راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 2 (قسمت اول)

بازی Resident Evil 2

پشت سر شما روی دیوار کمد کوچکی قرار دارد که آنجا نیز می توانید چند گلوله دیگر در Resident Evil 2 پیدا کنید. اتاقی کوچکتری که در این دفتر می بینید، حاوی گاو صندوقی است که فعلا نمی توانید آن را باز کنید. پس فعلا حواس تان به پارتی کوچکی باشد که به مناسبت ورود Leon تدارک دیده شده است.

بازی Resident Evil 2
بازی Resident Evil 2

راهنمای قدم به قدم بازی رزیدنت اویل ۲

با این حال می توانید در کمد شماره ۱۰۶ یک حلقه فیلم و در کمد شماره ۱۰۹ نیز چند عدد فشنگ پیدا کنید. متاسفانه تفنگ شات گانی که در انتهای اتاق می بینید، نیاز به کلید کارتی دارد، چیزی که در حال حاضر در اختیارتان نیست، ولی فاصله چندانی هم با آن ندارید. در اصل برخی از کلیدهای کارتی نیز به سرقت رفته اند و به همین دلیل بخشی از ترمینال عملا غیر قابل استفاده است (البته معلوم نیست که اصلا این ترمینال کار می کند یا نه) هر زامبی را که تا این لحظه نادیده گرفته اید، نابود کنید و بعد راهی اتاق روبرویی شوید.

در West Office افسری روی میز خود به خواب فرو رفته است شوخی کردیم. او یک زامبی است که در این وضعیت انتظارتان را می کشد. پس قبل از این که بلند شود، سرش را نشانه بگیرید و مطمئن شوید که دیگر نمی تواند دوباره از جایش بلند شود. در آن سوی دفتر و در اتاق کوچکی زامبی دیگری مشغول تماشای شماست، پس او را هم از دور حذف کنید. حالا دیگر می توانید بدون این که نگران چیزی باشید، همه جا را جستجو کنید و به دنبال باروت (Gun Powder) و همین طور فایل “موارد استفاده از باروت” (Use Of Gun Powder) بگردید. این دو آیتم هر دو در کنار یکدیگر هستند.

از اهمیت باروت در طول بازی غافل نشوید. با ترکیب باروت می توانید، برای کلت کمری تان فشنگ تهیه کنید، از ترکیب باروت با باروت مرغوب (High Grade Gun Powder) نیز فشنگ شات گان به دست می آید. سعی کنید قدری از آن را در صندوق ذخیره سازی قرار دهید تا مواقعی که مهمات تان ته می کشد، مواد اولیه را برای ساخت مهمات داشته باشید.

پشت سر شما روی دیوار کمد کوچکی قرار دارد که آنجا نیز می توانید چند گلوله دیگر پیدا کنید. اتاقی کوچکتری که در این دفتر می بینید، حاوی گاوصندوقی است که فعلا نمی توانید آن را باز کنید. پس فعلا حواس تان به پارتی کوچکی باشد که به مناسبت ورود Leon تدارک دیده شده است.

روی میز او (لئون) یک یادداشت می بینید فایلی مربوط به اولین ماموریت این پلیس تازه کار (Rookie’s First Assignment). گویا اولین ماموریت قهرمانانه ای که باید انجام دهیم، باز کردن میز خودمان است. این میز دو قفل رمزدار دارد که برای باز کردن آن ها باید اولین حرف نام همکاران تان را وارد کنید.سمت چپ سه میز می بینید که نام همکاران تان روی آن ها دیده می شود: Neil Carlisen ،Elliot Edward (روی میز او یک فایل گزارش ماموریت هم وجود دارد) و David Ford. اولین حرف نام آن ها را که با هم ترکیب کنید، کلمه بی معنی NED به دست می آید که در واقع رمز یکی از قفل های میز شماست. به همین ترتیب روی میزهایی که در سوی دیگری از اتاق هستند، اسامی همکاران دیگرتان را می بینید: Marvin Branagh Rita Philips – اما مشکل اینجاست که نام سومی وجود ندارد.

اینجاست که باید کف اتاق را نگاه کنید، یعنی همان  جایی که زامبی قرار داشت: George Scott پس رمز قفل دومی هم به این شکل به دست می آید: MRG. با باز کردن این قفل ها خشابی را برای ماتیلدای خود پیدا می کنید که ظرفیت بالایی دارد. با این خشاب نه تنها ظرفیت گلوله های سلاح تان به عدد ۲۵ می رسد، بلکه زمانی که برای پر کردن خشاب نیاز دارید نیز به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند.

حالا باید West Office را ترک کنید و وارد راهروی سمت راست شوید و به طرف پله ها حرکت کنید. اینجا یک زامبی در تلاش است تا از پنجره وارد ساختمان شود. قبل از این که شلیک کنید، نگاهی به سمت راست پله ها بیندازید. گیاه سبزی در این قسمت دیده می شود. می توانید به سرعت از تخته ها استفاده کنید تا اجازه داخل شدن به زامبی را ندهید و درنتیجه گلوله های تان را برای ادامه راه ذخیره کنید.

حالا که دیگر خطری از جانب این پنجره تهدیدتان نمی کند، وقت آن است که اتاق تاریکی را که کنار پله هاست بررسی کنید. اینجا ماشین تایپی را می بینید که ابزاری برای ذخیره بازی است. صندوق ذخیره سازی  (Box Stash) دیگری نیز اینجا وجود دارد. همچنین می توانید برای یافتن باروت و فشنگ های بیشتر کمدهای کنار در را باز کنید. کتابی نیز روی میز هست که از روی آن می توانید فایل مزایای پزشکی گیاهان (Medicinal Benefit Of Herbs) را بردارید.

اتاق Photo Developing (اتاق ظهور عکس) را هم بررسی کنید تا یک گیاه قرمز نصیب تان شود، با ترکیب این گیاه با یک گیاه سبز جان بیشتری خواهید گرفت. می توانید حلقه فیلمی را که قبلا پیدا کرده بودید، در این اتاق ظاهر کنید. تصویری که در نتیجه این کار می بینید مربوط به مجسمه ای است از یک شاه که کتاب و کلیدی را در دستان خود نگه داشته است.حال از تاریک خانه خارج شوید و با احتیاط به طبقه دوم قدم بگذارید، چرا که یک زامبی بالای پله ها بی صبرانه انتظارتان را می کشد. افسر مرده ای که در کنار دیوار می بینید، روی چند گلوله نشسته است.

آن ها را بکشید و یا همچنان به طرف راست حرکت کنید تا رخت کن مردانه ای را بیابید (راستی پشت ماشین اغذیه فروشی که در راهرو وجود دارد، یک گیاه قرمز پیدا خواهید کرد).داخل رخت کن متوجه می شوید که مخزن بخار شکسته ای، راه ورود به دوش ها را بند آورده است، در ضمن هیج والفی هم وجود ندارد که بتوانید به آن وسیله مخزن را ببندید. با این حال چیزهای زیادی در کمدها هست که حسابی به دردتان می خورند.

یکی از کمدها قفل رمزداری دارد، اما دیگر کمدها حاوی گلوله های شات گان هستند. یک سورپرایز هم در انتظارتان است. در یکی از گوشه ها دستگاهی قابل حمل را می بینید، در کنار آن نیز فایل راهنمایی قرار داده شده است. به نظر می رسد که باید دکمه های آن را با ترتیبی خاص فشار دهید تا لامپ های مربوط به آن ها روشن شوند، اگر این ترتیب را درست رعایت نکنید، ناچار خواهید بود تا دوباره همه چیز را از اول انجام دهید.

بازی Resident Evil 2
بازی Resident Evil 2

در بخش inventory (فهرست اقلامی که دارید) این دستگاه را انتخاب کنید. هیچ راهکار واحدی برای شروع کردن و یا پایان دادن به این معما وجود ندارد و متاسفانه هر بار که بازی را شروع می کنید، توالی آن به صورت تصادفی خواهد بود. فقط یکی از دکمه ها را انتخاب کنید تا ببینید، در بخش بالایی دستگاه کدام چراغ روشن می شود، به این ترتیب متوجه خواهید شد که هر دکمه مربوط به کدام چراغ است.

اگر با این قضیه مشکل دارید، یک کاغذ و قلم بردارید و عدد مربوط به هر دکمه را کنار آن بنویسید تا فراموش تان نشود. حال که می دانید هر چراغ با کدام یک از دکمه ها ارتباط دارد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دکمه ها به ترتیبی فشار دهید که چراغ ها پشت سر هم روشن شوند. با باز کردن این جعبه قابل حمل یک قطعه یدکی به دست خواهید آورد، اما با بررسی آن متوجه خواهید شد، این همان کلید یدکی است که در Safety Deposit Room نیاز داشتید.

از آن جایی که این کلید برای مورد خاصی طراحی نشده است، می توانید از آن برای هر قطعه گم شده ای استفاده کنید و این یعنی با استفاده از آن تیرهای شات گان، باروت و یا یک چاقو به دست خواهید آورد. گلوله ها و آیتم های اضافی را در صندوق ذخیره سازی بگذارید و به سمت راه پله ها حرکت کنید. باز هم از پله ها بالا بروید تا به طبقه سوم برسید. اینجا در جعبه ای گلوله های بیشتری برای کلت کمری تان خواهید یافت.

در انتهای سالن کمد رمزدار دیگری را می بینید. دیواری هم دیده می شود که تا حدی فرو ریخته و به اتاقی راه دارد که در آن یک کلید اسپیک شکل دیگر خواهید یافت. حالا با این کلید می توانید قفل درهایی را که به Main Hall باز می شوند، باز کنید و همین طور دری که در طبقه دوم و در  اتاق انتظار امتحانش کرده بودید. نقشه طبقه سوم اداره پلیس و تمام آیتم های موجود در آن حالا باید در طول راهرویی بلند حرکت کنید تا به تنها دری که در انتهای آن قرار دارد، برسید. شاید از خودتان بپرسید، یعنی زامبی ها می توانند تا اینجا بالا بیایند؟ چاره ای ندارید جز این که به راه تان ادامه دهید، همه چیز بعدا معلوم خواهد شد.

وقتی به انتهای راهرو می رسید، یادداشتی می بینید که مخاطب آن هر کسی است که توانسته باشد تا اینجا زنده بماند. این یادداشت و نوشته های آن بعدا به کارتان خواهند آمد، پس آن را به خاطر بسپارید. اگر وارد در بعدی راهرو شوید، به West Storage Room (انباری غربی) خواهید رسید که پر است از کثیفی و زباله. وقتی وارد می شوید، سمت راست خود را بگردید تا مقداری باروت و همین طور تخته هایی چوبی پیدا کنید، این تخته ها توسط عروسک بدمنظری روی هم چیده شده اند. کابینتی هم وجود دارد که در اثر جابجایی آن اکنون دری پدیدار شده است، اما ابتدا باید سمت دیگر اتاق را وارسی کنید. در این بخش میله هایی مشاهده می شوند که شما را از مجسمه ای جدا می سازند. این مجسمه شباهت بسیاری به یکی از نقاشی هایی دارد که در دفترچه یادداشت آن افسر دیده بودید.

اینجا مانعی وجود دارد که فعلا نمی توانید از سر راه بردارید، اما در عوض در همان نزدیکی میزی هست که یک کوله را روی خود جا داده، این کوله باعث می شود تا فضای بیشتری را برای اقلام مختلف در اختیار داشته باشید. یک یادداشت هم هست که ظاهرا با عجله نوشته شده و احتمالا تعداد کسانی را که اینجا به دام افتاده اند، برملا می کند.

دیوار سمت چپ را هم فراموش نکنید تا چند گلوله بیشتر نصیب تان شود، حالا با عبور از در وارد کتابخانه شوید.طبقه سوم کتابخانه  مشرف به طبقه زیرین است. از اینجا می توانید ببینید که یک زامبی مشغول خوردن جسدی است و یکی دیگر از آن ها بی هدف این طرف و آن طرف می رود و  زامبی سومی هم کنار خروجی ایستاده است. شاید وسوسه شوید تا به سمت دری که در آن سو قرار دارد رفته و فرار کنید، اما به دلیل آن که کف اتاق قدیمی و فرسوده است، متوجه صدای پای تان خواهند شد، پس بیخود زحمت نکشید.

Marvin از شما می خواهد تا به سالن اصلی بازگردید، حالا باید یا به آرامی از نردبان پایین بروید یا پله ها را انتخاب کنید.البته اگر دوست داشته باشید می توانید، به زامبی ها حمله کنید، اما از آنجایی که این درگیری مهمات زیادی را هدر می دهد، بهتر است با استفاده از غفلت زامبی هایی که یا مشغول خوردن هستند و یا خوابیده اند، آرام و آهسته حرکت کنید و از اینجا دور شوید. پایین پله ها با جسد افسر پلیسی روبرو می شوید که چاقویی را برای تان به یادگار گذاشته است. در ضمن کمی آن طرف تر می توانید قفسه هایی را ببینید که با کتاب پر شده اند، حین جستجوی این قفسه ها، خواهید دید که قفسه سمت چپ را می توان به سمت راست حرکت داد، حالا چند فشنگ می بینید که می توانید آن ها را بردارید.

به علاوه میزی در نزدیکی یکی از زامبی هاست، همان زامبی که پیش تر او را در کنار خروجی دیده بودیم. روی میز کتابی سرخ رنگ دیده می شود که ظاهر جالبی دارد؛ دقیقا شبیه به کتابی است که در دست پادشاه دیده بودیم، همان پادشاهی که در عکس یک کتاب و یک کلید در دست داشت. اگر به اطراف تان نگاه کنید، دری را می بینید که منقش به اسپیک است. اما فعلا با آن کاری نداشته باشید. پایین پله ها دری هست که به اتاق استراحت منتهی می شود.

وقتی در را باز کنید، می توانید نقشه طبقه های بالایی اداره پلیس را در اتاق پیدا کنید، نقشه ای که همه چیز را در طبقه دوم و سوم به شما نشان خواهد داد. همچنین مجسمه دیگری نیز در این اتاق وجود دارد که مربوط به یکی از نقاشی های دفترچه یادداشت افسر مذکور است. وقتی به دفترچه مراجعه می کنید، درمی یابید که ترتیب سه نمادی که روی  مجسمه تکشاخ وجود دارند باید به این صورت باشد: ماهی، عقرب و گلدان. این چینش را تائید کنید تا در عوض نماد تکشاخ (Unicorn Emblem) به شما داده شود. این دومین نماد از سه نمادی است که برای راه یافتن به زیرزمین احتیاج دارید. حالا به سمت در اسپیک دار بروید و با استفاده از کلیدی که پیدا کرده اید قفل آن را باز کنید و وارد سالن اصلی شوید. از پله ها پایین بروید تا Marvin را ببینید، او به شما اطلاع می دهد که دوست تان اکنون پشت اداره پلیس است و به شما پیشنهاد می دهد تا برای رسیدن به آنجا به طبقه دوم East Hall بروید که توصیه فوق العاده ای است، چون اینجا می توانید از کلید اسپیک شکل تان استفاده کنید.
کتاب قرمز را نزد خود نگه دارید، اما چاقوها و گلوله های اضافه تان را در صندوق ذخیره سازی بگذارید. قبل از آن که به طبقه بالا و اتاق انتظار بروید، نشان تکشاخ را در یکی از شکاف های مجسمه بگذارید. اگر قبلا گیاه سبز را از قلم انداخته بودید، حالا آن را بردارید. اگر پیش تر از کلید اسپیک شکل برای باز کردن اولین دری که به West Office باز می شود، استفاده کرده اید، دیگر نیازی به آن ندارید و می توانید آن را دور بیندازید یا در جعبه آیتم ها بگذارید. نقشه طبقه دوم اداره پلیس و تمام آیتم های موجود در آن وقتی در طول راهرو حرکت می کنید، نگاه تان به سمت شمال باشید، در این صورت تخته هایی چوبی را پیدا خواهید کرد که برای مسدود کردن پنجره ها مفید هستند.

سر راه حائل هایی بسیاری را می بینید که نیاز به دسته ای دارند که در حال حاضر در دسترس نیست. اما می توانید وارد Art Room شوید و آنجا کلی چیزهای به درد بخور پیدا کنید. روی یک صندلی آبی کوچک فایلی با این عنوان قرار دارد، Art Article: The Red Stone (یعنی مقاله هنری: سنگ قرمز). در کنار آن نیز کلید کارتی است که می شود از آن برای باز کردن کمدی که حاوی اسلحه بود، استفاده کرد. اما قبل از آن که با عجله به سمت Deposit Room راه بیفتید، باید مجسمه ای را که آن سوتر مشاهده می شود، بررسی کنید.

این همان مجسمه ای است که در عکس ظاهرشده تان دیده می شد. دست چپ مجسمه را از روی میز بردارید. حال می توانید کتاب را در دست مجسمه گذاشته و بعد دست را به مجسمه متصل کنید. سپس مجسمه با دست راست خود عصایی را به شما خواهد داد. عصا را بررسی کنید و نگاهی به پشت آن بیندازید، اکنون می توانید دکمه ای را ببینید که با فشار دادن آن جواهری قرمز رنگ را دریافت خواهید کرد که به طور حتم در این جهنم وحشت آور به دردتان خواهد خورد. تلاش کنید تا به سرعت و با عبور از West Office به Safety Deposit Room برگردید تا بتوانید با استفاده از کلید کارتی خود درِ کمد سلاح ها را باز کرده و در نتیجه شات گان W-870 و چند گلوله مخصوص به آن را به دست آورید.
اکنون به East Hall باز گردید، اگر به انتهای سالن بروید و کنار پنجره ها بایستید، احتمالا صدای آشنای حرکت پره های هلی کوپتر را خواهید شنید، اما پس از آن خواهید دید که هلی کوپتر به ساختمان برخورد می کند و آتش می گیرد، بدتر این که با این تصادف راه تان به پشت بام مسدود می شود. حالا تنها یک راه دیگر دارید، قبل از خروج گیاه سبزی را که روی طاقچه یکی از پنجره هاست، بردارید و بعد به سمت پلکان اضطراری بروید. بیرون از اداره پلیس دوست تان را می بینید که در آن سوی دروازه چشم به راه شماست، این دیدار کوتاه و همچنین یورش زامبی ها باعث می شود تا حادثه انفجار هلی کوپتر را به کلی فراموش کنید.

بعد از این که دوباره از یکدیگر جدا می شوید، باز هم باید به سمت پلکان اضطراری حرکت کنید، اما این بار با تعداد زیادی از زامبی ها روبرو خواهید شد. اطراف را بگردید تا تخته های چوبی، چند فشنگ برای ماتیلدا و از همه مهم تر یک آهن بر پیدا کنید. در اداره پلیس درهای مسدود زیادی وجود دارد، از جمله در دیگری که پیش روی شماست و به اتاق نگهبان منتهی می شود. برای نابودی مانعی که در طبقه سوم قرار دارد، راهی پیدا کنید وقتی به همان جایی برمی گردید که همسر Elliott را ترک کردید، ممکن است دوباره با زامبی هایی که دفعه قبل نادیده گرفته بودید یا زامبی های جدیدی روبرو شوید که سعی دارند از پنجره خود را به داخل ساختمان برسانند.

راهکار مشخص است، از تخته ها استفاده کنید تا ناکام بمانند. برای رساندن خود به East Office می توانید از آهن بر هم استفاده کنید، اما مراقب باشید، چرا که زامبی ها اینجا هم تلاش دارند تا از پنجره ای که در این اتاق هست وارد شوند و همین طور پنجره ای که در اتاق کوچکتر وجود دارد. این که با آن ها درگیر شوید یا نه به خودتان بستگی دارد (از شات گان باید به ندرت و تنها در مواقعی استفاده کنید که گیر افتاده باشید، بهترین کار این است که در صورت امکان از دور و با کلت سر آن ها را هدف بگیرید. همین طور می توانید فقط باعث دردسرشان شوید، مثلا فقط یک تیر شلیک کنید تا تعادل شان را از دست بدهند).

فقط نباید فراموش کنید که اینجا می توانید آیتم های ارزشمندی را جمع آوری کنید: یک گیاه سبز روی میز در سمت چپ در است و روی میزی هم که در نزدیکی پنجره قرار دارد، یک نارنجک اشک آور دیده می شود. کنار پنجره نیز یعنی همان جایی که از آن زامبی ها وارد ساختمان می شوند، می توانید جسد پلیسی را ببینید که با خود چند فشنگ برای کلت تان دارد. اگر ردیف اصلی میزها را بگردید، می توانید باروت و همین طور یک فیوز پیدا کنید. از این فیوز می توانید برای حائل های سالن اصلی که در طرف دیگر قرار دارند، استفاده کنید.در نهایت اتاق کوچکتر را بگردید تا دسته والف را بیابید، این همان ابزاری است که باید برای دسترسی به دوش های طبقه دوم استفاده شود. میزی را هم که در آن سوی میز اداری قرار دارد، بررسی کنید تا کمی باروت مرغوب پیدا کنید که برای تهیه فشنگ شات گان استفاده می شود. حالا برای بیرون رفتن، می توانید میان بر بزنید.

