معرفی بازی South Park و ویژگی های این بازی سرگرم کننده و شاد

South Park

South Park :The Fractured but Whole  یک بازی سرگرم کننده و شاد است. داستان South Park یک داستان خنده دار و جذاب مربوط به بزرگسالان است. 

South Park
South Park

بازی های ساخته شده مثل فیلم ها و سریال ها بیشتر مواقع شکست می خورند و خیلی کم پیش آمده که موفقیت آمیز باشد ولی داستان South Park یک داستان خنده دار و جذاب مربوط به بزرگسالان است و نزدیک به ۲۰ سال است تعداد زیادی از انسان ها در کل جهان را به خود سرگرم کرده. یوبی سافت در سال ۲۰۱۴ در کنار همکاری استودیو خوش نام و مورد توجه مردم آبسیدین بازی South Park:The Fractured but Wole را انتخاب کرد و آن را منتشر کرد با وجود اینکه این بازی را استودیو آبسیدین نساخته ولی سرگرم کننده و شاد بود و با استقبال مردم رو به رو شد، در این بازی انتقال یک مدیوم به مدیوم دیگر به بهترین شکل و روش انجام میشود ما با یک بازی ویدیویی رو در رو هستیم که تجربه کردن این بازی مثل دیدن یک اپیزود ۱۴ ساعته از ساوت پارک است.

یکی از چیزهای عالی و جذاب که از داستان ساوت پارک الهام گرفته، طنز و خنده دار بودن است اگر انیمیشن ها یا همان کارتون های South Park را نگاه کرده باشید با چگونگی نوع طنز، خنده و شادی آن آشنایی دارید که به هیچ کس رحم ندارد و حتی مشکلات را به صورت طنز و خنده در بازی طوری طراحی شده که وقت زیادی از بازی را در حالت خنده هستید مورگان فریمن، بازیگر مهم و مورد تایید سینما یک مغازه ی غذا فروشی در بازی دارد را گرفته تا قهرمان های قوی و نیرومند به نام های دی سی و مارول و دنیای سینمایی آن ها، به جز بازی در لا به لای قسمت های طنز برای خنده بازی کن و شوخی هایی که میبینید بیننده را به فکر فرو میبرد و مساله هایی مثل رنگ پوست و یا سختی ها که یک کودک از وجود بیماری دیابت (قند) خود میتواند داشته باشد و در بازی چیزها یی مثل موجودات فضایی حتی جنگ جویان و موجودات وحشتناک و عجیبی وجود دارد.

نکته ی مهم این بازی با این که چیزهای عجیب و غریب دارد ولی داستانی است جذب کننده و بسیار عالی و مورد توجه است داستانی که نه خیلی سطحی و مسخره است و نه آن قدر خود را جدی میگیرد که موارد طنز و خنده داری که در داستان  است. ما با یک قصه یا داستانی رو به رو هستیم که به وقتش طنز و خنده دارد و به وقتش با موارد جدی و جالبی رو به رو هستیم. بازی درباره بچه های شهر South Parkکه در نقش قهرمانان دلیر و شجاع هستند ان ها اول با هم دوست بودند و یک جنگ و ستیز داخلی بین آنها به وجود آمد.

شخصیت اصلی و مهم بازی به نام (بچه جدید) که پدر و مادرش تازه ساکن شده بودند و عضو یکی از دو گروه تشکیل شده بود. داستان بازی از زمانی شروع شد که بین دو گروه یک ستیز ساده پیش آمد و با گذشت  زمان اتفاق های بزرگ تری به وجود آمد وقتی که داستان به طور کلی از کیفیت و جذابیت و جذابیت خوبی برخوردار است توضیح دادن در مورد ان هم راحت تر است و در بین شخصیت ها و آدم های متفاوت نقش خیلی مهمی را بر عهده دارند و این مسائل را از صحبت هایی که در بین شان رد و بدل میشود واضح است و این مساله اثر خوب رضایت بخشی روی کیفیت داستان بازی گذاشته است.

صدا گذاشتن روی بازی که بدون ایراد و کامل است که باعث شده شخصیت پردازی و عالی و خوب باشد و در همه ی شخصیت ها مشترک است و به یاد صدا گذاشتن در بازی روی افرادی به نام های کاپیتان دیابتی یکی از کارکنان مدرسه و پسری که نقص جسمانی دارد و بر روی ویلچر می نشیند، که چقدر جالب است، می افتید.

نوضیح بازی South Park

ولی بازی Suth Park:Fractured but Whole فقط طنز و خنده آور و مسخره بازی نیست بازی گیم پلی جالب و گیرایی دارد که در رفت و آمد در شهر برای رفتن به محله هایی که ماموریت در آنجاست، جنگ و ستیز، حل کردن پازل های در هم ریخته، که بعضی از این کارها جنبه ی خوب و عالی داشته است و بعضی دیگر مشکل ساز است.

در ابن بازی مبارزه و جنگ ها به صورت نوبت به نوبت است و روش مشخصی دارد مثلا گروهی از شخصیت ها را در دست  گرفته و برابر دشمنان گوناگونی قرار میدهید که این دشمنان از جنگ جویان ژاپنی گرفته و دیگر دشمنان که متنوع از همه جا هستند،  که این موضوع باعث شده تا جنگیدن در بازی تکراری نباشد حتی با وجود سادگی و تکراری نبودن در بازی است.

در واقع ماموریت های جانبی یا کارها یی مثل سلفی گرفتن و قسمت ساختن بازی و موسیقی ها در قسمت های بازی، همه ی این ها به طور کلی خیلی ساده و پیش پا افتاده طراحی شده و حتی اگر هم در بازی نبود خدشه ای در پیشرفت بازی South Park:The Fractured but Wholeبه وجود می آمد.

از نکات مثبت گیم پلی در بازی، وجود پازل ها(یا همان جورچین ها)به وجود آوردن شخصیت جدید که این ها نقطه ی قوت و نیروی بازی به حساب میآید. به خصوص شخصی سازی که به دو قسمت قدرت و شخصیت تقسیم میشود. در بازی قسمتی وجود دارد به نام Artifact که قدرت و نیروی بازی کن شما با ان زیاد میشود و هر چه قدر سطح نیروی شما بالاتر برود قسمتی را برای گذاشتن (نصب) Artifact به دست می آورید و قدرت و نیروی خودتان را زیاد کنید.

South Park
South Park

نکته ی جالب و مثبت دیگری که دارد این است که تمام مهارت های بازی از اول در دست نیستند و با گذشت زمان و مراحل بازی با آهنگ مناسبی در اختیار قرار میدهد و باعث میشود در پایان بازی چیز های جدید و نو برای امتحان کردن داشته باشید و بازی حتی در زمانی که طولانی میشود و مدت آن زیاد میشود جذابیت خود را نگه میدارد. کسانی که بازی را ساخته اند تلاش کردند تا حی و حال بیشتری در کارتون بازی منتقل کنند و البته این فکر و ایده بسیار درست و منطقی بوده است و شخصیت ها به شکل جالب و دوست داشتنی شده اند. این بازی بهترین گزینه در بازار است با این که مشکلات و ایراد های زیادی دارد و به آن اشاره کردیم اما کلا این بازی لذت زیادی دارد و مخصوصا اگر خواهان و طرفدار ساوت پارک هستید حتما این بازی جالب و دوست داشتنی و مهیج را تجربه کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 9 =