­نحوه بازی از راه دور در ایکس باکس سری ایکس و اس

بازی از راه دور ایکس باکس سری ایکس

با جا به جایی Xbox Game Pass به فضای ابری و همچنین اکوسیستم در حال تحول سرویس‌ های خارج از کنسولی مشخص است که مایکروسافت روی بازی از راه دور کنسول‌ های Xbox Series X و Series S سرمایه‌ گذاری کرده است. مانند Xbox One، شما می‌ توانید Xbox Series X یا S را روی دستگاه اندروید یا iOS خود پخش کرده و از هر جایی که هستید بازی‌ ها را انجام دهید.

مهم نیست که آیا می‌ خواهید سطوح بیشتری در Yakuza: Like a Dragon را در قطار پشت سر بگذارید یا هنگامی‌ که در تخت خوابتان دراز کشیده‌ اید در Horde in Gears 5 زنده بمانید، راهنمای ما درباره نحوه بازی از راه دور در Xbox Series X به شما کمک خواهد کرد.

نحوه استفاده از راه دور

Xbox Series X و S از بازی از راه دور پشتیبانی می‌ کنند، اما این فقط یکی از ویژگی‌ های از راه دوری است که این کنسول‌ ها از آن پشتیبانی می‌ کند. بدون در نظر گرفتن شبکه‌ ای که از آن استفاده می‌ کنید می‌ توانید از راه دور بازی کنید، اما برای این کار به یک دستگاه اندروید یا iOS سازگار (اندروید یا بالاتر، iOS 10 یا بالاتر) نیاز دارید که به همان شبکه‌ ای وصل باشد که Xbox Series X هنگام آغاز کار به آن متصل شده است.

زمانی که دو دستگاه به یک شبکه متصل شدند، مراحل زیر را دنبال کنید

بازی از راه دور ایکس باکس سری ایکس

  1. به بخش تنظیمات>دستگاه و اتصالات> ویژگی‌ های از راه دور بروید.
  2. کادر Enable Remote Features را تیک بزنید.
  3. Power Mode را روی Instant-On تنظیم کنید.
  4. برنامه Xbox را روی دستگاه سازگار اندروید یا IOS دانلود کنید.
  5. با استفاده از همان حسابی که روی Xbox Series X دارید، وارد برنامه شوید.
  6. روی نماد Streaming در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.
  7. Set Up a Console را انتخاب کنید.
  8. Add an Existing Console را انتخاب کنید.
  9. برای تکمیل تنظیمات، دستور العمل‌ها را دنبال کنید.

مرحله ۱: آماده کردن کنسول برای بازی از راه دور

مایکروسافت ادعا می‌ کند که برای بازی از راه دور فقط به یک وای‌ فای ۵ گیگا هرتز یا داده تلفن همراه با بارگیری بیش از ۱۰ مگابایت بر ثانیه نیاز دارید، اما این همه داستان نیست. در دستگاه مقصد- دستگاه اندروید یا iOS – این اینترنتی است که به آن نیاز دارید. از سوی دیگر، کنسول شما باید با استفاده از کابل اترنت به یک شبکه محلی متصل باشد. فرقی نمی‌ کند که سرعت اینترنت چقدر باشد. به زبان ساده، وای‌ فای برای میزبان – کنسول شما – برای پخش در دستگاه مقصد، ناپایدار است.

زمانی که کنسول ثابت شد، دکمه Xbox را فشار دهید تا راهنما باز شود، سپس به تب نمایه (Profile) رفته و تنظیمات (Setting) را انتخاب کنید. سپس Devices & Connections> ویژگی‌های Remote را دنبال کرده و مطمئن شوید که Enable Remote Features تیک خورده است. همچنین Power Mode را روی Instant-On قرار داده و انتخاب کنید که بر اساس تنظیمات Xbox App Preferences چه کسانی بتوانند به Xbix شما متصل شوند. با انجام این کار، Test Remote Play را انتخاب کنید تا مطمئن شوید تنظیمات تان انجام شده است.

مرحله ۲: Xbox Series X خود را وصل کنید

بازی از راه دور ایکس باکس سری ایکس

با فعال کردن پخش از راه دور، برنامه Xbox را از Google Play یا App Store دانلود کنید، سپس با همان حسابی که روی Xbox Series X یا S دارید، وارد شوید. در گوشه بالا سمت راست، دکمه Streaming را در کنار دکمه Notifications پیدا می‌ کنید (این دکمه مشابه Xbox One با یک خط دور آن است). روی آن ضربه بزنید، سپس مسیر Set Up a Console> Add an Existing Console را دنبال کنید. تا زمانی که دستگاه و Xbox شما به یک شبکه متصل باشند و وارد یک حساب شده باشید، این برنامه به‌ طور خودکار Xbox شما را پیدا کرده و به آن متصل می‌ شود.

مرحله ۳: کنترلر خود را متصل کنید

شما به کنترلری نیاز دارید که برای پخش یا بازی از راه دور روی Xbox Series X از بلوتوث پشتیبانی کند، مگر اینکه چیزی مانند Razer Kishi داشته باشید که از آن پشتیبانی می‌ شود. کنترلر Xbox Series X یا Series S و همچنین کنترلرهای خاص Xbox One کار می‌ کنند. پلاستیک اطراف دکمه Xbox روی کنترلر Xbox One خود را چک کنید. اگر یک قطعه جدا شونده باشد، کنترلر از بلوتوث پشتیبانی نمی‌ کند. اگر پلاستیک روی کنترلر یک قطعه باشد که اطراف لوگو را پوشانده است از بلوتوث پشتیبانی می‌ کند.

برای اتصال کنترلر، بلوتوث را روی دستگاه روشن کرده و مطمئن شوید که در حال جستجوی دستگاه‌ های جدید است. سپس، دکمه Xbox روی کنترلر را فشار داده و دکمه Pair – در پشت کنار درگاه USB کنترلر- به مدت چند ثانیه نگه دارید تا لوگوی Xbox روی کنترلر شروع به چشمک زدن کند و کنترلر شما روشن شود. کمی بعد، می‌ بینید که کنترلر روی دستگاه اندروید یا Ios نمایش داده می‌ شود. آن را انتخاب کنید و جفت شدن تکمیل می‌ شود.

در نهایت، کنترلر را با استفاده از کلیپ گوشی، به گوشی وصل کنید. چندین نوع کلیپ در مغازه‌ ها وجود دارد، اما بهترین نوع آن PowerA MOGA Gaming Clip است. این کلیپ تنها کلیپ گوشی دارای مجوز Xbox است و برخلاف موارد مشابه، دارای دو نقطه چرخش جداگانه است که به شما اجازه می‌ دهد دقیقاً همانطور که می‌ خواهید گوشی‌ تان را قرار دهید. به علاوه این کلیپ قیمت مشابه بسیاری از کلیپ‌ های بدون مجوز را دارد.

حالا آماده‌ اید که از راه دور با Xbox Series X خود بازی کنید اما بازی از راه دور تنها کاری نیست که برنامه Xbox می‌ تواند انجام دهد. علاوه بر آن، شما می‌ توانید بازی‌ های جدیدی را خریداری کنید، Game Pass را مرور کنید و حتی بازی‌ ها را نصب کنید، همه این کار ها از راه دور انجام می‌ شوند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 3 =