بسته الحاقی Episode Shadow برای بازی Sonic Forces منتشر شده‌است

Sonic Forces

Sonic Forces یک بازی ویدیویی است که در سال ۲۰۱۷ توسط تیم Sonic طراحی و توسط Sega منتشر شده ‌است. این بازی بر روی پلتفرم‌ های مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ قابل اجرا می ‌باشد. بازی Sonic Forces بعد از انتشار توانست از جانب منتقدان برای طراحی و سیستم خلق شخصیت مورد تحسین واقع شود.

Sonic Forces
Sonic Forces

بسته الحاقی Episode Shadow برای بازی Sonic Forces منتشر شده‌است

خبرها حاکی از آن است که بسته الحاقی جدیدی به نام Episode Shadow برای بازی Sonic Forces منتشر شده‌است که در آن می‌توانید با شخصیت جدید Shadow the Hedgehog بازی کنید. کمپانی سگا تصدیق کرده ‌است که این بسته الحاقی به صورت رایگان در اختیار خریداران نسخه اصلی بازی قرار خواهد گرفت.

تا پیش از این شما می‌ توانستید در Sonic Forces، با شخصیت ‌های سونیک مدرن، سونیک کلاسیک و یک شخصیتِ شخصی‌سازی شده به نام سونیک آواتار بازی کنید. اما حالا شخصیت Shadow the Hedgehog نیز پا به بازی Sonic Forces گذاشته ‌است.

Sonic Forces یک بازی ویدیویی است که در سال ۲۰۱۷ توسط تیم Sonic طراحی و توسط Sega منتشر شده ‌است. این بازی بر روی پلتفرم‌ های مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ قابل اجرا می ‌باشد. بازی Sonic Forces بعد از انتشار توانست از جانب منتقدان برای طراحی و سیستم خلق شخصیت مورد تحسین واقع شود.

با این‌ حال بعضی مشکلات فنی باعث شد انتقاداتی به این بازی وارد شود. در این بازی شخصیت Sonic قرار است دکتر Eggman و ارتش ربات‌ های او را شکست دهد. همان ‌طور که گفته شد، سه شخصیت از سونیک در این بازی ارائه شده ‌اند که هرکدام دارای توانایی ‌های منحصر به فردی می ‌باشند.

بازی از چند سطح تشکیل شده ‌است که در آن بیشتر مکان‌ ها، از بازی ‌های گذشته سونیک اقتباس شده ‌اند. بازیکنان باید در هر سطح با تعداد زیادی از دشمنان مبارزه کنند و آن ها را شکست دهند. سیستم امتیازدهی در این بازی مشابه سایر سیستم‌ های امتیازبندی‌ِ سنتی نیست؛ بلکه به نحوی طراحی شده ‌است که با توجه به تعداد مرگ‌ های بازیکن، امتیاز وی کاهش پیدا کند.

همچنین بازیکن با توجه به نحوه عملکردش در بازی، بین دو سطح قرار می ‌گیرد که S بالاترین سطح و C پایین ‌ترین است. برای بالا بردن سطح خود در طول بازی می ‌توانید حلقه‌ های قرمزی که در جاهای مختلف پنهان شده ‌اند را پیدا کنید. گاهی نیز به انجام رساندن بعضی از ماموریت ‌های خاص می ‌تواند به افزایش سطح شما کمک کند.

حالا این بازی محبوب علاوه بر شخصیت‌های معرفی شده، یک شخصیت جدید نیز ارائه کرده که قرار است در این بازی نقش ‌آفرینی کند. البته باید گفت که Shadow یک شخصیت جدید نیست؛ چرا که پیش از این در سری Sonic the Hedgehog معرفی شده ‌بود و حالا قرار است در Sonic Forces نیز حضور داشته باشد.

Sonic Forces
Sonic Forces

Shadow شخصیتی است که سال‌ ها پیش تیم سازندگانِ سونیک به فکر خلق آن افتادند تا رقیبی برای Sonic در ماجراجویی ‌های مختلف ایجاد کنند. این شخصیت ظاهری مانند شخصیت سونیک دارد با این تفاوت که رنگ آن مشکی و قرمز طراحی شده ‌است. این شخصیت در داستانِ بازی توسط پروفسور جرالد رباتیکن که در سری Doctor Eggman حضور داشت، به وجود آمده ‌است. هدف پروفسور از ساخت Shadow، نجات نوه ‌اش ماریا است؛ اما بین Shadow و ماریا رابطه دوستی عمیقی شکل می ‌گیرد.

 Shadow به دوستش ماریا پیش از مرگ قول می ‌دهد که از دنیا در برابر خطر نابودی محافظت کند و تمام تلاش خودش را به کار می ‌بندد تا به این هدف برسد. Shadow ویژگی ‌های ظاهری و توانایی ‌های مشترکی با Sonic دارد و حتی می ‌توان گفت نحوه کنترل شخصیت بازی نیز تغییر چندانی نکرده ‌است. هردوی این شخصیت ‌ها نیز می ‌توانند با سرعت بالایی بدوند. Shadow نیز مانند Sonic می‌ تواند در صورت نیاز از قدرت ‌های ویژه ‌ای استفاده کند؛ اما قابلیت‌های مختلف در استفاده از سلاح ‌ها در دو شخصیت تفاوت ‌هایی دارد.

سازندگان شخصیت Shadow از قبل تاکید کرده ‌بودند که این شخصیت قرار است یک کاراکتر مناسب و جالب باشد که بازیکنان بتوانند از آن لذت ببرند. البته پیش ‌بینی آن ها درست از آب درآمد و Shadow توانست در بازی‌ هایی مثل Sonic Adventure 2 به سرعت محبوبیت کسب کند. به طوری ‌که سال ۲۰۱۱ نام شخصیت Shadow بین ۵۰ شخصیت برتر بازی‌های ویدئویی تاریخ در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. اما این شخصیت بعد از مدتی دچار تضعیف شد و محبوبیت آن بین گیمرها کاهش پیدا کرد. به طوری ‌که بعضی از منتقدان او را بدترین شخصیت در بین تمام سری ‌های سونیک نامیدند که هویت خود را در طول زمان از دست داده و نمونه بارز ایده‌ای خوبی است که به نابودی کشیده شده ‌است.

در بازی‌ های گذشته، Shadow به عنوان یک شخصیت سریع، رمزآلود، وحشی و فریبکار به تصویر کشیده شده ‌بود. هدف Shadow این است که دنیا را از خطر نجات دهد اما شخصیت او چندان مثبت به نظر نمی ‌رسد. او گاهی خطرات را بدون فکر کردن به جان می ‌خرد. علی رغم شباهت ‌های ظاهری که Shadow با Sonic دارد، حتی با مقایسه رنگ ظاهری و حالت چشمان آن ‌ها می ‌توانیم درک کنیم که Shadow قرار است ورژن منفیِ Sonic باشد.

حالا سازندگان Sonic Forces تصمیم گرفته‌اند که از این شخصیت در بازی خود استفاده کنند که باعث شد بار دیگر Shadow به صدر اخبار بازی‌ ها بازگردد. باید ببینیم چه تغییراتی در شخصیت و توانایی ‌های Shadow داده شده ‌است و تا چه حد سازندگان این سری می ‌توانند در احیای محبوبیت این شخصیت موفق باشند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − دو =