Resident Evil 7: Biohazard در حالت اول شخص

Resident Evil 7: Biohazard

نمای افتتاحیه ی بازی رزیدنت اویل Resident Evil 7: Biohazard ایتن وینترز را از زاویه بالا نشان می دهد که سوار با ماشین خود در حال راندن در جاده ای است که از میان مرداب ها و باتلاق ها عبور می کند.

Resident Evil 7: Biohazard
Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil 7: Biohazard در حالت اول شخص

کمپانی کپکام Capcom از محبوب ترین تولید کنندگان بازی های رایانه ای و ویدیویی است که از دیرباز در این حوزه فعالیت مستمر و درخشان داشته است. نام این کمپانی برای همه ی کاربران و گیمر ها حتی آنان که چندان طرفدار بازی های شرقی نیستند، نامی آشناست. این کمپانی با سابقه ی درخشان خود در تولید بازی های جذاب توانسته است نزد گیمر ها از قدیم تا کنون محبوبیت بسیاری به دست آورد.

البته این کمپانی قدرتمند نیز مانند هرکمپانی بزرگ دیگر در مسیر رسیدن به موفقیت فراز و فرود هایی داشته و پس از این نیز چنین تجربیاتی بعید نیست اما فعالیت مستمر و بی وقفه ی این کمپانی بزرگترین نشان موفقیت و قرار گرفتن تیم آن در مسیر درست است. کپکام Capcom گاهی بازی هایی ارائه داده که تحسین همه ی علاقه مندان اعم از کاربران و منتقدان را به سوی خود کشیده و گاهی چنان ضعیف عمل کرده که سیل انتقادات به سویش روانه شده است.

کپکام یک بازی ساز قدیمی است. شاید در روزگار حاضر رقبای بسیاری آن را از میدان به در کرده باشند اما نباید فراموش کرد عملکرد این کمپانی الهام بخش بسیاری از بازی سازان از جمله همین رقبا در زمینه ی ساخت بازی ها ی ویدیویی جدید بوده است.

در دوران قدیم تر که بازی های آرکیدی پس از ورود کنسول های بازی خانگی همگی به خاطرات دور سپرده شدند، کپکام که خود از جمله ی سازندگان بازی های آرکید بود، این میدان را خالی نکرد؛ بلکه با جریان رو به پیشرفت زمانه همراه شد و از تغییر و تحولات عظیم پر ریسک نترسید و امروز همچنان محکم و پا بر جا به فعالیت خود ادامه می دهد.

بازی Resident Evil 7: Biohazard

بازی رزیدنت اویل Resident Evil 7 از جمله بازی های جذاب تولید شده توسط کمپانی کپکام در عصر حاضر است. از دیدگاه منتقدان این یک بازی بی نقص نیست اما به حد رضایت بخشی، سرگرم کننده است. آنان این بازی را خوش ساخت دانسته اند. عدم وجود نوآوری و تکرار در بازی رزیدنت اویل Resident Evil 7 به هیچ عنوان یک نکته ی منفی تلقی نمی شود. در واقع بازی رزیدنت اویل Resident Evil 7 از آن دسته بازی هایی نیست که تکرار در آن برای کاربران پلی استیشن ۴ ملال آور و خسته کنند باشد، بنابراین برای نجات، به یک تحول و انقلاب بنیادین نیاز ندارد.

در نسخه های پیشین بازی رزیدنت اویل Resident Evil 7، به عنوان مثال در نسخه های پنجم یا ششم، نوعی فراموشی هویت در Resident Evil احساس می شد که در نسخه ی هفتم این وضع تغییر کرده و نوعی به خود آمدن و بازگشت هویت اتفاق افتاده است که می توان گفت بهترین اتفاق رخ داده برای این بازی است. گیمرها و دنبال کننده های حرفه ای بازی می توانند به خوبی این بازگشت هویت رزیدنت را حس کنند، به گونه ای که گویی او در کمایی طولانی مدت به سر می برده و اینک به هوش آمده است.

تلاش سازندگان بازی رزیدنت اویل Resident Evil 7 در بازگرداندن این مجموعه به روزهای اوج آن تلاشی موفق و قابل تقدیر بوده است. در این نسخه از بازی دوربین از سوم شخص به حالت اول شخص درآمده است. این تغییر برخی از طرفداران قدیمی را ناراحت و برخی را خوشحال کرده است. باید به اطلاع هر دو گروه از طرفداران بازی رساند که درست است که زاویه ی دوربین در بازی رزیدنت اویل Resident Evil 7 تغییر کرده است اما رزیدنت اویل ۷ همان رزیدنت اویل سابق است و تمام ویژگی های منحصر به فرد آن را که پیش تر با آن آشنا شده ایم، با خود دارد. بنابراین این تغییر دوربین منجر به یک انقلاب وسیع در بازی نخواهد شد. نسخه ی هفتم بازی رزیدنت اویل در تلاش است هویت سابق را که نسخه های پنج و شش از آن دور شده بودند به بازی بازگرداند. سازندگان تلاش کرده اند انحراف نسخه های پنجم و ششم از مسیر اصلی را جبران کنند.

نمای افتتاحیه ی بازی رزیدنت اویل Resident Evil 7 ایتن وینترز را از زاویه بالا نشان می دهد که سوار با ماشین خود در حال راندن در جاده ای است که از میان مرداب ها و باتلاق ها عبور می کند. و این یادآور دلهره و هیجانی است که در نسخه ی چهارم از بازی آن را تجربه کرده بودیم.

ارتباط ایتن به محض قدم گذاشتن به ملک بزرگ متعلق به خانواده ی بیکر با دنیای پشا سرش قطع می شود. از این پس او باید هرچه پیش از این گذشته را فراموش کند و از این پس با اتفاقات پیش رو دست و پنجه نرم کند.

در نام این بازی از کلمه ی Biohazard استفاده شده است. برخی علت استفاده از این واژه را جویا شده اند. کمپانی کپکام در رابطه با به کار بردن این واژه یاداور شده است که بازی رزیدنت اویل Resident Evil پیش از این در ژاپن با همین نام یعنی Biohazard شناخته می شده است. در واقع رزیدنت اویل Resident Evil  بیشتر عنوان شناخته شده ی این بازی در غرب است.

Resident Evil 7: Biohazard
Resident Evil 7: Biohazard

نام های منطقه ای در نسخه ی هفتم بازی به طرز عجیبی با هم ترکیب شده اند. کمپانی کپکام دلیل این مورد را نیز توضیح داده است. سخنی از ماساچیکا کاواتا در وب سایت کپکام یونیتی در این باره منتشر شده است که علت این امر را رسیدن به یک نام واحد و کامل برای بازی بیان کرده است. در غرب این بازی با نام Resident Evil 7:Biohazard و در ژاپن با نام Biohazard Evil 7: Resident انتشار یافته و در دسترس کاربران علاقه مند قرار گرفته است. ماساچیکا کاواتا همچنین درباره ی اینکه دموی ارائه شده نمایشی کلی از بازی است صحبت کرده است.

او علت تهیه ی دمو به اینصورت را آشنا ساختن مخاطب با دو عنصر کلیدی در بازی رزیدنت اویل Resident Evil 7 عنوان کرده است که همانا ترس و جست و جوی در محیط هستند. با این دمو آنان تلاش کرده اند حسی از ترسناکی را در مخاطب ایجاد نمایند. بازی رزیدنت اویل Resident Evil 7 از تاریخ ۲۴ ژانویه ی سال ۲۰۱۷ میلادی برای پلتفرم های پلی استیشن ۴، ایکس باکس ۱ و رایانه های شخصی منتشر شده است و هم اکنون برای پلی استیشن بازان از طریق فروشگاه پلی استیشن قابل خریداری و دریافت است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =