مروری بر سرگذشت مجموعه بازی خاطرانگیز The Elder Scrolls

The Elder Scrolls

ین شرکت با ساخت بازی الدر اسکرولز در سال ۱۹۹۴ جایگاهی برای خود در بین شرکت های بازیساز به دست آورد و زمینه ای شد برای پیشرفتی که الان و در این عصر شاهد نتیجه ی آن هستیم.خب همانطور که گفتیم نسخه اول این مجموعه در سال ۱۹۹۴ تولید شد و نام آن The Elder Scrolls: Arena بود.

The Elder Scrolls
The Elder Scrolls

مروری بر سرگذشت مجموعه بازی خاطرانگیز The Elder Scrolls

در تازه ترین اخبار دنیای بازی و سرگرمی، کمپانی بتسدا در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در رویداد E3 2016، اطلاعات مختلفی راجع به ساخته های جدیدش که قرار است در آینده منتشر شوند را با خبرنگاران در میان گذاشت. یکی از این اطلاعات یک سورپرایز برای طرفداران مجموعه بازی های الدر اسکرولز ( The Elder Scrolls ) بود. این سورپرایز از این قرار است که بازیکنان می توانند به طور آزادانه به گشت و گذار در دنیای پر رمز و راز الدر اسکرولز بپردازند. بازیکنان می توانند پس از اتمام دوره ی آموزشی و تمرینی بازی، این آزادی عمل را به دست بیاورند و دیگر محدودیتی به مانند سطح، ماموریت و گروه هایی که در آن ها عضو هستند، نداشته باشند. در دیگر خبر منتشر شده از این کمپانی معروف درباره ی بازی The Elder Scrolls Online اضافه شدن بسته ی الحاقی The Dark Brotherhood برای پلتفرم های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان بود. این بسته ی الحاقی در گذشته فقط برای کاربران رایانه ی شخصی در دسترس بود و حالا با اعلام این خبر قرار است در تاریخ ۱۴ ژوئن این اتفاق برای پلتفرم های ذکر شده در بالا بیافتد. این که یک بازی به شما این اجازه را می دهد که در دنیای ساختگی آن به هر کجا که دلتان می خواهد بروید یک پوینت مثبت محسوب می شود ولی باید از عهده ی این امر به خوبی برآمده باشد و حال باید صبر کنیم و ببینیم که کمپانی بتسدا توانسته به خوبی آن را اجرا کند یا خیر.

بیاییم در رابطه با تاریخچه ی مجموعه ی پرطرفدار و محبوب The Elder Scrolls صحبت کنیم و از تاثیر این بازی بر شرکت بتسدا بگوییم. شرکت بتسدا در سال ۱۹۸۶ تاسیس شد و فعالیت خود را با بازی های نه چندان خوبی به نام های Gridiron و Where is Waldo شروع کرد که البته هرشرکتی در اوایل کار خود این قبیل مشکلات را داراست.           این شرکت با ساخت بازی الدر اسکرولز در سال ۱۹۹۴ جایگاهی برای خود در بین شرکت های بازیساز به دست آورد و زمینه ای شد برای پیشرفتی که الان و در این عصر شاهد نتیجه ی آن هستیم.خب همانطور که گفتیم نسخه اول این مجموعه در سال ۱۹۹۴ تولید شد و نام آن The Elder Scrolls: Arena بود. سبک و شکل بازی متفاوت از آن چیزی بود که الان شاهد آن هستیم. اگر به اسم این بازی توجه کنیم کلمه ی Arena ما را یاد نبردهای گلادیاتوری روم باستان باستان می اندازد و دقیقا بازی به همین شکل بود که با انتخاب یک سری افراد در قالب یک تیم و مبارزه کردن آن ها به صورت نفر به نفر در میدان های نبرد و پیروز شدن در آن جریان داشت. این را هم اضاف کنیم که در کنار این بخش اصلی یک سری بخش های فرعی و با ماموریت های مختلفی هم وجود داشت که رفته رفته توانست افراد زیادی را به خود جذب کند و سازندگان این بازی را وادار به این کار کردند که این بازی از سبک مبارزه ای به سبک نقش آفرینی روی بیاورد. بازی Elder Scrolls: Arena قرار بود در کریسمس سال ۱۹۹۳ منتشر شود ولی با تاخیر مواجه شد و انتشار این بازی به چند ماه بعد موکول شد و این بازی بالاخره در ماه مارس ۱۹۹۴ منتشر شد. این موقع از سال زمان خوبی برای شرکت های بازیساز نمی باشد چون تعداد فروش در این موقهع پایین است و شرکت ها با ضرر مواجح می شوند و همین امر برای شرکت نوپای بتسدا اتفاق افتاد و این شرکت تا مرز ورشکستگی پیش رفت ولی خب با توجه به نقدهای مثبتی که از این بازی شده بود و همچنین معرفی این بازی از طرف بازیبازان به دوستان خود این شرکت توانست از این بازی فروش خوبی به دست آورد.

The Elder Scrolls
The Elder Scrolls

حال با گذشت زمان و تغییراتی که در این مجموعه بازی شده است می رسیم به اخرین نسخه ی این مجموعه به نام The Elder Scrolls Online . همه ی ما می دانیم که در سبک MMO هیچ بازی ای به گرد پای World Of Warcraft نمی رسد ولی این نسخه ی جدید الدر اسکرولز قرار است این بازی را به چالش بکشد. داستان این بازی به جنگ های داخل قاره ای به نام تامریل می پردازد. قضیه از این قرار است که شاهزاده ی قدرتمند اهل ددریک به نام Molag Bal همراه با لشگر خود در تلاش است که سرزمین تامریل را به چنگ آورد و در این راه با خاندان Tharn مواجه می شود و این خاندان هم دارای هم پیمانانی برای کمک به آن ها در این جنگ هستند. خیلی وارد جزئیات داستان نمی شویم و به طور خلاصه بیان می کنیم که این سرزمین مرموز وعجیب تبدیل به میدان نبرد بین نژاد ها و خاندان های مختلف آن شده است. با توجه به اینکه سبک این بازی تغییر کرده است ولی یک سری قابلیت های این بازی بازی حفظ شده اند و بدون تغییر مانده اند. به طور مثال شما می توانید شخصیت بازی را برای خود شخصی سازی و پس از این کار شما وارد مرحله ی آموزشی بازی می شوید و پس از دنیای وسیعی در پیش روی شما قرار دارد و شما می توانید آزادانه در آن به گشت و گذار بپردازید. قابلیت جدیدی که به این بازی اضاف شده است این است که شما حق انتخاب در زاویه دید بازی را دارا هستید و می توانید از بین اول شخص و سوم شخص یکی از آن ها را انتخاب کنید. در ادامه ی توضیحات درباره ی گیم پلی بازی باید این موضوع را بگوییم که علاوه بر هدف اصلی این بازی که رسیدن به تاج و تخت سیرودیل است شما و گروهی که در آن قرار دارید هدف دیگری هم دارید. این هدف شامل به دست آوردن مناطق مختلفی از این سرزمین می باشد چون هرمنطقه دارای ماموریت های جداگانه ای می باشد و هرگروهی که مناطق بیشتری را در اختیار داشته باشد می تواند شخصیت هایش را سریعتر ارتقاء دهد. با توجه به این نکاتی که گفته شد شما انتخابی دیگر در کنار بازی ورلد آف وارکرفت را در این سبک دارا هستید، گزینه ای که می تواند در حد و اندازه های وارکرفت باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =