خشن ترین مراحل بازی جی تی ای

خشن ترین مرحله جی تی ای

به نظر شما خشن ترین مرحله جی تی ای کدام مرحله است؟ حتی در میان بازی های ویدیویی خشن، مجموعه Grand Theft Auto در یک طبقه خاص قرار دارد. البته تقلید کنندگانی هم وجود دارند، مانند Saints Row، البته که نباید این بازی و فرانچایزهای مشابه را تحلیل کرد، اما هیچکس نمی تواند مجموعه شاهکار جهان باز تم جنایی اصلی را شکست دهد. این مجموعه همیشه برای پلتفرم های مختلف مانند پلی استیشن و ایکس باکس GTA باقی می ماند.

مشکل اصلی این است که هر بازی از این نوع تنها یک تقلید است (خوب، شاید Postal 2 اینطور نباشد) اما این فرانچایزهای جادویی تمایل دارند مجموعه جدیدی از جنجال ها در هر جایی به همراه داشته باشند. درحالیکه دو بازی اول از بالا به پایین بودند و خشونت بی موردی را نشان می داد، اما GTA III واقعا به شیوه درخشانی، از جمله زنان در شب و حتی تجربه های خشن تر، پیشرفت کرده است. Vice City، GTA IV، GTA V و بازی های اسپین آف روند افزایش خشونت را ادامه داده و هر روز بحث برانگیزتر می شوند تا با نحوه بیماری و شیدایی جامعه (چه زمانی برای زنده بودن) همراه شوند.

البته، کتک زدن مردم با چوب بیسبال، تیراندازی به آن ها با اسلحه های کوچک و رانندگی با وسیله نقلیه یک چیز است، اما بخشی از زیبایی این مجموعه به این است که با اجازه دادن به بازیکنان برای انجام کارهای خلاقانه تر (یا نوشتن طرح هایی که بازیکنان آن را انجام دهند) بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه از بازی فروخته شده است. درحالیکه ممکن است حالت ضعیفی داشته باشد و تا سر حد ناپسندی باشد، اما ما تفاوت بین زندگی واقعی و بازی ویدیویی را می دانیم، پس می خواهیم ۱۵ مورد از نفرت انگیزترین کارهایی که بازیکن می تواند در بازی های Grand Theft Auto انجام دهد را بشماریم. ما در اینجا به مواردی بیشتر از تیراندازی به مردم، قتل های با وسایل نقلیه و حملات وحشیانه با سلاح ها اشاره خواهیم کرد، زیرا آن ها در این مجموعه چیزهای مهمی نیستند.

۱۵- سلفی های قربانی

خشن ترین مرحله جی تی ای
سلفی های قربانی

همانطور که در مقدمه گفتیم، مضمون اصلی و داستان کلی بازی های Grand Theft Auto اساساً یکسان هستند. شما باید جنایات عالی را تا حد ممکن ماهرانه و سریع ادامه دهید تا در بازی پیشرفت کنید. اما در عین حال، Rockstar در ارائه راه هایی برای حفظ هر بازی متفاوت تر از بازی قبلی فوق العاده عمل کرده است.

آن ها می توانند به اندازه حالت چند نفره در GTA V بزرگ، یا به کوچکی دادن یک گوشی دوربین دار به بازیکن که بتواند با آن سلفی بگیرد، دوباره مثل GTA V باشد. اما، البته، از گوشی دوربین دار برای گرفتن عکس گربه ها و شام استفاده نمی شد، بازیکنان از آن ها برای ثبت قتل ها استفاده می کردند، مانند دوستمان Franklin در تصویر بالا. واقعا نفرت انگیز است.

۱۴- غرق کردن مردم

خشن ترین مرحله جی تی ای
غرق کردن مردم

همانطور که بسیاری به خاطر دارند، قبل از GTA:Vice City، اگر کار شخصیت در آب تمام می شد، شنا کردن گزینه مهمی برای بازیکنان نبود. بیچاره Claude (شخصیت ساکت GTA III)، اگر در دوران رشد در کلاس های شنا ثبت نام کرده بود، شاید برخی فعالیت های فوق برنامه را برای جلوگیری از سقوط پایانی اش در زندگی جنایی انجام می داد.

اما وقتی کنترل Tommy Vercetti را به دست گرفتیم، بالاخره همه شنا کردیم. با حضور در Miami، طبیعی به نظر می رسد که اکثر NPC ها بدانند چطور باید با آب کنار بیایند، اما افسوس، آموزش شنا به این تقلید بازی ویدیویی در جنوب فلوریدا نرسیده است. مانند Tommy که برخی NPC های بدبخت را در آب می ترساند تا پایان ناخوشایندی داشته باشند که برای کسی آرزو نمی کنیم.

