نحوه همگام‌ سازی کنترلر Xbox One با کنسول

اتصال دسته ایکس باکس به کنسول

همگام‌ سازی کنترلرهای Xbox One با کنسول بازی، کمی متفاوت از تنها اتصال آن‌ها به کنسول است. خوشبختانه، سازندگان کنسول کاری کرده‌ اند که اتصال دسته ایکس باکس به کنسول نسبتاً آسان باشد. البته این بدان معنا نیست که مشکلی با کنترلرهای بی‌سیم وجود ندارد. در Xbox One، همگام‌ سازی آسان است، اما در صورت بروز هرگونه مشکلی در کنترلر بی‌سیم Xbox، روش‌های مختلفی برای عیب‌ یابی وجود دارد. ما در این مقاله تمامی اطلاعاتی که درباره همگام‌ سازی Xbox One با کنترلر باید داشته باشید و مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید را گردآوری کرده‌ ایم.

کنترلر را شارژ کرده و Xbox One خود را روشن کنید

همگام‌سازی کنترلر به معنای شارژ آن است. کنترلرهای Xbox One دارای باتری‌های AA هستند، اما می‌توانید باتری‌های قابل شارژ را هم برای آن‌ها تهیه کنید. در هر صورت، مطمئن شوید که قبل از تلاش برای اتصال، کنترلر شما شارژ کافی دارد. عدم شارژ و توان کافی گاهی مشکلات اتصال (یا مشکلاتی از این دست) را به وجود می‌آورد.

وقتی کنترلر بلوتوث شما شارژ شد و باتری‌های تازه‌ای نصب شدند، دستگاه را با فشردن دکمه Xbox که در مرکز آن قرار دارد روشن کنید. دستگاه روشن می‌شود تا نشان دهد فعال شده است. سپس دکمه Power روی کنسول Xbox را فشار دهید.

دکمه اتصال را در Xbox One پیدا کنید

اتصال دسته ایکس باکس به کنسول
دکمه اتصال را در Xbox One پیدا کنید

برای جفت کردن کنترلر با Xbox One، باید اتصال را هم در کنسول و هم در کنترلر فعال کنید. ابتدا، دکمه اتصال (Connection) را روی کنسول پیدا کنید. در Xbox One اصلی، این دکمه در سمت چپ کنسول، نزدیک دیسک سی دی قرار دارد. در کنسول‌های Xbox One X و Xbox One S، دکمه اتصال در گوشه سمت راست پایین، جلوی کنسول و زیر دکمه پاور قرار دارد. با فشردن دکمه لوگوی Xbox شروع به چشمک زدن می‌کند و این نشان می‌دهد کنسول در حال جستجوی سیگنال کنترلر است.

دکمه اتصال روی کنترلر را فشار دهید

اتصال دسته ایکس باکس به کنسول
دکمه اتصال روی کنترلر را فشار دهید

زمانی که دکمه اتصال روی Xbox One را فشار دادید، ۲۰ ثانیه فرصت دارید تا سیگنال را برای ایجاد اتصال کنترلر دریافت کنید. دکمه مشکی اتصال در قسمت بالای کنترلر را فشار دهید. زمانی که کنترلر و کنسول در حال اتصال هستند، لوگوی Xbox روی هر دوی آن‌ها شروع به چشمک زدن می‌کند. زمانی که یکدیگر را پیدا کردند، هر دو لوگو ثابت می‌شوند و این بدان معنا است که کنترلر با کنسول همگام سازی شده است. این فرآیند را با هر کنترلری که می‌خواهید با Xbox همگام‌ سازی شود، حداکثر تا هشت مورد تکرار کنید.

نمایه‌ های کنترلر خود را شخصی‌ سازی کنید

اتصال دسته ایکس باکس به کنسول
نمایه‌ های کنترلر خود را شخصی‌ سازی کنید

پس‌ از اینکه کنترلر را با کنسول همگام‌ سازی کردید، می‌بینید که هنگام روشن شدن یکی از آن‌ها چه اتفاقی می‌افتد. دکمه Xbox روی کنترلر را فشار دهید تا منوی اصلی ظاهر شود، سپس وارد نماد چرخ‌ دنده شوید تا منوی تنظیمات بالا بیاید. Kinect and Devices را پیدا کنید، وارد شوید تا کنترلر شما پیدا شود. در منوی کنترلر، می‌توانید تعیین کنید که هنگام روشن شدن (پس از همگام‌ سازی) کدام پروفایل با هر کنترلر وارد شود، همچنین می‌توانید اقدامات امنیتی را برای کنترل اینکه چه کسی در Xbox شما وارد حساب‌های مختلف شود را انجام دهید.

برای اتصال دسته ایکس باکس به کنسول از کابل USB استفاده کنید

اتصال دسته ایکس باکس به کنسول
برای اتصال دسته ایکس باکس به کنسول از کابل USB استفاده کنید

قرار نیست فقط از کنترلرهای بی‌سیم Xbox استفاده کنید (و اگر بسته‌های باتری قابل شارژ دارید، چندین باتری بخرید). همچنین می‌توانید آن‌ها را با کابل به Xbox One خود وصل کنید. با انجام این کار، کنترلر با کنسول همگام‌ سازی می‌شود، پس اگر هنگام همگام‌ سازی بی‌سیم مشکلی داشتید، استفاده از کابل USB آسان‌تر خواهد بود.

کابل Micro-B USB را به کنترلر وصل کنید و می‌توانید آن را مستقیماً به کنسول وصل کنید. این کابل به عنوان منبع تغذیه برای کنترلر سیمی عمل می‌کند، پس به باتری یا باتری‌های قابل شارژ نیازی نخواهید داشت و همچنان می‌توانید در منوی کنترلر، تنظیمات کنترلر را تغییر دهید.

نرم‌ افزار کنترلر را به‌ روزرسانی کنید

اتصال دسته ایکس باکس به کنسول

اگر مشکل اتصال داشتید، ممکن است نرم‌ افزارهای داخلی کنترلر شما قدیمی باشد. می‌توانید این نرم‌ افزارها را از کنسول Xbox One به‌ روزرسانی کنید، که ممکن است برخی از مشکلاتتان را حل کند. وارد منوی تنظیمات و سپس منوی Kinect and Devices شوید، در اینجا تمامی کنترلرهای متصل را پیدا می‌کنید، فرقی نمی‌کند اتصال بی‌ سیم باشد یا از طریق درگاه USB. از این منو، کنترلری که می‌خواهید به‌روزرسانی کنید را انتخاب کرده و زیر دکمه کنترلر، Ellipses را انتخاب کنید. از اینجا، منویی ظاهر می‌شود که به شما امکان می‌دهد به‌ روزرسانی نرم‌ افزار را چک کنید، که باعث می‌شود مشکلاتی که با آن‌ها روبرو هستید حل شود.

اگر کنترلر شما متصل نیست، تداخلات را بررسی کنید

اگر از تمامی گزینه‌های دیگر مانند بررسی باتری‌های از کار افتاده خسته شده‌ اید و بازهم با اتصال کنترلرهای Xbox One مشکل دارید، زمان آن است که احتمالات دیگر را چک کنید. یکی از رایج‌ترین مشکلات، تداخل در منطقه بازی شما است. این تداخل ممکن است از طریق وسایل الکترونیکی دیگر، دیوار یا چیز غیر قابل انتظاری مانند رادیو یا ماکروویو باشد.

اولین گام این است که بررسی کنید که به اندازه کافی به Xbox One نزدیک هستید. این مورد بدان دلیل مهم است که کنترلر شما باید فقط از ۱۹ تا ۲۸ فوت فاصله داشته باشد. اگر سعی می‌کنید از فاصله دورتری بازی کنید، احتمالاً مشکلاتی با در اتصال خواهید داشت. پس از آن، مطمئن شوید که هر مانعی که ممکن است سد راه اتصال کنترلتان باشد را چک کنید.

برخی از موانع ممکن است شامل دیوارها، مبلمان، یا حتی لوازم جانبی اضافی باشند که به Xbox One وصل کرده‌ اید. باید سعی کنید تا حد ممکن تمام موانع را از بین ببرید زیرا ممکن است سیگنال شما را ضعیف کنند. مطمئن شوید تمام آیتم‌های فلزی را از کنترلر و Xbox جدا کنید. آیتم‌های این چنینی ممکن است به سیگنال آسیب برسانند.

آخرین نکته‌ای که باید به خاطر بسپارید: کنسول را خاموش و دوباره روشن کنید. اگر تمام این کارها را کردید و باز هم مشکل داشتید، برای دریافت راهنمایی بیشتر به وب‌ سایت پشتیبانی مایکروسافت مراجعه کرده و یا کنترلر جدیدی بخرید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 1 =