معرفی قابلیت Share Play

Share Play

قابلیت Share Play در پلی استیشن ۴ به همه این امکان را می دهد تا با دوستان خود در هر نقطه ای در دنیا هستند بازی کنید. همه با این قابلیت، می توانید بازی را با دوست خود حدود ۶۰ دقیقه شیر کنید.

Share Play
Share Play

کمپانی سونی در کنسول دوره هشتم پلی استیشن ۴، توجه زیادی روی قابلیت های اشتراک گذاری و آنلاین در بین بازیکنان از خود بروز داده است که همین باعث راحت شدن رابطه بین بازی ها و رسیدن به امکاناتی انحصاری شده است.

یکی از این قابلیت ها، Share Play نام دارد که از طریق آن، بازیکنان می توانند از طریق شبکه ی PSN، بازی را با دوستان خود را شیر کنند. دوست دارید با دوست خود فیفا بازی کنید اما بازی اصلی را در اختیار ندارید؟ قابلیت Share Play این مشکل را از راه متصل شدن اینترنت و شبکه ی PSN حل می کند. فردی که بازی را دارد می تواند با فعال کردن این قابلیت می توانید از دوست خود دعوت کنید تا یک ساعت با شما بازی کند. این قابلیت برای همه ی بازی ها قابل انجام است.

Share Play سه مدل متفاوت را برای طرفداران خود در نظر گرفته که در ادامه با آن اشنا می شویم:

Share Screen: این قابلیت را دارد که تصویر بازی خود را با دوست های خود شیرکنید. این راه از عالی ترین روش هایی است که گیمر می تواند بازی خود را به دوستای خود نشان دهد و با این کار به راهنمایی درباره چالشی در بازی بپردازد.

Hand over my controller: با این قسمت این امکان را دارید تا کنترل بازی را به دوست خود بدهید. با استفاده از این روش می توانید بازی را به کسی که هنوز عنوان را نتوانسته خرید کند پیشنهاد کرد و به اواجازه دهید تا تجربه ای از بازی شما را داشته باشد. برای استفاده از این مدل، میزبان باید حساب کاربری PlayStation Plus در اختیار داشته باشد ولی به این نکته توجه کنید که برای مهمان لزوما اجباری نیست.

Hand over another controller: اگر بازی که شما میخواهید انجام دهید دارای چند مرحله باشد این امکان را دارید تا از دوست خود که بازی را در اختیار ندارد به شما ملحق شود. برای استفاده از این قسمت حتما هردو بازیکن به حساب کاربری پلی استیشن پلاس دسترسی داشته باشند. این نکته را به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این امکانات، نیاز به اینترنت پرسرعت خواهید داشت.

ویژگی های Share Play

قابلیت Share Play در پلی استیشن ۴ به همه این امکان را می دهد تا با دوستان خود در هر نقطه ای در دنیا هستند بازی کنید. همه با این قابلیت، می توانید بازی را با دوست خود حدود ۶۰ دقیقه شیر کنید. مثلا اگر در یک بازی گیر کرده اید یا دوست شما می خواهد یک بازی را امتحان کند، با قابلیت Share Play این امکان را دارید کنترل بازی را به دوست خود بدهید و یا با وی آنلاین دونفره بازی کنید و اگراو بازی شما را نداشته باشد و یا بازی نیز تنها به صورت دونفره آفلاین قابل بازی باشد. به زبان ساده تر قابلیت Share Play دو حالت دارد.

حالت اول شما صفحه بازی خود را با دوست خود شیر می کنید و به دوستتان این امکان را می دهید تا جای شما بازی کند. دراین حالت، شما باید بازی و پلی استیشن پلاس داشته باشید وجالب این جا است که دوست شما به این دو نیازی ندارد. در حالت دوم، شما و دوستتان با یکدیگر به بازی ادامه می دهید. مثلا، شما می خواهید بازی Rayman Legends را دونفره بازی کنید، با قابلیت Share Play شما می توانید دوست خود را در بازی خود باورید و بازی را با او انجام دهید.

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که Share Play چطور کار می کند؟

برای شروع کردن Share Play، باید درون بازی دکمه Share روی DualShock 4 را کلیک کنید و مورد Start Share Play را انتخاب کنید. در تب دیگر، باید یکی از دوستان خود را انتخاب کنید و او را دعوت کنید. اگردوست شما دعوت شما را قبول کرد, پلی استیشن شما و دوستتان از راه اینترنت به هم وصل می شوند و شما یک ساعت بازی خود را شیر می کنید و پس از پایان یک ساعت، اگر دوست داشتید می توانید آن را دوباره تمدید کنید.

البته سرعت نیاز برای انجام Share Play به شبکه خانگی شما و دوستانتان مربوط است ولی گزینه ای که ما به شما می کنیم این است که سرعت پهنای باند شما کمتر از ۲ مگابایت بر ثانیه نباشد. برای منقل کنترل به دوست خود در هنگام Share Play، دکمه Share را کلیک کنید و گزینه Party for Share Play را کلیک کنید و گزینه Give Controller to Visitor را بزنید و در صفحه بعد، گزینه Allow the Visitor to Play as You را انتخاب کنید. البته این را بدانید که هر موقع با مراجعه به منوی Share Play با کلیک کردن Share وانتخاب Take Back Controller کنترل بازی را پس می گیرید.

Share Play
Share Play

می خواهیم به محدودیت های Share Play بپردازیم

  1. مهمان و میزبان در پلی استیشن باید همدیگر را بشناسند و باهم دوست باشند.
  2. باید هردو انلاین باشند.
  3. فایل سیو بازی در کنسول میزبان ذخیره می شود.
  4. فقط دو بازیکن می توانند از Share Play استفاده کنند.
  5. بعضی از بازی ها سن مهمان حتما بیشتر از ۱۶ سال باشد.
  6. اگر کنسول دوست شما محدودیت های والدین برای انجام بازی را دارد واینکه بازی برای او ممنوع است و نمی تواند بازی کند، امکان Share Play وجود ندارد.

چگونگی فیلم گرفتن از پلی استیشن ۴

برای بسیاری از بازی ها، سیو کردن و شیر کردن صحنه های انتخاب شده و عمل کرد در طول بازی، یکی از مئارد مهم واصلی در بحث تجربه بازی های ویدیویی به شمار می رود. اشتیاق زیاد کاربران برای استفاده از توییتر، فیس بوک، یوتیوب و سرویس های استریم مانند توییچ تعجبی ندارد که کمپانی سونی قابلیت فیلم گرفتن را راه انداخته تا کاربران خود را زیادتر کند.
البته شاید با طرز فیلم گرفتن از بازی در پلی استیشن ۴ آشنا نباشید و حتی ممکن است در ابتدای کار کمی خسته کننده برایتان باشد. مخصوصا اگر ندانید هر دکمه چه عملکردی دارد، ممکن است اشتباهی، ویدیویی را برای یکی از صحنه های جذابی که گذشه سیو کرده اید، بازنویسی کنید. در این جا می خواهیم به شما که چطور می توانید بدون سردرگمی، ویدیوها را در کنسول PS4 خود ضبط و ذخیره کرده و آنها را سیو کند.

اول دکمه “Share” را بر روی کنترلر PS4 خود نگه دارید تا منو مخصوص به آن را بیاید. از این طریق شما می توانید تنظیماتی را که نحوه به اشتراک گذاری محتوایی که بر روی کنسول خود تولید کرده اید، انجام دهید. این تنظیمات مسلما شامل ویدیوهایی که ضبط می کنید، نیز می شوند و در شروع کار باید مدت زمان ضبط ویدیوها را از منوی “set Video Length” تعیین کنید. حتما برای ضبط بازی، باید بازی را انجام دهید.

با اجرای بازی شما دومورد دارید. مورد اول به شما امکان آغاز فیلمبرداری جدید را با فشار دادن دکمه Share از روی کنترلر داده و با داشتن مدت زمان مشخص شده در بخش قبلی، این کار صورت می گیرد. اما با فشار دادن دوباره دکمه Share می توانید به دلخواه عمل فیلمبرداری را متوقف کنید. اما مورد دوم امکان ضبط جدیدترین اتفاقاتی است که در طول بازی پیش آمده است. پلی استیشن ۴ به طور خودکار ۱۵ دقیقه از آخربازی شما را فیلمبرداری خواهد کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =