معرفی کمپانی راک‌ استار گیمز – Rockstar Games

کمپانی بازی ساز rockstar-games

کمپانی راک‌ استار گیمز Rockstar Games یک شرکت توسعه‌ دهنده و ناشر بازی‌ های بسیار فوق العاده در شهر نیویورک است که مالک اصلی آن شرکت تیک-تو اینتراکتیو است. این شرکت به دلیل توسعه و ساخت بازی‌ هایی مانند رد دد ریدمپشن، اتومبیل دزدی بزرگ، سری شکارچی انسان، جی تی ای و رزمندگان توانسته در دل گیمر های حرفه ای جا باز کند و در سراسر دنیا شناخته شود. یکی از دلایل به موفقیت رسیدن این کمپانی، استفاده از سبک دنیای آزاد است که توانست نقش بسزایی در شهرت آن ایفا کند. 

 

کمپانی بازی ساز rockstar-games

معرفی کمپانی راک استار گیمز

کمپانی راک‌ استار برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ در شهر نیویورک توسط سم و دن هوسر، تری دونوان، جیمی کینگ وگری فورمن و تعداد

کمپانی بازی ساز راک استار گیمزی توسعه‌ دهنده‌ ی انگلیسی دیگر توسعه پیدا کرد. دفتر مرکزی این کمپانی با نام راک‌ استار ان‌ وای سی (NYC) شناخته شده است و در محله ی سوهوی آن شهر مستقر شد.

این شرکت بزرگ و قدرتمند در ماه دسامبر ۱۹۹۸ به عنوان یکی از شرکت های تابع و زیر مجموعه Take-Two Interactive تأسیس شد. در اوایل تاسیس برادران هاوسر وظیفه ی مدیریت شرکت را بر عهده داشتند. سم هاوسر رهبری استودیو را برعهده داشت.

از سال ۱۹۹۹، چندین شرکت توسط Take-Two خریداری شد که به مرور در طول زمان بخشی از Rockstar Games شده اند. برای مثال Rockstar Canada (که بعداً Rockstar Toronto نام گرفت) اولین شرکت در سال ۱۹۹۹ شد.

سبک بازی های راک استار گیمز

کمپانی بزرگ راک استار گیمز در بسیاری از مواقع بازی‌ های خود را در سبک اکشن و ماجراجویی می سازد و در سراسر جهان عرضه می کند. در واقع بازی‌ هایی با سبک مسابقه‌ ای نیز در موفقیت‌ های بزرگ این شرکت بی تاثیر نبود. یکی از نمونه های علت موفقیت این کمپانی سری بازی های اکشن ماجراجویی Grand Theft Auto و یا جی تی ای است که راک استار گیمز آن را از BMG Interactive که ورودی اصلی این سری در سال ۱۹۹۷ منتشر کرد، گرفت.

در واقع جدیدترین نسخه از بازی Grand Theft Auto V، بیشتر از ۱۵۵ میلیون نسخه از زمان انتشار در ماه سپتامبر ۲۰۱۳ به فروش رسانده است و مجموعه بازی GTA را به یکی از پر فروش ترین بازی های ویدیویی در تمام دوره های ساخت بازی های ویدئویی تبدیل کرده است. از نمونه های دیگر بازی های محبوب در جهان که توسط این کمپانی منتشر شده است می توان به بازی های: Red Dead ،Midnight Club و Max Payne اشاره کرد.

در اوایل سال ۱۹۹۹ چند شرکت بزرگ و قدرتمند توسط Take-Two خریداری شده و به بخشی از کمپانی Rockstar Games تبدیل شده اند. اولین شرکت در سال ۱۹۹۹ با نام Rockstar Canada تاسیس شد. آخرین و جدید ترین شرکتی که توسط این کمپانی خریداری شد، شرکت Rockstar Dundee بود که برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ توسعه یافت و تاسیس شد. تمامی این شرکت ها تحت سازماندهی شرکت راک استار گیمز می باشند.

بازی های ساخت این کمپانی

 •  بازی Red Dead Redemption
 •  Bully
 • Grand Theft Auto III
 • Manhunt
 • The Warriors
 • Grand Theft Auto: Vice City
 • Max Payne 3
 • Grand Theft Auto V
 • Midnight Club: Los Angeles
 • Grand Theft Auto: Liberty City Stories
 • Midnight Club 3: DUB Edition

دن هاوسر در مصاحبه ای اظهار نظر کرد که: Rockstar Games از توسعه و ساخت بازی‌ هایی که با سبک تیر اندازی اول شخص هستند جلوگیری می‌ کند، به دلیل اینکه تمامی آنچه کمپانی های دیگر توانایی انجام آن را داشته باشند ما از انجام آن دوری می کنیم و سبک مورد نظر خود را به بازار و دنیای گیمر ها ارائه می دهیم. او ادامه داد که: تمامی بازی‌ های ساخت کمپانی راک استار در هر سبکی که ساخته شده بسیار متفاوت تر از بازی های دیگر است و یاد و نام آشنا ما همیشه خواهد درخشید.

موتور گرافیکی راک استار گیمز

موتور استودیو راک‌ استار سن‌ دیگو در سال ۲۰۰۶ با موتور گرافیک Rage (Rockstar Advanced Game Engine) به معنی موتور گرافیکی پیشرفته راک‌ استار شروع به کار کرد. این کمپانی بازی‌ ها را با گرافیک بسیار بهتر و پیشرفته‌ تری در نسل هفتم در اختیار کاربران قرار داده است. امروزه این موتور گرافیکی با بهبود های بسیاری که داشته است، برای پلتفرم‌ و کنسول های نسل هشتمی و رایانه‌ های شخصی مورد استفاده قرار گرفته است و در گذشته پلتفرم‌ های نسل هفتم و نینتندو Wii را مورد هدف قرار داده است.

بازی های مهم راک استار

در واقع تمامی گیمر های حرفه ای این کمپانی را با بازی های مشهور مکس پین و GTA می شناسند. علاوه بر ساخت و توسعه بازی‌ های بزرگ‌ و جهان باز، بازی های خاطره ساز و هیجانی همچون The Warriors و Bully را نیز منتشر کرد.

زیر مجموعه های شرکت راک استار کیمز

اکثر گیمر های حرفه ای این کمپانی را با بازی‌ های جریان اصلی و AAA می‌ شناسند. راک استار گیمز ۹ استودیو و یک شرکت تابعه انتشاراتی بین المللی را اداره می کند. تعدادی از زیر مجموعه های کمپانی راک استار گیمز عبارتند از:

 • راک‌ استار اینترنشنال: مرکز نشر بازی های بین‌ المللی و خاطره انگیز راک‌ استار اینترنشنال می باشد که در لندن واقع شده است.
 • راک‌ استار ایندیا: راک استار ایندیا به طور انحصاری از سال ۲۰۱۲ با راک‌ استار گیمز شروع به همکاری کرد، تا اینکه در سال ۲۰۱۶ به عنوان یکی از استودیو های اصلی راک‌ استار در هند شناخته شد.
 • راک‌ استار تورنتو: راک استار تورنتو در گذشته به عنوان راک‌ استار کانادا شناخته می‌ شد. در واقع تعدادی بازی منتشر شده توسط این کمپانی همچون رزمندگان و اتومبیل‌ دزدی بزرگ ۴ جزو شناخته‌ شده ترین بازی‌ های ارائه شده توسط این شرکت هستند که در زمان انتشار طرفداران بسیاری را بع خود جذب کرده است.
صبا آهنگریان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 3 =