هدیه کپ‌کام به طرفداران بازی Resident Evil Revelations

Resident Evil Revelations

قبل از انتشار بازی Resident Evil: Revelations از این بازی پیش نمایشی عرضه می شود که در این پیش نمایش این دو عضو گروه بی اس ای دی در حال صحبت با زندانی مجهول الهویه ای هستند.

Resident Evil Revelations
Resident Evil Revelations

از معروف ترین سرگرمی های مردم بازی با بازی های ویدیویی است. بسیاری اوقات فراغت خود را با این بازی ها می گذرانند و البته که برای عده ای بازی با چنین بازی هایی پا را فراتر از سرگرمی گذاشته و به عادتی روزمره تبدیل می شود. برای اجرای این بازی ها به وسیله ی واسطی نیاز است که این وسیله می تواند کنسول بازی، کامپیوتر، گوشی های موبایل و یا تبلت باشد.

البته که کیفیت بازی ها در دو مورد اول بسیار بیشتر از دو مورد بعدی است. در بین کنسول های بازی معروفی که در دنیا وجود دارد، کنسول پلی استیشن در صدر محبوب ترین آن ها قرار می گیرد. کمپانی های بسیاری در ساخت بازی های ویدیویی فعالیت دارند که در این بین برخی از آن ها به محبوبت های بسیاری دست پیدا می کنند و به سبب بازی های خارق العاده ای که دارند جز کمپانی های قوی در سطح جهان شناخته می شوند. این کمپانی ها رقابت بسیاری در ارائه ی بازی ها با کیفیتی بالا داشته و همچنین بر سر ارائه ی بازی های خلاقانه هم با هم به رقابت می پردازند.

یکی از معروف ترین این کمپانی ها کپ کام است که در ژاپن مستقر بوده و خالق بازی های پر فروشی چون رزیدنت اویل، دویل می کرای، اونیموشا و مبارزان خیابانی است. این کمپانی در سال ۱۹۷۹ بنا شده و دفتر مرکزی آن در شهر اوساکای ژاپن قرار دارد. Resident Evil که از معروف ترین مجموعه بازی هاست و به نوعی معروف ترین بازی در سبک ترس و بقاست توسط این کمپانی ساخته شده و از اولین نسخه ی پلی استیشن تا به امروز که چهارمین نسخه آن عرضه شده است، این بازی ورژن های مختلفی را برای مدل های مختلف پلی استیشن عرضه کرده است.

این بازی در ایران به رزیدنت اویل و یا اقامتگاه شیطان هم شناخته می شود و شینجی میکامی آن را ساخته است. با این که رزیدنت اویل در ابتدا تنها یک بازی ویدیویی بود ولی به سبب معروفیت بسیار زیادی که پیدا کرد از روی آن کمیک، فیلم های سینمایی، رمان، موزیکال و انیمیشن ساخته شده است. داستان کلی این مجموعه در رابطه ویروسی به نام ویروس تی است. این ویروس باعث جهش های بیولوژیکی شده و موجب می شود افراد به مرده های متحرک و یا همان زامبی ها تبدیل شوند.

ویروس تی توسط شرکتی خیالی به نام آمبرلا ساخته شده است. داستان بازی حول و حوش چند مرد و زن است که می خواهند با این ویروس مقابله کنند و در پی راهی هستند که بتوانند آن را از بین ببرند و یا با پیامدهای آن مقابله کنند. مجموعه بازی رزیدنت اویل از فیلم های معمایی و ترسناک الهام گرفته شده است. با این که این مجموعه بازی به حس ترسی که به کاربر القا می کرد معروف است، ولی از رزیدنت اویل ۴ به بعد تمرکز بازی های خو را بر روی اکشن و ارتقای اسلحه ها گذاشته و معماهای کمتر و ساده تری را در بازی دخیل کرده است. تا ژانویه ۲۰۱۷ از این مجموعه بازی ۷۵ میلیون نسخه فروش رفته است که پر فروش ترین بازی کپ کام به شمار می آید.

یکی از بازی های این مجموعه Resident Evil: Revelations نام دارد که نسخه اولیه آن برای پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، نینتندو سه دی اس و ونیدوز منتشر شده است و نسخه ی دوم این بازی برای پلتفرم های پلی ‌استیشن ۳، پلی ‌استیشن ۴، پلی ‌استیشن ویتا، ایکس ‌باکس ۳۶۰، ایکس ‌باکس وان و مایکروسافت ویندوز منتشر شده است.

این بازی به ریشه ی اصلی مجموعه ی رزیدنت اویل برگشته و دارای معماهای پیچیده و جست و جوهای اکتشافی است. موتور بازی Resident Evil: Revelations موتور ام تی فریم ورک است که قبلا در رزیدنت اویل ۵ و رزیدنت اویل ۶ هم استفاده شده بود. زاویه دید بازی هم مانند رزیدنت اویل ۶ است که دید سوم شخص کاملی داشته و برای کامل نشان دادن آن به شکلی سه بعدی از محیط می توان استفاده کرد.

از ویژگی های خوبی که این بازی دارد در زمانی است که در حرکت هستید و می توانید هدف را گرفته و در همان حین به هدف تیر بزنید. نسخه ی اولیه ی این بازی در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ منتشر شده است و نسخه ی دوم آن که داستان آن در پی نسخه ی اول است در سال ۲۰۱۴ منتشر شده است. داستان بازی Resident Evil: Revelations در بین دو نسخه ی رزیدنت اویل ۴ و رزیدنت اویل ۵ اتفاق می افتد. رویداد های بازی مدتی پس از ایجاد گروه ضد تروریستی بی اس ای دی اتفاق می افتد.

Resident Evil Revelations
Resident Evil Revelations

در مرکز این گروه دو شخصیت به نام های کریس ردفیلد و جیل ولنتاین وجود دارند که از اصلی ترین اعضای گروه هستند. قبل از انتشار بازی Resident Evil: Revelations از این بازی پیش نمایشی عرضه می شود که در این پیش نمایش این دو عضو گروه بی اس ای دی در حال صحبت با زندانی مجهول الهویه ای هستند که این صحبت ها بر روی یک کشتی دریایی رخ می دهد. این بازی به محض انتشار نقدهای بسیار مثبتی از منتقدان و وب سایت های نقد بازی دریافت کرده و نمرات بالایی را به دست آورده است. ویژگی های تصویر سه بعدی در بازی Resident Evil: Revelations کمک به القای ترس بیشتر در مخاطب کرده است.

کپ کام به طرفداران این بازی چند کد هدیه داده است که به وسیله ی آن ها می توان سلاح و تجهیزات بیشتر تهیه کرد. این کدها به شرح زیر است: اسلحه ی  (Highroller II (Lv31, Slot 5: یک سلاح پر قدرت و همه چی تمام است که البته باید بدانید قدرت زیادی داشته و زیاد لگد می زند. برای آزاد سازی این سلاح از کد Silent می توانید کمک بگیرید.

Bottomless Pouch III: زمانی که وسیله ی تله گذاری خود را تمام کرده اید این سلاح به کمک شما آمده و برای فعال سازی آن تنها لازم است در جایی امن بایستید و کد Holy را فشار دهید. Outrange III: برای استفاده از این سلاح تنها عقب ایستاده و ابتکار در عمل به خرج دهید. برای فعال سازی آن کد Night را باید وارد کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 2 =