نحوه به اشتراک گذاری برنامه ها در Oculus Quest 2

اشتراک گذاری برنامه ها Oculus Quest 2

به اشتراک گذاری برنامه ویژگی ای است که به حساب ادمین در Quest 2 اجازه می دهد بازی ها و برنامه های Meta/Oculus Quest را با حساب های ثانویه به اشتراک بگذارد. زمانی که این ویژگی فعال باشد، هر کاربری که با استفاده از حساب فیسبوک خود وارد شود به بازی ها و برنامه های حساب ادمین دسترسی خواهد داشت، اما بازی هایی که توسط این حساب ها خریداری شده، به اشتراک گذاشته نمی شوند. در این مقاله از سایت مرکز خرید دات کام به توضیح نحوه به اشتراک گذاری برنامه های Oculus Quest 2 بین چند حساب در یک هدست پرداخته می شود که به هر شخص اجازه می دهد پیشرفت و دستاوردهای بازی خود را داشته باشد.

به اشتراک گذاری برنامه یک ویژگی آزمایشی است، یعنی ممکن است هر زمانی تغییر کرده یا حذف شود. اگر ویژگی چند کاربره را در Quest خود ندارید، احتمالاً هنوز برای شما فعال نشده است. در ادامه نحوه فعالسازی به اشتراک گذاری برنامه در Quest 2 آمده است:

۱- با استفاده از حساب ادمین وارد Quest 2 شوید.

اگر از حساب ادمین استفاده نمی کنید، نماد کاربر را در منوی اصلی انتخاب کنید تا وارد آن حساب شوید.

۲- تنظیمات (نماد چرخ دنده) را از نوار پیمایشی اصلی انتخاب کنید.

اشتراک گذاری برنامه ها Oculus Quest 2
مرحله ۲

۳- حساب ها را از نوار کناری تنظیمات انتخاب کنید.

اشتراک گذاری برنامه Oculus Quest 2
مرحله ۳

اگر تاکنون حساب های چند کاربره را فعال نکرده اید، گزینه حساب ها احتمالاً برای شما در دسترس نیست. اگر حساب ها را در نوار کناری مشاهده نمی کنید، مطمئن شوید که ویژگی حساب چند کاربره را فعال کرده اید.

۴- تاگل به اشتراک گذاری برنامه را انتخاب کنید تا ویژگی به اشتراک گذاری برنامه روشن شود.

اشتراک برنامه ها Oculus Quest 2
مرحله ۴

۵- وقتی ویژگی فعال شد، تاگل آبی خواهد بود. حساب های ثانویه روی Quest 2 اکنون می توانند به برنامه ها و بازی های شما دسترسی داشته باشند و ذخیره، پیشرفت و دستاوردهای بازی خود را داشته باشند.

اشتراک برنامه ها در Oculus Quest 2
مرحله ۵

به اشتراک گذاری برنامه در Oculus Quest 2

ویژگی به اشتراک گذاری برنامه به حساب ادمین در Quest 2 اجازه می دهد تا برنامه های خریداری شده را با سایر افراد در همان هدست به اشتراک بگذارد. حساب ادمین همان حسابی است که از آن برای تنظیمات اولیه استفاده کرده و می توانید حساب های ثانویه را از طریق ویژگی حساب چند کاربره اضافه کنید.

وقتی ویژگی به اشتراک گذاری برنامه فعال باشد، حساب های ثانویه می توانند به اکثر برنامه های حساب ادمین دسترسی داشته باشند. برخی برنامه ها از ویژگی پشتیبانی نکرده و به خرید اضافی نیاز دارند، اما می توانید اکثر برنامه ها را با استفاده از این روش به اشتراک بگذارید.

آیا می توانید با ویژگی به اشتراک گذاری برنامه Oculus Quest 2 بازی چند نفره انجام دهید؟

انجام بازی های چند نفره با ویژگی به اشتراک گذاری برنامه پیچیده است، زیرا پس از فعالسازی ویژگی حساب چند کاربره نمی توانید همان بازی را با همان حساب روی هدست های چند کاربره انجام دهید. امکان انجام بازی های چند نفره با این ویژگی در اکثر موارد ممکن است، اما برخی برنامه ها از آن پشتیبانی نمی کنند. در ادامه نحوه انجام بازی های چند نفره با ویژگی به اشتراک گذاری برنامه در Quest 2 ارائه شده است:

۱- ابتدا یک بازی را با حساب ادمین در Quest 2 خریداری کنید.

۲- حساب ثانویه را به هدست اول اضافه کرده و سپس از حساب جدید برای انجام بازی استفاده کنید.

۳- با حساب ادمین اول وارد هدست دوم Quest 2 شوید.

یک حساب می تواند ادمین حساب دوم باشد یا به عنوان حساب ثانویه اضافه شود. به عنوان بازی های همان حساب، مهم نیست که حساب ثانویه یا اصلی باشد.

۴- بازی را روی هدست دوم دانلود و نصب کنید.

۵- با استفاده از حساب ادمین از هدست اول، بازی را روی هدست دوم اجرا کنید.

۶- اگر برنامه از آن پشتیبانی کند، اکنون می توانید باهم بازی کنید.

محدودیت های به اشتراک گذاری برنامه روی Oculus Quest 2

وقتی برنامه به اشتراک گذاری فعال باشد، ویژگی های قدیمی غیرفعال می شود. قبل از اینکه Meta ویژگی چند کاربره و به اشتراک گذاری برنامه را فعال کند، امکان ورود به چند هدست در یک زمان و با یک حساب و انجام یک بازی روی هر دو هدست و با یک حساب وجود داشت. برای مثال، می توانید بازی را روی یک هدست خریداری کنید، با یک حساب وارد هدست متفاوتی شده و یک بازی را روی هر دو هدست با یک حساب بازی کنید.

به علاوه، می توانید به اشتراک گذاری برنامه را روی یک Quest 2 فعال کنید. همچنان می توانید از حساب Meta یا فیسبوک به عنوان حساب ادمین روی چند هدست استفاده کنید، اما ویژگی به اشتراک گذاری برنامه را می توانید تنها روی یک هدست فعال کنید.

آخرین محدودیت این است که حساب ادمین می تواند برنامه ها را با حساب های ثانویه به اشتراک بگذارد، اما حساب های ثانویه نمی توانند برنامه های خود را به اشتراک بگذارند. بنابراین، اگر حساب ثانویه برنامه ای را خریداری کند، فقط همان حساب می تواند از آن برنامه استفاده کند.

با این حال می توانید به عنوان حساب ثانویه وارد Meta (Oculus) Quest 2 شده و سپس به عنوان کاربر ادمین از همان حساب Oculus یا فیسبوک برای تنظیم Quest 2 متفاوت استفاده کنید. هر بازی که به عنوان حساب ثانویه خریداری شود تنها روی Quest 2 جدید در دسترس قرار خواهد گرفت و اگر به اشتراک گذاری برنامه فعال باشد، حتی می توانید آن ها را با حساب های ثانویه ای که روی هدست هستند، به اشتراک بگذارید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − یک =