شخصیت های قابل بازی در Samurai Shodown معرفی شدند

Samurai Shodown

Samurai Shodown را می توان از بهترین بازی های مبارزه ای ژاپنی دانست که سال های زیادی از حضورش در این صنعت می گذرد. نخستین نسخه این بازی در سال ۱۹۹۳ میلادی منتشر شد تا به علاقمندان و گیمرها نشان دهد که بازی های مبارزه ای با کیفیت چگونه هستند.

Samurai Shodown
Samurai Shodown

شخصیت های قابل بازی در Samurai Shodown معرفی شدند

Samurai Shodown را می توان ریبوتی از این مجموعه در نظر گرفت. این بازی به تازگی برای کاربران پلی استیشن۴ و ایکس باکس وان منتشر شده است و نکته جالب اینکه این بازی از همان ابتدا مورد استقبال گیمرها و منتقدان قرار گرفته است و توانسته است در همین مدت زمان کوتاه امتیازات خوبی به دست آورد.

به تازگی کمپانی SNK که کار ساخت و انتشار این بازی را بر عهده دارد، اطلاعات تازه ای را در مورد سیزن پس بازی منتشر کرده است. بر طبق گفته های تیم سازنده در این سیزن پس ۴ کاراکتر مختلف در بازی گنجانده شده است که این کاراکترها در مراحل مختلف و در زمان عرضه بسته های الحاقی به دست مخاطبان می رسند. در صورتی که قصد دارید تا بازی Samurai Shodown را خریداری کنید، باید کمی عجله کنید. زیرا برای افرادی که تا تاریخ ۳۰ ژوئن یا ۹ تیرماه این بازی را تهیه کنند، تخفیف ویژه ای در نظر گرفته شده است و می توانند به صورت رایگان از سیزن پس بازی استفاده کنند.

همان طور که می دانید برای درخشش یک بازی به حمایت های و پشتیبانی های کاربران نیاز است. در واقع تا زمانی که کاربران از یک عنوان خوششان نیاید، تیم سازنده هیچ شانسی برای موفقیت پروژه ای که شبانه روزی برایش کار کرده است، نخواهد داشت. درهمین راستا استودیوی SNK تلاش کرده است تا با سیاست گذاری های درست به نوعی مخاطبان را به این بازی امیدوار کند و کاربران بیشتری را به سمت این بازی تازه جذب کند. به همین دلیل در طول بازی از کاراکترهای نام آشنایی استفاده کرده است تا با این کار به نوعی به Samurai Shodown اعتبار ببخشد.

اگر نسخه سوم بازی Samurai Shodown را امتحان کرده باشید، حتما با “ریمورورو” آشنایی دارید. او یکی از کاراکترهای برجسته Samurai Shodown است. کاراکتر دوم هم Yūrei Basara نام دارد. این کاراکتر هم از شخصیت های دوست داشتنی نسخه سوم Samurai Shodown است. کاراکتر سوم هم “کازونکی کازوما” نام دارد که برای نخستین بار در نسخه پنجم Samurai Shodown دیده شد. کاراکتر چهارم هم ون فو نام دارد که از قدیمی ترین کاراکترهایی است که برای نخستین بار در نسخه اول این بازی معرفی شد.

نکته جالب اینکه تیم سازنده برای حضور هر یک از این کاراکترها و معرفی آنها در بسته های الحاقی زمانبندی درستی انجام داده است. بر طبق برنامه کمپانی سازنده، ریمورورو نخستین کاراکتری است که در بسته الحاقی به دست مخاطبان می رسد. این بسته الحاقی در اواسط مرداد ماه یا اوایل شهریور ماه و در ماه آگوست منتشر می شود. Yūrei Basara کاراکتر دومی است که در اواسط مهرماه و یا اوایل آبان معرفی می شود. کازوکی کازاما کاراکتر سومی است که در اواسط آذر و یا اوایل دی به دست مخاطبان می رسد. کاراکتر چهارم هم که ون فو نام دارد، در اواسط بهمن ماه و یا اوایل اسفند به دست مخاطبان می رسد. بدین ترتیب کاراکتر آخر در سال ۲۰۲۰ معرفی می شود.

آشنایی با بازی Samurai Shodown

Samurai Shodown را می توان از بهترین بازی های مبارزه ای ژاپنی دانست که سال های زیادی از حضورش در این صنعت می گذرد. نخستین نسخه این بازی در سال ۱۹۹۳ میلادی منتشر شد تا به علاقمندان و گیمرها نشان دهد که بازی های مبارزه ای با کیفیت چگونه هستند.

داستان بازی Samurai Shodown جذابیت های خاص خودش را دارد. تیم سازنده در ساخت بخش داستانی این بازی به نکات ریز و مهمی توجه کرده است. شاید در ابتدای راه تصور کنید که داستان بازی ساده است، اما بهتر است فرصتی به این عنوان بدهید تا بیشتر خودش را نشان دهد. شک نداشته باشید با کمی پیشروی در داستان بازی بهتر جذابیت های بازی را درک خواهید کرد. بخش داستانی بازی به شدت گسترده است. شما می توانید در این بخش کاراکتر مورد نظرتان را انتخاب کنید و با استفاده از آن به نبرد دشمنان بروید.

به طور کلی ۱۶ کاراکتر رزمنده برای بازی Samurai Shodown در نظر گرفته شده است که ۱۳ عدد از آنها قدیمی هستند. اگر به دنبال کاراکترهای تازه نفس و جدید هستید، فقط ۳ انتخاب خواهید داشت. پس از اینکه کاراکتر مورد نظرتان را انتخاب کردید، باید به سراغ بخش داستانی بازی بروید و با مقابله با دشمنانتان، اوج مهارت خود را به نمایش بگذارید.

Samurai Shodown
Samurai Shodown

روال داستانی بازی به گونه ای است که شما را به سمت خود می کشاند. به همین دلیل به سختی می توانید کنترلر را زمین بگذارید. شما در طول بازی با دشمنان شرقی و غربی زیادی رو به رو خواهید شد که باید آنها را شکست دهید. البته تصور نکنید که این کار راحت است و در صورتی که به یک مهارت نسبی رسیده باشید، می توانید از پس این کار برآیید. اتفاقا برای اینکه بتوانید دشمنان قدرتمند خود را شکست دهید، باید تاکتیک های تازه یاد بگیرید و مهارت های بیشتری کسب کنید.

اگر سرتان برای دردسر درد می  کند، می توانید درجه سختی بازی را تغییر دهید و مبازرات پرچالش تری را تجربه کنید.

همان طور که پیشتر هم گفتیم، گیم پلی بازی به شدت روان است و تیم سازنده در ساخت آن به المان های مهم بازی های مبارزه ای مطرح توجه داشته است. به طور کلی اکثر بازی های مبارزه ای معروف دارای یک روال کلی و مشترک هستند که Samurai Shodown از این روال دور نیست. تیم سازنده تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا ضمن پایبند ماندن به اصل ابتدایی و مهم این بازی، مخاطبان مختلف را با سلایق متفاوت به سمت خود جذب کند.

هر یک از کاراکترهای بازی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و می توانند با قابلیت های خاص دشمنانشان را از میدان به در کنند. البته در کنار تمامی این قابلیت ها ضربات سبک، متوسط و سنگینی هم برای هر کاراکتر در نظر گرفته شده است. احتمالا پس از اینکه در مبارزات شرکت کنید، از حرکات کند کاراکترها عصبانی می شوید که البته تا حدودی در این زمینه حق دارید. اما وقتی کمی از بازی می گذرد، به شرایط موجود عادت می کنید. از ویژگی های مشترکی که بین تمامی کاراکترها وجود دارد، می توان به قابلیت پرش، نشستن و گارد گرفتن اشاره کرد.

سیستم مبارزات بازی به شدت واقع گرایانه است. بگذارید در این رابطه مثالی بزنیم. در صورتی که نیروی زیادی خرج کنید، می توانید تجهیزات و یا سلاح سرد دشمن را به زمین بیاندازید و با این کار ریسک آسیب دیدن خود را در حملات بعدی کاهش دهید. البته این را بدانید در صورتی که به خوبی حمله نکنید، این مجال برای دشمن پیش می آید تا شمیر خود را از روی زمین بردارد و مجددا به شما حمله کند. پس بهتر است برای حملات خود استراتژی درست بچینید. اینکه بدانید در چه زمانی در مبارزات حمله و دفاع کنید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یادتان باشد که یک عملکرد نا به جا می تواند زمینه ساز یک شکست باشد. به عنوان مثال در صورتی که نتوانید به خوبی از حمله دشمن دفاع کنید، باید منتظر یک ضد حمله شدید باشید.

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =