راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 2 (قسمت سوم)

بازی Resident Evil 2

به دویدن ادامه بدهید، چرا که هیولای دیگری از یکی از لوله های فاضلابی که روی دیوار سمت راستی قرار دارد، ناگهان بیرون خواهد آمد، پس به طرف چپ بروید و به سرعت خود را به سکو برسانید و با باز کردن در از این منطقه خارج شوید. حالا دیگر نمی توانند شما را تعقیب کنند.

بازی Resident Evil 2
بازی Resident Evil 2

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil ۲

دسته را بکشید تا دری که به Lower Waterway می رسد، باز شود، اما اول باید راهی را که به Bottom Waterway منتهی می شود، بررسی کنید. اینجا شکافی هست که برای باز کردن دری که می بینید نیاز به یک والف T-Bar دارد، از آن استفاده کنید و وارد شوید.

حالا احتمالا متوجه می شوید که مسیر پایینی پر از توده های گوشتی است که اصلا علامت خوبی نیست. در آن سوی پل، باید به دنبال Sewers Key (کلید فاضلاب) بگردید، این کلید به شما کمک خواهد کرد تا پا به مناطق مختلفی در Sewers (فاضلاب) بگذارید.

نکته: بخش بعدی بسیار سخت است و همچنین آیتم های ضروری بسیاری را در خود جا داده است. به همین دلیل باید گلوله، ابزار درمانی و همین طور فضای کافی برای دوشاخ های شطرنج داشته باشید. می توانید به  Monitor Room برگردید و آیتم های درمانی و یا سلاح های غیر ضروری را در صندوق اقلام بگذارید، همچنین می توانید دسته T-Bar و کلیدهای فاضلاب را هم فعلا در صندوق قرار دهید.

اگر از پله ها بالا بروید به Upper Waterway می رسید، اما شکاف T-Bar آن قابل استفاده نیست. باید شانس تان را امتحان کنید و وارد Bottom Waterway شوید. در همان نزدیکی زامبی را می بینید که در نزدیگی یک گیاه سبز قرار دارد، وقتی گیاه را برمی دارید، انگل بزرگی از سینه زامبی بیرون خواهد زد و وارد آب خواهد شد. درست مثل وقتی که Annette را اولین بار دیدید و او جسدی را سوزاند. سمت چپ زامبی های دیگری هم هستند که همین اتفاق برای آن ها نیز رخ می دهد.

از لبه بالا بروید و از کنارشان رد شوید تا بتوانید پا به منطقه ای بگذارید که پر از توده های گوشت است. همان طور که احتمالا تصورش را می کنید، اینجا با G-Virus های بالغ بیشتری روبرو خواهید شد که یکی از آن ها در همان نزدیکی زیر آب پنهان شده است. ار آنجایی که نمی توانید آن را نادیده بگیرید، باید چشمی را که روی شانه او قرار دارد هدف قرار دهید، البته به شرط آن که پیش تر توانسته باشید، حفاظ این چشم را از بین ببرید. اگر این موجود شما را گرفت، یک نارنجک در گلوی او بیندازید و بعد بلافاصله با مگنوم گلوله ای به چشم او شلیک کنید تا کارش تمام شود.

متاسفانه این آخرین باری نیست که هیولایی از این گونه می بینید. وقتی به آرامی جلوتر می روید، هیولای دیگری را مشاهده خواهید کرد که اطراف سه مسیر مشغول گشت زنی است، چشم این هیولا مخفی است و فعلا آسیب پذیر نیست. لحظه ای فاصله خود را از او حفظ کنید.

باید مستقیم به طرف جلو حرکت کنید، اما وقتی هیولا به سمت راست می رود یا پشتش را به شما می کند می توانید به سرعت خود را به مسیر سمت چپ برسانید (راه بروید، ندوید)، در همین حین سمت چپ خود را نگاه کنید تا تعدادی گلوله برای مگنوم پیدا کنید.

در این لحظه می توانید صبر کنید تا  G-Virus وارد مسیر سمت راستی شود یا کاری کنید به طرف شما خیز بردارد، وقتی گزینه دوم را انتخاب می کنید، باید پس از جهش این موجود با عجله از کنارش عبور کنید و مستقیم در طول مسیری که می بینید پیش بروید.

به دویدن ادامه بدهید، چرا که هیولای دیگری از یکی از لوله های فاضلابی که روی دیوار سمت راستی قرار دارد، ناگهان بیرون خواهد آمد، پس به طرف چپ بروید و به سرعت خود را به سکو برسانید و با باز کردن در از این منطقه خارج شوید – حالا دیگر نمی توانند شما را تعقیب کنند.

در اتاق بعدی، از پله ها بالا بروید، قبل از این که به طرف Supplies Storage Room حرکت کنید، سمت چپ خود میزی را می بینید، کنار این میز یک عروسک Mr. Raccoon دیده می شود که خود را از چشم شما مخفی کرده است.

Flamethrower (سلاح شعله پخش کن) و دوشاخ ها را پیدا کنید

در این اتاق دو دوشاخ الکترونیکی هست که باید آن ها را پیدا کنید. دوشاخ وزیر و دوشاخ شاه، اما آیتم مهم دیگری هم اینجا هست که آن را هم باید پیدا کنید. وقتی وارد می شوید اول طرف راست و قفسه هایی را که می بینید، نگاهی بیندازید. گیاه قرمز را بردارید.

از پله ها پایین بروید اینجا دروازه ای دیده می شود که برای باز کردن آن باید از دوشاخ شاه استفاده کنید، پشت پله ها نیز دروازه  دیگری می بینید که با عبور از آن به سلاح جدیدی خواهید رسید. the Chemical Flamethrower. به طرف راست حرکت کنید. اینجا دروازه ای هست که بر خلاف دیگر دروازه ها قفل نیست، با عبور از آن دوشاخ وزیر را پیدا خواهید کرد، آن را بردارید و بعد دری را که از آن آمده اید، قفل کنید.

حالا به طرف دروازه هایی که قفل هستند، راه بیفتید، می توانید قفل یکی از آن ها را با دوشاخ وزیر باز کنید. سر راه یک گیاه آبی را خواهید یافت، اگر فضای کافی ندارید، می توانید آن را با گیاه های سبز و قرمز ترکیب کنید.

دروازه را که باز کردید، دوشاخ را برندارید و بگذارید فعلا همانجا باشد، حالا از پله ها بالا بروید تا زامبی را ببینید که از بالا سقوط کرده و روی زمین می افتد. فعلا نگران او نباشید، قبل از این که بتواند دوباره روی پاهایش بایستد، ناچار خواهد بود مدتی روی زمین خود را بکشد. وارد اتاق بالایی شوید تا دوشاخ شاه را پیدا کنید.

آن را بردارید و با آن در پشت سر خود را باز کنید، حالا با جهشی خود را به اتاق پایینی برسانید، در این لحظه شاید لازم باشد، به زامبی اجازه بلند شدن و حمله کردن به خود را ندهید و در عوض همان روی زمین دخلش را بیاورید. فعلا به دوشاخ وزیر دست نزنید و دروازه ای را که سمت چپ پله هاست، پیدا کنید، حالا می توانید با استفاده از دوشاخ شاه آن را باز کرده و Chemical Flamethrower را از آن خود کنید.

این سلاح فوق العاده برای بریان کردن آن موجودات جهش یافته عالی است، بای این ابزار تقریبا همان کاری را می توانید انجام دهید که Annette قبلا انجام داده بود، یعنی سوزاندن زامبی ها و دشمنان دیگر. پس ارزشش را دارد که این اسلحه را همراه خود داشته باشید. اطراف تان را بگردید، اینجا دری هست که می توانید قفل آن را باز کنید. فراموش نکنید که قبل از ترک این اتاق باید هر دو دوشاخ را برداشته باشید.

پس بروید و دوشاخ شاه و همین طور دوشاخ وزیر را بردارید، حالا به طرف دروازه ای بازگردید که دوشاخ وزیر را پیدا کرده بودید، دوباره آن را سر جای خود بگذارید، با این کار به اولین راه پله دسترسی پیدا خواهید کرد. آن سوتر از این راه پله دروازه قفلی را خواهید دید، دوشاخ شاه را در پنل بگذارید، با این کار دوباره می توانید بازگشته و دوشاخ وزیر را یک بار دیگر بردارید.
از راهی که آمده اید بازگردید. وقتی آخرین دروازه را ترک می کنید، دوشاخ شاه فراموش تان نشود. حالا هم هر دو دوشاخ را دارید و هم راهی برای خروج از Supplies Storage Room پیدا کرده اید.

به Monitor Room بازگردید

حال که سلاح Chemical Flamethrower را در اختیار دارید، می توانید از G Virusهای بالغ و غول پیکر انتقام زخم هایی را که قبلا در Bottom Waterway خورده اید، بگیرید. احتمالا همان جایی که قبلا با یک هیولا روبرو شده بودید، دوباره با هیولای دیگر مواجه خواهید شد – پس ماشه را برای لحظاتی نگه دارید تا با شعله های سلاح خود او را بسوزانید. احتمالا موجود از درد شروع به دست و پا زدن خواهد کرد، پس بهتر از قدمی به عقب بردارید تا از آسیب او دور بمانید.

بعد از این که چند بار شعله ها را به سمت او گرفتید، احتمالا خواهد مرد و یا در آب فرو خواهد رفت، در نتیجه این فرصت را خواهید داشت تا به سرعت حرکت کرده و از کنار او عبور کنید. وقتی به دوراهی می رسید، این بار سمت چپ را انتخاب کرده و با پیدا کردن لبه ای از آب خارج شوید، اما مراقب باشید، چون G Virus دیگری از فاضلاب بیرون خواهد آمد – پس آنقدر با Flamethrower به او شلیک کنید تا از سر راه تان کنار برود.

لبه را بگیرید و خارج شوید. حالا به دویدن ادامه دهید تا دوباره به فاضلاب برسید، هیولای دیگر از زیر آب ها سر بیرون خواهد آورد، ممکن است شناکنان به سوی تان آمده و شما را گرفتار خود سازد. اگر نارنجک داشته باشید، می توانید با پرتاب آن بدون درگیری از کنار موجود عبور کنید، در غیر این صورت بهتر است از لبه بالا بروید تا از خطر او در امان بمانید، حالا می توانید با اسلحه جدید خود او را بسوزانید، بعد از کشتن او دوباره وارد فاضلاب شوید و با حداکثر سرعت بدوید و خود را به نردبان برسانید. بعد از بالا رفتن از آن، دیگر لازم نیست نگران باشید، چون هیولاها دیگر نمی توانند تعقیب تان کنند و به شما آسیب برسانند.

وقتی به طرف پله هایی که به Lower Waterway منتهی می شوند، حرکت می کنید، مراقب باشید، اگر زامبی را که قبلا روی زمین افتاده بود، نکشته باشید، خواهید دید که اکنون سر پا ایستاده و آماده است تا به طرف تان حمله ور شود، پس آماده باشید تا با شات گان خود گلوله ای به سرش شلیک کنید.

به Monitor Room بازگردید و دوشاخ ها را در صندوق اقلام بگذارید. حالا قبل از این که دوباره به Lower Waterway بازگردید، دسته T-Bar  و کلید فاضلاب را از صندوق بردارید، Chemical Flamethrower هم باید همچنان دم دست تان باشد.

دوشاخ رخ را پیدا کنید

دسته را بکشید تا دریچه کنار برود. خود را به Worker’s Lift (آسانسور یا بالابری که کارگرها از آن استفاده می کنند) برسانید. متاسفانه G-Virus بالغ دیگری از لوله ای در همان نزدیکی سر راه تان سبز می شود، اما خوشبختانه با flamethrower می توانید بدون این که دردسر زیادی داشته باشید، او را از سر راه بردارید یا می توانید با شلیک یک یا دو گلوله مگنوم به چشم او نابودش کنید.

از دسته T-Bar برای باز کردن در Worker’s Lift استفاده کنید، بعد ازعبور از در چند گلوله شات گان را کنار آسانسوری پیدا خواهید کرد. این آسانسور شما را به Workroom (کارگاه) می رساند. این اتاق در طبقه دوم واقع شده است. وقتی وارد می شوید، زامبی را خواهید دید که روی زمین افتاده است.

سمت راست می توانید چند گلوله ماتیلدا پیدا کنید، روی میز هم حلقه فیلمی با عنوان hiding place (محل اختفا) خواهید یافت. سمت چپ هم کوله دیگری خواهید دید – اگر مراقب باشید و احتیاط کنید، می توانید بدون این که مزاحم خواب زامبی شوید، هر سه آیتم را بردارید. شاید پیدا کردن فیلم در فاضلاب برای شما تعجب آور باشد، اما به زودی دلیلش را خواهید فهمید.

با این وجود وقتی قفل در را باز می کنید و از Workroom خارج می شوید، زامبی بیدار شده و به دنبال تان حرکت می کند – اما اگر سریع عمل کنید، شاید شما را در زمان ترک اتاق نبیند و در همین اتاق باقی بماند. بعد از خروج دوشاخ رخ را درست همان جایی که گذاشته بودید، خواهید یافت، اما ممکن است اینجا هم زامبی دیگری در کمین شما باشد.

قبل از این که دوشاخ رخ را بردارید، در قفلی را بررسی کنید که در آن سوی  سکو واقع شده و به Water Injection Chamber (سالن تزریق آب) راه دارد، وقتی دوشاخ را بردارید، سکو بالا می رود. در را با کلید فاضلاب باز کنید. با ورود به سالن تزریق آب مقدار زیادی باروت معمولی و باروت مرقوب خواهید یافت.

بازی Resident Evil 2
بازی Resident Evil 2

مسیر انحرافی – بازگشت به اداره پلیس

حالا به طرف دوشاخ رخ حرکت کرده و آن را بردارید، سپس برای آخرین بار از کلید فاضلاب استفاده کنید تا در Workers’ Break Room (اتاق استراحت کارگرها) باز شود. اینجا در یکی از کمدها مقداری فشنگ ماتیلدا و روی میز قدری باروت پیدا خواهید کرد، اما در این اتاق چیزهایی هست که به راحتی با چشم دیده نمی شوند. روی میز فایلی دیده می شود که مربوط به تبلیغات یک فستیوال جاز است، حروفی را می توانید رو این برگه ببینید که دور آن ها دایره ای کشیده شده است: SZF.  ظاهرا این حروف رمزی برای باز کردن یک قفل هستند.

پشت اتاق هم کمدی هست که با نوارهایی پوشانده شده است، اما روی دیواری که پشت این کمد می بینید، علائمی می بینید، همچنین کاشی های شکسته ای نیز روی زمین دیده می شوند. کنار کمد بروید و آن را با شانه خود هل بدهید تا یک آسانسور مخفی پدیدار شود.

با بالا رفتن آسانسور، دوباره به Underground Facility (تاسیسات زیرزمینی) بازمی گردید. اگر یادتان باشد، وقتی قبلا از پله هایی طولانی پایین آمدید و برای اولین بار وارد راهروی مخفی زیر Goddess Statue (مجسمه الهه)  شدید، این در قفل بود.

قبل از عبور از در گلوله های مگنوم را از روی سطل بردارید. کمد S.T.A.R.S را نادیده بگیرید، چون نمی توانید قفل آن را باز کنید، پس از بالا رفتن از پله های Secret Room، متوجه خواهید شد که با استفاده از دسته T-Bar می توانید مسیر بازگشت به اداره پلیس را باز کنید.

ولی چرا دوباره به اداره پلیس بازگشته اید؟ درست حدس زدید، چون باید حلقه فیلمی را که پیدا کرده ایم، ظاهر کنیم. یادتان باشد که یک Licker در راهروی Dark Room (تاریک خانه) مشغول گشت زنی است – اگر قبلا او را نکشته باشید، می توانید مسیر کتابخانه تا پله ها را در پیش بگیرید، در این صورت کاملا از دسترس او دور خواهید ماند.
با ظهور فیلم در تاریک خانه، فایل Hiding Places Photo (تصویر مکان های اختفا) را مشاهده خواهید کرد. در عکس دو میز مشاهده می شود که ظاهرا رازهایی را در دل خود پنهان کرده اند. از آنجایی که اداره پلیس میزهای زیادی دارد، تشخیص این میزها کار ساده ای نیست – اما سرنخ هایی هست که کار شما را راحت تر می کنند: در یکی از عکس ها پرچمی در پس زمینه دیده می شود و همین طور یک پایه میکروفن در عکس پایینی به چشم می خورد.

سر در آوردن از عکس بالایی کمی دشوار است – اما اینجا میزی را به همراه پرچمی می  بینیم که به تنهایی در یک اتاق قرار داده شده است – the S.T.A.R.S. Office (اداره تاکتیک های ویژه و امداد و نجات).

از Library (کتابخانه) عبور کنید تا به این دفتر برسید، حالا اگر میز مورد نظر را بررسی کنید، یک Wooden Box (صندوق چوبی) خواهید یافت، درون این صندوق هم یک Red Dot Sight (نوعی دوربین) برای مگنوم پیدا خواهید کرد.

چیزی دیگری هم در کشوی میز هست که ممکن است به راحتی از قلم بیندازید –  دوباره نگاه کنید تا حلقه فیلم دیگری را پشت این کشو پیدا کنید: Rising Rookie (ظهور تازه کار).

می توانید دوباره به تاریک خانه برگردید و فیلم را ظاهر کنید، این فیلم تصویری زیبا را از Rebecca Chambers به شما نشان خواهد داد، شخصیتی که مربوط به اولین بازی Resident Evil می شود.

محل اختفای دیگر را باید با توجه به سرنخ بعدی پیدا کنید. پایه میکروفون. این پایه را فقط می تواند یک جا باشد: Press Room (اتاق مطبوعات)،East Hall  (سالن شرقی)، طبقه اول. بسته به این که قبلا تا چه اندازه مسیرتان را از زامبی ها پاک سازی گرده باشید، تعداد زامبی هایی که در این سالن با آن ها روبرو می شوید متفاوت است، زامبی جدیدی را هم خواهید دید که در گوشه ای سرگرم ضربه زدن به یکی از درهاست، اما اگر آهسته و بی سر و صدا عمل کنید، بعید است متوجه حضورتان شود.

اگر سمت چپ اتاق را نگاه کنید، میزی خواهید دید. قفل آن را باز کنید تا یک مخزن پر و کامل برای Flamethrower نصیب تان شود.

به Monitor Room باز گردید

وقتی می خواهید دوباره اداره پلیس را ترک کنید، احتمالا کمد قفلی را که پایین پله های تاسیسات زیرزمینی بود به خاطر خواهید آورد. دست بر قضا کلیدی داریم که اینجا به دردمان خواهد خورد: USB Dongle. سر راه تان به Secret Room، آن را از صندوق اقلام بردارید و بعد خود را به این کمد برسانید. کمد کلید را قبول نمی کند، اما ناامید نشوید، راه دیگری برای استفاده از این آیتم وجود دارد.

با انتخاب  گزینه equip برای آیتم USB Dongle می توانید آن را بررسی کنید. با این کار قطعه زائدی (یا همان dongle) مخفی شده و در نتیجه یک S.T.A.R.S. Badge (نشان S.T.A.R.S) شکل می گیرد. حالا کلید جدید کمد را باز خواهد کرد. با باز کردن قفل کمد لوله ای بلندی برای Lightning Hawk (مگنوم) خواهید یافت. با این ابزار دقت و عملکرد سلاح  بالاتر خواهد رفت، اما در عین حال فضای بیشتری را نیز به خود اختصاص خواهد داد.
وقتی می خواهید دوباره به Workers’ Break Room بازگردید، از Workroom Lift (آسانسور کارگاه) استفاده نکنید، چون تعداد زیادی از زامبی های آنجا چشم به راه تان خواهند بود. در عوض به طرف چپ و Upper Waterway بپیچید. وقتی به طرف فاضلاب حرکت می کنید، دو زامبی از آب بیرون خواهند آمد. اگر نمی خواهید گلوله های تان را هدر دهید، آن ها را به گوشه ای بکشانید و قبل از این که به شما برسند، در جهت دیگری به سرعت حرکت کنید تا دست به سر شوند. زامبی دیگری سر راه تان سبز می شود، اما می توانید از لبه بالا رفته و بعد از استفاده از دسته T-Brake به طرف Bottom Waterway راه بیفتید تا دیگر نتوانند شما را تعقیب کنند.

مسیر بازگشت به Lower Waterway را در پیش بگیرید و پس از وارد شدن به آب این بار به سمت شمال حرکت کنید – نگران نباشید، این بار هیچ هیولایی را سر راه خود نخواهید دید. از پله ها بالا بروید تا به Control Room برسید. فایل فستیوال جاز را که یادتان هست؟ از رمز آن برای باز کردن گاوصنوق استفاده کنید تا مقداری گلوله برای مگنوم بیابید: SZF.

حالا از Control Room پایین پریده و وارد Monitor Room شوید، باید هر شش دوشاخ الکترونیکی (همان دوشاخ هایی که شبیه به مهره های شطرنج هستند) را در اختیار داشته باشید – حالا خود را برای حل معما آماده کنید. طبق نوشته روی بُرد، دوشاخ وزیر و رخ روبروی هم هستند، پس هر دو باید در پنل های وسطی قرار بگیرند و از آنجایی که (با توجه به عکس پنل ها) می دانیم دوشاخ اسب و پیاده نظام باید کجا قرار داده شوند، می توانیم دوشاخ رخ را کنار دوشاخ اسب و دوشاخ وزیر را روی دیوار مقابل و در پنل وسطی قرار دهیم.

این یعنی دوشاخ فیل که نمی تواند کنار وزیر باشد، باید به جای این که نزدیک در قرار بگیرد، کنار رخ باشد. حالا فقط یک شکاف دیگر باقی می ماند، پس باید دوشاخ شاه را کنار دوشاخ ملکه قرار دهیم. اسب، شاه، رخ، وزیر، فیل، سرباز پیاده.

حالا که در بالاخره باز می شود، زمان آن رسیده تا به کمک Ada در Garbage Room بشتابید، وقتی سرگرم انجام این کارها بودید، او کار زیادی انجام نداده و تمام مدت بیهوش بوده است. از پله ها پایین بروید تا یک گیاه آبی و یک گیاه سبز پیدا کنید، دری هم سمت راست خواهید دید که قفل است و همین طور دسته ای برای باز کردن Garbage Room که کار نمی کند.

حالا باید خود را به Main Power Room (اتاق برق  اصلی) برسانید، اینجا می توانید یک گیاه قرمز را برداشته و پنل برق را وارسی کنید. باید دوباره مثل ژنراتور Parking Garage (پارکینگ اداره پلیس) با زدن سوئیچ های درست جریان برق مورد نظر را برقرار کنید. هر دو سوئیچ  سمت چپ و همین طور آخرین سوئیچ سمت راست را بزنید و بعد با عجله به طرف Garbage Room حرکت کنید.

نبرد با باس (غول مرحله)

اگر حدس می زنید که حالا باید به یک باس روبرو شوید، حق کاملا با شماست. قبل از این که بتوانید اتاق را ترک کنید، G-Virus جهش یافته وارد اتاق می شود و تلاش می کند تا شما را زیر بار حملات خود نابود کند.

باید مدام یه این طرف و آن طرف بدوید و به طرف چشم این هیولا شلیک کنید تا مجبور شود شما را به حال خود بگذارد.

بعد از مدتی موجود از این بازی ها خسته می شود و با ضربه ای در فلزی را که در آن نزدیکی است، نابود می کند. به سرعت نارنجکی به سمت او پرتاب کنید و سعی کنید از لابه لای دست و پا و ضربات او فرار کنید، چرا که او از دفعه قبل که همدیگر را ملاقات کردید، بسیار قوی تر شده است.

  مانی
دیدگاه کاربران
۱ دیدگاه
  • امیر ۱۵ مهر ۱۴۰۰ / ۰۲:۵۷

    آقا عالی بود ممنون. فقط اول مقاله لینک قسمت قبل و آخر مقاله لینک قسمت بعد رو هم بذارید. ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 12 =