نحوه گزارش دادن یک فرد در دیسکورد

گزارش دادن دیسکورد

دیسکورد راهی عالی برای برقراری ارتباط رایگان از طریق مکالمه های صوتی و متنی با دوستانتان در بازی ها به شمار می رود. اما گاهی نیاز به گزارش کردن افراد در دیسکورد است. افرادی هستند که حرف های بدی در چت ها می زنند و یا دستورالعمل ها را نقض می کنند. بسته به شدت بد بودن پیام، شاید بخواهید فرد را مستقیماً به دیسکورد گزارش دهید تا اقدامات انضباطی انجام شود. با این حال، این کار آنقدرها هم ساده نیست. در این راهنما، قصد داریم نحوه گزارش دادن افراد در دیسکورد را برای شما بازگو کنیم.

نحوه گزارش دادن کاربران و سرورها در دیسکورد

مراحلی وجود دارند که باید به طور موقت برای گزارش دادن فردی که توهین می کند، پیام های اسپم می فرستد، تهدید می کند یا در چت فحش می دهد، انجام دهید. ممکن است متوجه شوید سروری که در آن شرکت کرده اید به طور کامل در حال انجام فعالیت های بد است و دستورالعمل های انجمن را نقض می کند. در ادامه نحوه هشدار دادن به مدیران در دیسکورد ارائه شده است.

نقض دستورالعمل های دیسکورد

ابتدا چک کنید که آیا پیام، دستورالعمل های دیسکورد را نقض می کند یا خیر. احتمالاً فقط در صورتی تصمیم به گزارش افراد می گیرید که دستورالعمل های انجمن دیسکورد را نقض کنند. فعالیت ها و پیام هایی که در دیسکورد قابل تحمل نیستند و باید گزارش شوند شامل موارد زیر می شوند:

  1. پیام های اذیت کننده
  2. پیام های اسپم
  3. نقض حقوق IP
  4. به اشتراک گذاری تصاویر بد از کودکان
  5. تجلیل یا ترویج خودکشی و خودآزاری
  6. توزیع ویروس ها
  7. تهدید کاربران دیگر
  8. به اشتراک گذاری تصاویری از آزار و اذیت حیوانات

اگر پیام آن ها در یکی از دسته های بالا قرار نمی گیرد، احتمالاً نباید آن ها را مستقیماً به دیسکورد گزارش کنید. بلکه در صورت امکان می توانید با اعضای کانال درباره رفتارشان صحبت کنید. اگر مالک یا مدیر یک سرور هستید، می توانید افراد را بیرون یا مسدود کنید. همچنین می توانید کاربری را مسدود یا بی صدا کنید تا دیگر پیامی از سوی آن ها نبینید، در عین حال پیام افراد دیگری که در سرور حضور دارند را ببینید و بخوانید.

توجه کنید: اگر پیامی پس از ارسال گزارش حذف شود، همچنان اقدامات انضباطی انجام می شوند. اما، هیچ راهی برای گزارش پیامی که قبل از ارسال گزارش حذف شده وجود ندارد.

حالت توسعه دهنده را روشن کنید

کدهای شناسه مربوطه را پیدا کنید و گزارش را ارسال کنید. نمی توانید خیلی راحت روی دکمه “گزارش” در دیسکورد کلیک کنید، حداقل در برنامه دسکتاپ که اینطور نیست. بلکه باید جند کد شناسه را پیدا کنید که تیم دیسکورد بتواند از آن ها برای بررسی پیام های توهین آمیز استفاده کنید. برای گزارش دادن فرد در دیسکورد مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱

روی نماد کنار اسمتان در گوشه پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید.

مرحله ۲

تب Appearance را انتخاب کنید.

مرحله ۳

گزارش دادن دیسکورد

به سمت پایین بروید تا به قسمت Advanced برسید. یک نوار با برچسب Developer Mode را مشاهده خواهید کرد. آن را روشن کنید.

مرحله ۴

برای دریافت سه کد شناسایی، به پیام مورد نظر بروید و مستقیماً روی نام کاربر کلیک راست کنید.

مرحله ۵

Copy ID را انتخاب کنید.

مرحله ۶

گزارش دادن دیسکورد

شماره ای که کپی کرده اید را در جایی بنویسید و آن را به عنوان “شناسه کاربر” یا چیزی مشابه آن برچسب گذاری کنید. حتی اگر کاربر نام کاربری خود را تغییر دهد، شناسه او ثابت می ماند.

مرحله ۷

گزارش دادن دیسکورد

روی خود پیام کلیک راست کنید و دوباره Copy ID را کپی کنید. این بار، شماره شناسه پیام و کانال را به دست خواهید آورد. مانند مورد قبلی، این کد را در جایی به عنوان “شناسه پیام” یادداشت کنید.

مرحله ۸

به نماد سرور در سمت چپ صفحه نمایش بروید و روی آن کلیک راست کنید.

مرحله ۹

برای بار سوم Copy ID را انتخاب کنید و آن را در کنار دو شناسه دیگر یادداشت کنید.

مرحله ۱۰

گزارش دادن دیسکورد

این یکی را به عنوان “شناسه سرور” یا چیزی مشابه آن برچسب گذاری کنید.

مرحله ۱۱

گزارش دادن دیسکورد

گزارش خود را ارسال کنید

با این مرحله آخر، گزارش شما از طریق مرکز درخواست Trust & Safety به دیسکورد ارسال می شود. آدرس ایمیل خود را وارد کنید، نوع گزارش را بر اساس گزینه های موجود در باکس کشویی انتخاب کنید، موضوع را وارد کنید و در نهایت اتفافی که افتاده را تعریف کرده و سه کد شناسه را در باکس Description وارد کنید. ممکن است بخواهید عکسی از پیام ها در دیسکورد هم ارسال کنید، که می توانید آن را از بخش Attachments فرم وارد کنید. گزارش را ارسال کنید و اکنون بقیه کارها را به دیسکورد واگذار کنید.

چگونه می توان گزارشی را از دیسکورد پاک کرد؟

اگر در وضعیتی بودید که می خواستید گزارش ارسالی را کنسل کنید، پیشنهاد می کنیم به صفحه توییتر دیسکورد پیام بدهید. جزئیات وضعیت خود را ارسال کرده و از یکی از اعضای تیم بخواهید گزارشتان را پاک کنید. همچنین برای آسان تر کردن کارها برای تیم دیسکورد، باید آدرس ایمیلی که برای حسابتان استفاده کرده اید را به آن ها بدهید.

یکی از دلایلی که ممکن است فرد بخواهد گزارش خود را پاک کند این است که ممکن است به اشتباه فردی را گزارش داده باشد یا قبل از اینکه بداند پیام فردی قوانین انجمنی دیسکورد را نقض می کند یا خیر، او را گزارش کرده باشد.

می خواهیم بگوییم که ثبت گزارش اشتباه به طور مستقیم برخلاف شرایط خدمات دیسکورد است. فقط در صورتی فردی را گزارش کنید که مطمئن هستید دستورالعمل ها را نقض کرده است، در غیر این صورت عواقب بدی در انتظار شما است. تیم دیسکورد تلاش می کند تا به تمام گزارش های دریافتی به طور مؤثر پاسخ دهد. آن ها گاهی در عرض چند دقیقه مشکلات را حل می کنند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 2 =