بررسی جزئیات بازی Pyre

Pyre

بازی Pyre یک بازی اکشن نقش آفرینی است که اولین بار در تاریخ ۲۵ جولای سال ۲۰۱۷ برای پلتفرم های مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن ۴، لینوکس و مک انتشار یافت.

Pyre
Pyre

اخیراً بروزرسانی جدید بازی Pyre منتشر شده است که در آن پنج زبان دیگر نیز به این بازی اضافه شده است. بازی Pyre محصول استودیوی Supergiant Games یکی از بهترین بازی ها در یکسال گذشته بود که با نوآوری های منحصر به فردش در اختیار گیمرها قرار گرفت. استودیوی Supergiant Games در آپدیت جدید این بازی پنج زبان آلمانی، فرانسوی، روسی، چینی و اسپانیایی را به این بازی اضافه کرده است. همچنین اعلام شده است که نسخه جدید بازی برای اجرا، تنها بر روی کامپیوتر در دسترس کاربران قرار دارد. همچنین قرار است در آینده نسخه ای از این آپدیت برای پلتفرم پلی استیشن ۴ نیز منتشر شود.

داستان بازی Pyre

داستان بازی در یک صحرای خشک و بی آب و علف آغاز می شود. جایی که شخصیت اصلی در حال تلاش برای زنده ماندن و دست پنجه نرم کردن با آفتاب داغ است. ناگهان یک واگن با تعدادی سرنشین پیدا شده که او را از مرگ نجات می دهند. بعد از به هوش آمدن، سرنشینان واگن از وی می خواهند که نوشته های یک کتاب قدیمی را برایشان بخواند چرا که همه آن ها بی سواد هستند.

بعد از این که شخصیت اصلی شروع به خواندن کتاب می کند، خودش و سرنشینان واگن به دنیای دیگری برده می شوند که مسابقاتی به نام Rite در آن برگزار می شود. شرکت کنندگان این مسابقات هر کدام به دلیلی به آن سرزمین تبعید شده اند. در ادامه متوجه می شوید که همراهانتان نیز هرکدام به دلایلی متفاوت به آن جا تبعید شده اند.

برای خارج شدن از آن سرزمین، کاربر که کنترل شخصیت اصلی را بر عهده دارد باید به کمک همراهانش یک تیم تشکیل داده و در مسابقات برنده شوند. شخصیت اصلی وظیفه رهبری این تیم را بر عهده خواهد داشت. مسابقه Rite تقریباً شبیه بازی بسکتبال امروزی است اما تفاوت هایی در قوانین و نحوه اجرای بازی وجود دارد.

بسیاری معتقدند که بازی Pyre یک رمان تصویری است. بنابراین می توان گفت در این بازی، بازیکنان نقش شخصیت های اصلی یک رمان را برعهده دارند و هرکدام در جایی از صفحه نمایش ظاهر می شوند و داستان خود را روایت می کنند. هر شخصیت در بازی با دشمنانی در اطرافش روبرو می شود که نباید با آن ها تماس پیدا کند. بنابراین باید تلاش کنید که با پرش و یا سایر حرکات، از برخورد با آن ها اجتناب کنید.

می توان گفت که در واقع در ابتدای بازی احساس هیجان و غرق شدن در بازی را نخواهید داشت. حال و هوای بازی آنقدرها که باید و شاید، گرم و درگیرکننده نیست که احتمالاً دلیل آن اغراق در محیط فانتزی بازی باشد. همچنین بیشتر وقت شما در گفتگوهای خسته کننده بازی تلف می شود.

داستان بازی نیز به نحوی آرام شروع می شود اما در ادامه آن می توانید حس آشنایی بیشتری با آن پیدا کنید. در ادامه با شخصیت های دیگر می توانید ارتباطات بیشتری برقرار کنید. روابطی از جنس دوستی، دشمنی، دسیسه و همکاری تیمی. با پیشروی در بازی، انتخاب های متعددی سر راه شما قرار می گیرند. با انتخاب هر مسیر، می توانید منتظر آیتم های جدیدی در سر راه خود باشید. هر کدام از آیتم ها می توانند برای منظور خاصی استفاده شوند.

Pyre
Pyre

مثلاً برای به دست آوردن پول یا افزایش قدرت شخصیت ها. در حین بازی می توانید سطح تجربه خود را افزایش دهید که به شما این امکان را می دهد از بین مهارت های چندگانه، بتوانید یکی را انتخاب کنید. در طول بازی که به صورت سه نفره اجرا می شود، باید توپ را به آتش تیم حریف برسانید و امتیاز کسب کنید.

این آتش در واقع همان تور در بازی های امروزی است. این امکان وجود دارد که با هم تیمی های خود بتوانید برای به دست آوردن امتیاز، برنامه ریزی کنید و نقشه بکشید. بعد از شروعِ بازی و دل زدن به میدان، متوجه می شوید که احتمالاً مدت زمان زیادی را صرف این بازی نقش آفرینی ورزشی کرده اید چرا که با تمام انتقادها، Pyre هنوز یک بازی نقش آفرینی ورزشی هیجان انگیز است.

باید گفت که بازی Pyre با اینکه در سطح قابل قبولی قرار دارد، در مقایسه با سایر محصولات مشابه که در همین استودیو تولید شده اند، یک بازی ضعیف محسوب می شود که باعث شد انتشار این بازی نه تنها یک عقبگرد برای استودیوی Supergiant Games باشد، بلکه ناامیدی بزرگ برای بسیاری از کاربران نیز باشد.

اما بی انصافی خواهد بود اگر به ویژگی های خوب بازی اشاره نکنیم. گرافیک بازی با کیفیت طراحی شده است و موسیقی بازی نیز شاهکاری در نوع خود محسوب می شود. می توان گفت بازی Pyre همه چیز دارد. داستان خوب، موسیقی، هیجان و گرافیک عالی. موفقیت های زیادی نیز در سال گذشته کسب کرده است اما شاید بتوان گفت بزرگترین دلیلی که این بازی نتوانسته به یک شاهکار بدل شود، همان پیشینه بسیار درخشان استودیوی تولید کننده است که سطح انتظارات منتقدان و کاربران را بسیار بالا برده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + شانزده =