۱۳- کشتن “زنان شب” برای بازگرداندن پول

خشن ترین مرحله جی تی ای
کشتن “زنان شب” برای بازگرداندن پول

درحالیکه برخی از گروه ها (مذهبی، افراد مسن، افراد خسته کننده و غیره) ممکن است با این حقیقت مشکل داشته باشند که در ازای مبلغ کمی در بازی GTA V و سایر بازی های این مجموعه، می توانند با هوکرها به بازی ادامه دهند، اما ما فکر می کنیم عالی است. این واقعیت که یک نفر بعدا می تواند زن شب را بکشد و این پول را پس بگیرد، یک نقشه مالی بسیار مناسب است. البته، از آنجایی هوکرها در این بازی همگی زن هستند و فمینیست هم وجود دارد، هر بار که بازی جدید Grand Theft Auto عرضه می شود، فمینیست ها احساساتی و ناراحت می شوند.

به طور خلاصه، آن ها معمولاً آماری را اعلام می کنند که فحشا در ایالات متحده را به قاچاق انسان مرتبط می سازند و سپس استدلال می کنند که این بازی سعی دارد خشونت علیه قربانیان جنایت های مذکور را افزایش دهد.

۱۲- هدف گیری پلیس ها

خشن ترین مرحله جی تی ای
هدف گیری پلیس ها

ما حدس می زنیم که این نکته واقعا به نظر شما درباره پلیس ها در زندگی واقعیتان بستگی دارد. دست به کار می شویم و شرط می بندیم که به ازای هر فردی که پلیس ها را دوست دارد و فکر می کند آن ها برای حفاظت از ما و جامعه ما هستند، افراد دیگری هستند که آن ها را مهره های ثروتمندی می بینند و می خواهند دیگران را کنترل کرده و طبقات پایین تر را اذیت و آزار کنند.

اما با این اوصاف، اگر به پلیس ها و کاری که انجام می دهند احترام بگذارید، ماموریت هایی که مجریان قانون را هدف قرار می دهند، به همراه این حقیقت که کشتن پلیس تقریبا در تمام بازی های GTA به شما پاداش، کمی پول و تجهیزات می دهد، بسیار نفرت انگیز است.

۱۱- پرواز هواپیماها به داخل ساختمان ها (بازسازی واقعه ۱۱ سپتامبر)

خشن ترین مرحله جی تی ای
پرواز هواپیماها به داخل ساختمان ها (بازسازی واقعه ۱۱ سپتامبر)

همانطور که دیدیدم، حالت آنلاین گیم پلی به سطح خاصی از بی مزه بودن لذت بخش را به بازی و این مجموعه افزوده که نیازی به آن نداشت. اما در واقع ویدیوهای زیادی در یوتیوب هستند که در آن ها بازیکنان در حال پرواز هواپیماهایشان به داخل ساختمان ها و انفجار آن ها هستند.

گاهی از دیدگاه بازیکنان دیگری که داخل ساختمان هستند، این مورد خنده دار و در عین حال ناراحت کننده است. درحالیکه تمسخر یک تراژدی ملی می تواند توهین آمیز و واقعا منفور باشد، اما واقعیت این است که بسیاری از مردم این کمدی را دوست دارند و این دیوانگی همان مفهوم اصلی بازی GTA است.

۱۰- قتل عام با سخت افزار نظامی

خشن ترین مرحله جی تی ای
قتل عام با سخت افزار نظامی

یکی از بدیهی ترین کارهایی که می توان در بازی Grand Theft Auto انجام داد این است که به سمت یک فرد یا گروهی از افراد بروید و شروع به تاب دادن چوب، تیراندازی، چرخاندن شمشیر، یا هر کار دیگری کنید. می توانید تعداد اجساد را بالا ببرید. اما اگر واقعا می خواهید کل یک بلوک شهری را خراب کنید، Hunter یا Rhino (هلیکوپتر حمله آپاچی و تانک) ممکن است همان چیزی باشند که دنبالشان هستید.

ما این را فوق العاده سرگرم کننده می دانیم، اما در عین حال کاملا نفرت انگیز است که بمب هایی را روی ماشین ها بیاندازیم و مردم در خیابان را با سخت افزارهای نظامی نابود کنیم. اگر در مورد این چیزها مشکلی دارید، کافی است کار افراد آزاردهنده ای که با آن ها کار می کنید و فکر می کنند انسانیت باید از بین برود را تصور کنید.

۹- قرار دادن شخصی در صندوق عقب ماشین و هل دادن آن از بالای یک صخره

خشن ترین مرحله جی تی ای
قرار دادن شخصی در صندوق عقب ماشین و هل دادن آن از بالای یک صخره

در این بخش می خواهیم یک سلب مسئولیت ارائه دهیم و بگوییم که فردی که این اتفاق برایش می افتد، مشخصا در پایان GTA V لایق آن بوده و ما از کشتن Devin Weston به این روش در پایان “Death Wish” حس بدی نداریم. “Death Wish” البته که انتخاب پایانی است که در آن Franklin، Michael و Trevor را زنده نگه می دارد و این سه از شر دشمنان خود خلاص می شوند، آخرین فرد تاجری که باعث دردسرهای زیاد آن ها می شود.

ما از انجام این کار روی Devin لذت بردیم، اما اگر کسی باشد که حس شرارتی نداشته باشد، احتمالا این راه را راه خوبی نخواهد دانست، زیرا اگر سفر به پایین صخره و انفجار شما را نگیرد، مورد بعدی در صف است.

۸- منفجر کردن کسی در تلویزیون ملی

خشن ترین مرحله جی تی ای
منفجر کردن کسی در تلویزیون ملی

همانطور که متوجه شدید، بسیاری از امتیازات ما در این لیست از GTA V می آیند، زیرا Rockstar کار بزرگی انجام داده و خشونت را وارد بازی کرده و حداکثر آزادی را برای انجام کارهای وحشتناک قرار داده است. این مورد مستقیما در کمپین های تک نفره وجود دارد.

در ابتدا شما به عنوان Michael بازی می کنید و باید دزدکی وارد دفتر “Life Hacker” (فیسبوک GTA) شوید و یک وسیله انفجاری را در گوشی تلفن نصب کنید. البته، نسخه GTA مارک زاکربرگ، Jay Norris، بعدا در مراسم رونمایی از تلویزیون ملی، وقتی Michael با تلفن تماس می گیرد، منفجر می شود. این روش سختی برای استفاده است و کشتار در مقابل میلیون ها بیننده خیلی وحشتناک است.

۷- برداشتن یک نارنجک

خشن ترین مرحله جی تی ای
برداشتن یک نارنجک

شاید ما کمی به هم ریخته باشیم، اما درحالیکه دوست داریم با ایده های وحشتناکمان با این لیست شوخی کنیم، اما هیچ چیز خنده داری درباره سوء استفاده از بهترین دوست وجود ندارد. مردم افتضاح هستند، اما سگ ها عالی اند و این حقیقت که گزینه مخفی برای به دست آوردن سگ Franklin که Chop نام دارد برای بازی با یک نارنجک وجود دارد، واقعا وحشتناک است.

البته، او دوباره تولید می کند، اما این یک چیز بد است، حتی برای ما. اگر به نظر شما ریاکارانه است که ما از ایده منفجر کردن یک سگ متنفریم، اما درباره هر کار وحشتناک دیگری که می توان در این بازی انجام داد جوک می سازیم و شوخی می کنیم، باید خودتان آن را درک کنید، زیرا ما هم نمی توانیم این را بفهمیم. شاید فقط همان چیزی باشد که ما گفتیم، مردم افتضاح هستند.

۶- مرگ توسط ماشین برداشت

خشن ترین مرحله جی تی ای
مرگ توسط ماشین برداشت

راه های بیشماری وجود دارد، اما مردن توسط تجهیزات مزرعه ایده ای وحشتناک است. این وسیله نقلیه غیر معمول فقط در San Andreas وجود دارد و بازیکن، به عنوان CJ، باید یکی از آن ها را از The Truth بدزدد. درحالیکه این ماموریت سختی نیست، اما به دست آوردن یک ماشین دروگر می تواند دشوار باشد، زیرا تعداد زیادی از کشاورزان عصبانی در آن اطراف هستند و پوششی در مزرعه ای که باید از آن ماشین را بدزدید وجود ندارد. با این اوصاف، زمانی که داخل ماشین هستید، می توانید به سرعت با آن کشاورزان کار کنید و مادامی که با آن ها برداشت می کنید، از دستشان فرار کنید.

۵- پوشاندن یک توالت با سیمان

خشن ترین مرحله جی تی ای
پوشاندن یک توالت با سیمان

این رویداد در طول ماموریت “Deconstruction” در San Andreas رخ می دهد. خواهر CJ یعنی Kendl مشکلی با برخی از کارگران ساختمانی محلی دارد، بنابراین CJ که پسری آرام و معقول است، مکان ساخت آن ها را نابود می کند و سپس تصمیم می گیرد سرکارگر آن ها که از یک توالت قابل حمل استفاده می کند را داخل سوراخی هل دهد و آن را با سیمان پر کند. قطعاً که زنده به گور شدن وحشتناک است و سیمان چیزی وحشتناک برای غرق شدن در آن است (ما فرض می کنیم که یکپارچگی ساختار آن توالت به سرعت از بین می رود) اما ایده وجود زباله های انسانی هم وجود دارد که بسیار ناخوشایند است.

۴- بردن افراد ناآگاه به یک فرقه

خشن ترین مرحله جی تی ای
بردن افراد ناآگاه به یک فرقه

یکی از اقداماتی که یک بازیکن می تواند حین بازی به عنوان Trevor Philips انجام دهد، بردن شخصیت های NPC رویداد تصادفی به فرقه Altruists؛ دوستان Trevor در کوه است. درحالیکه برخی از مذاهب و فرقه ها فقط مزاحمت های جزئی هستند (در زدن های بی وقفه با هدف انتشار “خبر خوب” به ذهن خطور می کند)، گفته می شود که وقتی این افراد تحویل داده می شوند به سرعت ناتوان می شوند. زمانی که کسی نیاز به رفتن به شهر دارد، اما شما او را به سمت یک سری افراد دیوانه می پرید، به این می گویند تحقیر.

۳- خیانت

خشن ترین مرحله جی تی ای
خیانت

هشدار اسپویل. هشدار دادیم. اگر کل کمپین تک نفره را بازی نکرده اید، دیگر نخوانید.

در Grand Theft Auto، راه رفتن وسط یک خیابان و شروع تیراندازی به سمت همه و هرچیزی که در اطراف است، چیزی غیر قابل توجه است. اما همکاری با چند نفر برای انجام ماموریت های پیچیده و کسب درآمد، فقط برای فعال کردن یکی از آن ها و قتلشان، چیزی است که برایش فقط می توانیم سرمان را تکان دهیم.

در پایان کمپین تک نفره، بازیکن، به عنوان Franklin، می تواند انتخاب کند که Trevor ،Micheal را بکشد یا برای آخرین بار با آن دو تیم شوند و دشمنان خود را بکشند. Michael در نهایت پس از افتادن از برج توسط Franklin می میرد، درحالیکه Trevor در آتش سوزی می میرد که بازیکن آن را ایجاد کرده است. شما ممکن است در این بازی یک بیمار دزد بانک باشید، اما چیزی بسیار ویرانگر درباره خیانت و کشتن هریک از این افراد در پایان بازی وجود دارد. واقعا نفرت انگیز است.

۲- حمله مجازی

خشن ترین مرحله جی تی ای
حمله مجازی

حالت آنلاین GTA V عنصر کاملا جدیدی را به تجربه بازی افزوده است، اما این ها گل و آفتاب نیستند. این واقعیت که حالات می توانند کارهای جذابی در دنیای بازی انجام دهند با این حقیقت تطابق دارد که یک حالت به بازیکنان اجازه می دهد از انیمیشن های همدیگر از هرجای دیگری در بازی استفاده کنند تا به صورت مجازی به همدیگر تجاوز کنند. به نظر مضحک می آید، اما کاملا اتفاق می افتد و افراد زیادی فکر می کنند که اصلاح کنندگانی که این کار را کرده اند از خط قرمز عبور کرده اند.

به دلایل واضحی، این موضوعی حساس است و ممکن است با چیزی بیشتر از آنچه انتظار می رود در خانه ها به نمایش در بیاید؛ هرگز نمی دانید که چه کسی از صفحه نمایش دیگر در حال تماشا است و چه چیزهایی را پشت سر گذاشته است.

۱- شکنجه

خشن ترین مرحله جی تی ای
شکنجه

یکی از بحث برانگیزترین عناصر Grand Theft Auto V، یک بخش ماموریت بسیار کوتاه بود، زمانی که فردی برای FIB کار می کند و باید یک زندانی را با برق، آچار لوله، و یک انبردست (برای کندن دندان ها) و البته کار مورد علاقه همه، القای حس غرق شدن شکنجه کند.

بازی این صحنه کار سختی است و برخلاف ” No Russian” این سطح در Call of Duty: Modern Warfare 2 که در آن باید به یک هواپیما پر از شهروندان شلیک کرد، هیچ گزینه ای برای رد شدن وجود ندارد. مردم از این صحنه به شدت عصبانی شدند، اما چیزی که نمی دانند این است که گنجاندن شکنجه در بازی برای اهداف طنز است و زندگی واقعی را به سخره گرفته است. البته، این کار به شیوه مشخص Rockstar انجام شده و اکثر مردم فکر می کنند این صحنه به خاطر وحشی گری بیشتر در بازی اضافه شده است. در هر صورت، شکنجه دادن یک فرد بسیار نفرت انگیز است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =