معرفی بازی tale of ronin و توضیحاتی در مورد این بازی و بررسی این بازی

tale of ronin

استودیوی ایرانی Dead Mage اعلام کرده  است که به احتمال زیاد بازی tale of ronin در سال ۲۰۱۸ برای پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴، ویندوز ماکروسافت، مک و لینوکس منتشر خواهد شد.

tale of ronin
tale of ronin

البته امیر فصیحی، مدیر این استودیو در گفتگو با DualShockers اعلام کرد که ممکن است این بازی برای نینتندو سوییچ نیز منتشر شود.

بازی tale of ronin قرار است چهره ی تازه از جنگجویان سامورایی ژاپنی به ما نشان دهد. چیزی که بیشتر از همه در مورد سامورایی ها می دانیم این است که جنگجویان قهاری بودند؛ اما این بازی می خواهد بیش از همه جنبه انسانی جنگجویان سامورایی را به تصویر بکشد. جایی که یک سامورایی به دور از خشونت و جنگ تلاش می کند که دنیایی از صلح بسازد. شاید بهترین تعریف برای این بازی، عنوان کتاب تولستوی یعنی “جنگ و صلح” باشد، جایی که دسیسه و خیانت در مقابل شرافت و صداقت قرار می گیرند.

توضیح بازی tale of ronin

در بازی tale of ronin شما به عنوان یک سامورایی بازی خواهید کرد. مبارزات شما نه فقط از روی خشونت، بلکه از روی عواطف درونی و اعتقادات شما صورت می گیرد و شما با تاکید بر جنبه انسانی شخصیت خود، نابودی دشمنان را برای ایجاد صلح در دنیا انتخاب می کنید. در این بازی مبارزات با شمشیر صورت می گیرد.

از تصاویر و تریلر منتشر شده از بازی می توان گفت که گرافیک بازی از نقاشی های باستانی فرهنگ ژاپنی الهام گرفته شده است که نشان از علاقه شدید تیم سازندگان به فرهنگ ژاپنی و سامورایی دارد.

طراحی شخصیت ها و مناظر بازی tale of ronin همگی نقاشی هایی بسیار چشم نواز هستند که به شکلی منحصر به فرد طراحی شده اند. هر صحنه و هر شخصیت در این بازی به تنهایی یک اثر هنری محسوب می شود. تمام این تصاویر با دست نقاشی شده اند و حس و حال سنتی بودن را به بیننده منتقل می کنند. مبارزات نیز با افکت ها و جذابیت های زیادی طراحی شده اند که باعث می شود در هنگام جنگیدن این احساس به شما دست بدهد که در حال خلق یک اثر هنری هستید. البته نباید از این نکته غافل شد که سازندگان بازی تاکید کرده اند علیرغم تمام زیبایی ها، این بازی حاوی محتوای خشونت بار است و ممکن است برای همه افراد و سنین مناسب نباشد.

در بیشتر تصاویر بازی tale of ronin رنگ های خاکستری، مشکی و بژ را مشاهده می کنیم که همگی رنگ هایی سرد هستند. پس زمینه بازی در بیشتر تصاویر به صورت محو طراحی شده است همان طور که گفته شد از نقاشی های ژاپنی الهام گرفته است؛ اما به نظر می رسد هدف از این طراحی تاکیدِ بیشتر بر شخصیت ها است که به شکلی قدرتمند پیش روی شما ایستاده اند در حالیکه فضای پشت سر آنها به شکلی محو و کمرنگ دیده می شود.

در جاهایی از بازی tale of ronin که خونی از شخصیتی ریخته شود، رنگ قرمز زیبایی در فضا پخش می شود که تضاد چشم نوازی را با رنگ های پس زمینه ایجاد می کند. احتمالاً مقصود سازندگان از انتخاب این رنگ ها، به تصویر کشیدن دنیایی سرد و خشن است که در دل رنگ های سردِ آن می توان سکوتی بی انتها یافت.

به نظر می رسد سازندگان بازی زمان زیادی را برای شخصیت پردازی و پرداختن به حالات درونی کاراکترها صرف کرده اند. آن ها می خواهند تأثیر دنیای خشونت بار را بر یک انسان صلح طلب روایت کنند و به شما نشان دهند یک سامورایی چگونه از دل این خشونت ها بیرون می آید و تلاش می کند تا هدف زندگی خودش را پیدا کند. این بازی به نظر می رسد بیش از آنکه یک مبارزه خشونت بار باشد، یک اثر هنری است که به روح انسانی می پردازد و تلاش می کند تا تأثیر احساسات را بر مبارزات جنگجویان نشان دهد.

tale of ronin
tale of ronin

سازندگان بازی tale of ronin تاکید کرده اند که: ” هدف ما این است که روی ابعادی از ویژگی های ناشناخته انسانی تمرکز کنیم که تاکنون در بازی های دیگر به آنها پرداخته نشده است.”

یکی از جذابیت های بازی tale of ronin این است که در آن به اعتقادات فرهنگ شرقی یعنی زندگی پس از مرگ پرداخته شده است. اگر در این بازی کاراکتر شما بمیرد، شما می توانید حتی پس از مرگ نیز به دنیا بازگردید و در نقش یک انسان جدید به زندگی خود ادامه دهید. بنابراین برخلاف سایر بازی ها، کشته شدن دیگر یک اتفاق ناخوشایند نیست، بلکه می توانید از مرگ برای کشف زندگی آینده تان لذت ببرید. ظاهراً این بازی که در سال ۲۰۱۸ باید منتظر انتشارش بمانیم، قرار است سبک جدیدی از بازی سازی را به ما معرفی کند که در آن هنر حرف اول را می زند. به گفته سازندگان بازی، Tale of Ronin قرار است دنیایی بزرگ برای کشف کردن در اختیار شما قرار بدهد که در آن می توانید داستان خود را بسازید. در این بازی سیستم مبارزات به صورت همزمان طراحی شده اند.

این استودیو همزمان در حال حاضر مشغول کار بر روی دو بازی مختلف است. بازی دیگر، Children of Morta است که توسط کمپانی ۱۱bit studios منتشر می شود و اخیراً تریلری نیز از آن منتشر شده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =