نسخه‌ی گلد بازی Resident Evil7 برای پلی‌استیشن ۴ منتشر شد

Resident Evil7

داستان بازی Resident Evil7 Biohazard در اواسط سال ۲۰۱۷ جریان دارد، جایی در جنوب ایالات متحده و حوالی شهرک دالوی که چند مرتبه وجود ارواح در این منطقه گزارش شده است.

Resident Evil7
Resident Evil7

شرکت کپکام با حضور کریس ردفیلد از نسخه­ی گلد بازی  Resident Evil7 رونمایی و تاریخ عرضه­ی بسته­ ی الحاقی Not a Hero را اعلام کرد.

نسخه­ ی گلد بازی Resident Evil 7، یک بازی ترسناک است و شامل کلیه­ ی محتواهای قابل دانلود است که شرکت کپکام قرار است آن را منتشر کند. این خبر را مجله­ی فامیستو ژاپن چاپ کرده است. ضمناً شرکت کپکام در نظر دارد دو قسمت داستانی که قابلیت دانلود داشته باشد را با حضور دو شخصیت اصلی داستان که دو کاراکتر کریس ردفیلد و زوئی بیکر هستند، همراه این نسخه عرضه کند. این دو قسمت به نام های Not a Hero و End of Zoe معروفند و در تاریخ ۱۲ دسامبر همراه با نسخه ­ی گلد بازی Resident Evil7 منتشر خواهند شد. بسته­ی الحاقی اول برای همه­ی کسانی که قبلا بازی را خریداری کرده ­اند، رایگان خواهد بود و بسته­ ی دوم برای دارندگان سیزن­پس رایگان خواهد بود. اما امکان خرید این دو بسته به صورت جداگانه و به قیمت ۱۵ دلار فراهم شده است.

هر دوی این بسته ­ی الحاقی در مورد وقایع بعد از داستان ساخته شده ­اند. بسته­ ی Not a Hero یکی از اعضای سازمان نیوآمبرلا را معرفی می­ کند به نام کریس که همراه با تیمش تلاش می ­کند مانع از گسترش فاجعه ­ای شود که در عمارت بیکر رخ داده است و سعی می­ کند راز این فاجعه را کشف کند. از طرفی بسته ­ی End of Zoe سرنوشت دختر جک و مارگارت بیکر به نام زوئی را معین می­ کند. طبق ادعای شرکت کپکام این بسته قسمت غافلگیر کننده ­ی بازی است که در آن دشمنان و محیط باتلاقی جدید وجود دارند.

نسخه ­ی گلد بازی Resident Evil 7 ویژه­ ی کامپیوتر و پلی­ استیشن ۴ و ایکس باکس منتشر شده است. ولی نسخه­ ی فیزیکی این بازی در ژاپن فقط منحصر به پلی استیشن ۴ است. به جز دو بخش داستانی که اخیراً تولید شده، دو بسته ­ی الحاقی Banned Footage Vol 1 و ۲ هم در نسخه­ ی گلد دیده می ­شوند.

در بهمن ماه سال گذشته بازی Resident Evil 7 منتشر شد و به دلیل وجود عناصر ترس و حل معماها که از عناصر کلیدی مجموعه هستند، عکس العمل مثبت منتقدان را در پی داشت. علاوه بر این نسخه­ ی واقعیت مجازی بازی هم تولید شده که بدون اغراق باید گفت یکی از بهترین بازی­ های واقعیت مجازی برای هدست پلی­ استیشن VR  است. اما در بازی اصلی شخصیت­ های قدیمی حضور نداشتند. ولی در بسته ­ی Not a Hero شخصیت کریس به عنوان شخص اول داستان حضور دارد.

بازی Resident Evil 7 مانند بازی­های دیگر مجموعه ­های پرطرفدار ژاپنی مثل Tekken که در غرب بسیار موفقیت آمیز عمل کردند، ولی در ژاپن با استقبال مخاطبان مواجه نشدند. شنیده ­ها حاکی از این است که حذف شخصیت­ های قدیمی داستان از دلایل اصلی این عدم استقبال بوده است.

نسخه ژاپنی این عنوان شامل هر دو نسخه عادی و رده سنی بالای ۱۸ سال بوده (نسخه‌ های عادی این عنوان در ژاپن، خشونت کمتری داشته و قطع شدن اعضای بدن را نشان نمی‌ دهند)، و نسخه فیزیکی آن صرفا برای پلتفرم پلی‌ استیشن ۴ عرضه می‌ شود و ۵٬۳۹۸ ین قیمت خواهد داشت.

این بازی از مرز ۴ میلیون کپی در جهان عبور کرد و با وجود اینکه ریسک فراوانی را برای تغییرات گسترده پذیرفته بود اما یک موفقیت عظیم برای شرکت کپکام به حساب می ­آید. البته انتظار می­ رود که در آینده ­ی نزدیک وضعیت بهتر از قبل شود. شرکت کپکام با به روزرسانی ­های مداوم توانسته است برای مدت زمان طولانی طرفداران خود را مشتاق نگه دارد. در سال ۱۹۹۸ برای اولین بار این بازی منتشر شد و بعد از آن از سال ۲۰۱۵ تولید نسخه­ ی بازسازی آن آغاز شد.

داستان بازی Resident Evil7 Biohazard در اواسط سال ۲۰۱۷ جریان دارد، جایی در جنوب ایالات متحده و حوالی شهرک دالوی که چند مرتبه وجود ارواح در این منطقه گزارش شده است. در ابتدا داستان بعد از رویدادهای Beginning Hour آغاز می ­شود. قضیه از این قرار است که یک گروه تلویزیونی به وسیله ­ی دو عضو خانواده ­ی بیکر به نام مارگاریت و جک به قتل رسیدند. قهرمان اصلی داستان شخصی به نام ایتن وینترز است که مهارت ­های مبارزاتی او در برابر شخصیت­ های قبلی سری رزیدنت کمتر است.

ایتن سه سال قبل همسرش به نام میا را گم کرده و احتمال می­ دهد که همسرش از دنیا رفته باشد ولی ویدیویی از همسرش دریافت می ­کند و برای یافتن او به لوسیانا سفر می­ کند و با رسیدن به مقصد مزرعه­ ی متروکه ­ای را پیدا می ­کند و وارد ساختمان متروکه­ای در آنجا می ­شود. این ساختمان متعلق به خانواده­ ی بیکر است. ایتن همسرش میا را در زیرزمین این ساختمان در حالی پیدا می ­کند که زندانی شده بود.

میا ایتن را آگاه می­کند که قبل از آنکه ددی آنها را پیدا کند باید از آنجا بروند. زنی به نام زوئی طی یک تماس تلفنی با ایتن راه فرار را که در اتاق زیر شیروانی است به آن ها نشان می ­دهد و هنگام فرار میا به حالت غیر منتظر ه­ای آشفته می ­شود و به صورت خیلی وحشتناکی به ایتن حمله می­کند. این حمله باعث می­ شود ایتن برای دفاع از خودش میا را به قتل برساند.

 سرانجام ایتن به وسیله­ی جک بیکر ضربه­ای می­خورد و بیهوش می­شود. زمانی که ایتن به هوش می ­آید متوجه می ­شود که به اسارت خانواده ­ی بیکر درآمده است این خانواده شامل چهار نفر است: جک، همسر او مارگاریت، پسرشان لوکاس و زن مسنی که روی ویلچر نشسته است. بیکرها می­ خواستند غذایی را که از بدن انسان تهیه شده بود به ایتن بخورانند ولی ایتن مقاومت می کرد. بالأخره زنگ تلفن حواس بیکرها را پرت کرد. ایتن از فرصت استفاده می­ کند و سعی می ­کند که خود را آزاد کرده و فرار کند. زویی که خود را دختر جک معرفی می­ کند، دوباره با ایتن تماس تلفنی می­ گیرد و مسیر فرار را به ایتن نشان می­ دهد.

در مسیر فرار ایتن به یک مأمور پلیس می­ رسد و تلاش می­ کند او را از وقایع داخل ساختمان آگاه کند اما مأمور پلیس به حرف­ه ای او شک می­ کند و سرانجام جک مأمور را به قتل می­ رساند. ایتن هم در رویارویی ترسناکی با جک موفق به کشتن او می­ شود ولی متوجه می­شود که اعضای خانواده­ی بیکر به صورت شگفت ­انگیزی بدن خود را بازسازی می­کنند. خانواده­ ی بیکر کسانی را که ربوده بودند تبدیل به موجودات وحشتناکی کرده بودند و ایتن در مسیر باید از دست آن ها فرار می ­کرد. در نهایت ایتن طی یک رویارویی با جک او را شکست می­ دهد و موفق می­ شود کلیدی را که برای فرار از ساختمان لازم است، از بدن جک به دست آورد.

زمانی که ایتن با کمک زوئی به محوطه­ی بیرونی ساختمان می ­رسد، متوجه می­ شود که میا هنوز زنده است. زوئی به ایتن اطلاع می­ دهد که خودش نیز قصد فرار از بیکرها را دارد ولی قبل از فرار باید ایتن و میا را  به وسیله­ ی یک سرم ویژه درمان کند چون آنها آلوده شده ­اند. به این ترتیب داستان بازی RE7 با جستجوی ایتن برای پیدا کردن اجزای سرم جریان پیدا می ­کند. در ادامه ایتن وارد یک خانه­ی قدیمی می­ شود و در آنجا ناچار به نبرد و کشتن مارگاریت می­ شود و سپس اجزای سرم را می ­یابد. او در این زمان تصویر عجیبی از یک دختر بچه را مشاهده می­ کند.

ایتن اجزای سرم را برمی­دارد و به سمت زوئی بر می­ گردد ولی با لوکاس روبرو می­ شود. او زوئی و میا را گروگان گرفته است. لوکاس ایتن را با تهدید به قتل میا، مجبور می­ کند که از انباری پر از تله عبور کند. اما ایتن موفق می­ شود لوکاس را فراری دهد. ایتن زوئی و میا را آزاد می­کند و زوئی با اجزای به دست آمده دو نوع سرم تولید می­ کند ولی قبل از تزریق سرم­ ها جک از راه می ­رسد و ایتن مجبور می­ شود یکی از سرم­ ها را به جک تزریق کند تا او را از بین ببرد. حال باید ایتن یک نفر را از میان میا و زوئی انتخاب کند تا سرم را به او تزریق کند.

ایتن برای دیدن زوئی باز می­ گردد ولی با لوکاس مواجه می­ شود او زوئی و میا را گروگان گرفته تا به این وسیله ایتن را مجبور کند که از انبار پر از تله و هیولا بگذرد. اما ایتن قبل از اینکه در تله ­ها گرفتار شود، موفق می­ شود لوکاس را فراری دهد. سپس ایتن میا و زوئی را آزاد می ­کند و زوئی با اجزای به دست آمده دو نوع سرم می­ سازد ولی قبل از تزریق سرم جک از راه می ­رسد و ایتن ناچار می­ شود یکی از سرم­ ها را به جک تزریق کند تا او را از بین ببرد. با این شرایط ایتن باید برای تزریق سرم از بین میا و زوئی یک نفر را انتخاب کند.

در صورت انتخاب زوئی

زوئی قول کمک به میا را می­ دهد اما میا دل­شکسته می ­شود. زوئی در حین فرار با یک قایق برای ایتن توضیح می­دهد که سه سال قبل بیکرها همراه با دختری به نام اولین  (Eveline)، همزمان با آمدن میا آلوده شدند و کشتی ­تانکر آن ها در ساحل پیدا شد. در این هنگام قایق ایتن و زوئی به وسیله­ اولین مورد تهاجم قرار می­ گیرد. زوئی کشته شده و ایتن بیهوش می­ شود.

ایتن در عالم بیهوشی جک را می­بیند که سالم است و در مورد قدرت اولین به او هشدار می ­دهد و تأکید می­ کند که اولین توانایی این را دارد که افراد آلوده را شست­و­شوی مغزی دهد و خانواده­ ی جک نیز به همین دلیل دیوانه شده­اند. جک از ایتن می­ خواهد که اولین را بکشد.

در این قسمت، دوربین بازی از دید میا داستان را دنبال می­ کند. او روی یک کشتی شکسته به هوش می ­آید و به دنبال ایتن می­ گردد و موفق می­شود ایتن را بیابد. در اینجا دوباره دید بازی به ایتن برمی­ گردد. میا ایتن را نجات می ­دهد او هنوز تحت کنترل اولین قرار نگرفته است. در این زمان میا یک ویال ازDNA  اولین را به ایتن می­دهد. میا که نسبت به ایتن حس خیانت داشت، نمی­ تواند در مقابل اولین مقاومت کند و به ایتن حمله می ­کند و او را می­ کشد. این اتفاق به پایان بد داستان Resident Evil7 می­ انجامد.

Resident Evil7
Resident Evil7

در صورت انتخاب میا

زوئی درحالی که به عقب می ­رود از آن ها به تلخی خداحافظی می­ کند. ایتن و میا در قایقی در حال فرار هستند که به نزدیکی یک کشتی ­تانکر شکست ه­ای می­ رسند و مورد تهاجم اولین قرار می­ گیرند و ایتن بیهوش می ­شود و در عالم بیهوشی جک را می­بیند و همان گفتگوی ذکر شده تکرار می­ شود. بازی از دید میا ادامه پیدا می­ کند. میا در حال جست و جوی ایتن است که تصویر هایی را از اولین می­ بیند که میا را مادر صدا می ­زند. با این وجود میا چیزی یادش نمی­ آید. ولی اولین یک فیلم ویدیویی را به میا نشان می ­دهد و میا همه چیز را به خاطر می­ آورد.

میا به یاد می­ آورد که قبل از این اتفاق برای یک شرکت بی نام و نشانی کار می­ کرده و اولین به وسیله­ ی این شرکت به یک سلاح بیولوژیکی تبدیل شده است. میا مسئولیت داشته که مراقب اولین باشد تا کاملاً مخفیانه به وسیله­ ی یک کشتی­ تانکر به ایالات متحده انتقال پیدا کند. در طول مسیر اولین از کنترل خارج می­ شود و کشتی را از کار می­اندازد. اولین ابتدا میا را آلوده می­ کند و از او درخواست می­ کند که مادرش باشد.

میا در اتفاقاتی که رخ داده خود را مقصر می­ داند و احساس گناه می­ کند. او تمام تلاش خود را می­ کند که ایتن را نجات دهد. میا یک ویال حاوی DNA اولین را به ایتن می ­دهد و نهایت کوشش خود را می ­کند که اولین ذهنش را کنترل نکند تا بتواند ایتن را از کشتی خارج کند. این اتفاقات به پایان خوب داستان Resident Evil7 می­ انجامد.

در نهایت ایتن بعد از اینکه کشتی مخروبه را ترک می ­کند به سمت معدن نمک حرکت می­ کند او درآنجا یک آزمایشگاه مخفی را پیدا می­ کند و متوجه می­شود که اولین یک سلاح بیولوژیکی از نوع E است که می ­تواند به وسیله­ ی یک انگل روان­گردان افراد را آلوده کند و ذهن آنان را در کنترل خودش بگیرد. این آلودگی عوارضی مانند افزایش قدرت، توانایی باز سازی بدن، جهش ­های بیولوژیکی را به دنبال دارد. اولین در این داستان با انگیزه­ی داشتن یک خانواده رشد کرده است و دلیل آلوده کردن میا و بیکرها همین بود. لوکاس هم با یک سازمان نا شناخته همکاری می­ کرده و با سرمی که از این سازمان دریافت کرده خود را از آلودگی حفظ می­ کرده است. ایتن در آزمایشگاه با استفاده از ویالی که از میا گرفته است، یک ترکیبی را برای از بین بردن اولین تولید می ­کند. سر انجام راه برگشت به خانه ­ی متروکه­ ی اولیه را می ­یابد.

ایتن در آزمایشگاه با استفاده از ویالی که میا به او داده بود، موفق می­ شود پادزهری برای از بین بردن اولین تولید کند. او سرانجام راهی برای برگشتن به خانه‌ی زراعی ابتدایی پیدا کرد. اولین فهمیده بود که ایتن پادزهری را ساخته است. پس با تصورات و توهمات قوی به سمت ایتن هجوم می­برد اما ایتن بر اولین غلبه می­ کند و پادزهر را به او تزریق می ­کند. در این زمان ایتن متوجه می­ شود خانم مسنی که روی ویلچر نشسته بود همان اولین بوده و تزریق پادزهر این خانم را به یک هیولای بزرگ جهش ­یافته تبدیل می­ کند. ایتن با سلاح مخصوصی که از یک هلی­کوپتر نظامی برایش به پایین انداخته شده هیولا را از بین می­ برد.

در این زمان یک تیم برای کمک به آن ها از راه می ­رسند. نام این تیم آلفای آمبرلا است که کریس ردفیلد رهبری آن را به عهده دارد. اگر ایتن میا را انتخاب کرده باشد، میا به وسیله­ی تیم کریس نجات می­یابد و داستان به پایان می­رسد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یک =