کمپانی بازی ساز تیک تو اینتراکتیو – Take-Two Interactive

کمپانی تیک تو اینتراکتیو

کمپانی بزرگ بازی ساز تیک تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) یک شرکت هلدینگ بازی های ویدیویی آمریکایی است که در حال حاضر در شهر نیویورک مستقر شده است. این کمپانی توسط فردی به نام رایان برانت در سپتامبر ۱۹۹۳ تاسیس شد.

بررسی کمپانی بزرگ تیک تو اینتراکتیو

در واقع در صنعت گیم، به جز افرادی که نقش سازنده و ناشر بازی های ویدئویی را دارند، کمپانی‌ هایی با عنوان مادر نیز وجود دارند که با مدیریت چند کمپانی متفرقه، نشر بازی‌ های آن‌ ها را در اختیار خود گرفته و کسب و کار خود را از این طریق گسترش می‌ دهند.

یکی از این کمپانی‌ های مادر، کمپانی Take-Two Interactive است که نقش بسیار مهمی در عرصه بازی‌ های ویدیویی داشته است. این کمپانی بزرگ، دو شرکت بزرگ بازی سازی و یک استودیو برای بازی‌ های موبایل تاسیس کرده است. در آمد سالیانه تیک تو اینتراکتیو، در رتبه‌ی سوم قرار دارد. کمپانی بزرگ بازی سازی تیک‌-تو اینتراکتیو یک شرکت چند ملیتی محسوب می شود و ساختمان بین المللی آن در بریتانیا قرار دارد.

کمپانی بازی سازی Take – Two Interactive دو لوگو مشهور Rockstar Games و ۲K را به خود اختصاص داده است. این کمپانی بزرگ بازی سازی برچسب Private Division را برای پشتیبانی از انتشارات توسط توسعه دهندگان مستقل ایجاد کرد و اخیراً یک استودیوی داخلی جدید به نام Intercept Games را معرفی کرد. این شرکت همچنین Ghost Story Games را تشکیل داد که یک استودیوی سابق ۲K با نام Irrational Games بود.

شرکت تیک تو اینتراکتیو توسعه دهندگان Socialpoint ،Playdots و Nordeus را برای تثبیت خود در بازار بازی های موبایل خریداری کرد. همچنین شرکت تیک تو اینتراکتیو مالک ۵۰٪ از سازمان حرفه ای ورزش های الکترونیکی NBA 2K League است. مجموعه ترکیبی Take-Two شامل فرنچایز هایی مثل BioShock، Borderlands ،Grand Theft Auto ،NBA 2K و Red Dead در میان دیگران شناخته شده است.

دفاتر اجرایی این کمپانی

اکثر دفتر های اجرایی کمپانی Take-Two و دفتر مرکزی این کمپانی در شهر نیویورک قرار گرفته است. این شرکت عملیات اروپایی خود را از ویندوز انگلستان و عملیات آسیایی خود را از سنگاپور اجرا می کند. از سال ۲۰۱۸، کار اصلی کمپانی Take – Two از طریق دو برچسب انتشاراتی شخصی شکل گرفت. یکی از آن ها Rockstar Games است که در شهر نیویورک نیز قرار دارد که در توسعه و انتشار بازی‌ های اکشن ماجراجویی مانند Grand Theft Auto متخصص است. برچسب دیگر ۲K است که دفتر مرکزی آن در نواتو، کالیفرنیا قرار گرفته و از بخش های مهمی مانند ۲K Games ،۲K Sports و ۲K Play شکل گرفته است که هر کدام از آن ها وظایف مخصوصی بر دارند.

 • بخش ۲K Sports وظیفه انتشار بازی های شبیه سازی ورزشی مانند سری NBA 2K را بر عهده دارد.
 • قسمت ۲K Play بازی‌ های مناسب خانواده و کودکان را پشتیبانی می کند.
 • ۲K Games اکثر تولید های دیگر استودیو های توسعه داخلی Take-Two را بر عهده دارد.

کمپانی قدرتمند تیک تو

برای اولین بار کمپانی تیک‌ تو اینتراکتیو بازی Biosys را روانه بازار کرد که از موفقیت خوبی برخوردار شد. این بازی از سبک ماجراجویی برخوردار است که نشان دهنده ماجراجویی‌ های فردی به نام پروفسور آلن راسل بود. یکی دیگر از موفقیت‌ های بزرگ تیک‌تو در ارتباط با منتشر کردن بازی Hidden & Dangerous در ماه جولای ۱۹۹۹ است. وقتی به گذشته ی این کمپانی بر می گردیم شاهد در اختیار قرار گرفتن کمپانی های صاحب امتیاز بازی‌ هایی بوده‌ اند که در ادامه توانسته‌ اند موفقیت‌ های زیادی را کسب کرده و بین مخاطبان، از محبوبیت بالایی برخوردار شوند. برای مثال در سال ۲۰۰۴ میلادی کمپانی تیک‌ تو با پرداخت ۲۲.۳ میلیون دلار آمریکا امتیاز مجموعه‌ی Civilization را از کمپانی اینفوگرامرز خریداری کرد.

بازی های ساخت کمپانی Take-Two

 1. Star Crusader
 2. Bureau 13
 3. Ripper
 4. Hell: A Cyberpunk Thriller
 5. ron & Blood: Warriors of Ravenloft

کمپانی بزرگ راک‌ استار گیمز از زیر مجموعه‌ های بسیاری بهره می برد:

 • راک‌ استار ایندیا
 • راک‌ استار لیدز
 • راک‌ استار لندن
 • راک‌ استار لینکولن
 • راک‌ استار نیو انگلند
 • راک‌ استار نورث
 • راک‌ استار سن‌دیگو
 • راک‌ استار تورنتو

 

اخبار و مقالات کمپانی تیک تو اینتراکتیو:

شایعه خرید کمپانی Take-Two Interactive توسط سونی

ارزش سهام کمپانی Take-Two Interactive

 

صبا آهنگریان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =