راهنمای بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

راهنما بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

بازی مهیج Ratchet & Clank: Rift Apart طرفداران زیادی دارد. ولی ممکن است برای کسانی که تازه کار هستند کمی دشوار به نظر برسد. در راهنما بازی Ratchet & Clank: Rift Apart ما تمام آیتم ها از نحوه کسب پول و خرج آن، تا بهترین روش برای استفاده از سلاح‌ها، اینکه چرا باید نقشه را رنگ کنید، چگونه به صورت استراتژیک سلاح‌هایتان را ارتقاء دهید و موارد دیگر را به شما آموزش می دهیم.

همه‌ چیز را خرد کنید تا پول به دست آورید

پیچ و مهره همان ارز شما در بازی Ratchet & Clank: Rift Apart هستند و برای خرید هر سلاح، به تعداد زیادی از آن‌ها نیاز دارید. خبر خوب این است که به دست آوردن پیچ و مهره‌ها بسیار راحت است، زیرا می‌توانید تقریباً همه‌ چیز را خرد کنید یا تیراندازی کنید تا از دشمنان، از جعبه‌ها، لامپ‌ها، گیاهان و موارد دیگر پیچ و مهره بریزد.

راهنما بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

جعبه‌ها بهترین منبع پیچ و مهره‌های شما هستند و همه جای جهان پراکنده‌ شده‌ اند. بپرید و به Square ضربه بزنید تا تمام جعبه‌های اطراف خرد شوند، که باعث می‌شود پیچ و مهره‌ها راحت‌تر جمع‌آوری شوند. در حالی که به جستجوی جعبه‌ها می‌پردازید، سعی کنید آچارتان را به همه طرف بچرخانید تا چند پیچ و مهره‌ای که در قطعات مختلف ماشین‌ آلات یا دیگر مکان‌ها پنهان شده‌ اند هم پیدا کنید.

خرج کردن پول

راهنما بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

از آنجایی که پیچ و مهره را تقریباً از هرجایی می‌توان پیدا کرد، نیازی به ذخیره و پس‌ انداز آن‌ها ندارید. آن‌ها را خرج کنید. Ms. Zurkon اغلب سلاح جدیدی دارد و اگر همه‌ چیزهای اطرافتان را بشکنید، اغلب ارز کافی برای خرید جدیدترین سلاح دارید. بازی Ratchet & Clank: Rift Apart پر از سلاح‌های وحشی است، آن‌ها را بخرید. هیچ دلیلی وجود ندارد که پولتان را در بازی ذخیره کنید، پس هر چیزی که به دست می‌آورید را خرج کنید و از اسباب‌ بازی جدید خود را برای جمع‌ آوری پول بیشتر استفاده کنید.

از منطقه مجدداً بازدید کنید

راهنما بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

اگر فقیرتر از آنچه فکر می‌کنید هستید، می‌توانید وارد منطقه در Zurkies شوید. اولین باری که در هر مبارزه وارد منطقه می‌شوید، مقدار زیادی پیچ و مهره یا جایزه خاصی را به دست می‌آورید. می‌توانید این مبارزات را تکرار کنید تا پیچ و مهره بیشتری به دست آورید. اطلاع داشته باشید که به اندازه دفعه اول پیچ و مهره کسب نمی‌کنید و بازدهی کاهش پیدا می‌کند، اما اگر حس می‌کنید برای ورود به سیاره جدید جیبتان خالی است، این روش، برای پر کردن جیبتان عالی است. این منطقه همچنین برای ارتقاء سلاح‌هایتان نیز خوب است.

گاهی از سلاح‌هایتان استفاده کنید یا آن‌ها را تعویض کنید

راهنما بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart سلاح‌های بسیاری دارد. به هر حال سلاح‌های حواس‌ پرت کننده نیز یکی از مجموعه سلاح‌های اصلی هستند. همه آن‌ها متفاوت عمل می‌کنند و از کنترلر DualSense به روش‌هایی هوشمندانه استفاده می‌کنند. مهم است که حین بازی از سلاح‌های مختلف استفاده کنید، زیرا با کشتن چیزها نشان می‌دهید که دوست دارید چگونه ارتقاء پیدا کنند.

بهترین راه برای اطمینان از نگه داشتن سلاح این است که دو یا سه مورد که از استفاده آن‌ها لذت می‌برید را انتخاب کنید، بسته به شرایط از آن‌ها استفاده کنید و آن‌ها را تا سطح ۵ ارتقاء دهید. در سطح ۵، آن‌ها به چیز جدید و جالبی تغییر پیدا می‌کنند. اما به جای استفاده از آن سلاح سطح ۵، یک سلاح جدید انتخاب کنید و آن را ارتقاء دهید. با این کار مطمئن می‌شوید که وقتی با هیولای رئیس بعدی یا دشمن سختی روبرو شدید، سلاح‌های مختلفی برای استفاده خواهید داشت.

سلاح‌ها را برای حملات قدرتمندتر و ارتقاء راحت مبادله کنید

راهنما بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

سلاح‌ها در Ratchet & Clank: Rift Apar بر اساس هدف به چند دسته تقسیم می‌شوند. برای مثال، برخی سلاح‌ها برای خیره کردن یا منجمد کردن دشمنان بهتر از کشتن آن‌ها کاربرد دارند. اگرچه ممکن است این موضوع به خودی خود مفید به نظر نرسد، اما می‌توانید سلاح‌ها را با برخی فروشندگان مبادله کنید تا موارد قدرتمندتری بگیرید.

اگر سلاح تمرکز بر شوک مانند Topiary Sprinkler را گرفتید و سپس سلاح متمرکز بر آسیب، می‌توانید به Triangle ضربه بزنید تا سریعاً سلاح‌ها را جا به جا کنید. پس از Topiary Sprinkler برای تبدیل دشمن به یک بوته استفاده کنید و سپس سریعاً سلاح‌ها را تغییر دهید تا دشمن را نابود کنید. با این کار هم تجربه استفاده از سلاح‌ها را به دست می‌آورید و هم راه عالی برای ایمن ماندن هنگام مقابله با آسیب‌ها را درک می‌کنید.

نقشه را نقاشی کنید تا همه‌ چیز را پیدا کنید

Rift Apart هر بار که به جای جدیدی می‌روید، نقشه را رنگ می‌کند و با این کار زمانی که به جایی نزدیک شدید تمام موارد جمع‌ کردنی مانند Gold Bolts یا Spybots به شما نشان داده می‌شود. Raritanium که برای ارتقاء سلاحتان به آن نیاز دارید، زمانی که از کنار یک انبار رد شوید روی نقشه ظاهر می‌شود.

این راه، برای اینکه متوجه شوید در بازی Ratchet & Clank: Rift Apart کدام قسمت را پوشش داده و به کدام قسمت نرفته‌ اید عالی است. همانطور که گفتیم، جعبه‌ها و اقلام جمع‌ کردنی بسیاری در سراسر جهان وجود دارد، پس مادامی که جستجو می‌کنید نقشه را رنگ کنید.

اقلام را روی نقشه پین کنید

راهنما بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

زمانی که اقلام جمع‌ کردنی یا انبارهای Raritanium در نقشه ظاهر شدند، از ویژگی پین برای یافتن راحت‌تر آن‌ها استفاده کنید. نقشه را باز کنید، مکان‌ نما را به سمت جایی که قرار است جستجو کنید حرکت دهید و روی X ضربه بزنید تا پین شود. زمانی که به بازی برگشتید، پیکان سفید رنگی به سمت چیزی که به دنبالش هستید نشان داده می‌شود.

این یک روش عالی برای یافتن موارد جمع‌ کردنی و Raritanium در زمانی که است که نزدیک هستید، اما وقتی دور باشید نمی‌توانید مکان دقیق آن را ببینید.

برای آنچه نمی‌توانید به دست آورید تلاش نکنید

راهنما بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

اما وقتی یک آیتم جمع‌ کردنی نزدیک است اما نمی‌توانید متوجه شوید چرا به آن نمی‌رسید چطور؟ سؤال خوبی است!

چند آیتم جمع‌ کردنی وجود دارند که پیدا کردن آن‌ها دشوار است و آیتم‌های جمع‌ کردنی بسیاری هستند که قادر نخواهید بود در طول اولین بازدید از سیاره آن‌ها را به دست آورید. این موضوع کاملاً عادی است. اگر مشکلی در پیدا کردن Spybot، Gold Bolt یا یک زره هستید، به سیاره بعدی بروید و بعداً دوباره برگردید.

در این بازی قبل از اینکه به آخرین رئیس برسید هیچ پیام عدم بازگشتی وجود ندارد، پس قبل از پایان بازی شانس برگشتن و پیدا کردن همه‌ چیز را دارید.

SPYBOT ها را جمع کنید تا سلاح نهایی را به صورت رایگان دریافت کنید

راهنما بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

یکی از موارد جمع‌ کردنی، Spybot هستند که شامل بخشی از طرح اصلی برای سلاح نهایی Ratchet & Clank: Rift Apart، یعنی RYNO (The Rip You A New One که به معنای “به هم ریختن شما” است، اگر در افسانه Ratchet & Clank یا زبان اوایل دهه ۲۰۰۰ نیستید) است. اما برخلاف بازی‌های قبلی Ratchet & Clank، واقعاً نیازی به ذخیره برای RYNO در بازی Rift Apart ندارید.

زمانی که تمام Spybots را جمع کردید – که می‌توانید قبل از اتمام بازی این کار را انجام دهید -، می‌توانید به سمت Ms. Zurkon بازگردید و او به صورت رایگان RYNO جدید را به شما می‌دهد. البته ما نمی‌خواهیم اتفاقاتی که قرار است بیافتد را بازگو کنیم، اما اگر از شکست دادن دشمنان با یک تیر لذت می‌برید، این سلاح را انتخاب کنید.

سلاح‌ها را با مزایای هدیه در ذهن به‌ روز کنید

راهنما بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

در اوایل بازی Rift Apart، Ms. Zurkon به شما یاد می‌دهد که چگونه از Raritanium برای ارتقاء سلاح‌هایتان استفاده کنید. ایده اصلی این است که می‌توانید هر گره از شبکه را برای هر سلاح و با آمار کم یا افزایش مهماتی که از هر خرید حاصل می‌شوند (بسته به گره) بخرید. اما شبکه ارتقاء هر سلاح، ارتقاءهای خاصی دارد. این گره‌های نارنجی به صورت گروهی ظاهر می‌شوند و برای باز کردن هدیه ویژه، باید تمام ارتقاءهای اطراف را خریداری کنید.

روی باز کردن قفل هدیه‌ها تمرکز کنید. هر چیز دیگر هم خوب، ولی اتفاقی است. این هدیه‌های ویژه می‌توانند سلاح‌های شما را بهبود ببخشند، مثلاً سلاحی دشمن را منجمد می‌کند تا هر بار که هدف منجمدی را می‌شکنید، یخ‌ها ساطع شوند. تا زمانی که به Raritanium می‌رسید، هر چیزی که در اطراف گره‌های نارنجی ظاهر می‌شود را ارتقاء دهید تا هدیه‌ها را بگیرید. این راه برای باز کردن پتانسیل سلاح بدون صرف هزینه زیاد عالی است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =