همه چیز درباره بازی Splatoon 3

بازی Splatoon 3

بازی Splatoon 3 که در WiiU آغاز شد، موفقیتی برای این کنسول محسوب می شود. این یک بازی نادر برای نینتندو بود، که اکثراً شوترهای سوم شخص آنلاین را شامل می شد، اما این بازی مانند یک جوهر منحصر به فرد وارد کنسول شد. به جای اینکه سربازان معمولی شما با سلاح در بازی بجنگند، نینتندو با قرار دادن دو تیم بچه های ماهی مرکب را در مقابل هم دیگر قرار داد تا با سلاح های جوهری باهم بجنگند و این مفهوم را به چیزی رنگارنگ و دوستانه تبدیل کرد. دنباله ای که در اوایل زندگی سوییچ عرضه شد و در ابتدا پیشرفت زیادی داشت، سلاح ها، نقشه ها و حتی حالت تک نفره به بازی اضافه شد.

در اوایل سال ۲۰۲۱، نینتندو بیان کرد که بازی جدید Splatoon وارد سوییچ خواهد شد. در آن زمان این بازی به سادگی به عنوان Splatoon 3 شناخته می شد و یک تریلر کوتاه دریافت کرد که هم پاسخ هایی ارائه کرده و هم سؤالاتی را درباره این مجموعه در ذهن ایجاد می کرد. پس از انتشار، اطلاعات مختصری درباره Splatoon 3 به دست آوردیم. اگر آماده اید تا شما هم از اطلاعات مربوط به شوتر رنگی جدید مطلع شوید، پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تاریخ عرضه

بازی Splatoon 3

Splatoon 3 مدتی است که معروف شده است، اما آخرین به روزرسانی که دریافت کردیم هنوز بازی را به عنوان یک بازی که قرار است در سال ۲۰۲۲ عرضه شود، نشان می دهد. با توجه به اینکه تریلر جدیدی دریافت کردیم اما هیچ نسخه ای از آن در سپتامبر ۲۰۲۱ در Nintendo Direct منتشر نشد، انتظار داریم این بازی در پاییز یا زمستان عرضه شود. در حال حاضر، باید منتظر نمایش بعدی باشیم تا ایده جدیدی از زمان انتشار Splatoon 3 به دست آوریم.

پلتفرم ها

این ساده ترین سوالی است که می توان درباره بازی به آن پاسخ داد. Splatoon 3 منحصراً برای نینتندو سوییچ عرضه می شود. نینتندو هرگز بازی های اول شخص خود را با پلتفرم های دیگر و یا حتی رایانه های شخصی به اشتراک نمی گذارد و این بازی ها تفاوتی با بقیه بازی ها ندارد.

تریلر

بازی Splatoon 3

آخرین تصاویری که از Splatoon 3 دیدیم مربوط به نمایش Nintendo Direct در سپتامبر ۲۰۲۱ است. این تریلر، که Return of the Mammalians نام دارد، به شدت روی حالت داستانی بازی تمرکز دارد. این تریلر منتشر شده زمینه ای را برای جهان Splatoon که در Earth پساآخرالزمانی است ایجاد می کند، جایی که Inklings تکامل یافته اند تا شکل اصلی زندگی باشند. با این حال، در ادامه تریلر، موجودات خزدار جدیدی به عنوان برش های صحنه و ظاهر شده و سپس ناپدید می شوند.

خود نینتندو توضیح کوتاهی در صفحه رسمی اش برای Splatoon 3 ارائه کرده و می گوید: “تم حالت داستانی Splatoon 3 به نظر “بازگشت پستانداران” است. تا جایی که ما می دانیم، پستانداران از سطح سیاره ناپدید شده اند (البته به جز چند گره بامزه). این برای Inklings چه معنایی دارد؟” این موضوع نشان می دهد که این Mammalians جدید یا از نوع اضافه شده هستند و در کنار Octarians نوعی تهدید محسوب می شوند.

از سوی دیگر این تریلر چند محیط جدید را نشان می دهد، شامل شهرهای توهم زا، ساحل های برقی و مناطق ژاپنی. همچنین شخصیت های آشنای زیادی به بازی بازگشته اند، مانند Squid Sisters Callie و Marie و Cap’n Cuttlefish. این داستان چطور شکل خواهد گرفت، یا آیا امکان دارد جزئیات اصلی هنوز مخفی نگه داشته شده باشند.

گیم پلی

بازی Splatoon 3

به اندازه توطئه ها و جذابیتی که در داستان وجود دارد، این گیم پلی بازی است که اکثر مردم به خاطر آن به Splatoon می آیند و مطلقاً چیزی است که مردم به خاطر آن به Splatoon 3 پایبند شده اند. در هر دو تریلر، می بینیم که فرمول Splatoon ثابت مانده است. شما کنترل Inkling خود را از زاویه سوم شخص به دست می گیرید تا با سلاح دلخواه خود مراحل را پر از جوهر کنید. ما محبوب ترین حالت بازی یعنی Turf War را بررسی کرده ایم. مانند بازی های قبلی، این حالت دو تیم چهار نفره را در مقابل هم قرار می دهد تا تلاش کرده و تا حد امکان نقشه را با رنگ جوهر تیم خود بپوشانند.

در جدیدترین تریلر عرضه شده بازی سلاح های جدید دیوانه کنند و چیزی که ظاهرا نوعی خرچنگ رباتی به نام Crab Tank وجود داشت که می توانید سوار آن شوید و مانند یک توپ بچرخید و از توپتان یک انفجار جوهری ایجاد کنید. سلاح و دستگاه های جدید دیگر شامل Big Bubbler است که سپری را در یک منطقه ایجاد می کند، Zipcaster، قلاب جوهری است که با آن می توانید دور نقشه بچرخید؛ Killer Wail 5.1، که به طور خودکار لیزرهایی را از یک سری مگافون شلیک می کنند و سپر چتری و تیر و کمان.

به عنوان بخشی از تم پستانداران، یک مکانیک کاملاً جدید وارد Splatoon 3 شده و چیزی به نام Fuzzy Ink است. این مورد به عنوان چیزی توصیف می شود که “مانند یک موجود زنده تپش دارد، اما واقعا به نظر نمی رسد یک موجود زنده باشد.” در عمل، هر Inkling که با خز آن را لمس کند را پوشش می دهد و تا جایی آن ها را پوشش می دهد که به طور موقت قادر به کنترل شخصیتشان نباشند. هنوز مطمئن نیستیم که آیا این فقط یک مکانیک تک نفره است یا چیزی است که بتوانید از آن در بازی چند نفره آنلاین هم استفاده کنید.

وجود نقشه های جدید نیز تائید شده است. ما شاهد صحنه های محله شهری به نام Eeltail Alley ،Museum d’Alfonsino و سطح بیابانی به نام Scorch Gorge بودیم. قطعا نقشه های بیشتر، چه جدید و چه قدیمی، پس از انتشار در دسترس خواهند بود.

بازی چند نفره

بازی Splatoon 3

کل مجموعه Splatoon در درجه اول بر بازی چند نفره متمرکز است، که این برای اکثر بازی های نینتندو بسیار عجیب است. با این وجود، حتی گنجاندن حالت داستانی در این دنباله و اینکه Splatoon 3 چگونه به دنبال گسترش داستان و افسانه ها و روایت های جهان است، بازهم بازی چند نفره قلب تپنده بازی است. هرچند، به غیر از Turf War، نمی دانیم حالت جدید یا قدیمی دیگری در بازی وجود خواهد داشت یا خیر. انتظار داریم که حالات رتبه بندی شده محبوبی چون Splat Zones ،Tower Control و Clam Blitz به بازی برگردند و واقعا امیدواریم این اتفاق بیافتد، اما بازهم باید منتظر تائید بمانیم.

یک مسئله نامشخص دیگر این است که آیا حالت مشارکتی Salmon Run به بازی باز می گردد یا خیر. این حالت یک حالت جدید در Splatoon 2 بود، پس دوست داریم دوباره آن را ببینیم، یا نسخه بازسازی شده آن را با وجود پستانداران که در Splatoon 3 وجود دارند مشاهده کنیم.

محتوای قابل دانلود

بازی Splatoon 3

هنوز نمی دانیم برنامه های محتوای قابل دانلود چیست، اما Splatoon سابقه خوبی در اضافه کردن محتوای بیشتر پس از راه اندازی دارد. روش های مختلفی برای نینتندو وجود دارد که از طریق آن این کار را انجام دهد، همانطور که برای بازی های قبلی انجام می داد و فرقی ندارد این محتوای قابل دانلود نقشه، سلاح، مأموریت داستانی و یا فقط تجهیزات جدید باشند. محتوای قابل دانلود برای Splatoon 2 تقریباً مورد استقبال و پذیرش جهانی قرار گرفت، پس خوشحال می شویم ببینیم که چه برنامه هایی برای پشتیبانی از بازی Splatoon 3 وجود دارد.

مرکب باشید یا یک بچه (یا هر دو)، برای یک عنوان جذاب در مجموعه Splatoon آماده باشد! بازی Splatoon که در WiiU آغاز شد، موفقیتی برای این کنسول محسوب می شود. این یک بازی نادر برای نینتندو بود، که اکثراً شوترهای سوم شخص آنلاین را شامل می شد، اما این بازی مانند یک جوهر منحصر به فرد وارد کنسول شد. به جای اینکه سربازان معمولی شما با سلاح در بازی بجنگند، نینتندو با قرار دادن دو تیم بچه های ماهی مرکب را در مقابل هم دیگر قرار داد تا با سلاح های جوهری با هم بجنگند و این مفهوم را به چیزی رنگارنگ و دوستانه تبدیل کرد. دنباله ای که در اوایل زندگی سوییچ عرضه شد و در ابتدا پیشرفت زیادی داشت، سلاح ها، نقشه ها و حتی حالت تک نفره به بازی اضافه شد.

در اوایل سال ۲۰۲۱، نینتندو بیان کرد که بازی جدید Splatoon وارد سوییچ خواهد شد. در آن زمان این بازی به سادگی به عنوان Splatoon 3 شناخته می شد و یک تریلر کوتاه دریافت کرد که هم پاسخ هایی ارائه کرده و هم سؤالاتی را درباره این مجموعه در ذهن ایجاد می کرد. پس از انتشار، اطلاعات مختصری درباره Splatoon 3 به دست آوردیم. اگر آماده اید تا شما هم از اطلاعات مربوط به شوتر رنگی جدید مطلع شوید، پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 1 =