نحوه ریست کردن نینتندو سوییچ OLED

ریست کردن نینتندو سوییچ

اگر قصد فروش یا هدیه دادن نینتندو سوییچ OLED خود را دارید، ریست کردن آن ضروری است. با انجام این کار تمامی داده ها و حساب های کاربری کنونی روی سیستم پاک شده و سیستم برای مالک بعدی آماده می شود.

نحوه ریست کردن نینتندو سوییچ OLED

با ریست کردن نینتندو سوییچ OLED تمامی داده ها و حساب های کاربری روی کنسول حذف خواهند شد. این داده ها شامل فایل های ذخیره شده، اسکرین شات ها و دانلود بازی ها است. شما می توانید بازی های خریداری شده را مجدداً از طریق eShop نینتندو دانلود کنید. با این حال، هر گونه داده ذخیره شده یا اسکرین شاتی که پشتیبان گیری نشده باشند، برای همیشه از بین خواهند رفت. اگر داده ها را به نینتندو سوییچ دیگری منتقل کنید، می توانید فایل های ذخیره شده، اسکرین شات ها و سایر داده ها را حفظ کنید.

مراحل زیر منجر به ریست شدن نینتندو سوییچ OLED شما خواهد شد.

۱- نینتندو سوییچ خود را روشن کنید.

۲- اگر صفحه اصلی قابل مشاهده نیست، دکمه خانه را روی کنترلر سوییچ خود فشار دهید تا صفحه اصلی باز شود.

۳- تنظیمات را باز کنید.

ریست کردن نینتندو سوییچ
مرحله ۳

۴- به پایین منوی تنظیمات بروید. سیستم را انتخاب کرده و سپس Formatting Options را انتخاب کنید.

ریست نینتندو سوییچ
مرحله ۴

۵- به پایین منوی Formatting Options رفته و Initialize Console را انتخاب کنید.

ریست کردن نینتندو سوییچ اولد
مرحله ۵

۶- هشداری ظاهر می شود. هشدار را بخوانید و اگر آماده هستید گزینه Initialize را انتخاب کنید.

ریست کردن نینتندو سوییچ OLED
مرحله ۶

۷- نوار پیشرفتی ظاهر شده و شروع به پر شدن می کند. هنگامی که آماده سازی شروع شده، به هیچ وجه سوییچ OLED را خاموش نکنید.

زمانی که آماده سازی کامل شود، سوییچ OLED به طور خودکار مجدداً راه اندازی می شود. Initialize Console به عنوان بازنشانی کارخانه ای عمل می کند. این روش تمامی داده ها را پاک کرده و نینتندو سوییچ OLED را به یک حالت جدید باز می گرداند. قبل از استفاده مجدد از نینتندو سوییچ OLED باید آن را تنظیم کنید.

چطور نینتندو سوییچ OLED را به حالت کارخانه بازنشانی کنم؟

علیرغم تفاوت در اسم، آماده سازی عملکردهای نینتندو سوییچ OLED مانند بازنشانی کارخانه در سایر کنسول های بازی و لوازم الکترونیکی است. با این کار سوییچ OLED به طور کامل پاک سازی شده و به حالت جدید بازمی گردد.

Hard Reset چه کاری روی نینتندو سوییچ OLED انجام می دهد؟

هارد ریست به معنای اجبار خاموش شدن کنسول بدون پیروی از توالی خاموش شدن معمولی است. با انجام این کار، کنسول ری استارت شده اما داده ها پاک نمی شوند. این روش با بازنشانی به تنظیمات کارخانه فرق می کند، در روش بازنشانی به تنظیمات کارخانه دستگاه کاملا پاک شده و به حالت اولیه باز می گردد.

شما می توانید حدود ۱۵ ثانیه دکمه پاور را فشار داده و نینتندو سوییچ OLED خود را هارد ریست کنید. دوباره آن را فشار دهید تا کنسول روشن شود. کنسول سوییچ گزینه های زیادی را ارائه می دهد که از طریق میانبرهای دکمه ای خاص می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید.

وقتی کنسول روشن نمی شود، چطور می توانم نینتندو سوییچ OLED خود را ریست کنم؟

اگر نینتندو سوییچ OLED روشن نمی شود یا ویدیو را نمایش نمی دهد، امکان ریست آن وجود ندارد. با این حال، در برخی موارد نادر، نرم افزار نینتندو OLED ممکن است زمانی که سیستم خواب است، قفل شده و به نظر برسد کنسول روشن نمی شود. شما می توانید این مشکل را با هارد ریست حل کنید. دکمه پاور را فشار داده و برای حداقل ۱۵ ثانیه آن را نگه دارید. با این کار سوییچ OLED خاموش می شود. دکمه پاور را رها کنید، دوباره آن را فشار دهید تا سوییچ OLED روشن شود.

سوالات متداول

چطور نینتندو سوییچ را ریست می کنید؟

انجام هارد ریست روی نینتندو سوییچ قدیمی تر اساساً همان فرآیندی است که برای مدل نینتندو سوییچ OLED انجام می شود: دکمه پاور را فشرده و نگه دارید تا کنسول ریست شود، سپس دکمه را رها کرده و دوباره فشار دهید تا روشن شود. برای ریست نینتندو سوییچ بدون حذف بازی های ذخیره شده، آن را خاموش کنید، دکمه های افزایش و کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید و دکمه پاور را فشار دهید. نگه داشتن دکمه ها را ادامه دهید و وقتی Maintenance Mode بارگذاری شد، گزینه Initialize Console Without Deleting Save Data را انتخاب کرده و OK را انتخاب کنید.

چگونه نینتندو سوییچ را بدون پین به تنظیمات کارخانه ای برگردانیم؟

اگر پین کنترل والدین را فراموش کرده اید، می توانید آن را بازنشانی کنید. ابتدا، نماد کنترل والدین روی سوییچ را انتخاب کنید، کنترل های والدین را انتخاب کرده و وقتی از شما خواسته شد پین را وارد کنید، Help (کمک) را انتخاب کنید و شماره درخواست را در قسمت Forgot PIN بنویسید. سپس، از Parental Controls PIN Reset Tool استفاده کنید که برای اطمینان از اینکه شما بزرگسال هستید، ۰.۵۰ سنت هزینه دریافت خواهد کرد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =