ممکن است چندین ساعت طول بکشد ، بنابراین تا پایان کار صبر کنید.
  •  پس از اتمام، پلی‌ استیشن ۵ خود را روشن کرده و با دنبال کردن مراحل بالا حالت استراحت را خاموش کنید.

نکاتی که باید به خاطر داشته باشید.

از درایوهای اکسترنال استفاده نکنید.

فعلاً از درایوهای اکسترنال استفاده نکنید، چون توضیح دادیم که مشکلات ممکن است به خاطر فضای ذخیره‌ سازی یا پاور باشند. نصب بازی‌ها در درایو اکسترنال و انجام آن‌ها یا استفاده از فضای ذخیره‌ سازی اکسترنال، به طور کلی، منجر به ایجاد مشکل می‌شود. بازیکنان متوجه این مشکل رایج خواهند شد و فردی در توییتر بیان کرده بود که قطع اتصال درایو اکسترنال باعث شد مشکلش حل شود. پس از درایو اکسترنال استفاده نکنید، فعلاً این یک خطای مشخص است و سونی قصد حل آن را دارد، اما فعلاً فقط از خود پلی‌  استیشن ۵ استفاده کنید.

هنگام اجرای یک بازی، بازی دیگری را نصب یا دانلود نکنید

به نظر می‌رسد اکنون در حال تکرار حرف‌هایمان هستیم، اما درست است که این مشکل به خاطر فضای ذخیره‌ سازی یا پاور است. ما اطلاع داریم که پلی‌ استیشن ۵ از نظر قدرت در سطح بالایی است و اینکه نمی‌توان یک بازی را اجرا و همزمان بازی دیگری را نصب کرد، مسخره به نظر می‌رسد، اما تا حدودی درست است.

نصب یا دانلود بازی، حین انجام بازی دیگر، هم فضای ذخیره‌ سازی و هم انرژی می‌گیرد، که دقیقاً همان دو مشکل اصلی کنونی هستند. این کار باعث مشکلات بدی در پلی‌ استیشن ۵ شده و ممکن است حتی دوباره روشن نشود، پس بهتر است تمام انرژی دستگاه را به اجرای بازی یا نصب بازی دیگر اختصاص دهید.

پلی‌ استیشن ۵ را از پریز برق جدا نکنید

به نظر می‌رسد این یک سؤال اساسی است، اما اینطور نیست. گاهی خرابی Rest mode به این صورت است که پلی‌ استیشن ۵ خودش را خاموش کرده و دوباره روشن نمی‌شود. به همین دلیل سعی می‌کنیم پلی‌ استیشن ۵ را از پریز برق جدا کنیم. این کار باعث نابودی پایگاه داده کنسول می‌شود. این اشتباه بسیار رایج است، پس به خاطر داشته باشید که این کار را انجام ندهید.

این بای‌ پس CE-108225 است

به نظر نمی‌رسد این مورد خرابی باشد، بیشتر به مشکلات درون بازی اشاره دارد و همانطور که گفتیم ما اینجا هستیم تا به تمام سؤالات شما پاسخ دهیم.

این مشکل، به خاطر مسائل مربوط به اتصال اینترنت است. CE-108225 اکثراً توسط بازیکنان بازی Call of Duty Cold War مشاهده شده است. به نظر می‌رسد همه بازی‌های جدید تحت تأثیر این نوع اشکالات و خطاهای جدید قرار گرفته‌ اند.

حل این مشکل راحت است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اتصال اینترنت را قطع کرده و به صورت آفلاین وارد بازی Cold War شوید و حین بازی دوباره اینترنت را روشن کنید. در مرحله آخر باید با سونی تماس بگیرید.

اگر هیچیک از روش‌های بالا مفید نبود پس مطمئن می‌شویم که کنسول یا کنترلر شما آسیب دیده است. حالا زمان آن است که به سراغ مرکز خدمات سونی بروید یا به صورت آنلاین با آن‌ها تماس بگیرید. اگر پلی‌ استیشن ۵ شما گارانتی داشته باشد و آسیب فیزیکی نباشد، می‌توانید کنسول یا کنترلر خود را جایگزین کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + شانزده =