نسخه بازسازی Star Wars: Knights of the Old Republic

نسخه بازسازی Star Wars: Knights of the Old Republic

نسخه بازسازی Star Wars: Knights of the Old Republic انحصاری پلی استیشن ۵ خواهد بود؟ قبل از اینکه Disney آی پی جنگ ستارگان را خریداری کند و تقریباً هر چیزی که در مجموعه فیلم اصلی نبود را از آن حذف کند، هزاران دنیای بازی، کتاب و نمایش‌های گسترده Star Wars وجود داشت که همه‌ چیز را نشان می‌داد. برخی بازی‌ها به‌ وضوح تلاش می‌کردند داستان فیلم‌ها را دوباره بازگو کنند، درحالی‌ که بقیه آن‌ها سعی می‌کردند خلأ بینشان را پر کنند. زمانی که BioWare فرصت ساخت یک بازی جنگ ستارگان را پیدا کرد، تصمیم گرفت آن را در جایی قرار دهد که بیشترین آزادی خلاقانه را در اختیار داشت: گذشته دور.

Knights of the Old Republic در ابتدا در سال ۲۰۰۳ برای رایانه‌های شخصی و Xbox منتشر شد. با استفاده از تجربه‌ای که BioWare در نوشتن داستان‌های نقش‌ آفرینی دقیق، پیچیده و لایه‌ای داشت و ترکیب آن با محیط جهان جنگ ستارگان، داستان اصلی شکار Darth Revan به یک کلاسیک فوری تبدیل شد. حتی دو دهه بعد، بسیاری آن را به عنوان بهترین داستان جنگ ستارگان که تا آن زمان گفته شده در نظر گرفتند. با این حال، دو دهه حتی بهترین بازی‌ها را هم کهنه نشان می‌دهد. به همین دلیل بود که شایعات مربوط به نسخه بازسازی Star Wars: Knights of the Old Republic تا این حد جذاب و هیجان‌ انگیز شد. خوشبختانه، این شایعات درست بودند. ما تاکنون تیزر کوتاه و چند مقاله از اطلاعات مربوط به بازی دریافت کرده‌ ایم، در ادامه نیز تمامی اطلاعاتی که از نسخه بازسازی Knights of the Old Republic داریم را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

تاریخ انتشار نسخه بازسازی Star Wars: Knights of the Old Republic

نه تیزر و نه جزئیات بعدی درباره نسخه بازسازی Knights of the Old Republic اطلاعاتی درباره تاریخ انتشار و یا حتی بازه زمانی آن منتشر نکردند. با این حال، Ryan Readwell تهیه‌ کننده اصلی بازی بیان کرد که توسعه بازی “مدتی” است که فعال شده است. مقدار این مدت به سختی قابل محاسبه است و توسعه بازی‌ها در بهترین حالت مدت‌ها طول می‌کشد. به علاوه این واقعیت که تنها فیلمی که از بازی نشان دادند تریلر بسیار خلاصه CGI بود، تصور می‌کنیم این بازی حداقل یک سال دیگر منتشر خواهد شد، شاید هم دیرتر. همه‌ چیز به میزان مهم بودن نسخه بازسازی بستگی دارد.

پلتفرم‌ ها

نسخه بازسازی Star Wars: Knights of the Old Republic

به عنوان یکی از مواردی که در نمایش پلی‌ استیشن در ماه سپتامبر مشخص شد، ما می دانیم که یک سری انحصار در زمان شروع انتشار برای این بازی وجود خواهد داشت. با بررسی جزئیات ارائه شده در وبلاگ رسمی پلی‌ استیشن پس از کنفرانس، تأیید شد که نسخه بازسازی Knights of the Old Republic در زمان انتشار منحصراً برای رایانه شخصی و پلی‌ استیشن ۵ خواهد بود. ظاهراً، Sony Interactive Entertainment حتی به تیم Aspyr کمک می‌کند تا به طور کامل از سخت‌ افزار پلی‌ استیشن ۵ استفاده کنند.

عبارات موجود در آنجا نشان نمی‌داد که آیا بازی در نهایت وقتی انحصاری بودنش تمام شد برای کنسول‌های دیگر عرضه می‌شود یا خیر، اما فعلاً، هیچ ایده‌ای نداریم که این انحصاری بودن چقدر طول خواهد کشید. معاملات این چنینی معمولاً از شش ماه تا چند سال طول می‌کشند، پس نمی‌توان گفت طرفداران Xbox چه زمانی باید انتظار بازگشت Knights of the Old Republic به سیستم‌ هایشان را داشته باشند.

تریلر

نسخه بازسازی Star Wars: Knights of the Old Republic

تنها تریلری که داریم چند دقیقه CGI بدون گیم پلی است. تریلر با روایتی از صدای آشنای Bastila Shan شروع می‌شود، که بازهم توسط Jennifer Hale بازی شده و ایدئولوژی Sith را به عنوان چهره‌ای پوشیده که در میان مه راه می‌رود توصیف می‌کند. آن‌ها سلاح قرمز رنگ خود را روشن می‌کنند، همانطور که Bastila می‌گوید آن‌ها با “بزرگ‌ترین Sith در نسل‌ها روبرو هستند” و ماسک نمادین Revan با تیغه درخشانی روشن می‌شود. تریلر با یک جمله تمام می‌شود و آن جمله هم “آن‌ها باید متوقف شوند” است.

داستان Knights of the Old Republic به عنوان یک نسخه بازسازی شناخته شده است و این موضوع دست‌ نخورده باقی خواهد ماند. یا بهتر بگوییم، اگر Aspyr بداند چه چیزی برایشان خوب است، نباید خیلی آن را تغییر دهد. داستان Darth Revan و Darth Malak، جنگ Sith و Jedi و سفر شخصیت شما در طول داستان همگی برای طرفداران تقریباً بی‌نقص تلقی می‌شوند. بازگشت Jennifer Hale به عنوان Bastila راهی عالی برای نشان دادن این است که آن‌ها قصد دارند به نسخه اصلی احترام بگذارند و Treadwell بیان کرد “من فکر می‌کنم که قرار است برخی صدای آشنای دیگر را هم بشنوید، اما احتمالاً این صدا به قدری عمیق است که فعلاً به آن می‌پردازیم.” او همچنین می‌خواهد “فناوری مدرن، ویژگی‌ها و تصاویر و موارد دیگر را در عین حفظ یکپارچگی داستان و شخصیت‌هایی که به آن‌ها احترام می‌گذاریم در بازی بگنجاند.” با همه این‌ها به نظر می‌رسد طرفداران نگران تغییر و دخالت زیاد در داستان Knights of the Old Republic نیستند.

گیم پلی

اگر تنها یک‌ چیز وجود داشته باشد که اکثر مردم، البته به‌ جز طرفداران سرسخت، درباره آن با هم موافق باشند، این است که Knights of the Old Republic می‌تواند از یک سری به‌ روزرسانی و گیم پلی بهره‌مند شود. در بازی اصلی از نوعی سیستم نوبتی استفاده شد که سیستم D20 از بازی Dungeons and Dragons را به یک مکانیسم نقش‌ آفرینی تبدیل کرد. درحالی‌ که همچنان دوست داریم که این بازی همچنان یک نقش‌ آفرینی باشد، اما احتمالاً اکشن لحظه‌ای هم تا حدی تغییرات گسترده خواهد داشت.

اینکه همچنان یک سیستم نوبتی خواهد بود یا خیر هنوز معلوم نیست. ممکن است به هر دو صورت باشد، اما شک داریم که همچنان از سیستم‌های D20 استفاده کند. حداقل، باید به گونه‌ای باشد که گیمرهای معمولی که با نقش‌ آفرینی‌های همیشگی آشنا نیستند بتوانند آن را درک کنند.

نسخه بازسازی Star Wars: Knights of the Old Republic

همین امر احتمالاً درباره منوها هم صادق خواهد بود، که به نوعی با آشفتگی همراه بودند. آیتم‌ها به شدت بی‌نظم بودند، تجهیزات و مدیریت سلاح‌ها، زره‌ها و سایر آیتم‌ها در تمام شخصیت‌ها و کاری دشوار بوده و حتی ردیابی مأموریت‌ها هم دردآور بود. این‌ها پیشرفت‌های آسانی در کیفیت بازی است که Aspyr می‌تواند به راحتی انجام داده و باعث شود Knights of the Old Republic حس مدرن‌تری را القاء کند.

اگرچه شاید مهم‌ترین بخش، نقش‌ آفرینی واقعی باشد. Knights of the Old Republic گزینه‌های دیالوگی بیشتر، انتخاب‌های معنی‌دار و مأموریت‌های پویاتری را نسبت به بقیه بازی‌های امروزی ارائه می‌دهد. حتی BioWare نیز در طول زمان بازی‌های خود را ساده‌تر کرده تا چند خط را برای انتخاب ارائه دهد و آن‌ها را هم نوشت. برای درک اینکه واقعاً چه چیزهایی می‌گویید، به خصوص اینکه شخصیت اصلی صدا نداشت، نوشتن یک خط کامل ضروری بود. اما تا جایی که می دانیم، شخصیت شما در این نسخه بازسازی صدا خواهد داشت.

Orion Kellogg تهیه‌ کننده اجرایی در Lucasfilm Games بازهم سعی می‌کند نگرانی‌های احتمالی را کاهش دهد: ” ما واقعاً مدت‌ها است از نزدیک با Aspyr کار کردیم تا آنچه که KOTOR را عالی کرده بازسازی کرده و به مخاطبان جدید عرضه کنیم، زیرا می‌خواهیم این بازی یک نقش‌ آفرینی باورنکردنی باشد. ما می‌خواهیم این بازی به‌ اندازه گذشته محبوب باشد. برخی از ملاقات‌های من در هفته جاری با Aspyr درباره این است که “چرا این انتخاب را در بازی اصلی کردیم و آن بازی امروز چگونه است؟ چطور می‌توانیم آن انتخاب را گسترش دهیم و معنادارتر یا مؤثرتر کنیم؟ ما درباره همه‌ چیز از تمام کلمات دیالوگ‌ها تا لباس‌هایی که شخصیت پوشیده است فکر می‌کنیم.”

سرانجام، به نظر می‌رسد Aspyr بهترین تیمی است که می‌داند چطور می‌تواند Knights of the Old Republic را بازسازی کرده و در عین حفظ چیزی که باعث خاص شدنش می‌شود، آن را بهبود ببخشد. آن‌ها قبلاً بازی اصلی را پورت کرده بودند، پس با کار با این بازی آشنایی کامل دارند.

بازی چند نفره

نسخه بازسازی Star Wars: Knights of the Old Republic

اگر این نسخه بازسازی واقعیت داشته باشد، هیچ شکلی از بازی چند نفره وجود نخواهد داشت. براساس چیزی که سازندگان درباره تلاش برای حفظ بازی واقعی بیان کرده‌ اند، اضافه کردن چیزی مانند بازی چند نفره حرکت عظیمی بوده و برخلاف همه‌ چیزهایی که تاکنون گفته‌ اند می‌باشد.

محتوای قابل دانلود

بازی Knights of the Old Republic هرگز محتوای قابل دانلودی نداشته است، اگرچه در نهایت یک دنباله دریافت کرد. پروژه‌ای به این اندازه، به نظر نمی‌رسد بخواهد محتوای قابل دانلودی داشته باشد، البته این نظر ما است، اما شاید به دنبال بازسازی خود دنباله باشد که نیازمند چیزی بیش از نسخه اصلی است، یا شاید کار با ساخت بازی جدیدی در این سبک ادامه پیدا کند. در حال حاضر، چیزی درباره محتوای قابل دانلود گفته نشده است، پس باید قبل از هر نتیجه‌ گیری‌ای منتظر اخبار بمانیم.

پیش سفارش

نسخه بازسازی Star Wars: Knights of the Old Republic

این ماجراجویی کهکشانی به این زودی عرضه نخواهد شد، پس پیش سفارش‌ها نیز هنوز در دسترس نیستند. اگر برآوردهای ما درست باشد، زمان زیادی را باید منتظر باشیم. زمانی که انتشار نسخه بازسازی Knights of the Old Republic نزدیک باشد، جزئیات مربوط به پیش سفارش هم عرضه می‌شود، ما تمام اطلاعات درباره اینکه کجا و چگونه می‌توانید نسخه خود را خریداری کنید با شما در میان خواهیم گذاشت.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =