راهنما بازی The Quarry

راهنما بازی The Quarry

بازی The Quarry کاری می کند از دیدگاه متناوب ۹ مشاور کمپ بازی کنید، درحالیکه آن ها در آخرین شب خود در کمپ تابستانی Hackett’s Quarry وارد شبی طولانی، پرخطر و غم انگیز می شوند. چیزهایی نوجوان پسندانه استاندارد، اما با خطرات مرگبار. بازیکنان باید شخصیت ها را با انجام رویدادهای سریع و تصمیم گیری های دوگانه، شخصیت ها را به سمت امنیت (یا برعکس) هدایت کرده و از ایده هایی که بزرگسالان بازی یا نمادهای ترسناک واقعی بازی از جمله Travis Hackett (Ted Raimi از The Evil Dead)، Chris Hackett (David Arquette از Scream)، و Eliza فالگیر (Grace Zabriskie از Twin Peaks) دارند، دوری کرده یا با آن ها موافقت کنند.

برای یک بچه معمولی که در کمپ زندگی کند، این ها خیلی مهم است، به ویژه وقتی که در حال مبارزه با چیزهای مهم تری هستید، مانند اینکه بپرسید آیا پسر رویایی کمپ شما را دوست دارد یا خیر. اما نباید به تنهایی عذاب بکشید، پس ما این ۱۰ نکته را برای اطلاع رسانی درباره اولین بازی شما در The Quarry در نوعی از عمل متا به صورت مشاور بیان کردیم. برای نیش حشرات یک کمپرس سرد تهیه کنید.

۱- راه خود را ادامه دهید

The Quarry را بدون هیچ تغییری و با ۱۰ ساعت بازی داستانی کامل و ماجراجویی به انتخاب خود کامل کنید تا یکی از ۱۸۶ پایان برای شما تعیین شود. در بقیه این راهنما، فرض بر این است که می خواهید حالت استاندارد تک نفره را انجام دهید، اما اگر ترجیح می دهید تنها بازی کنید یا تحت استرس زیادی قرار نگیرید، این بازی ترسناک گزینه هایی را ارائه می دهد.

راهنما بازی The Quarry
راه خود را ادامه دهید

با یک “حالت استریم” که هر آهنگی از آریانا گرانده و دیگر موسیقی های دارای حق چاپ را از بازی حذف می کند، این بازی به یک بازی سازگار با استریم تبدیل شده، پس می توانید با چشمان مخاطبان خونخوار Twitch که به صفحه شما خیره شده اند، به بازی ادامه دهید. اگر ترجیح می دهید فقط خودتان بازی را ببینید، می توانید حالت فیلم بازی را فعال کنید که The Quarry را به یک هیولای ۱۰ ساعته تبدیل می کند.

حالت فیلم مجموعه ای از گزینه های خاص خود را دارد، می توانید بین پایانی که در آن همه زنده هستند و پایانی که در آن همه می میرند، یک “جشن گورستانی” انتخاب کرده، یا روی Director’s Chair کلیک کنید تا هر شخصیت مشاوره را با ویژگی دلخواه خود تنظیم کنید. این کار بر انتخاب هایی که می تواند در فیلم انجام دهید، بر موفقیت یا ضررهایتان تأثیر می گذارد. کنار بنشینید و استراحت کنید تا شخصیت شخصی سازی شده شما به آرامی بمیرد.

اما اگر شما و دوستانتان دوست دارید شخصاً مشاوران را به مرگ آهسته شان برسانید، می توانید از مزایای همکاری The Quarry استفاده کنید. انتخاب این گزینه بازی به گروه ها اجازه می دهد تا یک مشاور را به هر بازیکن اختصاص دهند و وقتی که بازی به POV آن مشاور تغییر می کند، کنترلر را بگذرانند، چیزی که می تواند به هر شخصیت کمک کند تا به یک فرد واقعی تبدیل شود، نه به یک محصول ساده از واکنش های ناشیانه سریع.

۲- برای فضاهای تاریک آماده شوید

راهنما بازی The Quarry
برای فضاهای تاریک آماده شوید

پنجره را باز کنید و اجازه دهید نسیم مطبوع تابستانی تجربه بازی ۴ بعدی خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد، اما باید بدانید که The Quarry محیط های سیاه و سفید زیادی دارد. تابش خیره کننده از پنجره، گرچه تجربه پیشرفته ۴ بعدی را جذاب می کرد، اما راه رفتن و پیدا کردن برخی از سرنخ ها به شدت دشوار شده بودند. اگر روی دستگاهی با روشنایی ضعیف یا در اتاقی پر نور بازی می کنید، این مورد را از یاد نبرید.

۳- توقف کرده و لکه های خون را لمس کنید

گاهی ندیدن اطراف ناامید کننده است زیرا %۹۰ گیم پلی واقعی The Quarry مربوط به راه رفتن در اطراف و جمع کردن وسایل است. بازی با دستاوردها شما را تشویق می کند تا چیزهایی را پیدا کنید، تا می توانید وسایل مختلف را پیدا کنید. در طول بازی، در هر اتاق یا وضعیت بدنی که هستید، به دنبال سرنخ هایی باشید که آتش وحشتناک کارناوال که چندین سال پیش به Quarry در Hackett برخورد کرد، باشید، روحی که در جنگل های پیچ در پیچ گیر کرده و تاریخ تلخ خانواده هکت و کمپ تابستانی چند دهه قبل آن ها.

راهنما بازی The Quarry
توقف کرده و لکه های خون را لمس کنید

باید به دنبال شواهدی از هیولاهای سریع و غرش گر باشید که دوستان شما را طوری تکه تکه می کند که پلیس تعجب نکند چرا همه به جز شما مرده اند. خودتان باید با عکس گرفتن از شخصیت هایتان با گوشی همراه، مدارک را جمع کنید، یا آن را مچاله شده و پنهان در جایی در کمپ های خطرناک زیرزمینی پیدا کنید. اگر با عجله از محیط های به ظاهر خالی کنید، ممکن است سرنخی که به شما کمک می کند تا پازل های شب عجیب خود را کنار هم قرار دهید، از دست بدهید.

از زمانتان به درستی استفاده کنید، همه ی گوشه و کناره ها را بگردید و اگر اجازه داشتید به جستجو ادامه دهید، احتمالا ایده خوبی خواهد بود. فقط مطمئن شوید که گوشه های جدید را هم کاوش کنید – The Quarry به سرعت به یک شبیه ساز راه رفتن تبدیل می شود.

۴- عکس العمل سریع نشان دهید

راهنما بازی The Quarry
عکس العمل سریع نشان دهید

The Quarry به عنوان یک شبیه ساز راه رفتن، گرچه با روده های خرد شده و مغزهای پراکنده پر شده، اما ممکن است گاهی کند پیش برود. وقتی در حال راه رفتن نباشید، صحنه های طولانی را تماشا خواهید کرد و به راحتی ممکن است در چیزی که می بینید غرق شوید و فراموش کنید که در واقع بخشی از آن هستید. ما هر دو دستمان را به صورت فعال روی کنترلر نگه داشتیم و این خوب بود. به این ترتیب، وقتی رویدادهای سریع ناگهان ظاهر می شدند و در واقع مرگ یا زندگی را برای مشاورمان به ارمغان می آوردند، آماده بودیم تا کاری کنیم و او را نجات دهیم.

۵- هر لحظه مهم است

علاوه بر رویدادهای سریع، که معمولا شامل اقدامات فیزیکی سریع مانند پریدن از روی یک مانع، فرار کردن از گیر افتادن، یا گرفتن چیزی برای خودتان است، بازی از شما می خواهد تا واکنش های سریع یا قضاوت های احساسی کنید.
این کار برای ما سخت بود، زیرا ما بچه بزرگی هستیم و می خواستیم همه مشاوران زنده بمانند و اگر این اتفاق می افتاد، خوشحال می شدیم. اما بازی به شما می گوید: می خواهید به دوستتان شلیک کنید؟ A را فشار دهید. آیا می خواهید عشق خود را در جنگل های مه آلود ترسناک ببوسید یا اجازه دهید این لحظه بگذرد؟ به خودتان بستگی دارد.

راهنما بازی The Quarry
هر لحظه مهم است

نواری که به سرعت تخلیه می شود به شما می گوید که چقدر زمان برای تصمیم گیری دارید، اما اگر کاری نکنید، آسیب خواهید دید. یک مورد وجود داشت که انتخاب بین دویدن و پنهان شدن بود و ما کمی مکث کردیم و این کار باعث دستگیری مشاور شد. هرگز نباید از واکنش های سریع پیروی کنید و نباید خود را تحت فشار انتخاب های سریعی قرار دهید که از آن ها مطمئن نیستید. اما حداقل انتخاب کنید.

بازی به شما اجازه می دهد تا آن ها را تحت نظر داشته باشید. تصمیمات احساسی بزرگتر که به طور قابل توجهی بر یک یا چند شخصیت تأثیر بگذارد، در دسته های “مسیرها” منوی درون بازی شما ردیابی می شوند. وقتی تصمیمی می گیرید که مسیر شروع می شود یا تغییر می کند، بازی به ترتیب “انتخاب مسیر” یا “به روزرسانی مسیر” را نشان می دهد. وقتی آن را دیدید، به منوی مسیرها بروید و ببینید کدام مسیر دارای علامت تعجب است.  روی آن کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری درباره مسیر داستانی که شروع کرده اید، تصمیماتی که برای ادامه آن گرفته اید نشان داده شده و به یک ایده تقریبی از مسیری که باید طی کنید برسید.

وقتی بین گزینه های دیالوگ انتخابی کردید، بازی به شما می گوید که شخصیت های دیگر چه حسی درباره چیزی که گفتید دارند، مثلا آیا به شما اعتماد دارند، یا آیا از شما حمایت می کنند. این نشانگرها به شما کمک می کنند تصمیم بگیرید که دوست دارید داستانتان به کجا برسد، یا آیا زمان تغییر مسیر فرا رسیده یا خیر.

۶- سکوت را رعایت کنید

راهنما بازی The Quarry
سکوت را رعایت کنید

هر چند وقت یک بار، باید ساکت شوید، به خصوص وقتی دشمن می خواهد به پناهگاه شما نفوذ کرده و گلوی شما را پاره کند. ناشناخته ماندن در The Quarry، مکانیک “حبس کردن نفس” را تحریک کرده و باید دکمه ای را نگه دارید تا ساکن بمانید و خطر برطرف شود. این مورد بازهم با نوار رنگی، همچنین مه قرمز روی صفحه نمایش و صدای بلند ضربان قلب مشاور شما نشان داده می شود.

وقتی مه و صدا کم شد، می توانید دکمه را رها کرده و به مشاورتان اجازه نفس کشیدن دهید. شاید بهتر باشد صبر کنید تا تایمر نوار رنگی کاملاً خالی شود، اما در این مرحله، نفس مشاور تمام شده و آه بلندی می کشد و مهاجم می تواند به راحتی او را پیدا کند. این را به طرز تأسف باری فهمیدیم.

۷- نفس بکشید

راهنما بازی The Quarry
نفس بکشید

از سوی دیگر، هرچقدر می خواهید با صدای بلند نفس بکشید. ۱۸۶ پایان وجود دارد و پایان شما می تواند هرچقدر که بخواهید ترسناک باشد. اگر می خواهید شخصیتی را بکشید یا می خواهید ببینید نتیجه یک تصمیم اشتباه چیست، این کار را انجام دهید.

۸- با کارت ها به آینده نگاه کنید

عنصر عرفانی تر The Quarry شامل یافتن ۲۲ کارت در Major Arcana است، برگه های برنده یک عرشه تاروت که با مضامین و تغییرات گسترده همراه است. این دلیل خوب دیگری برای جستجوی کامل اتاق ها قبل از حرکت به سمت کار بعدی است.

راهنما بازی The Quarry
با کارت ها به آینده نگاه کنید

پیدا کردن کارت های تاروت به شما این امکان را می دهد که وقتی با Eliza فالگیر بی نظیر ملاقات کردید، که در پایان همه ده فصل The Quarry رخ می دهد، چیزی برای عرضه داشته باشید. Eliza همه کارت ها را برای شما می خواند و می پرسد که آیا می خواهید یکی از آینده هایی که در توپ کریستالی اش پیش بینی شده ببینید یا خیر. اگر موافقت کنید، شاهد خلاصه ای از نتیجه احتمالی تصمیمی احساسی خواهید بود که در بخش بعدی با آن روبرو می شوید، این کار، راه خوبی برای این است که ببینید آیا داستان در مسیری که انتظار داشتید پیش می رود یا خیر.

۹- گذشته را مرور کنید

اگر اشتباه کردید و از چیزی که می بینید ناراضی هستید، بازیکنان دارای نسخه Deluxe Edition بازی The Quarry می توانند از ویژگی مفید Death Rewind در اولین بازی خود بهره ببرند. اگر این نسخه از بازی را ندارید، می توانید در بازی های بعدی به این ویژگی دسترسی داشته باشید.

راهنما بازی The Quarry
گذشته را مرور کنید

Death Rewind سه شانس برای مرگ معکوس به شما می دهد. هر زمان که یک مشاور بمیرد، این فرصت در دسترس قرار می گیرد، تا زمانی که حداقل یکی از شانس هایتان باقی مانده باشد. موافقت با استفاده از یکی از شانس ها روی یک مشاور، پیشرفت شما را معکوس کرده و شما را به نقطه ای در بازی می رساند که این تصمیم مرگبار را گرفته اید. گاهی، آن تصمیم چند فصل قبل گرفته شده است، اگر اینطور باشد، بازی به شما هشدار می دهد که نجات آن مشاور پیشرفت شما را به مقدار قابل توجهی به عقب باز خواهد گرداند. استفاده از Death Rewind تضمین نمی دهد که مشاورتان دوباره نمیرد. ما فصل ۹ را دو بار بازی کردیم و هنوز موفق به قتل عام نشدیم.

۱۰- از اعتبارها استفاده کنید

راهنما بازی The Quarry
از اعتبارها استفاده کنید

صبح همیشه فرا می رسد، حتی پس از یک شب تابستانی بی پایان. مهم نیست که به چه پایانی رسیده باشید، همیشه برای یک پایان کوتاه و باز کردن دستاورد Epilogue، از اعتبارها استفاده کنید. برای کار خوب، یا بد، ستاره طلایی خود را در نظر بگیرید. با وجود ستاره ها و این ۱۰ نکته، آماده مبارزه با بازی خواهید بود. شاید فاصله زیادی با برشته کردن مارشمالوهای چسبنده در اطراف گودال آتش داشته باشید، اما آیا کشتن شیاطین به همان اندازه رضایت بخش نیست؟

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =