بازی های شبیه به اسکویید گیم

بازی شبیه اسکویید گیم

درام بقای جدید بازی اسکویید گیم با به تصویر کشیدن یک رقابت وحشتناک متشکل از بازی های مختلف کودکانه که در آن خطرات خیلی زیادی وجود داشت، تماشاگران نتفلیکس را تحت تأثیر قرار داد. این سریال کره ای به یک موفقیت بین المللی تبدیل شده و به برترین نمایش سرویس استریم در بیش از ۹۰ کشور تبدیل شد. از آن جایی که محبوبیت بی سابقه آن در سراسر جهان پخش شده است، طرفداران به دنبال تماشای نمایش هایی مانند “بازی مرکب” و فیلم هایی هستند که همان خشونت و محیط بازی سازی را داشته باشد. برخی از بینندگان از TikTok برای بازسازی برخی از لحظات نمادین بازی استفاده کرده اند، مانند بازی که در اپیزود اول انجام می شد “Red Light, Green Light”.

یکی از موضوعات محوری (بازی مرکب) این است که عواقب محاکمه ها به قدری وحشیانه است که هرچقدر هم پول ببرید، جایی در جامعه مدرن ندارید. این امر یک تفریح واقعی را غیر ممکن کرده است، اما تلاش برای یافتن تجربه مشابه در بازی های ویدیویی بسیار محتمل تر است. مرکز خرید در زیر عناوینی که گیمرها در صورتیکه بخواهند تورنمنت (بازی مرکب) خودشان را ایجاد کنند، باید آن ها را بازی کنند برایتان لیست کرده ایم.

بازی Move or Die

بازی شبیه اسکویید گیم
بازی Move or Die

یکی از جنبه های بازی مرکب که آن را در سراسر ۹ قسمتش غیرقابل پیش بینی نگه داشت، تنوع چالش هایی است که شرکت کنندگان با آن ها روبرو هستند. این ها از رقابت های آشنا مانند Tug of War تا آزمایش های عجیب تر مانند بازی اصلی Squid را شامل شده و بازیکنان را به این فکر وا می دارد که بعدا چه اتفاقی خواهد افتاد و چطور کارهای ساده یک کودک می تواند به مبارزه برای مرگ و زندگی تبدیل شود.

Move or Die یک بازی مشارکتی است که درام دیوانه وار متغیر و پرمخاطره “بازی مرکب” را به تصویر می کشد. همانطور که در استیم اشاره شد، این بازی مشارکتی تخریبی چهار نفره ده ها حالت مختلف دارد که با تغییر مداوم اصلاح کننده ها در هر ۲۰ ثانیه، دیوانه کننده تر هم می شود. بازیکنان ممکن است مسابقه ساده ای از Bomb Tag یا Falling Blocks را شروع کنند، تا فقط متوجه شوند که جهش یافته ای مانند Lights Off نقشه را در تاریکی فرو برده یا بازیکنی ناگهان Jetpacks داشته است.

مکانیک دیگری که بازیکنان را مضطرب می کند و ماهیت پرخطر “بازی مرکب” را تکرار می کند، اسم آن است، ” Move or Die”. بازیکنان باید تحرک خود را به طور مداوم حفظ کنند یا بمیرند، یعنی با تطبیق با تغییرات و شرایط جدید، آن ها باید به کار در جهت اهداف کنونی خود ادامه دهند. موقعیت ها خیلی سریع از کنترل خارج می شوند – درست مانند “بازی مرکب”.

بازی Fall Guys

بازی شبیه اسکویید گیم
بازی Fall Guys

فرضیه اصلی دیگر “بازی مرکب” این است که در پایان روز، فقط یک برنده وجود دارد. این همان مفهوم اصلی بازی های بتل رویال است، که باعث می شود آن ها انتخابی عالی برای بازیکنانی باشد که به دنبال بازسازی آن تجربه هستند.

متأسفانه، هیچ تطابق دقیقی بین فهرست عناوین بتل رویال کنونی برای ترکیب کار گروهی، حفظ نفس و خشونتی که “بازی مرکب” را برجسته می کند وجود ندارد. از بین تمام انتخاب ها، ” Fall Guys” بهترین کار را در حفظ اتمسفر نمایش بازی پر پیچ و خم کرده و وسواس بی نظیر برنده شدن است که بازی را برجسته کرده است.

اگر بخواهیم صادق باشیم، ” Fall Guys” یکی از خشن ترین عناوین بتل رویال در بازار است، با توجه به اینکه هیچ سلاحی وجود ندارد و این بازی با پاستیل های شیرین شکری پر شده است. با این حال، “بازی مرکب”، ” Fall Guys” متشکل از مجموعه ای از چالش های ساده و گاهی کودکانه است که شدت رقابت موجود را پنهان می کند. ” Fall Guys” دائما از هر راند به راند دیگر برای مرگ تلاش می کند و بسیاری از بازی های کوچک دارای بازیکنانی است که در خط پایان شیرجه می زنند تا به بازی بعدی برسند، درست مانند اپیزود اول “بازی مرکب” یعنی ” Red Light, Green Light”.

همانطور که در یادداشت های پچ رسمی اشاره شده، ” Fall Guys” تیم هایی را در فصل ۴ اضافه می کند، اما مکانیک اصلی همچنان حول یک پیروزی واحد می چرخد. هر بازیکنی که می خواهد بفهمد چگونه باید در چالش های غیرمنتظره “بازی مرکب” رفتار کرد، می تواند مدتی بازی ” Fall Guys” را اجرا کند.

بازی Roblox

بازی شبیه اسکویید گیم
بازی Roblox

همه واقعا به دنبال تجربه دیوانگی هستند و “بازی مرکب” ممکن است بهترین انتخاب برای انجام این کار به در بازی ” Roblox” باشد. ” Roblox” نیز مانند ” Fall Guys” اغلب با سطح خشونت گرافیکی که در فیلم نشان داده شد، همراه نیست، اما طرفداران فداکار موفق شده اند مقدار چالش های کافی را بازسازی کنند تا به “بازی مرکب” کمک کنند اولین بازی ویدیویی خود را آغاز کند.

برداشت ” Roblox” از “Squid Game” دقیقاً یک تجربه منسجم نیست. بلکه، از بازی هایی تشکیل شده که توسط کاربران مختلف بازسازی شده اند. اگرچه کیفیت آن متفاوت است، اما در حال حاضر بهترین راه برای امتحان کردن چالش های “بازی مرکب” در یک محیط مجازی است.

مثلاً بازیکنان می توانند ماژولی به نام ” Red Light, Green Light EPISODE 5!” را جستجو کنند که شامل نسخه هایی از Honey Comb ،Tug of War ،Red Light ،Green Light و غیره است. هرکسی که سرگرمی مورد نظر خود را در آن پیدا نکند، می تواند “Squid Game X” را امتحان کند که شامل بسیاری از همان بازی ها است اما هر کدام کمی متفاوت هستند.

بازی We Happy Few

بازی شبیه اسکویید گیم
بازی We Happy Few

یکی از جالب ترین موارد درباره “بازی مرکب” این است که چگونه افرادی که چیزی برایشان مهم نیست بازی را انجام داده و با بازیکنان دیگر رفتار می کنند. همانطور که شرکت کنندگان مختلف زندگی و دست و پای خود را در خطر قرار می دهند، نگهبانان Front Man مرموز با آرامشی و هم انگیز پیش می روند. لازم به ذکر این حقیقت نیست که همه این ها در حال اتفاق می افتد که نگهبانان لباس های رنگارنگی می پوشند و رقبا را مجبور به انجام بازی هایی می کنند که در ظاهر عجیب به نظر می رسد.

در دنیای ” We Happy Few” یک ماده مخدر توهم زا اکثر مردم را گیج کرده است و نمی توانند درست از غلط را تشخیص دهند. بسیاری از آن ها ماسک های همیشه خندان زده اند، حتی با وجود این که کارهای وحشتناکی علیه مردم بی گناه کرده اند. این ناگزیر منجر به خشونت و بی نظمی می شود و افراد کمی که تحت تأثیر قرار نگرفته اند (که به عنوان “downers” معروف هستند) باید همه تلاششان را کنند تا در این دنیای فریبنده شاد زنده بمانند.

تقریباً مانند “بازی مرکب” یک حس فراگیر از پارانویا در هر گوشه ای از بازی ” We Happy Few” وجود دارد. مادامی که بازیکن تلاش می کند راهش را به بیرون از شهر Wellington Wells پیدا کند، چیزهای بیشتری درباره اینکه چطور اوضاع تا این حد بد شده می فهمند. اگر از جدا کردن لایه های جامعه دیستوپیایی و رویدادهای وحشتناکی که با کمی طنز همراه است لذت می برید، ” Wellington Wells” احتمالا همان چیزی است که دنبالش هستید.

بازی Danganronpa

بازی شبیه اسکویید گیم
بازی Danganronpa

فرانچایز ” Danganronpa” به دلیل شوخی و سطح بالای خشونت، بدنام شده است، که در حال حاضر برای طرفداران سریال “بازی مرکب” عالی است. این مجموعه گروهی از دانش آموزان دبیرستانی را دنبال می کند که مجبورند همدیگر را توسط Monokuma بکشند، فردی مرموز در لباس خرس.

جدا از ترسناکی ذاتی که در اصل موضوع وجود دارد، مجموعه ” Danganronpa” جنبه دیگری از “بازی مرکب” را هم دارد که مخاطبان را جذب کرده است: بازی های کوچک. مادامی که داستان پیشرفت می کند، دانش آموزان مجموعه ای از Class Trials را برگزار می کنند تا مشخص شود قاتل بین آن ها چه کسی است. دفاع یا استدلال بازیکن معمولاً در انواع مختلفی از بازی های کوچک ظاهر می شود، شامل تیراندازی به گالری که در آن زره یک نفر را بر می دارید (معروف به دفاع از خود) و یک بازی ریتمی که بازیکنان در آن باید کلماتی را به ترتیب درست ردیف کنند تا استدلالی را شکل دهند.

بازیکنان و بینندگان “بازی مرکب” که محو موضوع تیره و تاریک آن نشده اند ممکن است مجذوب ترکیب عجیب زیبایی شناسی جدید بصری و بازی های کوچک وسیع آن شوند. بهترین بخش آن این است که این فرانچایز بسیار گسترش یافته و چندین بازی و کتاب و همچنین دو انیمه اسپین آف را هم در بر می گیرد.

بازی Gang Beasts

بازی شبیه اسکویید گیم
بازی Gang Beasts

“بازی مرکب” کلاً درباره تبدیل بازی های کودکانه به قلمروی هرج و مرج و وحشت است و چه بازی ای بهتر از “Gang Beasts” می توان آن را خلاصه کند؟ از بیرون، “Gang Beasts” پس زمینه ای بسیار زیبا را برای سرگرمی فراهم می کند و شخصیت های قابل ستایشی که بازیکنان می توانند به معنای واقعی کلمه صدها ترکیب را از همان ابتدا شخصی سازی کنند.

با این حال، لحظه ای که وارد بازی می شوید، همه چیز زشت می شود. هدف این است که آخرین نفری باشید که زنده می ماند، چون همه سعی می کنند از دیگران پیشی بگیرند. آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست، اگرچه – هر دکمه بخش مختلفی از بدن را کنترل می کند و شما باید مادامی که دیگران را از نقشه حذف می کنید، بر ترکیبات سختی تسلط پیدا کنید.

همچنین این امکان وجود دارد که نقشه به شما کمک کند. دقیقاً مانند فرد شماره ۲۱۲ در “بازی مرکب” که قاچاقی یک فندک داشت تا به او در چالش اپیزود ۳ (از طریق Vulture) کمک کند، بازیکنان “Gang Beasts” می توانند با هوشمندانه در نظر گرفتن محیط اطراف، گسترده فکر کرده و پیروزی خود را تضمین کنند. برای مثال، در یک نقشه به شما اجازه داده شده است که طنابی را ببرید که دشمنان روی آن ایستاده اند و آن ها را بکشید.

در مجموع، سبک knock-em-out چند نفره “Gang Beasts” بسیار شبیه به “بازی مرکب” است، فقط اینکه مردن در این بازی مشارکتی رنگارنگ خنده دار است.

بازی Grand Theft Auto 5  (با اصلاح ها)

بازی شبیه اسکویید گیم
بازی Grand Theft Auto 5

“GTA 5” با کمک انجمن اصلاحگر خود از عمر طولانی برخوردار شده است. یک اصلاح حتی ۷۰ ماموریت جدید را به بازی اضافه کرد و زمان بازی اضافی را در محیط های مورد علاقه بازیکن، در اختیار او گذاشت. با این حال، برخی اصلاحگرها از دارایی های “GTA 5” برای ایجاد جهان جدیدی استفاده کردند، یا فرهنگ پاپ محبوب را بازسازی کردند. حالا، چندین استریمر ویدیوهایی از اصلاح ارسال کرده اند که “بازی مرکب” را زنده می کند.

مثلاً، Caylus اجرای “بازی مرکب” خود را با گفتن این مورد که فراموش کرده در رویداد ثبت نام کنند، به بینندگان شروع کرد. سپس، در هر بازی مانور داد و بازی را با Red Light ،Green Light آغاز کرد. اگرچه Caylus بر اصلاحی که از آن استفاده می کرد نامی نگذاشت، اما به طور کامل “بازی مرکب” را تقلید کرده بود و همان منظره تاریک را به تصویر کشید.

این اصلاح حتی به نگهبانان نقابدار با لباس صورتی هم اجازه می داد تا به طرز شومی در اطراف بازی بایستند، اما حرفی نزنند. Caylus این کار را در دو بازی  (Red Light, Green Light و پل شیشه ای بدنام) انجام داد، اما چالش را در دور سوم، که شامل ماشین های پرنده در تمام نقشه “GTA 5” بود، باخت. پس از افتادن از آسمان با موتور سیکلت، Caylus توسط اصلاح کننده بازی “از بین رفت”.

به نظر می رسید Kwebbelkop تجربه “بازی مرکب” متفاوتی داشته باشد. اگرچه او هم بازی را با Red Light ،Green Light شروع کرد، اما سپس به بازی پر هرج و مرج Simon Says و قدم زدن روی پل شیشه ای رفت. در نهایت، گروهی یک بازی ماشین های موزیکال را انجام داده و در نهایت همه چیز نابود شد. Kwebbelkop بازی را برد، اما بسیاری در آن خوش شانس نبودند.

بازی “بازی مرکب” در “GTA 5” به بازیکنان اجازه می دهد دوباره به Los Santos بروند و در تریلر پر تنش آن غرق شوند، که می تواند به اندازه خود مجموعه شدید باشد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 17 =