رتبه بندی بازی های Star Wars

بازی های Star Wars

قطعا با سری بازی های جنگ ستارگان آشنایی دارید. در این مقاله ما بازی های Star Wars را از بهترین تا بدترین رتبه بندی کرده ایم. امیدواریم از این سفر در بین بازی های ویدیویی کهکشانی بسیار دور لذت ببرید.

۳۰- بازی Star Wars: Rebel Assault II: The Hidden Empire

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: Rebel Assault II: The Hidden Empire

سال: ۱۹۹۵

پلتفرم ها: Sega CD ،۳DO و رایانه شخصی

Star Wars: Rebel Assault II از هر نظر یک بازی وحشتناک است، اما یک بازی خنده دار هم به شمار می رود که از فیلم های لایو اکشن جنگ ستارگان برای بیان داستانی استفاده می کند که به اندازه Star Wars Holiday Special ترسناک و بد است. به بیان دیگر، این یک داستان بسیار بد است که خیلی خوب است. اگر این بازی را هنوز انجام نداده اید و از طرفداران بازی های جنگ ستارگان هستید، آن را دنبال کنید. باید داستان Rookie One را ببینید، یک کشاورز تاتویی که Luke Skywalker نیست و به روش های مختلف و وحشتناکی با بدترین بازی هایی که تا به حال یک بازی ویدیویی را زیبا کرده اند، به جلو می رود.

۲۹- بازی Star Wars: Jedi Starfighter

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: Jedi Starfighter

سال: ۲۰۰۲

پلتفرم ها: پلی استیشن ۲، Xbox و رایانه شخصی

Interceptor نورانی جذاب و شیک Delta-7 Aethersprite (که بیشتر به عنوان ستاره جنگنده Jedi معروف است) یک شاهکار از این تیراندازی فضایی عالی از LucasArts به شمار می رود. این بازی که به عنوان یک داستان جانبی برای Attack of the Clones عرضه شده، سوء استفاده های Jedi Master Adi Gallia و مزدوری به نام Nym را دنبال می کند. Gallia با Jedi Starfighter پرواز می کند درحالیکه Nym پشتیبانی بمبی در Havoc را انجام می دهد.

۲۸- بازی Star Wars: Empire at War

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: Empire at War

سال: ۲۰۰۶

پلتفرم ها: رایانه شخصی

دنیای Star Wars برای ژانر استراتژی واقعی عالی و مناسب است و Empire at War شرکت Petroglyph Games نشان می دهد که درگیری های بزرگ چقدر می توانند سرگرم کننده باشند. نبردها در سطوح سیاره ای رخ می دهند که در آن نیروهای زمینی و وسایل نقلیه برای پیروز شدن رژه می روند و در مداری که سفینه های ستاره ای مانند Star Destroyers با هم مقابله می کنند، فضایی مانند دریای میکروسکوپی X-Wings و TIE Fighters را ارائه می دهد.

۲۷- بازی Star Wars

بازی های Star Wars
بازی Star Wars

سال: ۱۹۸۳

پلتفرم ها: Arcade

یکی از محبوب ترین بازی های آرکید تمام دوران، Star Wars است که تمام تلاشش را کرد تا شدت نبرد Rebel در مقابل Death Star را به تصویر بکشد. گرافیک های وکتور سه بعدی شیک این بازی جزئیات Death Star را نشان داده و حس غرش در سنگرهای خود را به ارمغان می آورد و علیرغم سنش، هنوز هم خیره کننده به نظر می رسد.

۲۶- بازی Star Wars: TIE Fighter

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: TIE Fighter

سال: ۱۹۹۴

پلتفرم ها: رایانه شخصی

ساختن یک بازی ویدیویی از فضاپیمایی که بسیار معروف است، یکی از ساده ترین راه ها برای شلیک از آسمان است که ممکن است ایده وحشتناکی به نظر برسد. اما TIE Fighter نشان داد که یک خلبان ماهی می توانند پرنده جنگی مسلح Imperial را به یک Rebel Alliance تبدیل کند.

این بازی که از دیدگاه سوم یا اول شخص انجام می شود، به شدت بر جنگ سخت در مقابل Rebel X-Wings تمرکز دارد، به علاوه نشان می دهد که چگونه از TIE fighter برای اسکورت سفینه های بزرگ امپراتوری استفاده می شود. در طول بازی، بازیکنان این شانس را دارند که سایر سازه های TIE مانند Interceptor و بمب افکن مرگبار را چک کنند.

۲۵- بازی Star Wars: Battle for Naboo

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: Battle for Naboo

سال: ۲۰۰۰

پلتفرم ها: نینتندو ۶۴ و رایانه شخصی

در سال ۲۰۰۰، درحالیکه طرفداران Star Wars صبورانه منتظر بودند George Lucas بازی Attack of the Clones را در سینماها عرضه کند، LucasArts تمام تلاش خود را کرد تا با انبوهی از بازی های مبتنی بر The Phantom Menace، این انتظار را کوتاه تر و خوشایندتر کند. یکی از بهترین بازی هایی که می توان از این حجم بازی ها بیرون آورد، Battle for Naboo از Factor 5 است.

۲۴- بازی Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II

بازی های Star Wars
بازی Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II

سال: ۱۹۹۷

پلتفرم ها: رایانه شخصی

به ندرت دنباله هایی را می بینیم که به اندازه Dark شرکت Raven از بازی اصلی منحرف شوند. هرچند این بازی بازهم تجربه شوتر اول شخص سنتی را ارائه می دهد که با بازی دقیقه به دقیقه Dark Force هماهنگ است، اما Jedi Knight همچنین تمایل دارد یک تجربه سوم شخص باشد که بازیکن را به استفاده از شمشیر نوری و نیروهای Force سوق می دهد.

۲۳- بازی Star Wars: Shadows of the Empire

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: Shadows of the Empire

سال: ۱۹۹۶

پلتفرم ها: نینتندو ۶۴ و رایانه شخصی

مدت ها قبل از اینکه جنگ ستارگان به یک برنامه هفتگی در کتاب های کمیک و رمان تبدیل شود، LucasFilm یک رویداد چند رسانه ای را از داستان جدیدی ایجاد کرد که شکاف بین The Empire Strikes Back و Return of the Jedi را پر می کند، دوره ای که George Lucas به هیچ داستان نویسی اجازه بررسی را نمی داد. Shadows of the Empire به عنوان یک رمان، کتاب کمیک، بازی ویدیویی، بازی رومیزی منتشر شده و کالاهای زیادی از فیگورهای اکشن تا موسیقی متن تولید شد. تنها چیزی که این بازی نداشت فیلم بود، چیزی که Lucas آرزو می کرد بتواند آن را بسازد.

۲۲- بازی Star Wars Pinball

بازی های Star Wars
بازی Star Wars Pinball

سال: ۲۰۱۳

پلتفرم ها: Xbox One ،Xbox 360، پلی استیشن ۳، Wii U، ویتا، ۳DS، رایانه شخصی، iOS و اندروید

Zen Studios با برداشتن عناصر آشنا از جنگ ستارگان و تفسیر آن به پین بال، کاری استادانه انجام داد. با جداول مبتنی بر Boba Fett ،The Clone Wars ،Rebels، فیلم های واحد و موارد دیگر، این استودیو محتوای زیادی برای کار با آن داشت. حتی اگر تعاملات شما به فلیپرها محدود شوند، هر عنوان ورودی اقتباس وفاداری از موارد اصلی محبوب را ارائه می دهد.

۲۱- بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga

بازی های Star Wars
بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga

سال: ۲۰۲۲

پلتفرم ها: پلی استیشن ۵، Xbox Series X/S، پلی استیشن ۴، Xbox One، سوئیچ و رایانه شخصی

Lego Star Wars: The Skywalker Saga بدون شک بهترین بازی لگویی است که تاکنون ساخته شده است. این بازی زیبا، خنده دار، مملو از کارهایی برای انجام دادن و مواردی برای پیدا کردن است و دارای همکاری هیجان انگیزی است که سال ها در اکثر بازی های لگویی وجود داشته است. به علاوه، این بازی شامل صداپیشگی است، که اولین مورد برای بازی های جنگ ستارگان بوده و بازگویی بسیار لگویی از تمام فیلم جنگ ستارگان اصلی و همچنین با ارجاعاتی گستاخانه از لطیفه های طرفداران و موارد دیگر.

۲۰- بازی Star Wars: The Old Republic

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: The Old Republic

سال: ۲۰۱۱

پلتفرم ها: رایانه شخصی

هر یک از طرفداران هوشمند جنگ ستارگان از BioWare می خواهند Knights of the Old Republic III را بسازند، اما اگر واقعاً تشنه تجربه جنگ ستارگان داستان محور هستید، The Old Republic حداقل هشت کمپین داستانی را برای کاوش ارائه می دهد. به علاوه، BioWare از زمان راه اندازی بازی در سال ۲۰۱۱، بازی را با نبردهای فضایی، مراحلی با سطوح بالاتر، سفارشی سازی بیشتر لوازم و نقش آفرینی تک نفره کاملی به نام Knights of the Fallen Empire ادامه داده است.

۱۹- بازی Star Wars: X-Wing Alliance

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: X-Wing Alliance

سال: ۱۹۹۹

پلتفرم ها: رایانه شخصی

در آخرین عنوان ورودی در مجموعه X-Wing، سازنده بازی یعنی Totally Games مرکز توجه را به Millennium Falcon و سایر سفینه های چند نفره طراحی شده مشابه معطوف می کند. بازیکنان می توانند آزادانه بین هدایت این کشتی یا هدایت برجک ها و سیستم های تسلیحاتی آن ها تغییر کنند. وقتی کنترل پروازها، برای هواپیماهای بدون سرنشین باشد، هوش مصنوعی آن را کنترل می کند و کار قابل احترامی را برای نگه داشتن بازیکن در مسیر درست انجام می دهند.

۱۸- بازی Star Wars Battlefront II

بازی های Star Wars
بازی Star Wars Battlefront II

سال: ۲۰۱۷

پلتفرم ها: پلی استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی

کرک دوم EA، در سری Battlefront تقریباً همه چیز را در وهله اول بهبود می بخشد، حتی از آن هم فراتر رفته و یک کمپین تک نفره را اضافه می کند، چیزی که بازیکنان پس از Battlefront 2015 هم آن را می خواستند. درحالیکه این کمپین بسته به اینکه چه شخصیتی را می خواهید پیروز شده یا شکست می خورد، این بازی مسیر داستانی منحصر به فردی را به فرانچایز داستانی جنگ ستارگان اضافه می کند و این شانس را به بازیکنان می دهد که امپراتوری بی رحمی را کنترل کرده و تصمیم بگیرند پس از نابودی Death Star چه کاری انجام دهند. این بازی کوتاه و شیرین بوده و کار خود را به خوبی انجام داد. پس از آن، باز هم ده ها ساعت سرگرمی در بازی چند نفره سنتی وجود داشت.

۱۷- بازی Super Star Wars: The Empire Strikes Back

بازی های Star Wars
بازی Super Star Wars: The Empire Strikes Back

سال: ۱۹۹۴

پلتفرم ها: سوپر نینتندو

شاید در سال ۱۹۹۴، ما فقط تشنه تجربیات جدید جنگ ستارگان بودیم، یا این احتمال وجود داشت که استانداردهای ما برای سختی های قابل قبول در بازی ها متفاوت شوند، اما به هر دلیلی، مجموعه “سوپر” جنگ ستارگان از Sculptured Software بسیار مورد توجه قرار گرفت (و هنوز هم قرار گرفته) و این مورد توجه قرار گرفتن فقط برای گیم پلی نبوده است. هر سه عنوان ورودی در این مجموعه به طرز وحشیانه ای دشوار و نامرتب هستند، اما در عین حال مملو از صداها و مناظر سرگرم کننده جنگ ستارگان خواهند بود.

۱۶- بازی Star Wars Squadrons

بازی های Star Wars
بازی Star Wars Squadrons

سال: ۲۰۲۰

پلتفرم ها: پلی استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی

همانطور که Star Wars Jedi: Fallen Order بازگشتی برای بازی های اکشن سنتی تک نفره در جنگ ستارگان وجود داشت، برای Squadrons هم برای شبیه سازی مبارزات فضایی همین اتفاق افتاد. Squadrons با کمپین کوتاه و شیرینی که کمتر از ۱۰ ساعت بود اجرا می شد و تجربه ای سبک و در عین حال سرگرم کننده بود، جنگ های سخت فضایی و هیجان انگیز را که تا حد زیادی بازی های ویدیویی جنگ ستارگان را تعریف می کرد، بازگرداند.

۱۵- بازی Star Wars: Republic Commando

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: Republic Commando

سال: ۲۰۰۵

پلتفرم ها: Xbox و رایانه شخصی

DNA بازی Jango Fett از هر یک از سپاهیان کلون می گذرد، اما ما به ندرت می بینیم که آن ها در هر یک از فیلم ها تا چه حد می توانند کشنده باشند. کارتون Clone Wars به بهترین وجه استعداد سپاهیان کلون را برجسته می کند و عمیقاً وارد شخصیت آن ها می شود، اما اولین دید ما از آن ها بسته به مجموعه مهارت های منحصر به فردی بود که از Republic Commando، یک تیراندازی اول شخص از LucasArts ناشی می شد.

۱۴- بازی Lego Star Wars III: The Clone Wars

بازی های Star Wars
بازی Lego Star Wars III: The Clone Wars

سال: ۲۰۱۱

پلتفرم ها: پلی استیشن ۳، Xbox 360 ،Wii ،۳DS ،PSP ،DS و رایانه شخصی

یکی از جاه طلبانه ترین بازی های جنگ ستارگان لگویی برگرفته از مجموعه انیمیشنی The Clone Wars است. Lego Star Wars III همان اکشن عالی بازی های لگو را بر اساس پیش درآمدها و سه گانه های فیلم کلاسیک ارائه داده و با فرمول آزمون و خطا در بین مراحل جدید الهام گرفته از RTS آزمایش می شود، که با موفقیت جوهر نبردهای زمینی با مقیاس بزرگ را به تصویر می کشد.

۱۳- بازی Star Wars: Rogue Squadron

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: Rogue Squadron

سال: ۱۹۹۸

پلتفرم ها: نینتندو ۶۴ و رایانه شخصی

متأسفانه سری X-Wing از Totally Games ادامه پیدا نکرد، اما طرفداران جنگ ستارگان که برای بازگشت به آسمان ها بی صبرانه منتظر بودند، برای مدتی طولانی بلاتکلیف باقی نماندند. در Rogue Squadron ،Factor 5 از سیستم هدف گیری و تسلیحاتی پیچیده X-Wing دور شده و به سمت سادگی رفت که مانورهای وسایل نقلیه جنگ ستارگان را بهتر به تصویر می کشید.

می توان ده ها TIE Fighters را به راحتی به آسمان پرتاب کرده و منفجر کرد و مانورهای فرار از طریق مسیرهای باریک به سادگی چرخاندن یک بشکه است. به عبارت ساده، Factor 5 باعث شد بازیکنان حس کنند خلبان های جنگنده Republic آموزش دیده (و ماهر) هستند.

۱۲- بازی Star Wars Episode I: Racer

بازی های Star Wars
بازی Star Wars Episode I: Racer

سال: ۱۹۹۹

پلتفرم ها: نینتندو ۶۴، Dreamcast و رایانه شخصی

احتمالا بسیاری از شما خاطرات خوبی از سکانس مسابقه ای The Phantom Menace ندارید. شاید شنیده باشید که مسابقات پاد (ورزش بسیار معروفی در مناطق کمتر توسعه یافته کهکشان ها که یکی از خطرناک ترین ورزش ها به شمار می رود) ایده ای جالب با اجرای ضعیف در فیلم ها است. شاید هم شنیده باشید که بسیاری می گویند که این نسخه منحصر به فرد از مسابقات بهترین بازی نینتندو ۶۴ LucasArts، یعنی Star Wars Episode I: Racer است.

گرافیک های نینتندو ۶۳ بهترین فاصله را برای وسایل نقلیه هایی که با سرعت های سرسام آور حرکت می کنند ارائه نمی داد، اما حس سرعت به خوبی به تصویر کشیده شده و هر چرخش در مسیر مستقیم یا پیچ تند را به تجربه ای اعصاب خرد کن و فوق العاده رضایت بخش تبدیل کرده است.

۱۱- بازی Star Wars Battlefront

بازی های Star Wars
بازی Star Wars Battlefront

سال: ۲۰۰۴

پلتفرم ها: پلی استیشن ۲، Xbox و رایانه شخصی

ایده Trade Federation Battle Droid از دستیابی به تعداد قابل توجهی کشتار در مقابل Republic مسخره به نظر می رسد، اما این همیشه در Star Wars Battlefront از Pandemic رخ می دهد. بازیکنان می توانند به عنوان درویدهای نابودگر، ووکی ها و سوار شدن در هر وسیله نقلیه ای در میدان نبرد با الهام از فیلم های جنگ ستارگان، آماده بازی شوند.

۱۰- بازی Star Wars: The Force Unleashed

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: The Force Unleashed

سال: ۲۰۰۸

پلتفرم ها: پلی استیشن ۲، پلی استیشن ۳، Xbox 360 ،Wii ،DS ،PSP و رایانه شخصی

پس از Force Awakens، اسم Starkiller احتمالا معنای متفاوتی برایتان خواهد داشت، اما برای افرادی که در سال ۲۰۰۸ بازی های ویدیویی انجام می دادند، Starkiller برابر با سطحی از جنون جنگ ستارگان بوده که هرگز فکر نمی کردیم آن را ببینیم. اگر واقعاً به ثبات در مجموعه جنگ ستارگان اهمیت می داد، احتمالا این اتفاق نمی افتد.

۹- بازی Star Wars: X-Wing vs. TIE Fighter

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: X-Wing vs. TIE Fighter

سال: ۱۹۹۷

پلتفرم ها: رایانه شخصی

پس از ایجاد بازی های مستقل برای X-Wing و TIE-Fighter ،Totally Games کار منطقی بعدی خود را انجام داد: دو بازی را در یک تجربه چند نفره محور متحد کرد. X-Wing vs. TIE Fighter به هشت بازیکن اجازه می دهد تا در چند نقشه و حالت در سفینه های مختلفی چون A-Wings ،Headhunters ،TIE Interceptors و Y-Wings قرار گیرند.

گیم پلی، بسیار روان و سرگرم کننده است، اما از نظر محتوا سطحی به نظر می رسد. Totally Games این نقص را با انتشار Balance of Power، یک بسته الحاقی که ۱۵ مأموریت را اضافه می کند برطرف کرد که همگی از بازی مشارکتی هشت بازیکن پشتیانی می کنند.

۸- بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

بازی های Star Wars
بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

سال: ۲۰۱۹

پلتفرم ها: پلی استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی

Star Wars Jedi: Fallen Order بازگشتی به این فرانچایز در فضای بازی ویدیویی بوده است. برای سال ها، مجموعه Battlefront چند نفره EA تنها گزینه اصلی بود. سال ها از آخرین بازی تک نفره، بازی اکشن جذاب جنگ ستارگان می گذرد و به همین دلیل است که وقتی اعلام شد استودیوی EA’s Respaw، تیم سازنده فرانچایز Titanfall در حال کار بر آن است، بسیار غافلگیر کننده بود.

۷- بازی Star Wars: Dark Forces

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: Dark Forces

سال: ۱۹۹۵

پلتفرم ها: رایانه شخصی

یکی از بزرگترین نکات تاثیرگذار در هر بازی، تصمیم LucasArts برای کاهش دقت انفجارهای سپاهیان طوفانی در Star Wars: Dark Forces بود، یک شوتر اول شخص که در دوران سه گانه کلاسیک اتفاق می افتاد. Stormtroopers نمی تواند به چیزی در بازی ضربه بزند و در Dark Forces بازیکن آن را از نزدیک تجربه خواهد کرد. این شوتر به دنبال Doom در انقلاب اول شخص برای بازی ها عرضه شده و در آن زمان به دلیل حرکت گسترده اش، که شامل توانایی خم شدن و پرش است، پیشرو بازی های این سبک بود.

۶- بازی Star Wars: Rogue Leader

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: Rogue Leader

سال: ۲۰۰۱

پلتفرم ها: GameCube

Star Wars: Rogue Leader که به عنوان بازی راه اندازی برای GameCube نینتندو در دسترس قرار گرفت، یک فروشنده سیستم بود. با بیش از ۳۰۰.۰۰۰ چند ضلعی در Star Destroyer و نگاشت انعکاس لیزری که با دقت در بطن آن بازی قرار می گرفت، Rogue Leader نمونه بزرگی از جهش گرافیکی بین نسل های مختلف بازی ها به شمار می رفت.

۵- بازی Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

بازی های Star Wars
بازی Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

سال: ۲۰۰۴

پلتفرم ها: Xbox و رایانه شخصی

هرچند پیشرفت و توسعه، استودیوها را از BioWare به Obsidian Entertainment تغییر داد، اما سعادت انتخاب محور نقش آفرینی اصلی Knights of the Old Republic در Sith Lords زنده و خوب مانده است. Sith Lords پنج سال پس از سقوط Lord Malak را نشان داده و یکی دیگر از داستان های بسیار عالی است که گزینه های گفتگوی عمیق تر، بازیگران عالی شخصیت ها و متغیرهای خاص هماهنگی را ارائه می دهد.

۴- بازی Star Wars Battlefront II

بازی های Star Wars
بازی Star Wars Battlefront II

سال: ۲۰۰۵

پلتفرم ها: پلی استیشن ۲، Xbox و رایانه شخصی

در Star Wars Battlefront II، سازنده Pandemic Studios تجربه جنگ ستارگان شبیه به بازی با جعبه ای پر از اسباب بازی های Hasbro Star Wars را ارائه می دهد. طیف گسترده ای از وسایل نقلیه، سربازان، قهرمان ها و شروران در میدان نبرد باهم برخورد خواهند کرد و بازیکن می تواند با آن ها ارتباط برقرار کرده و در هر زمانی با آن ها بازی کند. این دنباله از نظر محتوا و بهبود در هر جنبه ای از بازی، به ویژه کنترل وسایل نقلیه مانند یک AT-AT در مقابل بازی های قبلی خود ایستاده است، این بار واقعاً می توان در بازی ماهرانه پرواز کرد.

۳- بازی Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast

بازی های Star Wars
بازی Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast

سال: ۲۰۰۲

پلتفرم ها: پلی استیشن ۲، Xbox ،GameCube و رایانه شخصی

پس از برخوردی کوتاه با گیم پلی نوری در Star Wars: Jedi Knight – Dark Forces II ،Raven با تاب خوردن در Jedi Outcast بازگشته است، دنباله که بر ظرافت و قدرت کارهای Jedi اضافه می کند. بازی به عنوان Jedi همانقدر که باید، توانمند است. در این بازی Kyle از شخصیتی که پشت کنج ها پنهان می شود تا آتش را با Stormtroopers در عناوین پیشرو به یک Jedi کاملی تبدیل کند که سرسختانه در مقابل دشمنان می ایستد تا آتش لیزری آن ها را منحرف کرده و ذهنشان را برای خلع سلاح کردن دستکاری کند، جالب است و این یک تکامل نادر شخصیتی برای یک بازی ویدیویی محسوب می شود.

۲- بازی Star Wars: X-Wing

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: X-Wing

سال: ۱۹۹۳

پلتفرم ها: رایانه شخصی

بازیکنان رایانه شخصی در دهه ۱۹۹۰ هرچیزی که می خواستند را داشتند. LucasArts با مجوز جنگ ستارگان در راه بود و هیچ بازی به اندازه Wars: X-Wing برجسته نشده بود، یک شبیه سازی جنگ سخت که سرعت، دقت و مقیاس جنگ های حماسی جهان را بهتر از هر بازی دیگری به تصویر می کشید. خلبانی X-Wing از منظر اول شخص تجربه ای جذاب است که سادگی در مبارزات را با پیچیدگی مدیریت سفینه طوری متعادل می کند که به ندرت در بازی های امروزی شاهد آن هستیم. هرچند هدف اصلی، ساخت TIE Fighters به شکلی ترسناک بود، اما بازیکن باید تخصیص قدرت بین موتورها، سپرها و لیزرها را هم مدیریت کند و بله، R2-D2 دقیقاً مطابق خواسته و نیاز شما است.

۱- بازی Star Wars: Knights of the Old Republic

بازی های Star Wars
بازی Star Wars: Knights of the Old Republic

سال: ۲۰۰۳

پلتفرم ها: Xbox و رایانه شخصی

اگر Force به سمت شما جاری شود، آیا با طرف روشن همسو می شوید و برای Republic می جنگید یا با طرف تاریک همراه می شوید تا روش های باستانی Sith را یاد بگیرید؟ Star Wars: Knights of the Old Republic نقش آفرینی BioWare این فانتزی را به همراه دارد و به بازیکنان اجازه می دهد یک Sith Lord مخوف یا Jedi مهربان باشند. مسیر بین این دو جناح اغلب محو است و بازیکن مجبور است انتخاب های سختی داشته باشد: آیا این در وجود شما است که یک نفر را برای بهتر شدن شرایط کهکشان قربانی کنید، یا ارتباطات شخصی قضاوت شما را پنهان خواهند کرد؟

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =