اخبار بازی های ایکس باکس, اخبار بازی های پلی استیشن, ایکس باکس, بلاگ, پلی استیشن

بازی Resident Evil 6 روی پلی استیشن ۴ با کیفیت ۱۰۸۰ اجرا می‌شود

Resident Evil 6

این سری بازی بیشتر بر روی اکشن تمرکز کرده و می توان اعلام کرد که فاقد هر نوع ترسی می باشد بنابر این Resident Evil 6 را می توان یک بازی جذاب با محتوایی بسیار گسترده بخصوص در نسخه باز سازی شده آن دانست. یکی از اصلی ترین تفاوت های بین نسخه باز سازی شده از بازی Resident Evil با نسخه اصلی آن تفاوت در گرافیک فنی این نسخه ها با یکدیگر است.

Resident Evil 6

Resident Evil 6

بازی Resident Evil 6 روی پلی استیشن ۴ با کیفیت ۱۰۸۰ اجرا می‌شود

در روزهای گذشته شرکت Capcom اعلام کرد که در آینده  سه ورژن آخر از سری بازی های Resident Evil 6 را برای ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ را به بازار عرضه کند که از این مجموعه مهیج اولین بازی Resident Evil 6 خواهد بود و در تاریخ ۲۹ مارس این بازی پا به نسل جدید گذاشته و برای علاقه مندان در بازارها عرضه خواهد شد.

به سرعت پس از این گفته ها پیش خرید نسخه جدید این بازی شروع شد. قیمت این سه عنوان از بازی های Resident Evil چیزی معادل ۲۰ دلار می باشد و نسخه های فیزیکی بازی Resident Evil 6 هم در آمریکا برای علاقه مندان در دسترس خواهد بود و بازیکنان می توانند آن ها را به صورت دیجیتالی تهیه کنند. به نقل از William bacon طراح و مدیر ارشد بخش سیستم عامل های دیجیتال بازی های کمپانی کپ کام در سایت شناخته شده ای اعلام می کند:

با این وجود که در حال حاضر مقایسه ای انجام نشده است، اما با این حال بنظر می رسد نسخه های کنسولی از لحاظ ظاهری عملکردی مشابه با نسخه پی  سی بازی دارند و با رایانه های شخصی برابری می کنند و هردو با رزولوشن ۱۰۸۰p و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می شوند.

در کل می توان گفت که عملکرد بازی در هر دو کنسول عالی است.) علاوه بر این ها William bacon اعلام کرد که بازی حالت های جدیدی را خواهد داشت اما علاقه مندان نباید انتظار ویژگی های بزرگی از این سری بازی ها داشته باشند.

شرکت ژاپنی کپ کام در تلاش برای ارائه نسخه باز سازی شده از عنوان های گذشته بجای طراحی نسخه های جدید از بازی های قدیمی خود است. شاید نیاز زیادی به باز سازی این بازی احساس نمی شد اما ورژن ریمیک باز سازی شده Resident Evil 6 برای علاقه مندان این امکان را فراهم کرده اند که این بازی را بر روی کنسول خانگی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان بتوانند انجام دهند تا مثل دارندگان کنسول نسل هفتمی آن ها هم بتوانند آخرین نسخه شماره دار از Resident Evil را تجربه کنند.

علاقه مندان به بازی Resident Evil 6 برای اجرای آن بر روی ایکس باکس وان به ۱۷ گیگا بایت فضای خالی نیاز دارند این میزان در شعبه نیوزی لند فروشگاه ایکس باکس تعیین شده است.

تفاوت نسخه ها در دو نسل:

این سری بازی بیشتر بر روی اکشن تمرکز کرده و می توان اعلام کرد که فاقد هر نوع ترسی می باشد بنابر این Resident Evil 6 را می توان یک بازی جذاب با محتوایی بسیار گسترده بخصوص در نسخه باز سازی شده آن دانست. یکی از اصلی ترین تفاوت های بین نسخه باز سازی شده از بازی Resident Evil با نسخه اصلی آن تفاوت در گرافیک فنی این نسخه ها با یکدیگر است.

در کل شاید  اصلی ترین فرق بین نسخه هفتم و هشتم بازی Resident Evil 6 را در تفاوت فریم آن دانست در نسخه های قدیمی رقم فریم این بازی به میزان ۳۰ و در نسخه های جدید این رقم ۶۰ فریم می باشد هر چند در نسخه پلی استیشن ۴ گاهی اوقات اندازه فریم نزدیک به ۵۰ فریم بر ثانیه می رسد. در بازی Resident Evil 6 کیفیت تصویری در نسخه پیشین آن ۷۲۰ پیکسل و در نسخه هشتم آن رزولوشن روی ۱۰۸۰ پیکسل (Full hd) قرار دارد.

جدا از این تغییرها و بهبود کیفیت در برخی از بافت ها، نسخه های نسل هشتم این بازی نسبت به نسخه نسل هفتم آن بیش از هر چیزی بر تفاوت مدل شخصیت های این بازی قابل مشاهده است. گذشته از بسیاری جزئیات که در نسخه نسل هشتم این بازی با کیفیت بالاتری نسبت به ورژن قدیمی این اثر به نظر می رسد شاید تفاوت آنچنان زیادی میان نسخه های جدید و قدیمی این بازی نتوان مشاهده کرد. این را هم باید دانست که گرافیک بازی Resident Evil 6 در قسمت هایی خاص کوچکترین تغییری با نسخه قدیمی و کنسولی این بازی نداشته و در بعضی از بافت های به کار گرفته شده در طراحی لوازم و اجزا محیط هیچ بهبودی حاصل نشده است.

مثلاً قسمت زیر ماشین هایی که در این بازی واژگون می شوند و یا عناصر پس زمینه آن کیفیت مطلوبی را نمی توان مشاهده کرد. در بعضی از قسمت های محیط بازی Resident Evil 6 که اجزا نسبت به موقعیت دوربین در فاصله ای دورتر قرار گرفته اند دارای ضعف در کیفیت هستند که این نقاط ضعف در نسخه هفتم بازی Resident Evil 6 هم قابل مشاهده بوده اند، ویژگی که بدون هیچ تغییری بر روی نسخه نسل هشتم آن قابل مشاهده است.

جدا از یک سری تفاوت های گرافیکی هیچ گونه تفاوت خاصی در سایر موارد موجود  در نسخه PC قابل ملاحظه با نسخه PS 4 در این بازی دیده نمی شود. البته این نکته هم قابل بازگو است که نسخه نسل هشتمی بازی Resident Evil 6 نسبت به همه نسخه های نسل هفتم آن دارای یک میدان دید بزرگ تر است و شما می توانید میدان دید (field of view) خود را تنظیم کنید که قرار است گسترده تر باشد یا خیر و این سری از ورژن جدید این بازی از نظر نوع تصویر ارائه شده از ورژن های قبلی بازی Resident Evil 6 کمی بهینه تر در نظر می آید.

Resident Evil 6

Resident Evil 6

گرچه ورژن تازه  و سری هشتم بازی Resident Evil 6 به نسبت ورژن های قبل کیفیت بهتری را دارند اما این تفاوت کیفیت در قسمت دیداری آن اندازه نیست که این قابلیت را بتواند داشته باشد تا استفاده کنندگان از این بازی با این تغییرات مجبور شوند که ورژن جدید و تازه از بازی Resident Evil 6 را بر روی دستگاه های خانگی سری هشتم تجربه کنند. در کل می توان اعلام کرد بازی Resident Evil 6 همان بازی است که در ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳ بوده اما با گرافیکی بهتر از ورژن های قبلی.

گزارش مالی:

سری بازی های Resident Evil در مجموع یکی از پر درآمد ترین بازی های حال حاضر با فروشی بیش از ۶۹ میلیون نسخه ای به حساب می آیند. در جدیدترین فروش مالی شرکت کپ کام اطلاعات تازه ای از میزان فروش Resident Evil 6 در اختیار ما قرار می دهد. نسخه بهبود یافته (Remaster) با عنوان Resident Evil 6 که برای دو پلتفرم ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ برای علاقه مندان عرضه شده توانسته به فروشی بسیار عالی معادل ۱ میلیون نسخه دست یابد. عملکرد این عنوان برای کمپانی کپ کام بسیار امیدوار کننده بود چون این شرکت قبل از عرضه انتظار فروشی با این میزان را نداشت. شرکت کپ کام اعلام کرد که نسخه بهبود یافته عناوین رزیدنت اویل بخصوص Resident Evil 6 فروشی بسیار قدرتمندانه داشته و کاملاً از انتظارات این شرکت پا را، فراتر گذاشته است. کپ کام در گزارش خود از موفقیت تعدادی از عناوین موبایلی عرضه شده نیز خبر داده است.

سازنده The Evil Within و سری Resident Evill:

شینجی می کامی بازی ساز ژاپنی است که نام او را با سبک ترسناک بازی ها گره زده اند. او با ساخت Resident Evill اسم خود را به عنوان سازنده ای پیشتاز در سبک ترسناک از بازی ها بر سر زبان ها انداخت اما این اسم با ساخت سری جدید از Resident Evill دیگر به فراموشی سپرده شده است. در مصاحبه ای که اخیراً با او شده می گوید: برای من عنوان هایی که خلق می کنم هر کدام ویژه و خاص خود است پس از نظر من هیچ دلیلی وجود ندارد که باعث شود حس خاصی نسبت به سبک های ترس و بقا داشته باشم من بازی علاءالدین را سال ها پیش ساختم، بازی God Hand، بازی Resident Evill و … من خود عاشق همه ی آن ها هستم. قبلاً از این که مردم فقط در مورد نقش من در ساخت بازی های Resident Evill صحبت می کنند حس خوبی نداشتم با این حال به گفته های مردم با این که رضایتی ندارم اما عادت کرده ام. بخاطر این که برای دیزنی سه بازی ساخته بودم و سپس Resident Evill را ساختم. مردم من را خالق Resident Evill خطاب می کنند و در سری های جدید آن بخاطر رزولوشن بالاتر بازی به نسبت سری های قبل واقع گرایانه تر است در سبک ترسناک واقع گرایانه بودن بازی ها بیشتر به خاطر نحوه نور پردازی به آن است. معنی وجود نورهای بیش تر در یک قسمت تنوع در موقعیت  آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هشت =