بازی Sons of Anarchy با الهام از فیلمی با همین عنوان ساخته می شود

Sons of Anarchy

شرکت ها و سازندگان دیگری هم اقدام به این کار کرده بودند که چندانن با موفقیت همراه نبود. در این میان صحبت های یکی از اعضای استودیو Orpheus Interactive نظرها را به سمت خود جلب کرد. اشاره ی یکی از اعضای این استودیو به ساخت بازی ای با عنوان  Sons of Anarchy سر زبان ها افتاد. استودیو Orpheus Interactive که به نظر می رسد زیاد معروف نبوده و نامی از آن بر سر زبانها نیست، اطلاعات زیادی را منتشر نکرده است.

Sons of Anarchy
Sons of Anarchy

بازی Sons of Anarchy با الهام از فیلمی با همین عنوان ساخته می شود

در دنیای بازی های ویدئویی، شاهد ساخته شدن بازی هایی هستیم که با الهام از فیلم ها ساخته شده اند. گرچه به نظر می رسد سازندگان این بازی ها، نیمی از راه را رفته اند و باید بر نحوه ی ساخت و گرافیک بازی متمرکز باشند، حقیقت این است که کار بسیار دشواری در پیش رو دارند. وقتی فیلم یا سریالی ساخته می شود که اتفاقا با استقبال زیادی روبرو شده و برش وسیعی از جامعه نظر مساعدی نسبت به آن دارند، کار کمی سخت تر می شود. در پیش زمینه ی ذهن مخاطبان تصاویر ویژه و معروف فیلم، حک شده است و با دیدن هر صحنه ی آشنا، این تصاویر خودنمایی می کنند. سازندگن این نوع بازی ها باید اثری به مراتب فاخرتر و ارزشمند به مخاطبان خود ارائه کنند تا مورد توجه کاربران خود قرار گیرد.

چنین تجربه های نا موفق یا نیمه موفقی از این گروه بازی هاست که پیش زمینه ی ذهن کاربران را به این سمت سوق می دهد که بطور حتم بازی های اقتباس شده از فیلم ها چنگی به دل نمی زند. البته بازی های موفقی هم در این حوزه وجود دارد که اثری ارزشمند و بی نظیر بوده و موفقیت های چشمگیری برای سازندگان خود به ارمغان آورده اند.

اصل مهمی که در انتخاب بازی ها وجود دارد این است که سلیقه و نظر افراد و کاربران مختلف، با یکدیگر متفاوت است. گاهی یک بازی از نظر گروهی از کاربران، بسیار عالی و جذاب است. حال آنکه از نظر عده ای دیگر نقاط منفی زیادی دارد. اما ملاک اصلی کارشناسان بعد از بررسی و نقد های فنی یک اثر، اقبال عمومی مخاطبان و نظر اکثریت کاربران در مورد آن بازی است.

یکی دیگر از بازی هایی که اخیرا در مورد آن بسیار سخن گفته می شود، بازی ای است که از سریال اصلی آن اقتباس شده است. بطور حتم بسیار ی از مخاطبان با شنیدن نام Sons of Anarchy به یاد صحنه هایی از این سریال خواهند افتاد و یا داستان سریال را به یاد می آورند. سریال پسران هرج و مرج طرفداران خاص خود را داشته و بسیار مورد توجه قرار گرفت. پس از پخش این سریال زمزمه هایی وجود داشت مبنی بر اینکه بازی ویدئویی این سریال قرار است منتشر شود. سال ها این صحبت دهان به دهان چرخیده و همه ی کاربران را در انتظار صحت و سقم موضوع قرار داده است.

نام شرکت هایی هم این میان به زبان آورده شد که انتظار می رفت اقدام به ساخت این بازی کنند. یکی از شرکت هایی که قصد ساخت بازی پسران هرج و مرج را داشت، شرکت ” راکستار” بود. در حالی که دیگران چشم به تولید این عنوان داشتند، راکستار از تولید این عنوان منصرف شده و پروژه را کنار گذاشت.

شرکت ها و سازندگان دیگری هم اقدام به این کار کرده بودند که چندانن با موفقیت همراه نبود. در این میان صحبت های یکی از اعضای استودیو Orpheus Interactive نظرها را به سمت خود جلب کرد. اشاره ی یکی از اعضای این استودیو به ساخت بازی ای با عنوان  Sons of Anarchy سر زبان ها افتاد. استودیو Orpheus Interactive که به نظر می رسد زیاد معروف نبوده و نامی از آن بر سر زبانها نیست، اطلاعات زیادی را منتشر نکرده است. اما به نظر می رسد تولید این عنوان، اولین محصول آنها باشد. با تحقیق و گرداوری اطلاعات این نتایج به دست آمد که برنامه نویس این پروزه چندان هم تازه کار نبوده و سابقه ی کار در شرکت های Frontier Developments و BioWare را داشته است. کارگردان فنی این عنوان نیز سوابق درخشانی در کارنامه ی خود دارد. همچنین طبق اطلاعات به دست آمده، استودیو Orpheus Interactive تولید این بازی را با همکاری سیلور بک گیمز آغاز نموده است. این استودیو فعالیت وسیعی در زمینه ی ساخت عناوین کلیک دارد و امید می رود همکاری و تقسیم کار بین این دو استودیو منتج به ساخت بازی قابل توجه و بی نظیری شود که انتظار کاربران و مخاطبان خود را برآورده سازد.

Sons of Anarchy
Sons of Anarchy

گرچه اطلاعات زیادی در مورد این عنوان در دسترس قرار نگرفته است، این بازی با عنوان Sons of Anarchy: The Prospect ساخته و منتشر خواهد شد. گفته می شود داستان بازی در مورد شخصیت ها و کاراکتر های ناشناخته ی Sons of Anarchy Motorcycle Club است. در این بازی مکان های جدید زیادی طراحی و ارائه شده است و تجربه های جدیدی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

Sons of Anarchy  یک بازی ماجراجویانه است که در قالب نقش اول طراحی شده است. کاربران در این بازی کنترل شخصیت جوان بازی را به عهده دارند که نامش کلینت است. او تلاش می کند تغییراتی در زندگی خود ایجاد کند و روش های نادرست زندگی اش را اصلاح کرده و شیوه ای مناسب بکار گیرد. در جریان بازی، تصمیم هایی که کاربران به عنوان شخصیت اصلی اتخاذ می کنند یا مسیرها و روشهایی که برای پیشبرد داستان بکار می برند، در روند بازی موثر است. معماها و ماجراهای بسیاری پیش روی کلینت قرار می گیرد که نحوه ی حل کردن و رویارویی با آنها می تواند در سرنوشت او تاثیر گذار باشد.

کلینت در این بازی قابلیت هایی مانند موتورسواری هم دارد. کاربران می توانند در جریان بازی از این قابلیت کمک گرفته و لحظات هیجان آوری را تجربه کنند.

به گفته ی سازندگان این عنوان، گرافیک بازی HD طراحی شده است و کاربران از آن لذت خواهند برد. طبق این گفته ها، با این گرافیک تجربه های جدیدی به کاربران دست خواهد داد و صنعت بازی های ویدئویی را کامل تر می کند.

با همه ی این تعاریف و اطلاعات ریز و درشتی که در مورد این بازی در اختیار داریم، باید منتظر ماند و تا بعد از انتشار رسمی بازی قضاوت کرد که آیا این عنوان می تواند مورد توجه قرار گیرد و اقتباسی موفق و خوش نام از سریال هم نام خود خواهد بود. ایا این بازی عناوین دیگری را هم در پی خود یدک می کشد و شاهد قسمت های دیگری پیرامون داستان اصلی خواهیم بود یا بازی به همین قسمت ختم می شود. تنها زمان است که می تواند پاسخگوی سوالات متعدد کاربران باشد. چرا که تاریخ عرضه و انتشار این بازی هنوز به طور دقیق اعلام نشده است.

قرار است این بازی برای کامپیوترهای شخصی ویندوزی، مک و اندروید منتشر شود. در ضمن امکان خرید سیزن پس بازی برای علاقه مندان وجود دارد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 11 =