رونمایی از بازی Resident Evil7: Biohazard

Resident Evil7: Biohazard

بازی Resident Evil7: Biohazard، یک بازی قدرتمندی است که با توجه به بازخورد آن در فضاهای مجازی و اینترنت، متوجه خواهیم شد که این بازی عملکرد مناسبی داشته است و در نزد کاربران بسیار محبوب واقع شده است که این اتفاق خیلی خوبی برای کمپانی و این بازی خواهد بود و حتما رشد و فروش این بازی ادامه خواهد داشت.

Resident Evil7: Biohazard
Resident Evil7: Biohazard

بر اساس بیانیه ای که از جانب کمپانی Capcom منتشر شده است، فروش محصول اخیر خود یعنی “رزیدنت اویل ۷″ تاکنون کمتر از انتظار آن ها صورت گرفته است ولی در نهایت انتظار دارند که مجموع فروش آن ها به به عدد ۱۰ میلیون برسد.

اخبار هایی که این روزها از این بازی به گوش می رسد، حاکی از آن است که این بازی در نزد هواداران بسیار لذت بخش بوده است و توانسته است که عملکرد بسیار موفقی را از خود به جای بگذارد ولی با این وجود در کمال ناباوری، فروش این محصول از آنچه که مورد انتظار شرکت سازنده و ناشر این بازی یعنی Capcom بوده است، پایین تر بوده است و این کمی عوامل این بازی را در شوک فرو برده است.

بر اساس پیش بینی هایی که صورت گرفته و با توجه به عملکرد رضایت بخش این بازی، انتظار می رفت که این بازی موفق شود به راحتی به مرز ۴ میلیون فروش تا پایان ماه مارس برسد. اما آنچه که اتفاق افتاد، منطبق با این پیش بینی نبود و حدود ۵۰۰ هزار نسخه کمتر از تعداد مورد انتظار فروش رفت و تا پایان ماه مارس، شاهد فروش ۳.۵ میلیون نسخه از این بازی بودیم.

گرچه این اتفاقی که تا حدودی برای این کمپانی تلخ به نظر می رسد، آن هارا دلسرد نکرده است و حتی باز هم این کمپانی، خوشبین است که فروش این بازی به بیش از ۱۰ میلیون نسخه خواهد رسید.

بر اساس مصاحبه هایی که مدیریت این کمپانی با شبکه های مختلف و سرمایه گذاران صنعت گیم، انجام داده است، شنیده می شود که با وجود اینکه فروش این بازی کمتر از انتظار ظاهر شده است، اما باز هم فروش ۳.۵ میلیون تا اخر ماه مارس، فروش کمی نمی باشد و اتفاقا هم نشان از شروع بسیار قوی برای این بازی یعنی Resident Evil7: Biohazard بوده است و پیش بینی می شود که با توجه به شرایط حال، فروش این بازی مرز ۱۰ میلیون را رد خواهد کرد و به این موضوع بسیار امیدوار هستیم.

مدیریت کمپانی Capcom همچنین خاطر نشان کرد که، با توجه به فروش کمتر از انتظار این بازی، دلیل بر شکست این بازی نخواهد بود و با نظر به اینکه این بازی تاکنون عملکرد خوبی از خود برجای گذاشته، حتما به فروش مورد انتظار نهایی در طول دوران عمر خود خواهد رسید.

از دیدگاه ایشان، هر بازی دارای طول عمر متفاوتی است و که با توجه به پیشرفت صنعت گیم، این طول عمر برای بازی های مختلف در حال افزایش خواهد بود. به طول مثال نسخه های چهارم تا ششم سری بازی های ” رزیدنت اول” از عدد ۷.۵ میلیون فروش به ۱۰ میلیون فروش، رسیده است و حالا نسخه ی هفتم این بازی حتما به مرز ۱۰ میلیون خواهد رسید.

دلیل این موضوع شاید به خاطر این است که این روزها خرید های دیجیتالی و اینترنتی در حال رشد و گسترش می باشد که در نهایت، به تعدا فروش نهایی این بازی ها کمک ویژه ای می کند که این موضوع شامل حال بازی “رزیدنت اویل ۷” نیز خواهد بود و به تعدا فروش آن نیز کمک می کند.

مدیریت این کمپانی در گفت و گو های اخیر خود همچنین اعلام کرده است که با توجه به کیفیت رضایت بخش این بازی و محتوای جذاب آن و همچنین نقد های خوبی که از این بازی در رسانه ها و شبکه های مختلف انجام گرفته است، می توان امیدوار بود که فروش این بازی همچنان ادامه خواهد داشت و به رشد آن کمک خواهد کرد.

بازی Resident Evil7: Biohazard، یک بازی قدرتمندی است که با توجه به بازخورد آن در فضاهای مجازی و اینترنت، متوجه خواهیم شد که این بازی عملکرد مناسبی داشته است و در نزد کاربران بسیار محبوب واقع شده است که این اتفاق خیلی خوبی برای کمپانی و این بازی خواهد بود و حتما رشد و فروش این بازی ادامه خواهد داشت. به علاوه در کمک به این موضوع کمپانی هم فعالیت هایی را آغاز می کند تا با ایجاد اتفاقات تازه و همچنین تغییرات مثبت در محتوای آن با استفاده از بسته های الحاقی و رویداد های مختلف، به روند رو به رشد این بازی کمک کند و این بازی را به جایگاه اصلی خودش برساند تا Capcom را هم به تعداد فروش پیش بینی شده برای این بازی برساند.

نقد و بررسی بازی Resident Evil7: Biohazard

کمپانی ژاپنی Capcom اخیرا از محصول جدید خود رونمایی کرده است که گرچه بسیار بازی با کیفیتی است اما بی نقص و فوق العاده محسوب نمی شود. اگر به تریلرهایی که از این بازی پخش شده بود توجه می کردیم متوجه نوآوری بسیار زیاد این بازی می شدیم اما در صورتی که پس از انتشار این بازی فهمیدیم که این نوآوری در تمامی بخش های این بازی اتفاق نیفتاده است و از این حیث یک بازی متفاوت با کلی از ایده خای خلاقانه مواجه نخواهیم شد. گرچه نوآوری برای یک محبوبیت و کیفیت یک بازی، شرط لازم نیست. در این بازی خبری از اتفاقی که برای نسخه ی چهارم این بازی افتاد و عملا انقلابی در آن به وقوع پیوست، نیست والبته این نشانه ی خوبی از این بازی است که به ما ثابت می کند که هنوز این بازی به شرایطی نرسیده است که لازم باشد برای اصلاح آن، در محتوا و گیم پلی بازی یک انقلاب ایجاد شود؛ فقط با تغییر ساختار گیم پلی این بازی می توان دوباره یک محصول با کیفیت تولید کرد.

اصولا طرفداران مجموعه بازی “رزیدنت اویل” به دو دسته افراد تقسیم می شوند. عده ای از این افراد با مواجهه با یک تغییر در این بازی بسیار ناراحت می شوند که این بازی در حال فراموشی هویت خود است و عده ای دیگر بسیار خرسند می شوند که بازی محبوبشان در حال تغییر های بنیادی می باشد که در این صورت هم باید به آن ها گفت که همچین اتفاقی نخواهد افتاد.

این کمپانی سعی دارد که هویت اصلی این بازی را حفظ کند ولی در روند این بازی تغییراتی را لحاظ می کند.

Resident Evil7: Biohazard
Resident Evil7: Biohazard

داستان این بازی از این قرار است که در آیتن شخصیت اصلی این بازی، به محض ورود به خانه خانوادگی خود، شاهد نابودی دنیای قبلی خودش می شود که با خشونت تمام، تمام اتفاقات گذشته اش از یک لحظه کات می شود و شرایط شیطانی که در آن خانه حضور دارد مدام به او یادآور می شود که باید تا به قبل از این شرایط را به کلی فراموش کند و حالا با خانواده ای مواجه است که درگیر این بازی رزیدنت اویلی شده اند و آن ها را به موجودات شیطانی ای که به صورت زامبی های بسیار هوشیار هستند و قدرت بهبودی در آن ها، این موجودات را ترسناک تر از آنچه که دیده می شوند، می سازد و حتی شلیک به این موجودات، فقط آن ها را قوی تر و خشمگین تر از قبل می سازد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 9 =