معرفی بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl

بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl

بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl عنوان جذاب بعدی فرانچایز Stalker است که افراد زیادی منتظرش هستند. این بازی ۱۳ سال پس از آخرین عنوان در این مجموعه عرضه شد و اولین ظهورش در کنسول‌ ها به عنوان یک بازی انحصاری برای کنسول Xbox Series X بود. برای به‌ روز کردن اطلاعات شما درباره این شوتر بقای پسا آخرالزمانی ما تمام اطلاعاتی که باید درباره Stalker 2 بدانید را برایتان جمع‌ آوری کرده‌ ایم.

تاریخ انتشار بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl

بازی Stalker 2: Hear of Chernoby قرار است در تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۲۲ عرضه شود. این بازی به طور رسمی در سال ۲۰۱۰ و پس از راه‌ اندازی Call of Pripyat معرفی شد. سازنده GSC Game World قبل از انحلال این شرکت در سال ۲۰۱۱ مدت کوتاهی روی آن کار کرد. Stalker 2 به دلیل مشکلات بین سرمایه‌ گذاران، کارمندان و دارندگان IP، پس از آن و در سال ۲۰۱۲ رسماً لغو شد.

پس از آن اتفاقات زیاد رخ داد و GSC Game World به چندین استودیوی سازنده و پروژه تبدیل شد. این استودیو در سال ۲۰۱۴ دوباره احیا شد و Stalker 2 دوباره در سال ۲۰۱۸ معرفی شد. این بازی رسماً در طول نمایشگاه Xbox Series X مایکروسافت در سال ۲۰۲۰ با یک نسخه نمایشی رونمایی شد.

پلتفرم‌ ها

بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl

Stalker 2: Heart of Chernobyl یک بازی انحصاری کنسول Xbox است. این بازی قرار است برای Xbox Series X و Series S و همچنین رایانه شخصی عرضه شود. هنگام راه‌ اندازی، بازی از طریق Xbox Game Pass در دسترس خواهد بود. اگر چه تاریخ عرضه بازی باری پلی‌ استیشن ۵ هنوز معلوم نیست، اما اسنادی منتشر شده‌ اند که نشان می‌ دهند این بازی فقط به مدت سه ماه انحصاری خواهد بود.

با این حال این بدان معنا نیست که بازی وارد پلی‌ استیشن ۵ می‌ شود. Tetris Effect: Connected نیز در سندی به عنوان یک بازی انحصاری شش‌ ماهه خوانده شده بود. این نسخه به‌ روز شده در ژوئیه وارد پلی‌ استیشن ۵ می‌ شود اما پلی‌ استیشن ۵ نه. GSC Game World می‌گوید بازی Stalker 2 به دلیل محدودیت قابلیت عملکرد وارد سیستم‌ های نسل آخر نخواهد شد.

تریلر

مایکروسافت در جریان نمایشگاه بازی Xbox Series X در سال ۲۰۲۰ بازی Stalker 2 را در طول یک تریلر به نمایش گذاشت. در این تریلر سرزمینی ترسناک و ویران از طریق مجموعه‌ ای از تصاویر وحشتناک و همچنین بینش دقیق و عمیق بازی نشان داده شده است. می‌ توانید از سایت‌ های مربوطه این تریلر را تماشا کنید.

گیم پلی

بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl

مایکروسافت در طول کنفرانس مطبوعاتی E3 2021، گیم پلی Stalker 2 را به نمایش گذاشت. این تریلر صحنه‌ هایی از گیم پلی را با گروهی از بازماندگان در اطراف آتش نشان می‌ دهد. تریلر سیستم‌ های گیم پلی جذابی را نشان می‌ دهد. اولین مورد توانایی گرفتن چیزهایی برای سلاح‌ هایتان در سراسر محیط و اتصال سریع آن‌ ها است. در این تریلر نشان می‌ دهد که بازیکن بدون رفتن به صفحه تجهیزات، یک طیف صدا خفه کن را دریافت کرده و سریعاً آن را به سلاحش متصل می‌ کند.

همچنین چند طرح دشمن هم نشان داده می‌ شود، از جمله طرح به‌ روز شده Bloodsucker که شباهت زیادی به Cthulhu دارند. در واقع برای مجموعه Stalker، تصاویر در تریلر گیم پلی کمی دیوانه کننده به نظر می‌ رسند. با این حال، مایکروسافت مشخص نکرده که گیم پلی با چه سیستمی اجرا شده است.

بازی چند نفره

بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl

اگرچه GSC Game World هیچ‌ چیزی را اعلام نکرده است اما به نظر می‌ رسد Stalker 2 از نوعی بازی چند نفره برخوردار خواهد بود. GSC نشان بازی چند نفره “پرنده سحرخیز (early bird)” را به عنوان پاداش پیش سفارش ارائه داده است و نسخه‌های Deluxe و Ultimate بازی دارای لباس بازی چند نفره و اسکین­ های سلاح خواهند بود.

در حال حاضر هیچ جزئیاتی درباره بازی چند نفره نداریم. مدتی است که طرفداران در مجموعه Stalker درخواست مشارکت کرده‌ اند اما به نظر نمی‌ رسد که این همان روندی باشد که GSC به سوی آن می‌ رود. با وجود چندین اسکین و نشان‌های منحصر به فرد برای گرفتن موارد مختلف به نظر می‌ رسد بازی چند نفره در Stalker 2 دارای نوعی حالت بازیکن در مقابل بازیکن خواهد بود.

محتوای قابل دانلود

هیچیک از بازی‌ های قبلی Stalker محتوای قابل دانلود دریافت نکرده‌ اند اما این مورد قرار است برای Stalker 2 متفاوت باشد. بازی قرار است دو داستان توسعه دریافت کند که به عنوان (گسترش‌های اضافی در مقیاس بزرگی باشند که داستان اصلی را ادامه داده یا آن را گسترش می‌دهند) به نظر می‌ رسد جدا از این دو توسعه، بازی محتوای قابل دانلود دیگری را هم دریافت خواهد کرد.

نسخه Ultimate بازی با Season Pass ارائه می‌ شود، که (تمام محتواهای قابل دانلود پس از عرضه در نسخه را علاوه بر دو گسترش داستانی) را به صاحبان این نسخه ارائه می‌ دهد. این نسخه همچنین شامل یک مأموریت جانبی انحصاری است که به تلاش‌ های جانبی احتمالی در طول محتوای قابل دانلود اشاره دارد.

به علاوه، انتظار لوازم جانبی محتوای قابل دانلود را هم داریم. نسخه‌های Deluxe و Ultimate بازی دارای لباس و اسکین­ های سلاح برای بازی تک‌ نفره و چند نفره هستند. GSC Game World هیچ‌ چیزی را تأیید نکرده است اما پس از راه‌ اندازی، احتمالاً شاهد لوازم جانبی محتوای قابل دانلود خواهیم بود.

پیش سفارش

بازی Stalker 2: Heart of Chernobyl

پیش سفارش برای Stalker 2: Heart of Chernobyl اکنون در خرده‌ فروشی‌های دیجیتالی فعال است. نسخه‌های فیزیکی (دیسکی) نیز اعلام شده‌ اند، اما هنوز برای پیش سفارش آماده نیستند. صرف‌ نظر از نسخه، تمامی پیش سفارش‌ ها با بسته پیش سفارش انحصاری عرضه می‌شوند، که شامل محتوای آتشین گسترده، سلاح انحصاری و اسکین­ های زره و نشان پند نفره (پرنده سحرخیز) است.

نسخه‌های مختلفی برای پیش سفارش در دسترس است. به صورت دیجیتالی، نسخه استاندارد شامل بازی، بسته پاداش پیش سفارش و محتوای انحصاری Steam است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دو =