بازی Sniper Elite 4 روی نرخ فریم ۶۰ fps روی کنسول ها اجرا می شود

Sniper Elite 4

بازی Sniper Elite 4 در تمامی نسخه های خود واقعاً دارای نقاط مثبت فراوانی است که آن را به نوبه خود بی نظیر می کند ومی تواند تجربه خوبی برای گیمرها باشد. در تمامی این نسخه ها هیچ گاه شاهد افت فریم و یا مسئله دیر لود شدن نبودیم و بازی به راحتی در کوتاه ترین زمان انتظار ممکن شروع می شد و قابلیت اجرا بر روی ۶۰ فریم در ثانیه را دارد.

Sniper Elite 4
Sniper Elite 4

بازی Sniper Elite 4 روی نرخ فریم ۶۰ fps روی کنسول ها اجرا می شود

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از دنیای بازی های ویدیوئی، بازی Sniper Elite 4 قابلیت اجرا بر روی کنسول های پلی استیشن ۴ پرو را خواهند داشت و دارای کیفیت بی نظیری می باشد. از ویژگی های بارز این بازی در کنسول پلی استیشن ۴، افزایش نرخ فریم ها، بالا رفتن سطح روشنایی و بارگذاری سریع تر می باشد.

نسخه منتشر شده از بازی Sniper Elite  برای کنسول پلی استیشن ۴ پرو دارای قابلیت های بی نظیری می باشد که می توان به گستردگی و افزایش میدان دید، افزایش سطح گرافیکی بازی و کیفیت بازتاب و انعکاس تصاویر اشاره نمود.

استودیو بازی سازی Rebelion Developments درباره ی تاریخ انتشار این بازی جذاب می گوید: «بازی Sniper Elite 4 در تاریخ ۲۶ بهمن سال ۱۳۹۵ منتشرخواهد شد که قابلیت نصب و اجرا بر روی کنسول های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه های شخصی را دارد.»

این استودیو همچنین خبر خوبی برای آن دسته از افرادی که بازی را از پیش خریداری نموده بودند داشت و اعلام نمود، این افراد می توانند در نسخه منتشر شده ازبازی مرحله Turget:fuhrer را به صورت رایگان در اختیار داشته باشند.

اخیراً تریلرهای مختلفی در رابطه با بازی Sniper Elite 4 منتشر شده اند که یکی از بهترین تریلرهای این بازی تریلر ۱۰۱ می باشد که به جزئیات و ویژگی های مختلف این بازی مهیج می پردازد. بازی Sniper Elite 4 یکی از بهترین بازی های ژانر ماجراجویی می باشد که طرفداران مخفی کاری واسنایپر به شدت طرفداران می باشد.

سری بازی های اسنایپرالیت علی رغم ویژگی های بی نظیری که دارد به دلیل یک سری ضعف های بسیار ریز نتوانسته صحنه های خیره کننده ای را خلق نماید که با بازی هایی مانند هیتمن که هر دو از سری بازی های سوم شخص می باشد رقابت کند.

استودیو Rebelion Developments درباره ی محتوا و داستان بازی Sniper Elite 4 می گوید:

داستان این بازی به جریانات جنگ جهانی دوم اشاره دارد و شخصیت اصلی این داستان فردی به نام ستوان کارل فربورن می باشد که به سرزمین های مختلفی مانند برلین، آفریقا و ایتالیا می رود که به ماجراجویی و نبرد و از بین برد فاشیست ها و نازی ها بپردازد.

شخصیت کارل فربورن که شخصیت اصلی داستان ما می باشد یکی از بهترین تک تیرانداز های آمریکایی می باشد که دارای مهارت و توانایی های بی نظیری می باشد که در طول بازی بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

این داستان دوره ای را از جنگ جهانی دوم رابه تصویر می کشد که ژنرال والن توسط کارل فربورن کشته شده است وقتی او با استفاده از سلاح مخفی المانی ها رخ داده است.

وظیفه شما به عنوان یکی از بازیکنان موجود در بازی جستجو برای یافتن ژنرال ها و نابود ساختن آن ها می باشد، همچنین شما موظفید که سلاح های مخفی، المان ها از جمله موشک ها را از بین ببرید و به پارتیزان های ایتالیایی کمک رسانی انجام دهید.

داستان بازی Sniper Elite 4 از پیچیدگی  و جذابیت خاصی برخوردار نمی باشد که شخص تازه وارد نتواند به بازی بپردازد بلکه دارای داستان ساده و خطی می باشد که نام افراد و شهرهای آن زمان را میاورد و صحنه هایی از آن دوره را به تصویر می کشند و چندان درگیر کننده نمی باشد که بازیکن به تحلیل و تفکر در مورد آن بپردازد، در حالی که کمپانی سازنده بازی می توانست با پرداختن به جزئیات و تعریف جنگ جهانی دوم به زبانی دیگر مشکلاتی که پارتیزین ها با آن درگیر بودند و یا درگیری هایی که ما بین مافیای ایتالیا رخ می دهد را به بهترین شکل ممکن با کیفیت بالا به تصویر بکشد.

سبک اجرایی داستان بازی به شکل سوم شخص می باشد که در قسمتی از آن به صحبت با کاراکترهای بازی می پردازد و در بخش دیگر به روایت های کارل فربورن و میان پرده های وسط بازی می پردازد.

در سری جدید بازی Sniper Elite 4 همچنان به کیل کم ها توجه ویژه ای شده است، این کیل کم ها در نسخه جدید دچار تغییراتی شد اند واز میزان تنوع بالاتری برخوردارمی باشند وبه شما این امکان را می دهند که تنها با استفاده از یک تیر اسنایپر اعضای بدن دشمنان ازجمله جمجه، قلب و.. را متلاشی کنید.

یکی از نقاط ضعف بازی منتقل ننمودن حس بازی و به تصویر کشیدن آن می باشد به طوری که زمانی که شما در بازی به دشمن شلیک کرده وقلب او مورد اصابت قرار می گیردهیچ تغییری در ظاهر کاراکتر دشمن رخ نمی دهد و خونریزی یا صحنه دلخراشی رخ نمی دهد بلکه فقط جسم بی جان او را مشاهده خواهید کرد، که این مسائل کاملاً برخلاف کیم کل بازی می باشد.

یکی از ویژگی های مثبت سری جدید Sniper Elite 4 پرداختن به جزئیات و طراحی محیط و نقشه های فوق العاده عالی در بخش های مختلف بازی ازبخش داستانی گرفته تا چند نفره می باشد که در نسخه های قبلی شاهد چنین محیط ها ونقشه های جذاب و منحصر به فردی نبودیم.

در Sniper Elite 4 شاهد چالش های جذاب ومراحل فرعی متعددی در کنار مراحل اصلی بازی می باشیم. از جذاب ترین اتفاقات این مراحل فرعی وماموریت های آن می توان به دزدین نقشه نازی ها و حرکت کامیون ها، منفجر نمودن تانک ها و انبار مهمات و…می باشد.

یکی از بهترین ویژگی های سری Sniper Elite آزادی دادن به بازیکن در سبک به پایان رساندن مراحل مختلف بازی می باشد. به عنوان مثال در برخی از مراحل شما می توانید با کشتن یکی از نازی ها ورونمایی از جسد آن به سایر دشمنان خود در بازی هشدار مرگ را بدهید وبه ترتیب آن ها را از بین ببرید و یا یک انبار یا مخزن سوخت آن ها را در نظر بگیرد و تنها با یک شلیک گلوله سربازان زیادی را به سرعت از بین ببرید وبخش قابل توجهی از مهمات دشمن را نیز نابود کنید.

وجود دشمنانی با هوش مصنوعی ضعیف سبب شده است که انفجارها در بازی بسیار مؤثر و کاربردی باشند به طوری که شما می توانید یک بشکه نفت یا کامیون را منفجر نموده و توجه آن ها را به آن سمت معطوف کنید و از پشت به آن ها حمله کرده و به هدف خود یعنی نابودی و کشتار آن ها برسید. از این رو می توان گفت مخفی کاری یکی از اصلی ترین موارد در بخش گیم پلی بازی می باشد که هیجان زیادی به همراه دارد.

Sniper Elite 4
Sniper Elite 4

در سری جدید Sniper Elite یک سیستم امتیاز دهی و افزایش سطح طراحی شده است که کمک می کند سطح شما افزایش پیدا کند به این صورت که در هر مرحله می توانید اجساد نازی هایی را که کشته اید را جمع آوری نمائید که با این عمل بازی تعدادی دلار در اختیار شما قرار می دهد که می توانید با استفاده از آن سلاح های به روز تری را در بازی تهیه نمائید.

وقتی در بازی میزان سطح شما به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می کند، سیستم مهارت های ویژه ای را به شما پیشنهاد می کند که شما می توانید یک مورد را انتخاب نمائید مانند قابلیت افزایش سرعت مارک کردن دشمنان و یا کاهش ضربان قلب آن ها.

در بازی Sniper Elite علاوه بر حالت تک نفره، حالت های آفلاین و آنلاین دیگری نیز به صورت تک نفره و یا حتی چند نفره تعبیه شده است که دارای مراحل و چالش های بسیار جذابی هستند که به شما پیشنهاد می کنیم آن ها از دست ندهید.

در رابطه با ظاهر و گرافیک انفجارها و طراحی صحنه ها در این نسخه می توان گفت پیشرفت بسیار خوبی وجود داشته است و افکت های انفجار بسیار زیبا طراحی شده اند. اما همچنان این تغییرات در ظاهر شخصیت ها چندان احساس نمی شوند و عمل آن ها تطابقی با چهره شان ندارد و احساسات در آن ها دخیل نیست از این رو کاربر نمی تواند به خوبی با آن ها ارتباط برقرار نماید.

یکی از مشکلاتی که نسخه قبلی Sniper Elite 4 داشت امکان فریز شدن بازی و بارگذاری مجدد آن بود که باعث می شد، بعضی مراحل را به اجبار چندین مرتبه تکرار نمائیم که واقعا خسته کننده و بی منطق بود و اصلاً با سیستم ذخیره سازی خودکار که در بازی وجود داشت همخوانی و هماهنگی نداشت؛ اما با ارائه نسخه بروزرسانی شده امکان ذخیره سازی دستی فراهم شد که می توان این مشکل را تا حد زیادی رفع نماید.

بازی Sniper Elite 4 در تمامی نسخه های خود واقعاً دارای نقاط مثبت فراوانی است که آن را به نوبه خود بی نظیر می کند ومی تواند تجربه خوبی برای گیمرها بلشد. در تمامی این نسخه ها هیچ گاه شاهد افت فریم و یا مسئله دیر لود شدن نبودیم و بازی به راحتی در کوتاه ترین زمان انتظار ممکن شروع می شد و قابلیت اجرا بر روی ۶۰ فریم در ثانیه را دارد و از نور پردازی بسیار جذاب و خیره کننده استفاده شده است؛ اما موضوع کیل کم ها مقداری باعث نارضایی شده و ایراداتی را در بازی ایجاد نموده است و همچنین هوش مصنوعی نامناسب و سطح پایین دشمنان نیز وجود دارد که روند بازی را با مشکلاتی مواجه نموده است.

میزان هوش دشمنان به قدری در بازی پایین است که گاهی اوقات آنچان سریع به شما حمله می کنند که واقعاً تعجب می کنید و شگفت زده می شودید؛ اما برعکس مواقعی در بازی دیده می شود که دشمن خیلی راحت و بدون هیچ توجهی به شما از کنارتان عبور می کند گویی انگار اصلاً متوجه حضور شما نشده است.

موسیقی استفاده شده در بخش های مختلف بازی متناسب با هر یک از بخش ها نمی باشد و تعدادی موسیقی تکراری در تمام مراحل به گوش می رسد که نمی تواند تأثیر لازم را بر مخاطب بگذارد.

برخلاف موسیقی ضعیف، بازی Sniper Elite 4 در رابطه با صداپردازی شخصیت ها، افکت، تیراندازی و نبردها به خوبی ظاهر شده است و هیچ گونه نظر منفی تا بحال درمورد این بخش از بازی وجود نداشته است.

این بازی می تواند شما را چیزی حدود ۷ الی ۹ ساعت مشغول بازی نماید و درگیر دنیای بازی نماید. در مجموع می توان گفت بازی Sniper Elite 4 بازی با سطح مناسب و کیفیت خوب می باشد که نظر هر بیننده ای را جذب کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 19 =