معرفی کنترلر Rig Nacon Pro Compact ایکس باکس

کنترلر Rig Nacon Pro Compact

کنترلر Rig Nacon Pro Compact محصولی مناسب با قیمت خوب است. این کنترلر با ارگونومی کنترلر بی‌سیم اصلی Xbox مطابقت ندارد، اما اگر به دنبال یک پد ثانویه با کیفیت ساخت خوب هستید، Rig Nacon Pro Compact ارزش توجه را دارد. به عنوان بخشی از معامله خرید، مجوز Dolby Atmos هم دریافت می‌کنید، که ممکن است پیشنهادی وسوسه‌ انگیز برای طرفداران صدای فضایی باشد و گزینه‌های سفارشی‌سازی بسیار خوشایند بوده و چیزی نیستند که بتوانید با این قیمت به دستشان بیاورید.

با این حال، ظاهر کوچک‌تر کنترلر به این معنا است که بازیکنانی که دستان بزرگ‌تری دارند ممکن است از نگه‌ داشتن Rig Nacon Pro Compact کمی احساس بدی داشته باشند و ما نیز طرفداران D-pad کنترلر نیستیم، آن هم به خاطر اندازه کوچک و قرارگیری آن در نزدیکی دکمه Share کنترلر یا استیک‌های آنالوگ لغزنده است. با این وجود، با قیمت ۴۹.۹۹ دلار / ۴۴.۹۹ پوند و خرده‌ فروشان بسیاری که کنترلر را با قیمت پیشنهادی می‌فروشند، Rig Nacon Pro Compact ارزش زیادی دارد.

طراحی و قیمت

کنترلر Rig Nacon Pro Compact
طراحی و قیمت

Rig Nacon Pro Compact کنترلر عجیبی است که ۴۹.۹۹ دلار/ ۴۴.۹۹ پوند قیمت دارد و با کابلی عالی به‌ طور سه متر عرضه می‌شود. تمامی دکمه‌ها از کنترلر جدید بی‌سیم Xbox از جمله دکمه Share و دکمه‌های بزرگ در این کنترلر هم وجود دارند و همچنین یک جک هدفون ۳.۵ میلی‌ متری در زیر پد آن وجود دارد. در قسمت پشتی، یک تاگل (دکمه) برای جابجایی بین دو نمایه قابل تنظیم وجود دارد، که باعث می‌شود ساختار کنترلر بسیار چشمگیر شود.

با ظاهری که بیشتر شبیه به کنترلر DualShock پلی‌ استیشن ۴ است، Rig Nacon Pro Compact به خوبی در دست جای می‌گیرد و البته لازم است ابتدا به آن عادت کنید، به خصوص اگر دستان بزرگی دارید. دکمه‌های گریپ (grip) این کنترلر کوتاه هستند، یعنی Rig Nacon Pro Compact در کف دستان شما ارتفاع بیشتری نسبت به کنترلر بی‌سیم Xbox یا DualSense پلی‌ استیشن ۵ خواهد داشت. خوشبختانه این کنترلر به دلیل وزن سبک و ساختار پلاستیکی ماتش نسبتاً راحت است.

استیک‌های آنالوگ به صورت نامتقارن قرار گرفته‌ اند، که ممکن است مورد علاقه برخی بازیکنان باشد و با یک‌ تریم طلایی خوش‌ رنگ برجسته شده‌ اند. این استیک‌ها با بافت منحصر به‌ فردی در استیک چپ و راست مقعر نیز هستند، اما متوجه شدیم که در زیر انگشت شست بسیار لغزنده می‌شوند.

به‌ طور کلی، این کنترلر ظاهر خوبی دارد و همچنین نسبت به قیمتش، کیفیت ساخت خوبی دارد، این کنترلر با دو رنگ سفید و سیاه در دسترس است.

ویژگی‌ها

کنترلر Rig Nacon Pro Compact
کنترلر Rig Nacon Pro Compact

در Rig Nacon Pro Compact می‌توانید با استفاده از برنامه Pro Compact، که استفاده از آن بسیار راحت است، پد را به صورت دلخواه تنظیم کنید. می‌توانید انواع ویژگی‌ها مانند تغییر دکمه‌ها، تنظیم حساسیت استیک و تریگرها را تغییر دهید و حتی می‌توانید شدت صدا را هم تغییر دهید.

مورد دیگر، این است که برنامه به شما اجازه تنظیم نمایه خودتان را می‌دهد، مثلاً FPS برای شوترهای اول شخص یا “مسابقه‌ای” برای بازی‌های رانندگی، همچنین تصاویر واضحی از منحنی واکنشی که انتخاب می‌کنید وجود دارد.
یکی از مزایای دیگر انتخاب Rig Nacon Pro Compact نسبت به کنترلرهای دیگر بازار این است که به صورت رایگان به Dolby Atmos دسترسی خواهید داشت. که معمولاً مجوز آن حدود ۱۵ دلار/ ۱۵ پوند قیمت دارد. کافی است برنامه Dolby Atmos را از Microsoft Store روی رایانه شخصی یا Xbox Series X دانلود کنید، کنترلر و برنامه باید به‌ طور خودکار پد را شناسایی کرده و مجوز رایگان را فعال کنند.

عملکرد

کنترلر Rig Nacon Pro Compact
کنترلر Rig Nacon Pro Compact

پس از بررسی Rig Nacon Pro Compact در تعدادی از بازی‌های محبوب، دریافتیم که این کنترلر واکنشی است، استفاده از آن هم آسان است، اما فاقد چند ویژگی است. اگرچه گزینه‌های شخصی‌ سازی موجود را دوست داریم، اما دریافتیم که استیک‌های آنالوگ لمس ضعیفی دارند و خیلی از ما بازیکنان شاید از استفاده D-Pad هنگام بازی‌های مبارزه‌ای یا پلتفرمی لذت نبریم. مثلاً، این را با D-Pad کنترلر بی‌سیم اصلی Xbox مقایسه کردیم، در آن کنترلر طراحی‌ها را بر وارد کردن حرکات خاص یا انجام پرش‌های دقیق متکی کرده‌ اند.

از دکمه‌های عملکرد بزرگ کنترلر خوشمان می‌آید و این مورد برایمان یادآور کنترلر Nintendo Switch Pro است. تریگرها هرچند نسبت به کنترلر اصلی بی‌سیم Xbox متفاوت هستند، اما به شدت مورد پسند و کاربردی‌ اند. هیچ چیزی وجود ندارد که بتوانیم از بابت آن شاکی باشیم و می‌توانیم با خوشحالی از Rig Nacon Pro Compact به عنوان کنترلر اصلی خود استفاده کنیم. اما مواردی مانند قاب کوچک، استیک‌های آنالوگ لغزشی و D-Pad متوسط باعث شده این پد مغلوب کنترلر Xbox نشود.

آیا باید Rig Nacon Pro Compact را خریداری کنیم؟

اگر به یک کنترلر جدا و Dolby Atmos نیاز دارید در صورتی که در بازار دنبال یک کنترلر اضافی هستید و همچنین به مجوز Dolby Atmos به عنوان بخشی از خریدتان نیاز دارید، Rig Nacon Pro Compact گزینه خوبی است. این کنترلر با هرچیزی که از یک کنترلر بی‌سیم Xbox جدید نیاز دارید مانند دکمه Share ارائه می‌شود.

به چند گزینه شخصی‌ سازی نیاز دارید

اگر دوست دارید گزینه‌های تنظیماتتان عالی باشند، Rig Nacon Pro Compact به شما اجازه می‌دهد دکمه‌هایتان را دوباره تنظیم کنید، جوی‌ استیک و حساسیت تریگرها را تغییر دهید، یا D-Pad را به یک پد چهار یا هشت جهتی تبدیل کنید. برای این کار باید برنامه را از Microsoft Store دانلود کنید، البته استفاده از این برنامه بسیار ساده است و به راحتی می‌توانید از قابلیت‌های اضافی که ارائه شده است لذت ببرید.

اگر دستان بزرگی دارید آن را نخرید. دریافتیم که Rig Nacon Pro Compact اصلاً به راحتی و به‌ طور کامل در دستان ما جای نمی‌گیرد. در نهایت با استفاده از قسمت بالایی کف دستمان به جای وسط، توانستیم کنترلر را در دستمان نگه داریم که کمی عجیب به نظر می‌رسد. با این حال، این کنترلر به قدری سبک است که به سرعت به آن عادت می‌کنید، اما برای همه مناسب نیست.

یک D-Pad مناسب می‌خواهید

D-Pad Nacon Pro Compact خوب است. کاملاً قابل استفاده است، اما اگر از آن دسته افرادی هستید که به‌ طور مداوم از D-Pad برای بازی‌های پلتفرمی یا جنگی استفاده می‌کنید، به خاطر اندازه کوچکش آن را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. همچنین در نزدیکی دکمه Share قرار دارد، که ممکن است منجر به فشردن‌های تصادفی شود.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 1 =