بازی The Elder Scrolls V: Skyrim و بررسی و توضیحاتی در مورد این بازی

The Elder Scrolls V: Skyrim

تاد هاوارد در زمان تولید و عرضه ی بازی “The Elder Scrolls V: Skyrim” توضیحاتی را مبنی بر مشکلاتی که برای این بازی به وجود آمده بود را ارائه کرد.

The Elder Scrolls V: Skyrim
The Elder Scrolls V: Skyrim

وجود ایرادات و مشکلات متعدد در بازی های که در دنیاهای جهان بازی ساخته می شود، یک موضوع کاملا بدیهی می باشد. به عبارت دیگر، این بازی ها پیچیدگی بسیار زیادی را در ساخت خود به همراه دارند و با این حساب، اتفاقات و ایراداتی بسیار زیادی ممکن است در زمان انتشار آن مشاهده شود و بر اساس تجربیات یک کمپانی، این مشکلات کم و یا زیاد خواهد شد.

در این راستا، کمپانی های بسیار بزرگی هم که در زمینه ی ساخت بازی های رایانه ای به صورت جهان باز، فعالیت دارند، همانند راک استار و یا حتی بتسدا هم ممکن است دچار این سری از چالش ها شوند که به عبارتی ممکن است به گیم پلی و محتویات این بازی لطمه وارد کند.

کارگردان بازی های محبوب “فال اوت ۴” و “اسکایریم” یعنی جناب آقای “تاد هاوارد”، در خصوص اتفاقاتی که ممکن است در ساخت این بازی ها به وجود بیاید، توضیحاتی را بیان کرده است و همچنین تاکید کرده است که در ساخت بازی “فال اوت ۴” هم مشکلاتی برای این بازی بوجود آمده است که برای رفع آن ها، از تجربیاتی که در ساخت بازی “اسکایریم” کسب نموده ایم، استفاده کردیم تا این مشکلات را از بین ببریم.

ایشان در زمان تولید و عرضه ی بازی “The Elder Scrolls V: Skyrim” توضیحاتی را مبنی بر مشکلاتی که برای این بازی به وجود آمده بود را ارائه کرد. این بازی در زمانی که برای کاربران ارائه شده بود، دارای ایرادات کاملا مشهود بود که از کیفیت و نمره ی بازی کم کرده بود. از جمله مشکلاتی که در این بازی به وجود آمده بود، می توان به افت فریم این بازی هنگامی که بر روی پلتفرم PlayStation ۳ اجرا می شد، اشاره نمود که از ایرادات بزرگ این بازی به شمار می رفت.

اما حال با توجه به تجربیاتی که این کمپانی و همچنین کارگردان این بازی در ضمن ساخت بازی اسکاریم بدست آورده اند، توانسته اند که تا حدودی باعث کاهش این ایرادات در محصول جدید خود یعنی فال اوت ۴، شوند.

آقای تاد هاوارد همچنین در این رابطه افزوده است که، بازی محبوبی مثل “اسکایریم” از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بود و رفع مشکلاتی که برای این بازی به وجود آمده بود، با توجه به محبوبیت این بازی، کار بسیار سخت و طاقت فرسایی نیز به شمار می رفت. اما با این حال با استفاده از تکنیک ها و ترفندهایی که در نهایت توانستیم با استفاده از آن مشکلات حادی که بری این بازی به وجود آمده بود را رفع کنیم، کمک بسیار زیادی برای افزایش تجربه ی ما در بازی های از این سبک که در دنیای کاملا باز ساخته می شوند، کرد که در نهایت افزایش توانمدی این کمپانی و مهارت بالای این کمپانی شده است که در نتیجه ی آن، همانطور که می بینیم، بازی “فال اوت ۴” که به نسبت “اسکایریم” از پیچیدگی بیشتری برخوردار بود، توانست به موفقیت تولید و عرضه ی خود را پشت سر بگذارد و زمانی که عرضه شد، ایرادات به نسبت کمی را به همراه داشته باشد.

