بازی‌های VR استیم با Oculus Quest 2

بازی‌ واقعیت مجازی استیم Oculus Quest 2

اگر یک Oculus Quest 2 دارید حتما کنجکاو هستید تا بازی های استیم را با آن تجربه کنید. در این مقاله نحوه بازی‌ واقعیت مجازی استیم با Oculus Quest 2 را مرحله به مرحله آموزش داده ایم.

نحوه انجام بازی‌های واقعیت مجازی استیم با Oculus Quest 2

مراحل سریع

 • Steam VR و برنامه Oculus PC را دانلود کنید.
 • Quest 2 را به رایانه خود وصل کنید
 • هنگام استفاده از گزینه منوی دسکتاپ در برنامه Oculus PC ،Steam VR را باز کنید.

هرچند لیست باور نکردنی از بازی های Meta Quest 2 برای انجام وجود دارد، اما آن ها تنها عناوین واقعیت مجازی موجود نیستند. قبل از اینکه Meta Quest 2 (که قبلاً Oculus Quest 2 نام داشت) پتانسیل بازی های واقعیت مجازی مستقل خود را به ما نشان دهد، مجموعه کاملی از تجارب در رایانه شخصی وجود داشت. این موارد شامل بهترین بازی های واقعیت مجازی – مانند Half-Life Alyx- می شدند که به طور انحصاری در برنامه Oculus PC یا Steam VR در دسترس هستند.

خوشبختانه، با اینکه Valve هدست Valve Index مختص به خود را ساخت، اما بازی های Steam VR آن هنوز با هدست های Meta قابل اجرا هستند. پس ما در این مقاله از سایت مرکز خرید به ارائه راهنمایی درباره نحوه اجرای بازی ‌های Steam VR با Quest 2 پرداخته ایم.

ابزارها و وسایل مورد نیاز

 • یک رایانه شخصی با Steam، Steam VR و Oculus APP نصب شده
 • یک کابل اتصال Oculus Quest (اختیاری)

مراحل

 • Steam VR و برنامه Oculus PC را دانلود کنید. برای دانلود Steam VR، به یک برنامه Steam نیاز دارید که روی رایانه شما نصب باشد.
 • هدست Quest 2 را به رایانه شخصی خود متصل کنید.

بازی‌ واقعیت مجازی استیم Oculus Quest 2

 • وقتی Quest 2 را به رایانه شخصی متصل کردید، آن را کنار بگذارید و به طور خودکار وارد برنامه Oculus PC خواهید شد. اگر در صفحه اصلی نیستید، وارد آن شده و در قسمت پایین، باید منویی با گزینه ای برای دسکتاپ را مشاهده کنید. این قسمت دارای نمادی به شکل مانیتور رایانه شخصی است. به این صورت می توانید دسکتاپ خود را مشاهده کنید و از اینجا می توانید Steam و سپس Steam VR را باز کنید تا هر بازی که واقعیت مجازی که دارید را اجرا کرده و بازی های دیگری را دانلود کنید.

نحوه تبدیل Quest 2 به یک هدست Steam VR اصلی

اگر می خواهید کارها را یک گام جلوتر ببرید، یک ابزار منبع باز و شناخته شده در جامعه وجود دارد که عملکرد برنامه Oculus App حذف کرده و Quest 2 شما را به “یک هدست Steam VR تقریباً اصلی” تبدیل می‌کند. توجه کنید که این برنامه (که OculusKiller نام دارد) بیش از حد در کارش خوب است. این برنامه Oculus Dash را به طور کامل غیر فعال می کند که شدت توانایی شما در راه اندازی و خروج از بازی ها را محدود می‌کند. اگر دوست دارید عناوین واقعیت مجازی رایانه شخصی را در Oculus و Steam بازی کنید، پس باید از این ابزار دوری کنید.

بازی‌ واقعیت مجازی استیم Oculus Quest 2

 1. OculusKiller را از GitHub دانلود کنید. این برنامه منبع باز به صورت رایگان از سوی خالقش یعنی ItsKaitlyn03 در دسترس است. همچنین باید برنامه Oculus PC را نصب کرده باشید.
 2. Task Manager را باز کرده و OVRService را در Services متوقف کنید. برای باز کردن Task Manager کافی است کلیدهای CTRL + ALT + DEL را به صورت همزمان در ویندوز نگه دارید و در صفحه بعدی گزینه ای برای Task Manager خواهید دید.
 3. از اینجا، روی فلش پایین کنار جزئیات بیشتر ضربه بزنید و وارد Services Tab شوید. در بخش جدید اسامی را چک کرده و پایین و بالا بروید تا OVR Service را پیدا کنید؛ روی آن کلیک راست کرده و روی Stop ضربه بزنید.
 4. File Explorer را باز کرده و به C:\Program Files\Oculus\Support\oculus-dash\dash\bin بروید؛ یک روش آسان برای انجام این کار این است که آدرس گفته شده را در نوار موجود در Address Bar کپی کرده و سپس روی صفحه کلید دکمه Enter را فشار دهید. پوشه ای که وارد آن شدید، مرکز فایل های کلیدی است که به برنامه Oculus PC اجازه می دهد به خوبی کار کنند، اما باید چند مورد را تغییر دهید.
 5. در این پوشه نام OculusDask.exe را به OculusDash.exe.bak تغییر دهید، سپس پوشه OculusKiller را باز کرده، فایل جایگزین ItsKaitlyn03 به نام OculusDash.exe را پیدا کرده و آن را به همان پوشه ای منتقل کنید که اسمش را تغییر دادید.
 6. Task Manager را باز کرده و مجدداً OVR Service را راه اندازی کنید. آن را مانند قبل پیدا کرده، اما به جای Stop باید روی Start راست کلیک کرده و ضربه بزنید.

بحث پایانی

بازی‌ واقعیت مجازی استیم Oculus Quest 2

چه بخواهید از OculusKiller استفاده کنید و چه نه، Steam VR همان چیزی است که از تجربیات واقعاً باورنکردنی واقعیت مجازی برخوردار است. Half-Life: Alyx یکی از مواردی است که به این زودی صحبت درباره آن تمام نخواهد شد. هرچند Quest 2 در مقایسه با Valve Index کامل و همه جانبه نیست، اما این ادامه فرانچایز به شدت محبوب Half-Life همچنان یکی از بهترین بازی‌های واقعیت مجازی به شمار می‌رود. این بازی هم معماهای علمی شگفت انگیزی را برای طرفداران ارائه می دهد و هم گودال های پر از زامبی های مرگباری را برایتان به ارمغان می آورد و توانایی های شما را مورد آزمایش قرار می دهد.

پس از آن No Man’s Sky وجود دارد. یک بازی بقای ماجراجویی اکشن که شانس کشف کهکشان بی پایان جذابی را به بازیکنان می دهد و اجرای این بازی در واقعیت مجازی به صورت تک نفره واقعا جادویی است. هرچند بازی های رسمی Star Wars زیادی نیز وجود دارد، اما این یکی از بازی هایی است که این حس را به شما می دهد که در یک کهکشان دور دست در حال ماجراجویی و جستجو هستید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − یازده =