برای این کار باید صندلی که جلوی یکی از درها را گرفته از سر راه کنار بزنید، حالا با عبور از در به راحتی به نزدیکی حائل های سالن اصلی می رسید و همین طور جعبه فیوزی که حالا دیگر فیوزش را دارید. اگر زامبی هایی احتمالا در تعقیب تان هستند، فیوز را به سرعت سر جای خود بگذارید و از سالن اصلی فرار کنید. اوضاع Marvin چندان مساعد نیست، اما دست کم هنوز نفس می کشد. قبل از این که آهنبر را در صندوق ذخیره سازی بگذارید، باید به مکانی در East Hall و بخش زیرین Operation Room بروید، این ابزار اینجا هم به کارتان می آید.

باید از مسیری طولانی و از چندین سالن عبور کنید و در همین حین اگر پنجره ها را مسدود نکرده اید، خود را برای رویارویی با زامبی هایی که از این طریق وارد می شوند، آماده کنید، زامبی های دیگری نیز هستند که تلاش دارند از پنجره های میله دار دیگر داخل شوند. وقتی وارد Operation Room می شوید، زنجیرها را با آهنبر قطع کنید تا وارد اتاق شوید، اینجا انباری می بینید که داخل خود یک میز کار را جا داده است، روی میز نوعی ابزاری الکترونیک مشاهده می شود.

اگر پشت این دستگاه را نگاه کنید، متوجه خواهید شد، این یک چاشنی انفجاری است که برای کار کردن نیاز به باتری دارد. حال به وایت بوردی که در نزدیکی شماست، نگاهی بیندازید تا یک گیاه سبز را مشاهده کنید. روی وایت بورد یادداشتی نوشته شده که به قفل رمزداری مربوط می شود که در نزدیکی دوش ها قرار داشت: CAP. اگر کمی بیشتر بگردید، در کنار دری که به راهرو باز می شود،  یک نارنجک اشک آور و در نزدیکی دری که به Records Room ختم می شود، تخته هایی چوبی پیدا خواهید کرد، البته در دوم نیاز به یک Heart Key (کلیدی که سری به شکل قلب دارد) دارد.
وقتی در این اتاق مشغول جستجو هستید، ممکن است صدایی آرام اما واضح به گوش تان برسد. این صدا متعلق به عروسکی است که کسی روی کابنتی که نزدیک دیوار شمالی اتاق است، قرار داده. عروسک هایی که در بازی می بینید هم قابل جمع آوری و هم قابل نابود کردن هستند. اگر ۱۵ عدد از آن ها را جمع و نابود کنید، به عنوان پاداش چاقویی به شما داده خواهد شد که آسیب ناپذیر است و طی بازی حسابی به دردتان خواهد خورد.

همچون باروت، ترکیب گیاهان نیز برای زنده ماندی امری ضروری است. دو گیاه سبز تا حد زیادی جان از دست رفته را جبران می کنند، در حالی که ترکیب گیاه سبز و قرمز کاملا شما را درمان خواهد کرد. همچنین در ادامه گیاهانی را خواهید یافت که به رنگ آبی هستند و در صورت ترکیب شدن زهر را از بدن بعضی از هیولاها خارج می کنند. ترکیب گیاه آبی با گیاه سبز نیز در جبران قدری از سلامت از دست رفته شما تاثیرگذار خواهد بود، اما اگر با گیاه قرمز ترکیبش کنید، برای مدت محدودی آسیب کمتری [از حملات دشمن] خواهید دید. حال اگر هر سه گیاه را با هم مخلوط کنید، دارویی برای درمان زهر و مقاومت در برابر آن و بازیابی کامل سلامت خواهید داشت.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + چهارده =