توضیحی در مورد بازی The Elder Scrolls V: Skyrim

آقای تاد هاوارد در ادامه توضیح داد که زمانی که برای بازی “اسکایریم” مشکلات آنچنانی به وجود آمد، شاید بیشتر از دوماه زمان برای رفع این ایرادات گذاشتیم و پس از آن، موفق به بهبود این دست از مشکلات شدیم. هنگامی که برای یک بازی، مشکلات و ایراداتی به وجود می آید، اولین قدم برای رفع آنها، این است که تیم متخصصی که برای اینکار وجود دارند، بررسی هایی را در این زمینه آغاز کنند که در ابتدا متوجه علت این اتفاقات بشوند که در اصل به چه دلیلی، این ایراد به وجود آمده است و سپس به این موضوع فکر کنند که برای ایراد به وجود آمده، چه راه حلی وجود دارد و در نهایت نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام دهند. به همین منظور در طول این مسیر، بسته های الحاقی متفاوتی در غالب بروزرسانی های متفاوت برای این بازی منتشر شد تا بتوان در پی آن ها علت به وجود آمدن ایرادات این بازی از روش های متفاوت مشخص شود، که بعد از آن بتوانند این مشکلات را حل کنند.

The Elder Scrolls V: Skyrim
The Elder Scrolls V: Skyrim

ایشان همچنین در این راستا تاکید فراوانی بر آن داشتند که همیشه برای بازی های مختلف و به خصوص سبک جهان باز، مشکلات عدیده ی بسیار زیادی اتفاق خواهد افتاد و این موضوع یک امر کاملا بدیهیست. اما نکته ای که در این موضوع اهمیت دارد، این است که با توجه به مشکلات به وجود آمده، بتوان آن ها را رفع کرد و از بین برد ونحوه ی این کار بسیار اهمیت دارد. ما با توجه به تجربیاتی که از بازی اسکایریم در اختیار داشتیم، برای حل این بحران عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشته ایم و نسبت به قبل پیشرفت بسیار خوبی داشته ایم. به همین خاطر می دانستیم که با توجه به شرایط پیش آمده، اولین قدم این است که بتوانیم ذخیره های بازیکنان را در این بازی حفظ کنیم.  به این خاطر که همانطور که می دانیم، هنگامی که شما در حین اجرای بازی به بیرون از بازی منتقل شوید یک ایراد بسیار بد خواهد بود. اما از آن بدتر این است که بازیکنان نتوانند ذخیره های خود را در بازی حفظ کنند. این یک افتضاح بسیار بد است. با همه این تفاسیر، کمپانی بتسدا قصد دارد که تمام نیروی خود را برای رفع این ایرادات قرار دهد و سعی دراین داشته باشد که اتفاقات نظیر آنچه که گفته شد برای محصول جدیدی که قرار است منتشر شود، رخ ندهد. ایشان در ادامه همچنین دوباره توضیح دادن که با توجه به پیشرفت های بسیار زیادی که از زمان انتشار بازی اسکایریم بدست آورده ایم، روندی که برای رفع این چنین مشکلات وجود دارد را دریافته ایم و با استفاده از آن ها، تمام تلاشمان را می کنیم که در ابتدا از بروز این دست از مشکلات جلوگیری به عمل آوریم و با طراحی تولید بسیار دقیق از عدم وجود این اتفاقات، اطمینان خاطر کنیم. اما با این حال در صورتی که باز هم شاهد این مشکلات بودیم، با استفاده از تجربیات قبلی، می توانیم پیش بینی کنیم که برای رفع هر مشکل، نیاز به چه سیستم و راهکاری داریم که بتوانیم به بهترین نحو، نسبت به رفع آن ها اقدامات لازم را انجام دهیم.

همانطور که حتما در جریان کار قرار دارید، کمپانی بتسدا وعده داده است که این بازی در تاریخ ۱۰ نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی که عملا مصادف است با ۱۹ آبان ماه سال ۱۳۹۴، برای پلتفرم های نسل هشتم PlayStation 4 و Xbox One در کنار سیستم های خانگی یا رایانه های شخصی، منتشر خواهد شد.

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =